Půst

Základ studia
Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

prosím pouze opravdové zájemce o půst

Příspěvekod marvin » 14 kvě 2013, 14:38

Chtěl také poprosit, aby zde reagovali lidé, kt. mají o půst opravdový zájem a kteří věří nebo již ví, o čem půst je a k čemu může sloužít. Nechci se nikoho dotknout, ale teoretiky bych poprosil ať pomlčí nebo ať si zkusí půst a nebo si o tom opravdu něco přečtou..

Zanechám zde jenom platné příspěvky, zbytek budu mazat.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: prosím pouze opravdové zájemce o půst

Příspěvekod Ankhur » 14 kvě 2013, 18:34

marvin píše:Chtěl také poprosit...


Mohu se podělit o pár zkušeností s půstem. Nejdelší jsem držel 10 denní.

Mé zkušenosti:
- nejnáročnější jsou první 2-3 dny, kdy se tělo přepíná do jiného režimu
- člověk má hlad
- dochází energie, což se může projevit u různě - vyčerpanost, únava, apatie, změny nálady
- člověk vnímá závislost na jídle a návycích

- po 2-3 dnech se vše stabilizuje v jiném režimu
- pocit hladu odezní - člověk má sem tam jen slabý pocit hladu (nijak výrazně to neruší)
- zostření vnímání
- zvýšení citlivosti
- stav energie se stabilizuje - člověk se cítí fajn a příjemně
- pocitově, mentálně - velmi příjmený stav - dostaví se pocit lehkosti, bystrosti

---
Po dobu půstu je dobré tělo šetřit a nechtít lámat skály - asi je dobré naplánovat půst na dny, kdy nás nečeká velká fyzicky vyčerpávající zátěž.

Po 10 dnech půstu jsem necítil nějakou nutnost to ukončit. Další dny by člověk také mohl držet půst bez nějakých těžkostí - vyjádřil bych to slovy "den sem, den tam". Osobně pokládám 10-14 dní za bezpečný půst a není nutné ho držet déle nebo jít někam do extrémů.

2-3 dny před půstem je dobré jíst méně a lehčí stavu - pak první 2-3 dny nejsou ta náročné.
Jak člověk skončí s půstem, tak 2-3 jíst málo a jen lehčí věci jako ryži, mrkovou šťávu (nezapoměňte ředit vodou) nebo spařenou zeleninu.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: prosím pouze opravdové zájemce o půst

Příspěvekod ABCD » 14 kvě 2013, 21:48

Ankhur píše:
Mohu se podělit o pár zkušeností s půstem. Nejdelší jsem držel 10 denní......
viz zbytek příspěvku

No vida. je to přesně tak jak popisuješ. Díky za příspěvek ;)

Po 10 dnech půstu jsem necítil nějakou nutnost to ukončit. Další dny by člověk také mohl držet půst bez nějakých těžkostí - vyjádřil bych to slovy "den sem, den tam". Osobně pokládám 10-14 dní za bezpečný půst a není nutné ho držet déle nebo jít někam do extrémů.


Tady musím opět upozornit ...ano u zdravého člověka to nemusí být problém. Po 3 dnu tělo přechází na vnitřní výživu, a je nutné dodržet návratovou stravu. je vždy lépe trénovat návratovou stravu po 1-3 dnech půstu ..co dní půstu to dní návratu než vlítnout na dlouhý půst a pak se blbě vrátit...a způsobit si třeba zdravotní potíže

2-3 dny před půstem je dobré jíst méně a lehčí stavu - pak první 2-3 dny nejsou ta náročné.
Jak člověk skončí s půstem, tak 2-3 jíst málo a jen lehčí věci jako ryži, mrkovou šťávu (nezapoměňte ředit vodou) nebo spařenou zeleninu.


tady opět musím upozornit, že po dlouhých půstech se štávy především z ovoce se chovají jako silná kyselina..takže pozor na to. rýži bych nedoporučila k návratu je tam hodně škrobovin. Dále je nutné dát si pozor na soli i ty skryté a cukry.Záleží vždy na délce půstu!! :) Bezpečný návrat pro všechny skupiny včetně těch, co šli do půstu ze zdravotních důvodů, je napařená zelenina. A s dalším jídle se čeká na hlad. :)
tohle se dá říci zatím pouze obecně, konkrétně je to možné člověk od člověka pokud jsou vstupní info, délka dosaženého půstu, zdravotní stav, důvod proč do toho člověk šel a atd. Každy reaguje jinak čili je to o individulením přístupu.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Půst

Příspěvekod Milda » 15 kvě 2013, 02:00

ABCD píše:Abychom v tom bylo od začátku jasno :) ,
chtěla bych Vás požádat, abyste ti, kteří nemáte upřímný zájem o danné téma, toto vlákno přešli jako by nebylo.
Půst je přímá cesta k Bohu a vzhledem k tomu, že záměr máme doufám všichni stejný ...a to je jít vrátit se k Bohu k Poznání, nebylo by správné, těm, kteří o tento způsob cesty zájem mají, vytvářet další otazníky, kterých mají jistě ohledně této cesty sami velmi mnoho. Neboť se pouští do neznámých vod. :)
Půst je starý jako lidstvo samo a najdete ho v každém starém duchovním systému, je to prostředek k dosažení určitého stavu těla (včetně těch vyšších) a čakrálního systému.

Pokud má toto vlákno zůstat pro případného zájemce přehledné a přínosné je třeba zachovávat určitý řád a čistostu......je to cesta niterní ..jak už jsme napsala jdeme přece všichni k Bohu a ten v tom bordel nema, že;) .

Není mým záměrem půst někomu nutit, propagovat nebo mu vysvětlovat k čemu půst je, buď k němu dotyčný cítí tah nebo ne, obojí je v pořádku.
Je dost webů, které se tímto tématem zabývají, toto vlákno vzniklo na základě přání člena, tak ho nechme at pracuje na své cestě a když se k němu někdo přidá bude to Jeho rozhodnutí nikoliv mé.
Děkuji :)


Mozna by se ti hodilo, vymazat prispevky vsech kdo s tebou plne nesouhlasi.
Marwin se uz na to klepe.
Ale NESOUHLAS NENI NEZAJEM O TEMA.
A kdo chce jen tak zkouset pust by mel slyset i hlasy kritiku.
Jinak je to vymyvani mozku.

Pises ze pust je cesta k bohu.
Pises ze vsichni jdete k bohu.
JA NEJDU.
TAKZE VSICHNI NEJDOU.
JA JSEM BUH.

Ty jdes po ceste k bohu.
I ta cesta i ta chuze je buh.

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Půst

Příspěvekod ABCD » 15 kvě 2013, 09:02

MIldo Mildo ty kluku jeden ušatá :lol:
Chápeš to přesně tak, jak sám smýšlíš :)
nejde o to, aby se něco hodilo, ale o to, aby ten kdo nemá zájem o půst, aby nerušil ty, kteří o něj zájem mají.
Příklad:
Půst a sdělování info o půstu zde, vyměn za slovo koncentrace. Při koncentraci minimálně ze začátku potřebuješ mít klidné nerušené místo, kde můžeš praktikovat. Jak by se ti meditovalo koncentrovalo, - půstovalo, kdyby do toho někdo neustále vandroval, hučel, štouchal a podobné vylomeniny jen proto že nesouhlasí nebo nedůvěřuje tomu co děláš.:)
Ano jsi Bůh v pořádku ....všichni jsme Bohové. :lol:

A ještě jedna poznámka jelikož jsem na foru které není čistě půstařské, musím dodržovat pravidla které jsou zde. Pokud bychom byli na foru jiném kde jsou žáci a učitelé půstu, napsala bych ti po pár pokusech věc vysvětlit, následující.
Půstařské pravidlo. Nebav se o půstu (dej do závorky cokoliv xy možností nějaké činnosti) s nikým kdo ještě nikdy nepůstoval(xy) a nebo o něj nejeví upřímný zájem s tím že ho začne nejlépe druhý den praktikovat.
Naposledy upravil(a) ABCD dne 22 kvě 2013, 13:27, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Půst

Příspěvekod marvin » 15 kvě 2013, 09:15

Milda píše:Mozna by se ti hodilo, vymazat prispevky vsech kdo s tebou plne nesouhlasi.
Marwin se uz na to klepe.
Ale NESOUHLAS NENI NEZAJEM O TEMA.
A kdo chce jen tak zkouset pust by mel slyset i hlasy kritiku.
Jinak je to vymyvani mozku.

Pises ze pust je cesta k bohu.
Pises ze vsichni jdete k bohu.
JA NEJDU.
TAKZE VSICHNI NEJDOU.
JA JSEM BUH.

Ty jdes po ceste k bohu.
I ta cesta i ta chuze je buh.


musím prostě uznat, že máš stále kuráž (drzost? : ) takhle prudit.

Mě nevadí kritika - objektivní, rozepsaná, promyšlená a jednoduše a věcně sdělená. Když se vyjádříš pochopitelně aby z toho měli něco i ostatní - tak proč ne.

Navíc jak jsme napsali - teorie je moc pěkná, je důležitá - hlavně pro pochopení, ale na druhou stranu není vše.

A bez praxe se defakto nemáme o čem bavit. Nechápej to povýšeně, jenom prostě nevíš o čem vlastně mluvíš..

Defakto každý den přemýšlím nad tím, co jsi na foru vlastně přinesl. Zatím mám pocit, že "snad" někdo rozumí tomu co píšeš a že někdo tvé "sdělení" příjmá a snad ho to posunuje? dále na cestě poznání..

Musím říct, že mě ne. Nechápu to, asi nejsem dost chytrý nebo nevím co mi chybí..tvůj pohled na svět, kde jsi ty sám bohem..kterého sníš?

Asi mi hodně věcí uniká. Neříkám, že jsi ničeho nedosáhl, jenom to předání zkušenosti je nějaké divné..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Půst

Příspěvekod ABCD » 15 kvě 2013, 09:21

Míldu už podezřívám, že to má jako sportovní disciplínu :lol:

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: prosím pouze opravdové zájemce o půst

Příspěvekod Ankhur » 15 kvě 2013, 09:27

ABCD píše:půst a jiné...


Obecně jde o harmonii a o neulpívání - i neulpývání na půstech.

Pokud lidé drží půst ze zdravotnch důvodů, tak mohu vřele doporučit i jinou a osobně si myslím, že ještě prospěšnější a asi i šetrnější cestu.

Výborné zdravotní a harmonizující výsledky měla a má protirakovinná kůra pátera Ferdy (asi znáte tohoto jasnovidného léčitele).
Působí celkově na vyčištění, harmonizaci a léčí "nevyléčitelné nemoci". Přitom nenechá tělo strádat a dodává potřebné minerály při delší až 40 denní kůře (důležité především pro mozek).
Extrémně dlouhý půst bez minerálů může vést až k poškození mozku a mentální retardaci.

Rozumně zvolená kůra na zeleninových šťávách je vysoce léčivá - to prakticky prokázala řada lěčitelů i lékařů, kteří šli touto cestou (Ferda, Breuss). Vyléčili tak i lidi, kterým klasická medicína už neuměla pomoct.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: prosím pouze opravdové zájemce o půst

Příspěvekod ABCD » 15 kvě 2013, 10:03

Ankhur píše:
ABCD píše:půst a jiné...


Obecně jde o harmonii a o neulpívání - i neulpývání na půstech.

Tak o to jde srovnat tělo mysl duši

Výborné zdravotní a harmonizující výsledky měla a má protirakovinná kůra pátera Ferdy (asi znáte tohoto jasnovidného léčitele).
Působí celkově na vyčištění, harmonizaci a léčí "nevyléčitelné nemoci". Přitom nenechá tělo strádat a dodává potřebné minerály při delší až 40 denní kůře (důležité především pro mozek).
Extrémně dlouhý půst bez minerálů může vést až k poškození mozku a mentální retardaci.
Rozumně zvolená kůra na zeleninových šťávách je vysoce léčivá - to prakticky prokázala řada lěčitelů i lékařů, kteří šli touto cestou (Ferda, Breuss). Vyléčili tak i lidi, kterým klasická medicína už neuměla pomoct.

To o čem tu píšeš je léčebná kůra nikoliv půst. Mezi kůrou(dietou) a půstem (nic+voda)je obrovský rozdíl, právě v procesu který se děje uvnitř těla. Což ale nevylučuje léčebné účinky kůry. Sama mohu potvrdit na příbuzenstvu, že si Breussovou kůrou zachránila neteřinka život a klobouk dolů bylo to v jejích 17 letech a rozhdola se nepodstoupit chemo ale projít breuse zastavit růst obrovského nádoru v koleni a zachránit si život, nožku bohužel ne, protože na diagnozu přišli dochtoři po té co ji koleno rozryli, až když ji poslali umřít domů. Tomuhle říkám postavit se k životu čelem.
Už starej Hippokratés psal že co nevyléčí půst už nevyléčí nic :)
Z pohledu půstu je to tak, že po 3 dni se zavře žaludek a tělo přepne na nvitřní výživu, veškerá energie jde na léčebný proces ten prvotní který je pro tělo nejakutnější, kdežto u těchto kůr se sice šetří energie trávení ale to se úplně nazstaví takže žaludek tráví ale ještě se opravuje tělo, takže nejen že tráví a ještě opravuje kdežto u půstu jen opravuje. Zjednodušeně řečeno.

To je tedy zásasadní rozdíl mezí léčebnou kůrou (dietou) a půstem.
Naposledy upravil(a) ABCD dne 22 kvě 2013, 13:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Půst

Příspěvekod Tomáš » 15 kvě 2013, 11:07

Milda píše:
JA JSEM BUH.



Jestli jsi ty Bůh, tak v tom případě nemám žádnou motivaci splynout s Bohem. Ještě štěstí, že nejsi. 8-)

Promiň Marve za off top., ale musel jsem to říct. :lol:
Naposledy upravil(a) Tomáš dne 15 kvě 2013, 11:18, celkem upraveno 1 x.
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: prosím pouze opravdové zájemce o půst

Příspěvekod Ankhur » 15 kvě 2013, 11:09

ABCD píše:...veškerá energie jde na léčebný proces ten prvotní který je pro tělo nejakutnější, kdežto u těchto kůr se sice šetří energie trávení ale to se úplně nazstaví takže žaludek tráví ale ještě se opravuje tělo, takže nejen že tráví a ještě opravuje kdežto u půstu jen opravuje. Zjednodušeně řečeno.
To je tedy zásasadní rozdíl mezí léčebnou kůrou (dietou) a půstem.


Nezapomínej na efekt léčení a vibrace z těch šťáv, které víc než léčí.

Nemám v úmyslu hájit jedno a odstrkovat druhé, jen se dělím o své zkušenosti. Chápu, že máš jiné. O tom komunikace a sdílení je.

Co se týká léčení - z mých praktických zkušeností je léčení o vibraci a energii.

Individuální je, v jaké rovině leží příčina a kam se člověk vibračně posune. To platí i pro půst nebo zeleninou kůru.
Čistě můj osobnní pohled - stimul zvenku v podobě zeleninových šťáv je podle mě plus, který samotný půst nemá.

Co se týká vibrací samotných. Prakticky jsem byl svědkem jak paní, kterou poslali domů umřít (měla metastázi do stehnenní kosti), vyléčila změna přístupu k sobě (dlouhodobější proces) a především dobře zvolená meditace, která vibračně a energeticky pomohla. Během asi 4 týdnů to z kosti zmizelo. Paní i dnes po letech žije.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: prosím pouze opravdové zájemce o půst

Příspěvekod ABCD » 15 kvě 2013, 12:23

Ankhur píše:
ABCD píše:...veškerá energie jde na léčebný proces ten prvotní který je pro tělo nejakutnější, kdežto u těchto kůr se sice šetří energie trávení ale to se úplně nazstaví takže žaludek tráví ale ještě se opravuje tělo, takže nejen že tráví a ještě opravuje kdežto u půstu jen opravuje. Zjednodušeně řečeno.
To je tedy zásasadní rozdíl mezí léčebnou kůrou (dietou) a půstem.


Nezapomínej na efekt léčení a vibrace z těch šťáv, které víc než léčí.

Nemám v úmyslu hájit jedno a odstrkovat druhé, jen se dělím o své zkušenosti. Chápu, že máš jiné. O tom komunikace a sdílení je.
Co se týká léčení - z mých praktických zkušeností je léčení o vibraci a energii.

Individuální je, v jaké rovině leží příčina a kam se člověk vibračně posune. To platí i pro půst nebo zeleninou kůru.
Čistě můj osobnní pohled - stimul zvenku v podobě zeleninových šťáv je podle mě plus, který samotný půst nemá.

JIstě že nemá, a o tom to je, tělo se léčí samo, pomocí vlastní inteligence a sil.
Vysvětlila jsme rozdíl mezi léčebnou kůrou a půstem ... obě metody mají své místo, protože někdo se skutečně nepřenese přes to aby vůbec nejedl, byť je to pro tělo daleko snažší se zavřeným žaludkem než se žaludkem otevřeným křičím hlady který chce á tři hodiny.
Půst si si vyzkoušel jak si dám psal takže víš že nejedení je snažší než jedení. To co kůra zvládá za 40 dní půst zvládne v kratší době, pak je důležité nepokazit návrat. Vnímáš už ten rozdíl mezi půstem a kůrou? :)
Naposledy upravil(a) ABCD dne 22 kvě 2013, 13:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: prosím pouze opravdové zájemce o půst

Příspěvekod Ankhur » 15 kvě 2013, 13:08

ABCD píše:JIstě že nemá, a o tom to je, tělo se léčí samo, pomocí vlastní inteligence a sil, kterou vlastním mozkem neovlivníš. A vo tom to je.


Pokud jde o léčení, pak jídlo samo o sobě stačit nemusí - může pomoct, avšak zpravidla nevyřeší příčinu.
Vetšina příčin totiž leží v psychice - v reflexi nebo sebereflexi lásky.
Dovolím si tvrdit, že jen málo lidí dokáže samo ze sebe rozseknout kruh, kterým se vězní. K tomu je potřeba hodně odvahy a vnitřní síly.

Je zvláštní, jak se někteří lidé zaseknou jen na jedné technice. :) Nechť jsou zkušenosti jedněch inpirací pro druhé.

ABCD píše:Vnímáš už ten rozdíl mezi půstem a kůrou? :)


Vnímám. Právě ve vibraci.

Půst Tě nechá jen v těch Tvých a je jen na nás samotných, jak si uvědomíme.
Tedy pokud neovlivňuješ vodu. Nakonec i se samotnou vodou se dá pracovat, např. zvitalizovat nebo ji ovlivnit třeba magnetitem nebo křišťálem - stává se léčivou. A zase jsme u vibrace, díky struktuře vody.

Kůra/dieta - jiný implus z venku Tě ovlivňuje. To vůbec nemusí být na škodu, spíš naopak.

Důležitý je motivace a cíl, co vlastně člověk chce.

Jednou jsem na zdravi-az.cz videl docela zajimavy text, kde nejaci vedci merili vyzarovani potravin v case. Docela inspirativni material.
http://zdravi-az.cz/Potraviny_jako_jedy_i_leky_00.php v casti: 3 - Energie potravin a její vliv na zdraví
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
dar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 12 lis 2010, 21:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Půst

Příspěvekod dar » 15 kvě 2013, 14:51

Havran píše: Kdo nejí a nepije je proti Kristu? Nebo proti učení F.B.?

Omlouvám se předem za výpad ...

Havran


Ty jsi četl jen polovinu mého příspěvku? Hned pak píšu, že půst může být veskre dobrá, zdravá a užitečná věc. Smysl tvého výpadu mi uniká.

Pokud někdo píše, že půst je přímá cesta k Bohu, dovolím si nesouhlasit. Ukažte mi jediného člověka, který se k Bohu prohladověl.
K Bohu se rozhodně dřív prožereš než prohladovíš. Můj úvodní citát z Bible i odkaz na kapitolu o eucharistii u FB směřoval k tomu abychom nezapomínali, že jídlo je magický obřad.
Na magické cestě má své místo jak občasný půst s jasným zaměřem, tak vhodně upravovaná a konzumovaná strava.
Třetí oko není prdel, zkuste ho aspoň občas použít.

Uživatelský avatar
Havran
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 585
Registrován: 26 črc 2011, 21:08
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Půst

Příspěvekod Havran » 15 kvě 2013, 15:19

Ahoj Dare,
četl jsem celý tvůj příspěvek a dokonce několikrát (čtu rychle a musím verifikovat jestli jsem to přečetl vše)
měl jsem potřebu se vyjádřit - nezvládnuté vlastnosti, ale pracuji na tom :)
Se zbytkem tvého textu souhlasím - respektive odráží mé vlastní názory a mé ego je silné.

Ahoj Havran
Having power isnt as good as you thing ...
... whom am I kidding? Power is GREAT!


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů