Duchovní podstata člověka.

Základ studia
FTX

Malé bezvýznamné plus pro Tripaře

Příspěvekod FTX » 03 led 2013, 23:45

Ondra89 píše:Ahoj! Rád bych se ještě zeptal, co se stane s lidským duchem v říši živlů, když při prvním setkání promluví na živlovou bytost první a proč se to nesmí udělat. ....


Tripař píše:Aziel: „Ten, kdo se první projeví, bude v područí. Gnom má vždy snahu přijíti ve styk s lidmi, ale čeká, aby se nebo zda se člověk neprojeví dříve, aby měl nad ním moc.“

Někdy je nejcennější, když si ten kdo pokládá otázku dohledá odpověď sám.

Minimálně by to chtělo, aby ten, kdo klade takovéto otázky, které přímo k přežití nepotřebuje, dokázal udělat přinejmenším o něco málo víc, než postnout otázku do fóra. Alespoň by měl mít nějakou snahu. Ono je to důležité i pro další činnost.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Tomáš » 04 led 2013, 00:24

Když už jsem to četl, tak jsem to sem postnul... :) Každopádně máš naprostou pravdu.
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Milda » 04 led 2013, 14:07

A mate nekdo osobni zkusenost s zivlovymi bytostmi a s komunikaci s nimi?
Nebo jen opakujete napsane?

FTX

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod FTX » 04 led 2013, 15:51

Milda píše:... Nebo jen opakujete napsane?

Stejně tak, jako platí doporučení nepromluvit první, tak něco podobného platí i pro sdílední zkušeností tohoto typu. Jakmile to někdo udělá, ta to vyvolá velkou disharmonii. Proč, to mi není úplně jasné, ale je lepší si zbytečně nevytvářet problémy.

Ten kdo je doopravdy mistr ví, co si může dovolit a může být mnohem sdílnější.

Anubis už tady naznačil, že ho rusalky "ocejchovaly". Takže určitou zkušenost asi měl.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Milda » 04 led 2013, 17:29

Tobe neprijdou ty zakazy divne?
To poslouchas bez porozumeni a bez pochopeni?

Tyto zakazy jsou dobre k ovladani ovecek. :-)

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod StarWalker » 04 led 2013, 18:48

FTX píše:Stejně tak, jako platí doporučení nepromluvit první, tak něco podobného platí i pro sdílední zkušeností tohoto typu. Jakmile to někdo udělá, ta to vyvolá velkou disharmonii. Proč, to mi není úplně jasné, ale je lepší si zbytečně nevytvářet problémy.

Myslím, že je to o povaze a podstatě prvotního popudu, který vykrystalizuje v konkrétní čin. Jinými slovy, ideálně vědet ze které roviny pramení nutkání něco udělat. Všichni tu máme povědomí o nějakém tom nejhrubším dělení Veškerenstva. Pro styk s bytostnými by se potom možná dalo vymezit "pravidlo" - Konej jen na popudy, vzniklé v úrovních, kam oni nemají ze své podstaty dosah a budeš v bezpečí.
Vztaženo na diskuze tady - Zde hrozí nebezpečí v tom, že se na jednu relativně neškodnou poznámku nabalí dalších deset víceméně bezobsažných z mentálního hlediska, zato výživných z astrálního(tužby, emoce). Proč? Protože tazatel nemusí být vždy upřímný hledající, ale jen lenoch co to zkouší, protože může. A ten co reaguje zas nemusí mít vždy co sdělit, ale prostě si rád povídá, příp. masturbuje ego, loví ovce atd...
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Tomáš » 04 led 2013, 21:19

Milda píše:Tobe neprijdou ty zakazy divne?
To poslouchas bez porozumeni a bez pochopeni?

Tyto zakazy jsou dobre k ovladani ovecek. :-)


Promluv první a uvidíš co se stane. Třeba se nestane nic, ale třeba se něco stane. A pokud ano, tak máš docela problém. :lol:
Naposledy upravil(a) Tomáš dne 05 led 2013, 10:30, celkem upraveno 1 x.
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod mek onder » 05 led 2013, 01:21

Zkus raději nepromluvit první a i pak pochopíš proč jsi to neměl dělat.Ukazuješ jim tím svou zralost v ovládání sebe,živlů v sobě aby tě mohli uznat a respektovat ;) Tou rovnováhou,harmonií v sobě jim imponuješ,dáváš určitou možnost poznat někoho s nesmrtelným duchem(což oni nemají) někoho kdo spěje dál než jednopóloví a oni mu pak pomáhají na jeho cestě "mága" ;) dle jeho zájmu(léčení..apod.)Je to moc krásná hra,jen vstupuje člověk na jejich hřiště a měl by respektovat jejich pravidla.Držím palce ;)

Ať se moc daří.

Mc :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Ondra » 05 led 2013, 13:13

Osobně mi z toho vychází to, že pokud nepromluvím první, tak tím dávám najevo sílu vlastní vůle, to má ve výsledku vliv takový, že získáváme moc nad konkrétní bytostí.
Samozřejmě tím, že člověk je kompletním mikrokosmem, tak je nutné, aby byl v co nejlepší harmonii a tím zrcadlil toho nejvyššího - Boha, tedy sám jim plně byl.
Dle mne se to vše točí okolo vůle.

Uživatelský avatar
Windik
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 66
Registrován: 10 zář 2011, 19:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Windik » 05 led 2013, 18:04

mek onder píše:Zkus raději nepromluvit první a i pak pochopíš proč jsi to neměl dělat.

a platí ten jeden rozhovor pro všechny bytosti , nebo tak musím jednat s každou zvlášť ?

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Milda » 05 led 2013, 19:30

Ondra píše:Osobně mi z toho vychází to, že pokud nepromluvím první, tak tím dávám najevo sílu vlastní vůle, to má ve výsledku vliv takový, že získáváme moc nad konkrétní bytostí.
Samozřejmě tím, že člověk je kompletním mikrokosmem, tak je nutné, aby byl v co nejlepší harmonii a tím zrcadlil toho nejvyššího - Boha, tedy sám jim plně byl.
Dle mne se to vše točí okolo vůle.

Ondro vetsinou mi tve texty nejvice rezonuji.
(Snad ti to u ostatnich diskuteru neublizi ♡)

Ty mas nejakou osobni zkusenost s temito rozhovory?

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Ondra » 05 led 2013, 20:58

Snad neublíží, ale vím, že si v mnoha věcech rozumíme více.

S živlovými bytostmi ne.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Milda » 05 led 2013, 21:13

Ondra píše:Snad neublíží, ale vím, že si v mnoha věcech rozumíme více.

S živlovými bytostmi ne.

Ja take ne.
Dokonce mi ani nezapadaji do meho poznaneho systemu Stvoreni.
Proto se ani o zadnou komunikaci nepokousim.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1113×

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Arex » 05 bře 2013, 13:43

Ondra89 píše:Dobrý den! V Bráně k opravdovému zasvěcení jsem četl, že člověk je nejvyšším stupněm bytí a jeho duch je nesmrtelný. Myslel jsem si až do nedávna, že o nesmrtelnost nemůže lidský duch přijít. Pak jsem ale v Praxi magické evokace v kapitole Výhody a nevýhody evokační magie, že pokud se člověk paktuje s bytostmi z jiných sfér, musí jim vše po fyzické smrti splatit i s úroky. Až se tak stane, je volný a vrací se do nadzemské zóny nebo zůstane v rozporu se svým svědomím ve sféře bytosti a časem přijme její vibrace. Tak přestane být člověkem a stane se bytostí dané sféry.


Myslím, že si děláš zbytečné starosti. Zkus si na okamžik zjednodušit celou tu hierarchii kosmu, aby se Ti o ní lépe přemýšlelo. Klidně to vezmi jako naši předkové v baroku: čert - člověk - bůh. Pak je ta vývojová linka jasná. Kdybys nebyl člověk, nezrodil by ses v lidském těle. Protože ale máš lidské tělo, je teď Tvým cílem plně rozvinout obsah lidství. Musíš kultivovat své city a své chování. Napřed v běžném životě. Potom i v rituálu. To ale není žádná mystika. Když pracuješ se sebou (říká se tomu magický výcvik), tak pracuješ se živly; jen jim nedáváš jména a nekreslíš jejich charaktery.

A protože nemyslím, že by sis chtěl vybrat horší budoucnost (lidově čerta), asi půjdeš k Bohu. Nesouvisí to náhodou magickou praxí planet?

Takže napřed musíš vědět, co dělá Tvé tělo. Potom, co dělá Tvá duše. Dohromady se tomu říká živly. V životě i v evokačním kruhu. Máš co dělat na desetiletí.

Poté můžeš pracovat s planetami a objevovat Toho, který všem mágům udílí moc, spatřovat ho v zrcadle jednotlivých planet a v očích jeho jednotlivých služebníků.

Měl bys mít důvěru v sebe. Proto ses tu zrodil, abys to dokázal. ;)

Buď tím, čím se sobě zdáš, a sni o tom, čím jsi (Lasenic: Planetární desatera).
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Anubis » 07 črc 2013, 09:54

FTX píše:Anubis už tady naznačil, že ho rusalky "ocejchovaly". Takže určitou zkušenost asi měl.

mek onder píše:Ukazuješ jim tím svou zralost v ovládání sebe,živlů v sobě aby tě mohli uznat a respektovat ;) Tou rovnováhou,harmonií v sobě jim imponuješ,...

2 x Ano, problém u mě byl, že jsem v sobě nebyl schopen probudit vodní živel sám a byl jsem posedlý vidinou živlové harmonie. Proto jsem pořád cvičil vodu nejen pocitově, ale i mentálním chozením do vodního světa, snažil jsem se to celou svou silou pochopit. Potom jsem jednou při cvičení vyčerpáním usnul a dostal se k ní. Okamžitě jsem cítil velkou sympatii a až možná nezdravou lásku k bytosti, která ke mně byla inverzní. Zamiloval jsem se do její hravosti a něhy, to vše mi v té době velmi chybělo... Když jsem si uvědomil, co se děje, tak už bylo pozdě. Byl jsem proti ní bezmocný, a proto jsem se schoulil na zem do klubíčka, jako malé dítě, abych se chránil proti jakémukoliv spojení. V tom jsem od ní dostal „dar“, který se časem začal projevovat.

Dostal jsem „vodu“, po které jsem tak toužil, ovšem ve formě, kterou jsem nečekal. Při setkání s jakoukoliv ženou mimo rodinu cítím velký chlad a pohrdání, které se stalo součástí mého jemného těla, takže osoby opačného pohlaví nenávidím. A když vědomím vystoupím ze svého astrálního těla, tak jsem jen pozorovatel, který se s nikým bavit nepotřebuje. Omlouvám se svému tělu... K této události mám i karmické predispozice, takže se to mnohých z vás týkat nebude, ale stejně si dávejte pozor a snažte se dívat za horizont. Já jsem si myslel, že tu schopnost mám a nebyla to pravda. Byl to nový rozměr, ve kterém jsem měl doslova nulovou sílu.


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů