Duchovní podstata člověka.

Základ studia
Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Ankhur » 15 črc 2013, 17:33

Mildo,

pokud budeš pod mořem a budeš popisovat vodní svět, tak to bude odpovídající.
Na pevnině Tvému popisu už Ti zřejmě někdo neporozují.
Na pevnině řada vodních principů vezme za své. Nakonec...k té vodě se potřebuješ nějak dostat :)

Milda píše:1. Nejsou zadne chyby. Vse jsou zkusenosti zivotniho pribehu individualizovaneho bozskeho vedomi

Pokud jsi v jednotě, intuitivně cítíš co je správné (myšleno harmonické) a co ne. Chybou se dá nazvat odklon od harmonie. Chyba není špatná nebo dobrá...jen nás vede/tlačí k vnímání a uvědomění si té harmonie.

Milda píše:2. Lide kteri nekomu ukazuji jeho chyby se dopousteji ovladaci manipulace

Nutně nemusí být pravda. Záleží z jaké pozice člověk jedná a jakou má k jednání motivaci.

Milda píše:3. Pokud nekdo chce neco cvicit je to jeho vlastni soutez.

Jak to může být JEHO soutěž, když je sám bohem a jednotou? :D

Milda píše:5. Prozretelnost ti nic pres nikoho neukazuje. To jsou lidska ega, ktera vyhodnocuji a komentuji rozdily mezi lidmi.

Pokud je vše vším, pak je Ti neustále přes to vše kolem nás interpretována cesta k harmonii a jednotě.
Pak je to jen o naší pozornosti a bdělosti - naučit se vnímat a uvědomovat si. K tomu je zapotřebí sebreflexe a odosobnění.

Milda píše:6. Koureni jako dukaz nerovnovahy muze byt u nekoho, kdo se s tim nazorem ztotozni. U jineho to muze byt projev svobodne vule. U jineho to muze byt ritual a u nekoho zvedavost. Jisteze u nekoho, kdo uveri, ze je nedokonala nebozska bytost se spoustou zavaznych chyb, muze dojit k disharmonii jenom tim, ze uveri sve nedokonalosti.

Spíš jde o podvědomé řešení směrem k tělesným (živlovým) dispozicím. Hodně lidí supluje oslabení nebo problém se vzdušným živlem právě kouřením. Je to jakýsi způsob dráždění a uklidnění (otevření plicních kanálků a lépe se dýchá), bohužel dlouhodobě ničící plíce.
Povzbudit činnost plic se dá i jinak - stimulocí plicních meridiány nebo se naučit dýchat vědomě - jogické dýchání apod.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Anubis » 15 črc 2013, 19:47

s7yrfoam píše:...

Ve skutečnosti je ten případ jen jeden. Karmicky vytvořené astrální tělo, utkáno z jistého podílu živlů se chová jako magnet, a tak člověk, který se s ním ztotožňuje cítí sympatie a antipatie k určitým typům lidí. To, jak má silný magnetismus pak ukazuje, jestli je přitahuje a odpuzuje on sám, nebo je naopak prvkem trpným, který je přitahován a odpuzován jinými.

Pokud se tedy nebudeš soustředit na své nitro, nebo budeš opomíjet nějakou jeho část a budeš hledat štěstí ve světě, tak budeš stejně potkávat lidi, kteří tě budou střídavě hladit a kopat do zadku, jako kdyby byli tvými personifikovanými schopnostmi, vlastnostmi, touhami, neřestmi etc. Jakmile introspekcí poznáš celou svou individuální duši, tak o ni ztratíš zájem stejně jako o světské věci. Budeš ji dále používat jen jako nástroj - tehdy budeš mít arsenál všech svých živlů a můžeš s nimi začít pracovat, protože je budeš mít pod kontrolou. Setkání s lidmi nebude už nikdy jako dřív, i největším kritikům a odpůrcům dojdou slova nebo alespoň logické argumenty. Budeš volný, a oni ucítí hořkou zbytečnost svých slov.

Tzv. „nedořešené věci“ budeš mít ve svém jemném těle pořád. Vznikají z porušené souvislosti mezi jednotlivými en. centry v mikrokosmu. To má každý od narození, protože je zde časová deformace - Světová duše se nemá šanci vměstnat do jednoho hrubého těla zatíženého prostorem a časem... kvůli stejnému důvodu ji nemůžeme pozorovat ani v makrokosmu, kde je zase různě činná - nyní nikoliv už v centrech, ale analogicky - ve sférách. Střety „mrtvé“ individuální duše s „živou“ a pohyblivou kolektivní pak můžeme sledovat každý den v běžném životě.

Tady ale cesta nekončí, člověk nesmí zabřednout v astrální kulturistice, jak to mnoho „mágů“ dělá. Živly se musí transformovat pro vyšší ideje jinak hrozí pád a opětné prožívání světské lásky a nenávisti.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Milda » 15 črc 2013, 22:07

Ankhur píše:Mildo,

pokud budeš pod mořem a budeš popisovat vodní svět, tak to bude odpovídající.
Na pevnině Tvému popisu už Ti zřejmě někdo neporozují.
Na pevnině řada vodních principů vezme za své. Nakonec...k té vodě se potřebuješ nějak dostat :)
Sorry ale ja nerozumim tady na pevnine prave tvym slovum.

Milda píše:1. Nejsou zadne chyby. Vse jsou zkusenosti zivotniho pribehu individualizovaneho bozskeho vedomi

Pokud jsi v jednotě, intuitivně cítíš co je správné (myšleno harmonické) a co ne. Chybou se dá nazvat odklon od harmonie. Chyba není špatná nebo dobrá...jen nás vede/tlačí k vnímání a uvědomění si té harmonie.
Vse je v harmonii a ta se neustale meni a zije. To co nazyvas odklon od harmonie je odklon od tve predstavy o tom co je harmonie. Pak delas chyby a vnimas disharmonii. Ja chyby nedelam.

Milda píše:3. Pokud nekdo chce neco cvicit je to jeho vlastni soutez.

Jak to může být JEHO soutěž, když je sám bohem a jednotou? :D
Protoze je Bohem zazivajici individualni pribeh, legracne tomu rikam soutez.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Ondra » 16 črc 2013, 12:23

Milouši: co je špatného na tom, že se člověk snaží překonávat své dosavadní hranice ?


Ten tvůj vhled není také konečný... klidně se vsadím, že za 20 let bude jiný.

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Ankhur » 16 črc 2013, 21:18

Milda píše:Jak to může být JEHO soutěž, když je sám bohem a jednotou? :D
Protoze je Bohem zazivajici individualni pribeh, legracne tomu rikam soutez.


Proč sis vybral reagovat zrovna na tuhle řečnickou otázku? :idea:
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Cagliostro » 16 črc 2013, 21:28

Ankhur píše:
Milda píše:6. Koureni jako dukaz nerovnovahy muze byt u nekoho, kdo se s tim nazorem ztotozni. U jineho to muze byt projev svobodne vule. U jineho to muze byt ritual a u nekoho zvedavost. Jisteze u nekoho, kdo uveri, ze je nedokonala nebozska bytost se spoustou zavaznych chyb, muze dojit k disharmonii jenom tim, ze uveri sve nedokonalosti.

Spíš jde o podvědomé řešení směrem k tělesným (živlovým) dispozicím. Hodně lidí supluje oslabení nebo problém se vzdušným živlem právě kouřením. Je to jakýsi způsob dráždění a uklidnění (otevření plicních kanálků a lépe se dýchá), bohužel dlouhodobě ničící plíce.
Povzbudit činnost plic se dá i jinak - stimulocí plicních meridiány nebo se naučit dýchat vědomě - jogické dýchání apod.


Ankhur má v tomhle pravdu. Víra v nedokonalost s tím nemá co dělat, natož aby kouřením byla zničena celá harmonie. Je to pouze jedna část z mnoha, kamínek z mozaiky, který lze v klidu a rozumně řešit. Jak už bylo výše řečeno, záleží ale na konkrétním problému kouření jedince.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Havran
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 585
Registrován: 26 črc 2011, 21:08
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Havran » 17 črc 2013, 11:27

Cagliostro píše: ... záleží ale na konkrétním problému kouření jedince.


Jak se pozná rozdíl mezi: "ten jedinec má problém a ten jedinec je problém"?

No nic, jdu se zase starat o své ...

Ahoj Havran
Having power isnt as good as you thing ...
... whom am I kidding? Power is GREAT!

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Milda » 18 črc 2013, 02:08

Ondra píše:Milouši: co je špatného na tom, že se člověk snaží překonávat své dosavadní hranice ?


Ten tvůj vhled není také konečný... klidně se vsadím, že za 20 let bude jiný.

Clovek muze cokoliv a nemusi nic.
Pokud chces prekonavat hranice tak je prekonavej.
Pokud se ti nechce tak je to uplne stejne v poradku.

Muj vhled se kazdodenne koriguje o kazdodenni zkusenosti.
Ja vim, ze za 20 let bude jiny.
I Stvoreni bude za 20 let jine.

Ankhur píše:
Milda píše:Jak to může být JEHO soutěž, když je sám bohem a jednotou? :D
Protoze je Bohem zazivajici individualni pribeh, legracne tomu rikam soutez.


Proč sis vybral reagovat zrovna na tuhle řečnickou otázku? :idea:


Prisla mi vhodna na odpoved....asi.
Ja nevedel, ze je recnicka.

Havran píše:
Cagliostro píše: ... záleží ale na konkrétním problému kouření jedince.


Jak se pozná rozdíl mezi: "ten jedinec má problém a ten jedinec je problém"?

No nic, jdu se zase starat o své ...

Ahoj Havran

Ma to cosi spolecneho i opacneho.
Oboje je hodnoceni hodnotici mysli o nekom druhem.
Ja tomu rikam egohra. A toto je ovladaci egohra.
Toto hodnoceni, ale neni pro hodnoceneho dulezite, protoze je to cizi hodnoceni.
Pokud se hodnoceny ztotozni s hodnocenim, muze mit problem, zacne byt ovladatelny.
Jedinec je buh a nikdy problem.
Nikdo neni problem.
Problem je egoprogram.
Kdyz si pustis program Jsem problem tak jsi problem.
Kdyz si pustis Mam problem tak mas problem.

napadaji mne dalsi vety, ale snad to takto staci.....

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Ondra » 18 črc 2013, 07:08

Milda píše:
Ondra píše:Milouši: co je špatného na tom, že se člověk snaží překonávat své dosavadní hranice ?


Ten tvůj vhled není také konečný... klidně se vsadím, že za 20 let bude jiný.

Clovek muze cokoliv a nemusi nic.
Pokud chces prekonavat hranice tak je prekonavej.
Pokud se ti nechce tak je to uplne stejne v poradku.

Muj vhled se kazdodenne koriguje o kazdodenni zkusenosti.
Ja vim, ze za 20 let bude jiny.
I Stvoreni bude za 20 let jine.



Oki, souhlasím. Cítím v tom svobodu.

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Ankhur » 18 črc 2013, 09:43

Milda píše:Toto hodnoceni, ale neni pro hodnoceneho dulezite, protoze je to cizi hodnoceni.
Pokud se hodnoceny ztotozni s hodnocenim, muze mit problem, zacne byt ovladatelny.

Tohle platí jen pro 2 lidi, kteří z toho neumí nebo nechtějí čerpat. Pokud Ti někdo radí, nebo třeba Tě léčitel inspiruje, pak to není o ovládání. Je to o inspiraci, jaký postoj (egoprogram) změnit. Není v tom žádná manipulace. Jak jsem psal už předtím, je to o motivaci k jednání, proč něco děláme -> podle toho je zabarven výsledek.

Milda píše:Jedinec je buh a nikdy problem.

Každé vyřčené slovo už není pravdou. Každá projevená hmota už není Bohem (v jeho čiré nestvořené podobě). Jakou formou se sám bytostně vnímáš?
Jedinec má v sobě božskou podstatu, ale Bohem v projevu není, pokud se s formou identifikuje. Myslet si můžeme cokoliv, důležité je, co skutečně vědomě žijeme - s čím svazujeme vědomí.

Milda píše:Problem je egoprogram.

Každý egoprogram je právě o té identifikaci s něčím. Něčemu věříme, do něčeho vkládáme naši identifikaci a ztotožňujeme se s tím.
Egoprogram problém není - problém je, že jim někdy tak moc věříme.
Nakonec egoprogram nás může i pozvednout na vyšší úroveň. Je to součást poznávání sebe sama.

Milda píše:Kdyz si pustis program Jsem problem tak jsi problem.
Kdyz si pustis Mam problem tak mas problem.

Zpravidla to jsou věci, které podvědomě vystavíme jako reakci na výchovu, situace kolem. Není to vědomé pouštění "Když si pustíš".
Síla ega a dar mysli je právě v tom, že tuto iluzi odhalíme / odhalujeme a můžeme se těchto nánosu zbavit.

Mildo, prostě to tak jednoduché přece úplně není. Když si pustíš program Jsem Bůh, nestáváš se Bohem. Nechodíš po vodě a nejsi Bohem v projevu.
Jedna věc je si věci promítat v mysli a druhá je být za myslí v rozšířeném vědomí. Mít bdělou pozornost, být v přítomnosti, cítít jednotu v sobě.
Vždy je to o tom, s čím se jako vědomí identifikujeme. S čím se identifikujeme né v mysli, ale jako vědomí/život (Bůh v nás).
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Milda » 18 črc 2013, 10:44

ANKHUR:
1. Rada, motivace, inspirace, pochvala i darek jsou klasicke programy ze skupinn ovladacich programu.
Rikame jim pozitivni motivace a uci se to v manazerskych kurzech.
Kdyz nekdo dostane neco od nekoho a rekne....Jsem ti zavazan≡Jsem tebou svazan ovladacim programem DAVANI DARU.
Dle tve odpovedi lze soudit, ze si mozna nektere ovladaci programy neuvedomujes a mozna je nekdo pouziva na tebe a ty to nevis.

2. Vyrcene slovo je vzdy pravdou.
Zvlast u magie je nutno se slovy pracovat jako s trhavinou.
Kazda projevena hmota je zivy Buh.
Ja jsem Bohoclovek. Buh zijici lidskou individualni zkusenost v tele cloveka.

3. Ano mira ztotozneni s egoprogramem je umerna jeho ucinnosti!
Nevim ktery program nas prenese na vyssi uroven?? To jsem zvedavy.

4. Kdyz jsi buh v inkarnaci, v tele, tak plati fyzikalni a matematicka a chemicka pravidla Stvoreni.
Chozeni po vode jsem videl v TV. Ja mam pres 100kg, tak po vode nechodim, vetsinou plavu. :-)
Prosim te ja jeste neumim ani projit zdi.
Budu muset koukat vic na tv, tam to umi kde kdo.
Jeden roker umi i letat i chodit po vode. Neni to take buh? ;-) Nebo je to Angel?

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Cagliostro » 18 črc 2013, 10:57

Milda píše:1. Rada, motivace, inspirace, pochvala i darek jsou klasicke programy ze skupinn ovladacich programu.
Rikame jim pozitivni motivace a uci se to v manazerskych kurzech.
Kdyz nekdo dostane neco od nekoho a rekne....Jsem ti zavazan≡Jsem tebou svazan ovladacim programem DAVANI DARU.

Vymývání mozku, nic jiného. Jenom představa amerického lektora s 350 kilogramy, v jedné ruce s u.s. colou a ve druhé s hamburgrem učícího s americkým úsměvem, že na vše se říká Oh, Yes a přiblble na všechno kejvat hlavou a učit se typický americký úsměv, který používají za velkou louží na všechno... je to trapné. Do hermetismu nevhodné. Za dar prosím tebe nic nikdy nečekej a ani zavázanost.


Milda píše:2. Vyrcene slovo je vzdy pravdou.
Zvlast u magie je nutno se slovy pracovat jako s trhavinou.
Kazda projevena hmota je zivy Buh.


Milda píše:Chozeni po vode jsem videl v TV. Ja mam pres 100kg, tak po vode nechodim, vetsinou plavu. :-)
Prosim te ja jeste neumim ani projit zdi.
Budu muset koukat vic na tv, tam to umi kde kdo.
Jeden roker umi i letat i chodit po vode. Neni to take buh? ;-) Nebo je to Angel?



Ještě choulostivěji se s tím pracuje, přirovnání k trhavině není na místě. Navíc řeč je již konečná fáze, počátek je u myšlenky.
Dej už prosímtebe pokoj s programem do vyššího kola, nehrajeme videohru.
Každý plave, dokonce i neplavec, který plave směrem dolu.
V tv ukazují mnoho kouzelníku, ale hermetismus není o kouzlení. Rocker létají v nějaké show je fake.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Ankhur » 18 črc 2013, 11:19

Milda píše: ad 1.) Rada, motivace, inspirace, pochvala i darek jsou klasicke programy ze skupinn ovladacich programu.

Tomu sám věříš - Není tohle teď Tvůj program? :D
Poznal jsem řadu lidí, kteří dávají a nečekají nic zpět. Nenutí Ti své pravdy, poznání. Jen inspirují - a je jen na Tobě kolik toho umíš vstřebat a jak moc otevřený jsi.
Dáváš protože dávát můžeš a cítíš co máš udělat. Není v tom motice dělat něco za něco. Je to jako když cítíš co máš dělat, když jsi třeba u nehody. Nepřemýšlíš a víš, co máš dělat. Podobně je to pak v jiné situaci - poradíš, dáš, pomůžeš, sdílíš to co můžeš dát.
Možná jde o to, uvědomit si, že ten Bůh v Tobě je i v jiných. Není JÁ a TY, pokud jdeš do jádra.

Milda píše:2. Vyrcene slovo je vzdy pravdou.

Tady jsi nepochopil, co jsem Ti naznačil. O slovo samotné nešlo, šlo o projev z Boha a vnímání jeho vydělenosti.

Milda píše:Nevim ktery program nas prenese na vyssi uroven?? To jsem zvedavy.

Egoprogram = myšlenka -> Každá taková myšlenka (mentální postoj), která má vyšší vibraci než ta předchozí.

Milda píše:4. Kdyz jsi buh v inkarnaci, v tele, tak plati fyzikalni a matematicka a chemicka pravidla Stvoreni.

Zkus víc vnímat, co Ti chce člověk slovy říct.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Milda » 18 črc 2013, 15:11

Hej hosi ja se s vama nehadam ani nenutim. :-)
Take vam nevycitam, ze mi neco v dobre vire doporucujete nebo radite.
Proste jen mame rozdilne zkusenosti a ruzne nazory.
Vidite, ze nekdy i jednu vetu chape vice lidi rozdilne.
Ja vam odpovidam s laskou a jen tak pro poteseni reaguji na ruzne prispevky.
Bavi me to.
Jen se nechci dohadovat.
Dik.

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Duchovní podstata člověka.

Příspěvekod Ankhur » 18 črc 2013, 15:35

Milda píše:...


Mildo, budu doufat, že tu lásku vnímáš i z jiné strany než z té své :)
Jen různé věci / pohledy obohatí a inspirují (toho, kdo je otevřený a vnímavý).
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů