Pamäť

Základ studia
sava
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 30 lis 2015, 19:39
pohlaví: Muž

Pamäť

Příspěvekod sava » 24 úno 2016, 08:49

Zdravím, potrebujem radu nutné, ako soľ. Mám veľký problém s pamäťou hlavne posledný rok. Tiahne sa to síce od mladosti, ale už mi to značne komplikuje život pretože sa nedokážem skoro nič naučiť, text sa mi proste nikde neukladá. O tri mesiace mám štátnice a moja krátkodobá pamäť si dovolenkuje. Žiadam vás o radu, skúsenosti hoc čo pomôže. Dik
(zlý Saturn) :

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Pamäť

Příspěvekod Cagliostro » 24 úno 2016, 09:20

Aspektů může být více, stejně tak procedur. Nicméně bych doporučil měsíční používání ginkga (neklépe vývar v podobě čaje), nebo jeho výtažek pomocí kapek. Očistí to tělo od nedobrých věcí a posílí to paměť. Déle než měsíc nepoužívat, návyková rostlina. Tohle doporučím proto, protože na státnice, které jsou za rohem, nelze doporučit žádný hermetický rychlocvik. Cviky na to jsou, ale trvají dle stupně vývoje člověka a jeho vnějších vlivů.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Pamäť

Příspěvekod Rota » 24 úno 2016, 11:43

Ahoj, vhodná bylinka je určitě dobrá na podporu paměti, ale nevyřeší všechno. Mám mladší sestru, tvrdí už několik let, že trpí podobným problémem, vždy se slovy "já mám tu krátkodobou paměť tak špatnou, nemohu si vzpomenout... Dala do toho přesvědčení už tolik své energie, že už bych ji to i začala věřit, kdyby mě dost často neubezpečila v tom jak je ta její paměť dobrá, to když povídá kdy, kde, kdo, jak.... vše na vteřiny :-) Vím, že je chytrá, jen si moc nevěří, když se má projevit a to může být ten kámen úrazu. Tedy strach.
Ty máš před státníma zkouškama a to je pořádný kus cesty a těch testů a zkoušek co už bylo a podívej kde jsi... před koncem, to je krásný úspěch.
Já tě neznám, mohu tedy psát jen o své milé sestře, ale vyhodnoť ještě jednou svou situaci s pamětí... kdy myslíš, že selhává (v běžném životě nebo jen když je to spojené s nějakým napětím jako jsou zkoušky) a pak to vyřeš (v extrému s odborníky) . Mnoho věcí způsobuje strach, který ani není opodstatněný. Život přinese mnohem větší zkoušky než jsou ty státní. Záleží jak se k nim postavíme a co bude našim argumentem a co s tím.
Jinak bych zkusila cvičení kdy si v prostoru poschovávej předměty, napiš si to a za určitou dobu je najdi. Je to dobré cvičení i přes svou jednoduchost. Umět si vybavit kde co je, na jakém místě, napravo nebo opačně... úplně do detailů, vědět to třeba i hned po probuzení.

Ať se ti v tvé snaze daří. R

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Pamäť

Příspěvekod zebyja » 24 úno 2016, 12:41

Na tvém místě bych šel k neurologovi.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Pamäť

Příspěvekod Rota » 24 úno 2016, 14:44

...proč hned malovat čerta na zeď? a hledat poruchu. Ty stejně pramení z člověkova rozpoložení z jeho životní situace (okolností), vnitřních nálad (třeba velké napětí, destruktivní příklad) atd.
Nejdříve zmapovat tyto faktory a v lehčích případech s nimi pracovat tím, že si je uvědomím a v rámci možností změním. Když vím, že stres a strach působí negativně na mou paměť, tak pak můžu jednotlivý problém vzít, pohrát si s ním tak, že ho pojmenuju, logicky si oduvodním čeho se bojím a co se může stát, většinou se řešení najde. V tomto případě se dají zkoušky opakovat, když by to nevyšlo. Je dobrý vycházet z klidu, pak se věci vidí jinak i třeba ta paměť. Každý si umí klid navodit jiným způsobem. Někdo meditací, jiný procházkou v přírodě, rodina, sport (dynamická meditace) atd. Já ráda vezmu harmonium a hraju a zpívám mantru, zpívám vážně příšerně... proto to harmonium, hraje krásně. Vše jde řešit. Nejdřív to zkus bez odborníků a chemických léků. Zkus se vnitřně naladit na klid...uvidíš, znáš se asi nejlíp, tohle je jen debata.
Strach není dobrý pomocník.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Pamäť

Příspěvekod Flox » 24 úno 2016, 20:24

To je paměť ohledně všeho nebo jenom ohledně specifických informací? Je něco co si pamatuješ dobře?
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

sava
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 30 lis 2015, 19:39
pohlaví: Muž

Re: Pamäť

Příspěvekod sava » 25 úno 2016, 08:00

Vďaka za odpovede, ono bol som aj u.neurologa aj u psychológa. A rovnaký výsledok. _- poškodená krátkodobá pamäť. Zaujímavé je že si.taktiež pamätám na mnoho situácii zo života takmer dokonale na.čas, farby, a všetko možné. Ale učím sa horko ťažko, taktiež knihy musím čítať 2-3x pretože mi postupne odchádza obsah :/

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Pamäť

Příspěvekod Rota » 25 úno 2016, 09:05

Ahoj, ok a doporučili ti lékaři nějakou terapii, krom léků. Nebo jsi odešel dom jen s tím, že ti potvrdili špatnou paměť a víc to neřeší.Já bych takového chytla a dala mu přes hubu, ale třeba se mýlím.
Doktor nejsem, ale vím, že se paměť dá trénovat, nejedná-li se o nějakou závažnou poruchu. Ale ty jsi na vysoké škole, kde těch informací, které musíš uložit je vážně dost. Přijde mi to rozporuplné, ale jak jsem psala neznám tě. Osobně bych se s takovou diagnózou nespokojila a hledala bych dál co s tím.
Třeba bych i vyzkoušela různá koncentrační cvičení, jógu, prostě jiný způsob, který posiluje paměť... těch propojení je mnoho.
Zajímáš -li se o Bardonovou Bránou, pak i v ní najdeš různá cvičení, kterými můžeš paměť ovlivňovat.
Nevzdávej to, kdo ví co objevíš.

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Pamäť

Příspěvekod Rota » 25 úno 2016, 09:40

Jen pro uvolnění a pro úsměv krátký příběh:
Pár let jsem žila ve Vídni, ve stejné ulici byla česká restaurace a já tam občas zašla. Pán majitel byl postarší moc příjemný, veselý člověk a vždy jsme si trochu povídali. Jednou v zimě vyprávěl, že dostal od dcery k vánocům ginko - tablety na paměť, moc si je chválil, říkal že se mu paměť zlepšila... jen do doby než si zase chtěl užít svou obvyklou dávku a nemohl si vzpomenout kam ty léky dal. Nevím jestli je našel...
Ale to je jiný příběh :-)

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Pamäť

Příspěvekod zebyja » 25 úno 2016, 10:37

Co v Tobě bylo jinak v těch situacích, které si tak dobře pamatuješ?
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Pamäť

Příspěvekod Rota » 25 úno 2016, 23:57

...nevím, dnes tě nemohu dostat z hlavy. Spíš mě trochu mrzí ten systémový a škatulkovy přístup člověka k člověku a hlavně těch, kteří se rozhodli pomáhat a léčit, pak třeba nadělají více škody než užitku. Tomu se říká důvěra.
Nenapsals byl jsem u doktorů... doporučili takovou a takovou terapii (nemyslím chemické léky) Škoda.

Kdysi jsem se trochu zajímala o akupresuru. Napadlo mě podívat se jestli tu knihu ještě mám. Třeba se koukni na internet ať víš o co jde.
Je to vlastně prostředek, který lze použít hned. Co se paměti týká, tak tady nevím jaké jsou výsledky. Třeba bolest hlavy se touto metodou odstraní dobře.
Je to věc, která se dá aplikovat hned než přijde třeba lepší nápad, příležitost... je toho tolik co jde dělat...

To je asi vše co mohu třeba já nabídnout, teď je na tobě co přijmeš, můžeš se inspirovat kdekoliv. Lepší než nedělat nic. R.

Nejde mi sem vložit fotka z telefonu, tak ji dodám zítra z pc.
Přílohy
DSC_0010.JPG

sava
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 30 lis 2015, 19:39
pohlaví: Muž

Re: Pamäť

Příspěvekod sava » 26 úno 2016, 09:03

Keď tak premýšľam, neviem zadefinovať konkrétne rozpoloženie mojej mysle do ktorej sa zapísali momenty. Vlastne ono ja nemám problém si niečo v hlave vybaviť napr. obrazy z detstva, ale zlyhavam v momente, keď sa mám niečo naučiť. Trvá mi to veľmi dlho pokiaľ niečo dokážem zapísať do svojej pamäte, a veľmi rýchlo to z nej.odchádza.
Rota: ďakujem za tvoj čas
Súhlasím, bol mi predpísaný Lucetam, ktorý užívajú ľudia po mozgovej porážke no výsledok bol skôr placebo, keď som si sám povedal že to funguje, ale v konečnom dôsledku sa nič nezmenilo. S odstupom času si.uvedomujem, že žijem roky s tým že som si.vsugeroval a stotožnil sa s tým že to proste nedokážem, a hľadám iba výhovorky a medikamenty, ktoré má zachránia pred tvrdou prácou, ktorou to predpokladám dokážem prekonať a pamäť donútiť "fungovať".

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Pamäť

Příspěvekod marvin » 26 úno 2016, 10:13

Určitě bych začal hodně suplementovat, hodně hořčíku, zinku, vitaminu C a všech B-komplexu. Možná zkustit tu ginko a nebo něco z tradiční čínské.. taky detoxikace pomocí zelených potravin, je možné, že máš v krvi hodně toxických (těžkých) kovů. Někde jsem na to četl dobrý článek, ale už ho asi nenajdu.

A poslední věc je cvičit paměť technicky. Memorováním. Jsou na to knížky. Prostě posunovat ten handicap krok po kroku. Mozek je neuvěřitelně flexibilní a je schopen utvářet nová a nová vlákna.

Bral bych to tak, že pokud od narození existuje určitá disfunkční oblast zodpovědná za sníženou schopnost paměti, tak musíš "donutit" mozek, aby tu oblast obešel (přemostil) a naučil se používat jinou část.

Pořád ho stimulovat a pracovat s ním.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Pamäť

Příspěvekod Rota » 26 úno 2016, 14:17

Super, žes o tom takhle uvažoval, změna v hlavě je základem k uzdravení, vidět to jinak, změnit postoj a přístup.
Jak píše Marvin, zařadit to vše, co může být prospěšné do života a začít fungovat jinak. Je to veliká příležitost, stagnací si člověk může pokazit celý život.

Napadlo mě ke vztahu paměť a učení. Jestli ten paměťový blok nevytváří strach právě z toho, že neuspěješ, nenpíseš dobře test, nebudeš vědět právě tuhle větu z knihy.
Nevím jak vysoko sis nasadil laťku nebo jak velká očekávání chceš -potřebuješ splnit sobě nebo ostatním. Tohle jsou věci, které můžou likvidovat psychiku, která je neuvěřitelně křehká. Stačí jedno blbí slovo, nějaký nepřirozený tlak z venčí, nezdravá myšlenka a vedeli ta vnitřní reakce k napětí, které neumíme zase správně uvolnit... tak pak je to v....
Přeji ti ať najdeš tu správnou a zdravou metodu, ten první krok máš za sebou, teď si jen hlídej podvědomí, které tě z té iluze, že si nemůžeš zapamatovat učení nebude chtít jen tak pustit, je to jeho práce a test tvojí upřímnosti a snahy.
Jak píšeš sám... teď už je to jen tvá práce. Každé dobré úsilí se vyplatí :-)

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Pamäť

Příspěvekod Michal » 26 úno 2016, 14:20

Třeba se jenom neumíš učit. Pokud ti nejde učit se vizuálně, čtením, tak si to zkus číst nahlas. Pokud ani to nepomůže, tak u toho něco dělej. Třeba si s něčím hrej nebo choď. Klidně tohle všechno dohromady. Mně se osvědčilo třeba přepisování toho co se učím na druhý papír.

Piracetam (Lucetam) mi fungoval až ve vyšších dávkách, kolem 8g/denně a kombinoval jsem to s DMAE a Lecithinem. Těžko říct, co z toho opravdu fungovalo.


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů