Brána a její smysl

Základ studia
Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Milda » 26 úno 2013, 15:30

Tripař píše:Ups. :) Dobrá tak tedy jinak. Dosaď si místo slova hodnocení slovo kritizování. :)


Tripari sorry ale neodpovedel jsi na vyse polozene otazky.
Koho ja odsuzuji?
Koho ja kritizuji?
V cem konkretne si protirecim?

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Milda » 26 úno 2013, 19:07

beo píše:Milda: Nepochopil jsi to. Jak říkal Mek, je lepší 1 gram praxe, než tuna teorie.

Nevim co jsem mel pochopit a nepochopil z tveho textu, ale rozhodne nesouhlasim.
Nechce se mi verit, ze by Mek tuto vetu v tomto kontextu rekl ci napsal.
10 z 10ti pyrotechniku take nesouhlasi :-D

U vseho musi jit ruku v ruce rozum a srdce, pochopeni a poznani, teorie a praxe, jang a jin.
Ale mozna je to dobre ze nechapete co vam to tu pisi.
To je ta postrost zivota. ;-)

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Tomáš » 26 úno 2013, 20:14

Milda píše:
Tripař píše:Ups. :) Dobrá tak tedy jinak. Dosaď si místo slova hodnocení slovo kritizování. :)


Tripari sorry ale neodpovedel jsi na vyse polozene otazky.
Koho ja odsuzuji?
Koho ja kritizuji?
V cem konkretne si protirecim?


Máš pravdu. Ve všem. ;-)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 101×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Firzen » 26 úno 2013, 21:37

Mildo, a s jakou knihou tedy člověk měl začít, pokud chce skutečně dosáhnout nějakého pokroku? A nebo by měl nalézt vhodného mistra? Jak by měl postupovat? Zajímalo by mě to.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Ondra » 26 úno 2013, 23:53

Ale tak Bardon učí poznávat Stvoření - Universum , skrz praxi. Nejde o žádnou mystiku. Jde o poznání skrze sám sebe. Tedy uvnitřnění. Myslím, že je to základem pro vůbec kdejaké pochopení právě těch textů o Stvoření. Samozřejmě , že se to pak stáčí spíše na stranu vůle - Magie , ale to jde dohromady s postupným vývojem, kde člověk může určitým způsobem zasahovat do života v této úrovni.
Samozřejmě to neni vůbec podmínkou nějaké to zasahování, člověk může nechat věci plynout, tak jak jsou a nic tím nezkazí. Jde o to vnitřní pročištění.

říkám to zas Milda má pravdu, že člověk už všechno má, ale problém je se k tomu dostat, protože naše vědomí je jaksi zakalené a ne tam, kde by mělo být.

FTX

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod FTX » 28 úno 2013, 13:00

Milda píše:Ja myslel drivejsi disputace ne tento text. :-)

No, v současné době už jen nespokojeně brbláš o (ne)vhodnosti Brány, že znáš něco lepšího. Asi to bude nějaký ten buclatý holub vysoko na střeše. To už tak škodlivé není.

Dříve jsi tady na fóru bodoval více a volalo to po malém otestování. Některé věci, které jsi tu vyplodil byly opravdu šťavnaté a svědčí o všem možném jen ne o duchovním mistrovství.

A smim jeden dotaz: "Co si tady na fóru vlastně řešíš za problém?"
Toužíš nevědomě po tom, aby tě někdo oslavoval? Chceš se zviditelnit?

http://www.youtube.com/watch?v=AR1LrNo4r_w
Ona duchovní podstata každého z nás je dokonalá, ale když odmítneš chodit do základní školy a nenaučís se číst, psát a počítat, tak z tebe bude hlupák. A klidně i osvícený. Podobné to je i s jistou kultivací vědomí.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Milda » 28 úno 2013, 19:23

Firzen píše:Mildo, a s jakou knihou tedy člověk měl začít, pokud chce skutečně dosáhnout nějakého pokroku? A nebo by měl nalézt vhodného mistra? Jak by měl postupovat? Zajímalo by mě to.


Na tema ucitel jsem reagoval zde viewtopic.php?f=20&t=502&p=3879#p3879
Abys ucitele poznal tak musis byt pripraven.
Doporucuji otevrenou mysl a citlive srdce, abys jej poznal intuici.
Rozum ovlada tve ego a to ti vysvetli ze toto tvuj ucitel rozhodne neni.
Ja sveho ucitele nemam, ale potkal jsem nektere lidi, kteri me ovlivnili vice ci mene.
Jiz dlouho jsem vsak nepotkal nekoho, kdo by se mym ucitelem mohl stat, dokonce ani neznam nikoho kdo by me nejak vice zaujal.
Neni si s kym promluvit.
Tady na foru je par jedincu jejichz nazory mi rezonuji, ale zbytek jsou mladi nevyzrali nezkuseni hledaci, co znaji par stranek jedne knizky a tu nejak podivne brani, jako by ta kniha nejakou obranu potrebovala.
Ja jen nesouhlasil, ze je to vseobsahujici hermeticka kniha.
Odborne diskuze se tu nevedou, jen osobni zabomysi spory o kvalite mistni svate knihy.
Me je to fuk. Myslete si dal, ze je to, co chcete aby byla.

V zadne knize neni cela pravda.
V nekterych knihach jsou stripky pravdy.
Az toho mnoho prectes a promeditujes, tak se ti pravda zjevi a uz ji budes videt vsude.

Uživatelský avatar
Bansuri
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 7
Registrován: 21 črc 2013, 13:00
pohlaví:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Bansuri » 21 črc 2013, 21:31

Můj názor na věc:

Bůh je všeobjímající, lze si ho představit jako kruh, který vše uzavírá. V tomto kruhu leží vše, co z něj vzešlo- všechny vědy a náboženství světa. Když tohoto Boha chceme co nejlépe poznat a získat jeho přesný obraz, zříme, že v každém náboženství i vědě lze sledovat sjednocující koncept.

Kde je hranice mezi abstrakcí ve slově "placebo" a abstrakcí vloženou do slova magie? I fyzika stvrzuje iluzornost světa. Má se poté v iluzorním světe smysl ptát na reálnost jevu a jeho vyhraničení? Atom je také pouhé slovo, definice abstraktu.

V každé vědě, či náboženství je kousek pravdy a poznání, při zaměření na cokoliv sledujeme logicky jen část.

melichu
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 1
Registrován: 25 lis 2013, 11:20
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod melichu » 16 pro 2014, 10:24

Vobec netusim preco si tu kazdy pise svoje a co to ma dat tomu druhemu.. Keby Vas majster Arion videl.. :D tvarite sa ako jeho ziaci a miesto toho aby ste si pomahali a hladali pochopenie jeden u druheho, tak sa len snazite ukazat ze viete viac a ten druhy nevie o com pise.. K zaciatku temy niekto pisal ze nech citate aj ine knihy a nie len Ariona.. K tomu by som len chcel podotknut, ze ani Majster sa neucil zo svojich knih. Mal sidce svojho majstra ale urcite cital viac knih nez my vsetci dokopy. Preto by som s timto dotazom suhlasil.. Brana je nieco ako biblia pre krestana. Je to zaklad a zaroven dielo ktore je jedno z najdolezitejsich.. Ale k utvoreniu obrazu aj veci mimo branu si kazdy moze precitat nieco dalsie a nestane sa tim nevdacnik ani spochibnovatel majtrovho diela.. Ako priklad by mohol posluzit Levi.. Dobre knihy napisal.. Alebo by som odporucil Josef Vesely Magie..to ke prvy z 3 dielov.. Minimalne teoria tam za nieco stoji pretoze autor cerpal od roznych inych autorov. Urobil BEST OF.. Ku kazdej teme napisal pohlad a vyjadrenie roznych autorov a medzi ne casto aj Majstra Ariona.
Na konci knihy dokonca odporucal Ariona citat ako zaklad.
Takze s5 k veci. Kde sa Arion nevyjadril k niektorym temam alebo uviedol iba malo z nich, moze si kazdy dostudovat. Nemyslite si ze napisal vsetko co vedel. Napisal vsetko co stihol, co vedel ze ziak pochopi a co potrebuje vediet. To co ho este ucil osobne alebo ake rukopisy mu daval sa uz asi nedozvieme.
A ze to niekto chape inak ako druhy.. Kolko ludi tolko chuti. Kazdy pochopi len tolko na kolko je pripraveny alebo kolko pochopit ma.

Uživatelský avatar
Cela
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 27
Registrován: 10 lis 2014, 21:02
pohlaví: Žena
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Cela » 01 led 2015, 19:38

Souhlasím s posledním příspěvkem. FB nepsal knihu "dobrovolně", proto je tam míň teorie a vnitřních osobních vzkazů, ale víc praxe. Knihu psal i v časové tísni, takže se snažil napsat to nejdůležitější. Myslím si, že by člověk měl čerpat i z jiných zdrojů a vše si pak ujasnit. Vhodné literatury je opravdu hodně.
Kdo hledá, vždy najde a kdo prosí, je mu vždy dáno.
Padlo slovo introspekce, dle mého názoru je to jeden z nejdůležitějších prvků Brány, který, pokud se dělá poctivě, pravdivě a pravidelně, posune člověka hodně daleko.

Uživatelský avatar
Charon
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 172
Registrován: 04 dub 2012, 20:16
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Charon » 21 úno 2015, 21:52

Je to jen o praxi, není třeba hromada teorie jako u běžných "ezo" autorů, už jen úvahou najdeš v jednotlivých cvičeních spoustu základních zákonitostí, které pokud se naučíš aplikovat, otevře se ti bezedná studnice moudrosti.

Uživatelský avatar
Cela
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 27
Registrován: 10 lis 2014, 21:02
pohlaví: Žena
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Cela » 13 bře 2015, 12:46

Je to zajímavé, ale přeci jen o praxi to není, myslím. Jak můžu praktikovat něco, o čem ani nevím co je? Ano nemusím načíst obrovské kvanta jakékoli literatury, ale zaměřit se na ty kvalitní a i mezi nimi si vybírat. Ale jak poznám, co je kvalitní a co ne? BKZ je v podstatě učebnice, uznala jsem, že to, co je v ní je dobré, začnu podle ní praktikovat, je to v ní vždy vysvětleno stručně a výstižně, ale i stroze a mnoho věcí nevysvětlených, s odkazy na další vhodnou literaturu, kterou si můžu běžně sehnat. Ale která je ta vhodná? Jde přeci o hledání, o osobním hledání, které nás nutí nespokojovat se strnulým, jakoby bezpečným a klidným stavem.
Těch nezodpovězených otázek, které nosíme v hlavě je docela dost, práce, kterou máme na sobě jakbysmet.
Odkazů na zdroje autorit je na těchto stránkách hodně, zajímavých, inspirujících článků a příspěvků, a hlavně překladů, jsem za ně moc ráda, velký dík. :-)

Uživatelský avatar
Charon
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 172
Registrován: 04 dub 2012, 20:16
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Charon » 15 bře 2015, 16:30

O praxi to není? Tím, že si přečteš tunu literatury o klidné mysli, budeš mít klidnou mysl?

Uživatelský avatar
Havran
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 585
Registrován: 26 črc 2011, 21:08
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Havran » 16 bře 2015, 11:16

Ahoj Celo,
vyber si systém který tě oslovuje a je ti blízký a začni praktikovat. Pak se spousta věcí změní a na základě praxe se ti otevřou další cesty. A možná najdeš něco co tě bude posouvat víc. Je potřeba začít .. no a pak je potřeba vydržet :)

Přeju ať se ti daří

Havran
Having power isnt as good as you thing ...
... whom am I kidding? Power is GREAT!

Uživatelský avatar
Cela
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 27
Registrován: 10 lis 2014, 21:02
pohlaví: Žena
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Cela » 20 bře 2015, 10:42

Souhlasím s tím, že praktikování je důležité, mnoho věcí se změni...atd., ale když se narazí na nějaký praktický problém, tak se asi bez nějaké literatury mimo jiné neobejdu. A na takový jsem právě narazila při cvičení brány. Možná to je hloupost, ale nevím, kde dělám chybu. Když cvičím pravidelně, pokud možno denně, co mi čas dovolí, tak se stává, že jsem jakoby nabitá elektřinou, a dostávám (nebo dávám) „šlupky“ od všeho vodivého, kovové předměty, auto, osoby, kterých se dotknu. Je to nepříjemné, i bolestivé, „výboj“ proběhne i tak 2-3 cm od objektu, tak jsem cvičit přestala (koncentrační cvičení a dýchání vědomé, vitální) a ustalo to. Máte někdo podobnou zkušenost? Ráda bych pokračovala, ale nejsem si jistá, co dělám špatně.
Mohl by, prosím, někdo poradit? Děkuji moc.


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti