Elektrické fluidum vs. princip ohně

Základ studia
Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod gooolem » 27 lis 2019, 11:03

No, osobne mam zkusenost, ze k informacim tohoto typu dostavam i davku pochopeni a tim padem mohu toto vědění poskytnout i ostatnim, jelikoz ho dokazu vysvetlit. Ale nejspis je to individualni.
Aby sis takovou odpoved strcil za klobouk nerikam zadne bytosti, ale tobe, jakozto cloveku, ktery predlozene tema neumi nebo nechce z nejakeho duvodu vysvetlit, ac ho sam predlozil.

Takze ten obrazek teda vysvetlit neumis?
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod team72 » 27 lis 2019, 11:46

gooolem píše:No, osobne mam zkusenost, ze k informacim tohoto typu dostavam i davku pochopeni a tim padem mohu toto vědění poskytnout i ostatnim, jelikoz ho dokazu vysvetlit. Ale nejspis je to individualni.
Aby sis takovou odpoved strcil za klobouk nerikam zadne bytosti, ale tobe, jakozto cloveku, ktery predlozene tema neumi nebo nechce z nejakeho duvodu vysvetlit, ac ho sam predlozil.

Takze ten obrazek teda vysvetlit neumis?


oheň -> voda , oheň podporuje vodu, respektíve roztopí ľad a tak začne práca vody
voda -> zem , voda podporuje zem, respektíve urobí plodnou
zem -> vzduch, zem a rastlinstvo vyživuje vzduch
vzduch -> oheň, vzduch podporuje horenie

Je to nakreslené aj na mojom avatari.
Je to iba pomôcka, všetko čo som mohol som napísal. Je to iba inšpirácia.

Uživatelský avatar
Inrise
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 458
Registrován: 08 dub 2015, 07:34
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 580×
Obdrženo poděkování: 167×

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod Inrise » 27 lis 2019, 12:33

Postnu zdánlivý offtopic.
Dává mi to smysl a vidím za tím hloubku odevzdání a náboj který zasáhl tak či onak celý svět. Pro mnoho lidí byl Castaneda podivín, tak jako by bylo mnoho z nás. Přikládám link na náhodné stránky, jde mi o onu citaci čtyř nepřátel bojovníka, k tématu zrovna toho druhého:-)
Pokud to někoho inspiruje k náhledu na vlastní sebenahlížení či korekci jako to inspirovalo mne, Bohu díky:)
Krásný den!

https://www.pronaladu.cz/4-prirozeni-nepratele-cloveka/
Je úsměvné domnívat se, že něco ovládáme, pokud neovládáme sami sebe...

Roman274
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 88
Registrován: 09 kvě 2012, 23:20
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 45×
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod Roman274 » 27 lis 2019, 12:43

team72 píše:oheň -> voda , oheň podporuje vodu, respektíve roztopí ľad a tak začne práca vody
voda -> zem , voda podporuje zem, respektíve urobí plodnou
zem -> vzduch, zem a rastlinstvo vyživuje vzduch
vzduch -> oheň, vzduch podporuje hojenie.


No to si popísal len prírodné javy, ktoré ovláda aj 3ročné dieťa. Navyše hneď v prvom zle.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod gooolem » 27 lis 2019, 12:56

Team72, spis mne zajima, proc je na tom obrazku z knihy Bardona kruh a v nem dva ctverce a uprostred hvezda. Proc jsou ctverce natoceny, tak jak jsou? Proc se barvy stridaji, tak, jak se stridaji? Jakou to vse ma symboliku? Proc se uvnitr nachazi jakasi hvezda a proc ma takovou barvu a tolik cipu? To co jsi popsal, jak uz tu padlo vyse, je i podle mne opravdu jen velmi zakladni popis prirodnich procesu. Tyto procesy tvoreni a niceni krasne popisuje cinska medicina se svymi peti prvky.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod team72 » 27 lis 2019, 16:28

gooolem píše:Team72, spis mne zajima, proc je na tom obrazku z knihy Bardona kruh a v nem dva ctverce a uprostred hvezda. Proc jsou ctverce natoceny, tak jak jsou? Proc se barvy stridaji, tak, jak se stridaji? Jakou to vse ma symboliku? Proc se uvnitr nachazi jakasi hvezda a proc ma takovou barvu a tolik cipu? To co jsi popsal, jak uz tu padlo vyse, je i podle mne opravdu jen velmi zakladni popis prirodnich procesu. Tyto procesy tvoreni a niceni krasne popisuje cinska medicina se svymi peti prvky.


Ak to nevieš tak ja ti nemôžem pomôcť, respektíve nemám povolenie. Aj tak som už napísal viac ako je povolené podla Bardona. Kto má bude mu pridané, a kto nemá bude mu ubrané.
Tu skončila moja úloha. Majte sa.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod gooolem » 27 lis 2019, 18:31

Nojo no. Už tě nebudu trápit a nechám tě na tvém obláčku důležitosti. Buď zdráv.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Inrise
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 458
Registrován: 08 dub 2015, 07:34
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 580×
Obdrženo poděkování: 167×

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod Inrise » 27 lis 2019, 18:42

Ať se daří:-)
Je úsměvné domnívat se, že něco ovládáme, pokud neovládáme sami sebe...

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod team72 » 28 lis 2019, 11:40

Všetko najlepšie prajem Vám na ceste magického rozvoja.

Pre inspiráciu
kk8.png

kk9.png

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod gooolem » 28 lis 2019, 13:50

Team72, a co ze to vlastne znamena, ty sipky na obrazcich?
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
MDominik
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 13 pro 2016, 17:28
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 159×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod MDominik » 28 lis 2019, 17:25

Začínám ti rozumět Team72. Jen tvoje nadšení z pochopení problematiky tak trochu komplikuje tvůj projev (způsob vysvětlování i prezentaci názorů a nakonec i rodný jazyk, jelikož na každém slovíčku záleží).

Vše je otázkou pohledu, odkud se na věc díváš. Tvé schéma, které si nakreslil a pokud ho dobře chápu je určitě správně, ale i když nakreslíš jiné, tak bude asi také správně. Vše je propojeno se vším, a vše se děje právě teď. Pokud se děje něco právě teď a jsme právě teď v interakci mikrokosmu s makrokosmem, těžko řekneme co je impulzem, co bylo první a stanovit postoupnost. Proto z tohoto nadhledu platí, i to, že elektrické fluidum vytváří živel vzduchu, protože vše co učiníme, tak ihned v reakci na tento čin se vše ovlivní, změní a vytvoří i zdánlivě nové.

Čistě teoreticky: pokud začneme "dělat něco" s živlem ohně, nebo elektr. fluidem, okamžitě a ve stejném okamžiku se vytváří nebo ovlivňuje i živel vody, magnetické fluidum a ostatní živly a fluida.

A aby to nebylo jednoduché, tak vlastně nelze začít tuto živlovou/fluidní spekulaci třeba ohněm, jelikož i ten oheň je vlastně reakcí na něco. Pokud zvolíme jako imaginární počáteční bod "akce", třeba živel vzduchu, výsledek naší spekulace bude pravděpodobně odlišný, jak při živlu ohně. A to do toho nechci plést tu nianci, že živel vzduchu i země je více principem než živlem.

Kvantitativní a kvalitativní následek toho co jsme právě učinily, také nějakým způsobem ovlivňuje i jiné úrovně, jak mikro, tak makrokosmos, a hned v tom okamžiku se naopak to stejné děje směrem k nám.

Naše vědomí neumí podchytit tyto věci najednou (jen ve speciálních stavech), smyslová zkušenost vědomí pracuje vždy s nějakou časovou osou. Proto si musíme vše rozložit na základní prvky a přidělit jim lidským vědomím pochopitelné vlastnosti. Jen tak se dá dopracovat i k pochopení věcí, které naše běžné vědomí neumí pojmout a zpracovat.

Domnívám se, že zcela srozumitelně, jednoznačně a konkrétně popsat práci čtyřpólového magnetu nelze lépe, než je aktuálně v BkOZ. A kdyby to šlo, tak by to určitě pan Bardon udělal.

Proto si myslím, že pokud každý, kdo se k tématu vyjadřuje bude trvat na tom, že jeho vysvětlení je správné, tak to nemůže dopadnou jinak než nedorozuměním.

Od určité úrovně pochopení fungování čtyřpólového magnetu, je každé názor správný, jen se každý na věc dívá z jiného úhlu.

Aktuálně funkce čtyřpólového magnetu chápu intuitivně, a když se pokusím o intelektuální popis, tak si jakoukoliv "svoji pravdu" dokážu ihned vyvrátit pohledem na věc z jiného úhlu. (třeba to je to tajemství magnetu).

A asi bych dokázal vyvrátit i vše co jsem napsal teď,:-)

Uživatelský avatar
Inrise
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 458
Registrován: 08 dub 2015, 07:34
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 580×
Obdrženo poděkování: 167×

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod Inrise » 28 lis 2019, 18:50

Trochu offtopic, ale vzpomněl jsem si na jeden příběh nebe a země:
1Na počátku Bůh stvořil nebe a zemi. 2Země pak byla pustá a prázdná, nad propastí byla tma a nad vodami se vznášel Boží Duch.
3Bůh řekl: „Ať je světlo!“ – a bylo světlo. 4Bůh viděl, že světlo je dobré, a Bůh oddělil světlo od tmy. 5Bůh nazval světlo „den“ a tmu nazval „noc“. Byl večer a bylo ráno, den první.
Je úsměvné domnívat se, že něco ovládáme, pokud neovládáme sami sebe...

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod zebyja » 28 lis 2019, 19:09

team72: Mícháš čisté živly s projevenými, podle mě to je to, proč jsou lidé zmatení.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti