Půst

Základ studia
Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1113×

Re: Půst

Příspěvekod Arex » 16 kvě 2013, 15:58

Milda: :D

1. Nedívej se, Mildo, jestli dělám to samé já (cizí člověk), ale prohlédni nejprve svou povahu, jestli opravdu nejednáš impulzivně. To byl smysl toho, co jsem psal.

2. Pokud Ti ukazuji Tvou momentální chybu, je to na základě vjemu: různých "zubatých" perel jsi sem napsal dost. Nehledám za Tvými slovy dvojsmysly, jen čtu, co píšeš.

3. Když hodnotíš ABCD a ostatní Ty, neděláš to na základě vjemů, ale dojmů. A to je právě to špatné. ABCD by "mohla být muž", jindy "s Tebou nějaká informace rezonuje" apod. Nehodnotíš lidi jací jsou, nebo jak píšou, ale podle filtru své osobnosti, která a. neustále něco chce, b. neustále něco ví, c. neustále něco prožívá.

S touto popudovou složkou člověka bojujeme svorně všichni, kteří se chceme zabývat hermetismem. Není žádná ostuda, když se to někomu z nás čas od času nedaří. Na druhou stranu - vstupní branou do magie i dalších hermetických umění je sebezapomnění. Zapomenutí našich individuálních starostí alespoň po určitou dobu. Kdybych Tě z kolegiality neupozornil, že se od něho vzdaluješ, mohlo by se mi stát, že by mě v budoucnu ostatní také nechali v rejži.

Prostě preferuji hermetiky před lidmi typu "bohatý, radím, užívám si".

:oops: A tady se hluboce stydím za off topic. :oops:
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Půst

Příspěvekod Milda » 16 kvě 2013, 16:01

ABCD jaky jsi mela uplne prvni duvod se zajimat o pust?
Co byl hlavni duvod a co vedlejsi?
Proc jsi pustovala poprve?
Proc podruhe?
Proc budes pustovat priste?
Napis nejlepsi zazitek.
Napis nejhorsi zkusenost.

dekuji. M

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Půst

Příspěvekod ABCD » 16 kvě 2013, 22:19

Milda píše:ABCD jaky jsi mela uplne prvni duvod se zajimat o pust?
Co byl hlavni duvod a co vedlejsi?
Proc jsi pustovala poprve?
Proc podruhe?
Proc budes pustovat priste?
Napis nejlepsi zazitek.
Napis nejhorsi zkusenost.

dekuji. M

moje důvody k půstu nejsou vůbec podstatné... nicméně ještě odpovím na položené otázky
dostala jsem se k půstu přes kamaráda..povyprávěl a koukla jsem na stránky pust.cz a začala číst a praktikovat, protože tady to bez praxe neobejdeš....takže prvotní důvod zvědavost a pak už jen touha po poznání ......prošla jsme určitou délku a dnes mám půst jako pomocníka k udržení rovnováhy v těle ...co se týče otázky zážitku, nelze to takto dělit, je to proces, který sebou přináší jak nepohodlí tělo se čistí tak i pocity euforické když udělá svou práci a naběhne energie...
Naposledy upravil(a) ABCD dne 22 kvě 2013, 14:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 465
Registrován: 18 čer 2009, 15:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 73×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Půst

Příspěvekod majstro » 17 kvě 2013, 00:23

Taky pridam svoji trosku do mlyna: pusty taky delam docela pravidelne.... nejdelsi, co sem delal byl asi 14 dni, ale to uz je davno. Nyni sem to udelal tak, ze kazde dva tydny si udelam pust na dva dny.. proste na procisteni + klystyr a hotovo.. beru to jako takovou udrzbu. Premyslel jsem jestli nemam delat treba jednou za tyden jeden den anebo 3-4 dny jednou za mesic. Prvni moznost me prisla, ze za jeden den se nic moc nestane a je potreba aspon ten druhy den, aby se nejaka cistka udala. A 3-4 dny za mesic me prislo, ze je to uz takovy vetsi zasah na hranici a ze pak musim nabrat energii. A neco mezitim 2 dny + klystyr jednou za dva tydny me prislo nejlepsi z pohledu takove udrzby tela, ale i trenovani vule. Tot moje zkusenost... ;-)

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Půst

Příspěvekod Cagliostro » 30 kvě 2013, 22:55

Drazí "pustníci", můžete mi vysvětlit ještě jednu tézi:
Když jsem se nad tímhle tématem zamýšlel, nezaznělo zde ještě, co se vlastně děje s lidskou krví. Lidská krev je přeci jenom fluidem lidského těla, která drží tělo pohromadě. A i když třeba Weinfurter a Brunton popisovali pokusy s umrtvenými těly fakírů, do kterých třeba vráželi hřebíky, řezali noži apod. věcmi, a z kterých (ani ne tak překvapivě) přitom netekla krev. Ale to jsou chvilkové stavy, pro které fakíři museli trávit dlouhý půst a v podstatě udělat to, co zmínila ABCD. Po taovýchto pokusech se většinou fakíři pěkně nadlábli. A to nemluvím o tom, že povětšinou jsou v takovémto případě pod vlivem autosugesce nebo autohypnózy. Tudíž se zde střetává několik faktorů. Dlouhodobý půst nebyl seriozně nikde propracován, alespoň jsem tento fenomen nikdy více v mě dostupných dílech neviděl (kromě zmínek u již zmíněných mystiků) a ani by mě to nezajímalo. Ale když jsem si vzpomněl na to, co víme z hermetického úhlu o krvi, nějak se mi ten půst nezdá. Takže, milí přátele z oboru pustu, prozradíte co se děje při dlouhodobém půstu z krví, tedy fluidem člověka? :P
Ego sum, qui sum!

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Půst

Příspěvekod ABCD » 30 kvě 2013, 23:46

sděl tedy opačně co se ti na půstech ve spojitosti s fakýry a pokusy nezdá ;) abychom se někam dobrali

nicméně na dotaz je odpověd následující ...s krví se děje to že se upouští něco jako pouštění žilou...
dochází k rozpadu a vyloučení ...tím že se krev čistí od toxinu hlenu tuku soli starých a nemocných buněk, ohnisek infekce a pod. dochází k řídnutí a zustane čistá krev a ve fázi obnovy (návratu ke stravě) dojde k její obnově a zhoustnutí ale v čisté formě .. pokud v návratu neuděláš závažnou chybu v přjmu např. tučné nebo slané potravy ..čímž si krev náhle zaneseš a většinou na to tělo reaguje otokem..a pokud dojde k těžké intoxikaci muže dojít i ke smrti
jinak celkově se při pusti vše v těle zpomalí ..tak tady bych viděla spojitost proč fakýři pustovali ... nebo že při pokusech netekla krev ..
Autosugesce a hypnoza je jiná kapitola ta do půstu nepatří,

"fakýři pak přecpali" .. je otázka co se s nimi dělo viz výše a taky jak dlouhý pust drželi ... knihu o fakýrech a pokusech ve spojitosti s pustem jsem nečetla takže spojitost dovozuji jen z toho mála co si mi napsal ...

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Půst

Příspěvekod Cagliostro » 31 kvě 2013, 11:12

Nejprve k fakírům: v podstatě se tímhle tématem zabývala stará Praha již za I. republiky, alespoň z okruhu našich tehdejších okultistů, kdy zde hostovalo několik Indů, kteří si z popsaných událostí udělali show (mimojiné dokonce vražením nožů do srdce) a cestovali alespoň po Evropě. Vycházím ze starého tisku, ale podepřeného o skutečné události i ze zmínek okultistů-lékařů, kteří se tímto tématem zabývali. Pokud by to na tehdejší dobu nebylo dosvědčeno ze strany lidí, kteří tomu rozuměli, šlo by to shrnout ze stolu. Ale takové případy ověřoval např. Dr. Šimsa, dr. Rudolf Hynek a další... Kniha jako taková snad neexistuje, alespoň jsem o ničem podobném neslyšel, ale tito případy ponejvíce potom přímo z Indie popisoval Weinfurter (jenže to jsou rozmělněné případy, Weinfurter napsal přes více než 100 knih) a Brunton snad nebyl kompletně přeložen do češtiny a jeho díla jsou dodnes v rukopisech. Četl jsem případy, kdy fakír trávil nějaký čas půstem a po vykonaném pokusu se v některých případech doplnil stravou, včetně kuřecího masa. Naopak jsem četl i případy, kdy si jako součást pustu nechával jenom po dlouhém pustu donést kus kozího sýra a asi 0/5 litru vody. Po pokusu opět trávil čas delším půstem.

Čili, říkáš že dojde k obnově nebo spíše očištění krve.
Právě na Papuse jsem si vzpomněl při těchto slovech. Papus tvrdí, že krev je ovlivněná potravinami a že nemůže fungovat, dojde-li k přerušení pravidelné stravy. Tedy že krev nemůže fungovat a nastává smrt. Nepopírám, že nemůžete mít pravdu, ale mě ta krev jako fluidum zaujala, jak působí v období pustu. Takže díky za vysvětlení.
Ego sum, qui sum!

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Půst

Příspěvekod ABCD » 31 kvě 2013, 11:42

Cagliostro píše:.... Četl jsem případy, kdy fakír trávil nějaký čas půstem a po vykonaném pokusu se v některých případech doplnil stravou, včetně kuřecího masa. Naopak jsem četl i případy, kdy si jako součást pustu nechával jenom po dlouhém pustu donést kus kozího sýra a asi 0/5 litru vody. Po pokusu opět trávil čas delším půstem.

tady by bylo vhodné vědět kolik dní ten dotyčný byl v pustu a zda byl jen o čistém pustu voda + nic ... jelikož někdo si pust vykládá tak že pust je vynechání určitého druhu jídla
taky je velký rozdíl ve stravě dnes a ve stravě v době dávno minulé... dnes je strava plná chemie a nevyhneš se tomu v podtstě nikde ani na farmách tam je pravděpodobnost obsahu chemie v jídle menší
něco jiného dát tělu po 3 dnech pustu sýr a něco jiného to samé vpravit do těla po 40 dnech, každý den půstu tě posouvá hlouběji a tím je větší pravděpodobnosti že si nevhodnou návratovou stravou nebo množstvím způsobíš problém .
nicméně to už jsme mimo téma

Čili, říkáš že dojde k obnově nebo spíše očištění krve.
Právě na Papuse jsem si vzpomněl při těchto slovech. Papus tvrdí, že krev je ovlivněná potravinami

ano to je pravda a je ovlivněna vším s čím příjdeš do styku a to nejen jídlem i kůže přijímá
a že nemůže fungovat, dojde-li k přerušení pravidelné stravy.Tedy že krev nemůže fungovat a nastává smrt

nelze to brát takto "kategoricky" v těle se děje určitý chemický proces který umožní tělu fungovat, tělo neumírá pokud dojde k přepnutí na výživu pránickou jinak skutečně hrozí smrt ...je třeba se na to dívat jako na celek a vědět o souvislotech
. Nepopírám, že nemůžete mít pravdu, ale mě ta krev jako fluidum zaujala, jak působí v období pustu. Takže díky za vysvětlení.

není zač

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 542
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 101×
Obdrženo poděkování: 64×
Kontaktovat uživatele:

Re: Půst

Příspěvekod Firzen » 09 zář 2013, 09:26

Tak jsme předevčírem s přítelkyní poprvé v životě zkusili jednodenní půst. Nevědomky jsme se tedy vlastně účastnili půstu za oběti v Sýrii. :D
Musím říct, že to nebylo až tak náročné, jak jsme čekali. Neměli jsme hlad, spíš tu byly různé touhy si něco dát, a dost často se téma našich rozhovorů točilo kolem toho, co bychom si teď dali k jídlu.. :D

Den se zdál být o hodně delší, než jindy. Hodiny neubíhaly, a stihli jsme toho během dne opravdu hodně. Ego bylo dost stlačeno, a takzvaně nás "přešel humor", takže jsme se k sobě chovali mnohem lépe, než obvykle.

Jediná věc, co nás trochu trápila byla únava, která byla docela velká; ale myslím si, že u delšího půstu by ta únava možná pak vymizela.

Doporučuju to zkusit.. z obyčejného dne se rázem stane den zasvěcený čistě duchovnu, a to se aspoň mně skoro nikdy nepovede, když jsem sám nebo s přítelkyní.


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti