co si myslíš o tom, že člověk máš zachovat naprosté mlčení

Základ studia
Uživatelský avatar
luna
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 26
Registrován: 26 lis 2009, 18:01
pohlaví: Muž

co si myslíš o tom, že člověk máš zachovat naprosté mlčení

Příspěvekod luna » 28 lis 2009, 14:37

Anubis: Chtěla bych se zeptat, co si myslíš o tom, že člověk má o své práci na sobě, jak František píše, držet naprosté mlčení?

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Mentální úroveň

Příspěvekod Anubis » 28 lis 2009, 15:52

luna píše:Anubis: Chtěla bych se zeptat, co si myslíš o tom, že člověk má o své práci na sobě, jak František píše, držet naprosté mlčení?


Dobře se ptáš, co se týče lidí, které normálně potkáváš, tak těm není třeba to sdělovat, stejně by z toho nic neměli a ty také ne. Něco jiného je, když chceš někoho něco naučit, tak je nejlepší mluvit z vlastní zkušenosti. Poučovat někoho o teorii magie je zhola zbytečné, to se může dozvědět v knihách, nebo si to ověřit. Je jasné, že svému duchovnímu učiteli (pokud je na obzoru) nejspíš taky bez okolků všechno, co je třeba, řekneš. Je pro mě zatím těžké definovat internet a třeba tady toto fórum. Až uvidím, že mě začne v cestě omezovat, tak tu přestanu psát. Uvidíme...

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: co si myslíš o tom, že člověk máš zachovat naprosté mlčení

Příspěvekod marvin » 03 pro 2009, 14:49

luna píše:Anubis: Chtěla bych se zeptat, co si myslíš o tom, že člověk má o své práci na sobě, jak František píše, držet naprosté mlčení?


Ahoj
ja to vidim taky tak nějak.. jednoduše nemůžeš každému, koho potkáš okamžitě sdělat poselství Brány.. začít ho zasvěcovat, nebo mu vysvětlovat jak fungují elementy, fluida apod..

Ale na druhou stranu si nemyslím, že by jsi o tom měla "naprosto" mlčet. Tím mlčením je podle mého myšleno tvůj osobní růst, stupeň, výcvik. Pokud někdo projeví upřímný zájem, nevidím důvod, proč mu nesdělit tvůj názor.. pokud mu řekneš, že jsi našla systém, který ti vyhovuje a kterému věříš a on/ona bude chtít vědět víc, proč ne... později se úkáže, jestli je mu /ji to k něčemu je.

Pořád věřím v Božskou Prozřetelnost.. pokud by se Mistrovo učení nemělo k někomu dostat, tak se tě na to ta osoba prostě nikdy nezeptá..

Ikdyž teď mě napadá jeden důvod proč před někým mlčet.. pokud by jsi z té osoby cítila zlo, nebo určitou nezopdpovědnost.. nebo nevím, měla by si pocit, že toho ta osoba může zneužít, tak určitě bych si rozmyslel jestli mu něco prozradím:-)

A ještě jedna věc.. hodněkrát už jsem na několika místech (fórech, článcích, rozhovorech apod.) četl, že přichazí (resp. už je asi tady nějakou chvíli) nová doba .. doba bez mistrů... dnes je takový boom sdělovacích prostředků..médií.. internetu apod, takže se k vám učení dostává všemožnými směry.. už není dost mistrů aby se předávaly informace pouze z úst do ucha a pod.. dneska by spíš mělo platit, že Mistr přichází, až jsi opravdu připraven... a jak se máš připravit jinak, než z pozbíraných informací...
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: co si myslíš o tom, že člověk máš zachovat naprosté mlčení

Příspěvekod balamunt » 22 led 2010, 22:03

To Mlčení má podle mě několik rovin. Rozlišil bych dvě věci:
1) obecná okultní teorie
2) osobní praxe každého člověka

Mlčet se dá o obou těchto věcí, ale 1) je dneska zveřejněna, takže mlčet už nemá cenu. Tady jde spíš o jinou věc a to o tu, že tomu skoro nikdo nerozumí, takže jak píše Bardon, i kdyby se o okultních mysteriích psaly hory knih, tak nezralému člověku to je prd platné. Přirovnal bych to třeba k matematické vědě. Můžete mít zveřejněnou matematickou vědu, ale stejně 99 procent lidí tomu nikdy rozumět nebude :lol: Ale zase je tu problém s profanací. Je třeba být dostatečně intuitivní, aby se vědělo, kde má cenu o tom mluvit a kde ne. Jak se říká: Neházejte perly sviním. Kde je užitečné mlčet, tak to se týká především 2) a to hlavně před rodinou, známými apod. Pokud nikdo neví, kdo jsem, pak můžu hovořit i více intimněji. Ale to není třeba můj problém, protože já nemám o čem nemlčet, protože jsem začátečník a ničeho jsem nedosáhl :lol: takže, kdo je už v 7, 8 stupni, tak ten už by měl mlčet o své činnosti. Ne že by neporadil ostatním nebo nepomohl, ale intimní věci si nechá pro sebe.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: co si myslíš o tom, že člověk máš zachovat naprosté mlčení

Příspěvekod marvin » 23 led 2010, 11:29

souhlasim..
navic, kdo je hodne pokrocily, tak tyto rady nepotrebuje. chape a vnima Mistrovo uceni daleko prirozeneji a intuitivneji nez si dokazeme predstavit.

mlcet by se melo predevsim o me vlastni praxi..o mem pokroku a hlavne o mych dovednostech. v zadnem pripade by ses nemel nikdy chlubit nebo vytahovat.. myslet si ze jsi neco vic, kdyz jsi dosahl urcite urovne.. to je opravdu spatne.

ale pokud se dostanes kdykoliv do obecne roviny, a nekdo se te PRIMO zepta na tvuj nazor, nebal bych se mu odpovedet jak to vidim ja..aniz bych zverejnoval nejake konkretni veci
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Razik
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 51
Registrován: 25 led 2010, 20:08
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: co si myslíš o tom, že člověk máš zachovat naprosté mlčení

Příspěvekod Razik » 25 led 2010, 22:41

No já tady taky dost váhal, když jsem narazil na toto fórum. Ale když si to přečtu: "Mág o své cestě, o svém úspěchu a vzestupu zachovává naprosté mlčení." Tak to podle mě znamená, že se nikde nebudu chlubit tím co jsem dokázal. V kapitole o Náboženství je je také napsáno: "....když hledající, kterého nemohly uspokojit ani materialismus ani dogmata, touží po duchovní potravě a obrací se přímo k zasvěcenci o radu a vysvětlení. V takovém případě je zasvěcenec povinen poskytnout hledajícímu dle stupně chápavosti náležité vysvětlení. Zasvědcenec ať pak nešetří ani času ani námahy, aby poskytl hledajícímu své duchovní poklady a vedl ho ke světlu." Takže myslím, že učel těchto stránek je právě onen druhý případ nikoli vytahování se před ostatními (aspoň teda doufám:)))

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: co si myslíš o tom, že člověk máš zachovat naprosté mlčení

Příspěvekod marvin » 26 led 2010, 09:53

moje řeč.-)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: co si myslíš o tom, že člověk máš zachovat naprosté mlčení

Příspěvekod Cagliostro » 30 zář 2010, 21:11

Mlčení je pokaždé na místě. A tato stará pravda zůstane pravdou i v budoucnu. Otázka by spíše mohla znít: Čím je to zaviněno?"
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: co si myslíš o tom, že člověk máš zachovat naprosté mlčení

Příspěvekod Pete » 14 lis 2010, 21:12

Podle zasvecovaciho systemu do "puvodniho samanismu" (samanskych metod nezbytne nutnych k praci, orezane od ostatnich nepodstatnych veci jako muze byt totemismus) mistrem ktery se tomu venuje profesionalne vic jak 30 let, by jsme nemeli sdelovat skusenosti citlive mimo lidi, s kterymi muzeme sdilet skusenosti navzajem a mit z toho uspech, aniz by jsme tim riskovali. Popisoval to ze to ma duvod ten, ze by ty citlive informace proti nam nekdo mohl vyuzit, a tim nam uskodit (tim se nemysli pouze zesmesneni, ale opravdove utoky k kterym by vyuzil nase skusenosti k zjisteni naseho stupne vyvoje, a tim snadneji na nas utocil)

Uživatelský avatar
Kvazar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 08 pro 2010, 09:44
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 29×
Obdrženo poděkování:

Re: co si myslíš o tom, že člověk máš zachovat naprosté mlčení

Příspěvekod Kvazar » 19 pro 2010, 11:51

čau
já jsem na cestu magie přivedl mého kamaráda , který pro tuto činnost prokázal své nadšení...poradil jsem mu na jaká fora má chodit, jaké knihy si koupit atd... hodně jsem mu toho vysvětlil a poradil...avšak i přes mojí snahu a mé postoje si on vymyslel svoje: ZAČAL URÁŽET A ZESMĚŠNOVAT JINÁ NÁBOŽENSTVÍ-zesněšnoval např:Ježíše Krista...přestože jsem ho na toto už hodněkrát upozornil at toho nechá. ZAČAL ZESMĚŠNOVAT I MĚ A MÉ ZNALOSTI přestože jsem od něj cca 4 roky napřed (v magii). ZAČAL NADÁVAT MA VŠECHNY OKOLO SEBE A POMLOUVAT JE.......z toho jsem usoudil že už mu v ničem radit nebudu a řekl jsem mu že už jsem :magii přestal praktikovat....
MOC PROSÍM O VAŠE NÁZORY . je to pro mě opravdu moc důležité protože v tom co jsem udělal jsem bral na zřetel větu od FB "Mág o své cestě, o svém úspěchu a vzestupu zachovává naprosté mlčení."
UDĚLAL JSEM SPRÁVNOU NEBO ŠPATNOU VĚC??????
Paradox, humor, změna

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: co si myslíš o tom, že člověk máš zachovat naprosté mlčení

Příspěvekod marvin » 20 pro 2010, 16:47

Udělal jsi správnou věc, ikdyž by ses měl snažit nelhat. Jak píše Stejnar, tohle je magovi vždy zapovězeno.. připoutává tě to ke světu lží a iluzí. Zkus jít na to spíš budhisticky, pokud víš, že bys musel lhát tak buď to mlč, a nebo neříkej pravdu - nemyslí se tím, aby jsi lhal, ale nemusíš se s ním na to téma vůbec bavit. Prostě mu vysvětli, že už to není ve vašem zájmu a buď změň téma, nebo rozhovor ukonči.

Záleží, jestli ti ten člověk vůbec stojí za to, aby jsi s ním byl v kontaktu. Magie sama o sobě je spíše samotářská věc, takže pokud již s tím člověkem nemáš mnoho společného, tak popřemýšlej jesli s ním chceš trávit čas.

Podle toho co píšeš, tak zaujal k mnoha věcem velice negativní postoj - možná by nebylo od věci zjistit proč? Buďto je to jenom nějaký vnější problém (který pak přenáší do těchto témat) nebo je to něco opravdu uvnitr, hluboko v něm.. ale to by bylo spíše do nového vlákna..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Kvazar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 08 pro 2010, 09:44
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 29×
Obdrženo poděkování:

Re: co si myslíš o tom, že člověk máš zachovat naprosté mlčení

Příspěvekod Kvazar » 23 pro 2010, 14:40

Díky Marvine
no já bydlim na vesnici takže se s ním "musím" vídat i kdybych nechtěl protože tam máme jen jednu skupinu kamarádů do které on patří. dřív to bylo tak že když měl nějaký dotaz nebo tak něco tak se vždycky obracel na mě a já jsem mu to vysvětlil tak aby to chápal. ale postupem času se to změnilo jak jsem již napsal......problém je v tom že se mě ptá pořád a já mu nechci dávat již žádné informace, protože nevim jak by je někdy využil. místo toho abych lhal pořád a upravoval pro něj své výklady ,tak jsem se rozhodl že už s tím skouncuju (naoko před ním). já vim Marvine že lhát se nemá ( v tom mi již dostatečne pomohla introspekce) ale v této situaci to snad ani nešlo jinak. on není nějaký hajzl (dokonce ani magii nepraktikuje......dělá wiccu) ale doopravdu nechápu proč to dělá??? jestli chce upoutat pozornost, chce být důležitý,........doopravdy nevim...

a pak mam ještě jeden problém.....nebo vlastně ani nevim jestli to můžu nazvat "problémem". já miluju :život , mám rád všechny své kamarády, rád s nimi chodim ma pivo, na diskotéky... Ale od té doby co jsem si přesně vypracoval magická zrcadla,,, tak se snažim všechny své chyby zlepšit,odnaučit,atd... ale jak se snažim být lepším člověkem ,........jakoby bych se se svým "zlepšením" od nich vzdaloval. sice mi neříkají jak se měním ale vidím to na nich že si toho také všimly.... a od té doby jako bych už k nim dále nezapadal... všimají si toho i lidi ve škole ,atd... a všichni si myslí že je se mnou něco v nepořádku

máš pravdu že magie je spíse samotářská záležitost , ale chtěl bych také aby to bylo jako dříve...ale jestli to jinak nepůjde tak mi to bude hrozně líto .Ale magii dám přednost i za předpokladu že bych měl přijít o všechny kamarády :(
Paradox, humor, změna

Uživatelský avatar
kedrigern
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 148
Registrován: 08 srp 2010, 19:41
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 25×
Obdrženo poděkování: 27×

Re: co si myslíš o tom, že člověk máš zachovat naprosté mlčení

Příspěvekod kedrigern » 27 pro 2010, 01:00

Když jsi dobrovolně součástí nějaké skupiny, tak obvykle pro to, že máte něco společného: názory, zájmy, vlastnosti apod. A mimo jiné také chyby, slabosti. Když jsi se rozhodl se změnit a napravovat svoje slabosti a chyby, tak se tím od nich začínáš odlišovat ať chceš nebo ne. V jakékoliv společnosti je vždy "v pořádku" to, co dělá většina bez ohledu na to, jestli to opravdu je nebo není OK. Každý, kdo se vždy odlišuje je nějak divný. Jestli se to dá nějak překonat netuším i když se s tímto problémem potýkám od děctví a prostě jsem si na samotu v podstatě zvykl i když ne úplně. Já jsem ale nikdy nikam nezapadl, tak jsem nikdy neměl co zachraňovat.
Jediné, co mě napadá, i když nevím, jestli to k něčemu bude, je zkusit zjistit, v jakých vlastnostech a ohledech se od kamarádů odlišuješ nebo jaké změny vlastností u tebe nastali (třeba porovnání astrálních zrcadel na začátku a nyní) a potom v rámci možností se snažit být s kamarády především v situacích, kdy se tyto rozdíly co nejméně projevují.
May the Awareness be with you. Kedrigern z Hor Tichého Hromu

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: co si myslíš o tom, že člověk máš zachovat naprosté mlčení

Příspěvekod marvin » 27 pro 2010, 09:56

Kvazar píše:...


říkám, vpodstatě jsi udělal dobře, chceš se tomu tématu vyhnout a nedokážeš to udělat jinak než zalhat. já osobně bych se snažil lhaní vyhýbat, ale možná že je to v současné době a situaci pro tebe nejmenší zlo které dokážeš udělat...

co se týče toho člověka, asi by to bylo samostatné téma..je možné, že se nachází v nějakém drtivém rozporu, který ho nutí takto reagovat, možná je za tím něco úplně jiného - na světě existuje opravdu jenom velmi velmi málo "skutečně zlých" lidí - ostatní jsou pouze nuceni se chovat špatně (ale v jádru nejsou tak špatní) .. aby jsi do "jeho" problému pronikl, potřeboval bys hodně analyzovat, sledovat a vnímat - pak možná pochopíš co se stojí za jeho opravdovými příčinami...

no a konečně - skupina lidí a sociální izolace. to je bohužel spjato se samotným výcvikem..jak napsal dobře kedrigern, ať chceš nebo ne, pokud na sobě začneš pracovat - začneš se měnit a nevyhnutelně se začneš odlišovat od skupiny. ja jsem byl stejně tak už od mala trochu jiný než ostatní, takže jsem byl jakoby mimo, ale nikdy mi to nečinilo problémy navazovat normálni vztahy s lidmi.. důležité je soustředit se na to, co máte společného..mohu si klidně vyjít s přáteli někam ven, na pivo nebo tak, ale většinou piju nealko (a perfektně se bavím) nebo max pivo, ale to hodně hodně zřídka.. já osobně jsem empatik, takže dokážu vnímat atmosféru a emoce lidí tak silně, že jsem naplněn jejich radostí a zábavou..nepotřebuji potom takové stimulace jako oni apod..

co tím chci říct je, že ikdyž jsem třeba většinu času nucen poslouchat jejich bezduché "žvatlání" - otom jak se kde opili nebo co kde provedli, stále mohu mít k těm lidem citové poute a mohu se s nimi cítit dobře. a pokud jsou to opravdoví přátelé, budou tě vždy brát takového jaký jsi. pokud se rozhodneš, že s nimi nechceš dělat některé věci a oni tě stále budou mít rádi jako před tím, jsou to opravdoví kamarádi..pokud tě začnou odmítat, odsuzovat a nějakým způsobem tě přestanou přímat do skupiny, tak tam prostě nepatříš.

Musíš si zvolit cestu, ideální je takový nějaký kompromis, kdy se občas trochu (já třeba) přinutím jít ven mezi lidi, ikdyž na to nemám náladu, ale je to změna. příjdeš na jiné myšlenky apod. Ale pak zase na nějaký čas se můžeš stranit lidí a pracovat na sobě...

Dělej vždy to při čem se uvnitř cítíš dobře a nekonej na sobě násilí.. nenuť se být asketou pokud ti to nevyhovuje.. stejně tak by se neměl nikdo nutit být lvem salónů nebo být společensky uznávaným, když ho to neláká apod
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Kvazar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 08 pro 2010, 09:44
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 29×
Obdrženo poděkování:

Re: co si myslíš o tom, že člověk máš zachovat naprosté mlčení

Příspěvekod Kvazar » 28 pro 2010, 14:20

tak teď jste mi otevřeli oči...
bohužel chyb kterých se dopouští mí přátelé jsou permanentní.
sejdeme se , pozdravíme se a hned začnou kouřit "M" a pomlouvat ostatní nebo začnou povídat o tom co dělali doma. to je dobré téma , ale každý chce toho druhého troufnout, že dělal lepší věci,atd.....atd.....až je z toho mezi nima rozepře a chtějí po mě abych je rozsoudil.....pak jsem před nimi špatným člověkem když nedam jednomu přednost. a takhle je to den co den......
kamarádů mam asi 100 ale opravdového kamaráda snad jen 1 ......... :( :(
je pravda že dříve jsem se od nich neodlišoval. byl jsem stejný jako oni, ale jakmile jsem se jednou rozhodl že chci něco víc tak už se jim to nezdá. je to jakoby oni chtěli rozhodovat za mě co budu dělat a co ne....
ono je fakt pravda že ten kdo chce kráčet magickou cestou tak musí být opravdu sám!!!!!
:( :(
Paradox, humor, změna


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host