Živel Země

Základ studia
2exist
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 10
Registrován: 05 bře 2016, 19:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Živel Země

Příspěvekod 2exist » 05 bře 2016, 19:27

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat v Knize Brána k opravdovému zasvěcení je znázorněna první Tarotova karta čili mág ovládající všechny živly a můj dotaz je v knize je uvedena barva země jako žlutá, ale v další publikaci od Mistra F.B. Klíč k opravdové kabale je vyobrazena barva živlu země jako hnědá,tak by mě zajímalo proč tomu tak je ?

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Živel Země

Příspěvekod Adam » 06 bře 2016, 02:20

Zdravím 2exsist,
obě barvy jsou možné, pracuj s tou, která je ti bližší. Podobně voda by se automaticky vyjádřila modrou, ale aby nedocházelo k záměně se vzduchem, používá se pro ni barva zelená. Klidně by ale mohla být voda modrá a vzduch čirý - průzračný. Používej to, co je Ti blízké.
Ať se daří,
Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

2exist
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 10
Registrován: 05 bře 2016, 19:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Re: Živel Země

Příspěvekod 2exist » 06 bře 2016, 02:32

Děkuji Adame za odpověď já sem právě myslel že každý živel má svojí specifickou barvu se kterou je spojen,tak proto mě to zmátlo jinak to potom to nemá moc řád.Kdyby si každý člověk přiřadil barvu podle sebe jestli mi rozumíš ?

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Živel Země

Příspěvekod Adam » 06 bře 2016, 11:17

Je to otázka analogie. Živly máš čtyři, barev duhy sedm (plus polohy bílá-černá), když budeš sledovat řetězec jevů spadajících analogicky pod oheň, najdeš v něm všechny barvy, proto barva, kterou si pro něj (stejně jako jakýkoliv jiný živel) zvolíš, by Ti měla co nejpřirozeněji a nejautomatičtěji evokovat živel země. Pokud budeš Egypťan, země pro Tebe bude spíš žlutá, pro nás (středo)evropany asi hlavně hnědá (ornice) pro horníka černá. Všechno je správně. V opačném gardu - ne vše, co je červené, můžeš přiřadit ohni, protože barva je jenom jednou z kvalit.
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

2exist
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 10
Registrován: 05 bře 2016, 19:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Re: Živel Země

Příspěvekod 2exist » 06 bře 2016, 15:13

Aha už to asi chápu, já sem to bral moc doslovně jak je to znázorněno v knihách pana Bardona, ale je tomu asi tak že je to bráno analogicky a ještě individuálně jak si psal že Egypťan to bude asi chápat jinak než my evropani.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Živel Země

Příspěvekod Adam » 06 bře 2016, 16:34

Přepisuji z dopisu (odpověď Lešehrada na Bardonův dotaz: ...prosím, mohl-li byste mně uvésti tóny a správné barvy všech živlů ... tedy s harmonickým vztahem mikro- a makrokosmu?):

Myslíte-li tóny a barvy živlů, jak se projevují v zemské sféře v poměru k našemu světu, je tón i barva jejich, jak je lze postřehnouti lidskými smysly. Míníte-li živly mimo naši sféru a nás, pak přestává naše slyšení a vidění. I hmota může být tak plynná, že je neviditelnou.

pozn. Dopis je z r. 1934, Bardon psal knihy o 20 let později, dá se tedy předpokládat, že informace v nich uvedené se již zakládají na jeho vlastní praxi - tedy zkušenosti.
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

2exist
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 10
Registrován: 05 bře 2016, 19:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Re: Živel Země

Příspěvekod 2exist » 06 bře 2016, 17:50

Děkuji za přepis,teďka je vše jasné co se týče barvy živlů mimochodem existují více těchto dopisů na jiná témata od F.B. ?

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Živel Země

Příspěvekod Adam » 06 bře 2016, 18:03

Ne, Bardonova korespondence zveřejněná není, ani nevím, zda se dochovala.
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Živel Země

Příspěvekod Arex » 06 bře 2016, 18:08

2exist: Všechnu korespondenci,kterou jsem znal, jsme dali do Logosu. Existují další dopisy, české i německé, ale nemám k nim přístup. V zahraničí jsou spíš předmětem obchodu. :-)

Mystéria na prodej...
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

2exist
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 10
Registrován: 05 bře 2016, 19:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Re: Živel Země

Příspěvekod 2exist » 06 bře 2016, 18:30

Arex, a co pan Lumír Bardon ten musí vědět o pozůstalosti jeho otce ne ?

Proč se ptám je každá informace na téma BKOZ je zlato a bohužel nemám vlastního učitele tak je to o to těžší pochopit a jít do předu ...

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Živel Země

Příspěvekod Cagliostro » 06 bře 2016, 18:35

Arex píše:2exist: Všechnu korespondenci,kterou jsem znal, jsme dali do Logosu. Existují další dopisy, české i německé, ale nemám k nim přístup. V zahraničí jsou spíš předmětem obchodu. :-)

Mystéria na prodej...


Kompletní dopis Lešetický - Bardon - viz Logos 2011.
Ego sum, qui sum!

2exist
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 10
Registrován: 05 bře 2016, 19:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Re: Živel Země

Příspěvekod 2exist » 06 bře 2016, 20:56

Cagliostro

"Kompletní dopis Lešetický - Bardon - viz Logos 2011."

mohl by jsi mi to vysvětlit kde to najdu nebo co je to ten Logos,protože sem tady nový člen tak nevím o co přesně de.Děkuji

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Živel Země

Příspěvekod Cagliostro » 06 bře 2016, 21:10

Jistě, Logos je pravidelné periodikum, které ve 30. letech vydávala společnost hermetiků Universalia; dnes vydává od počátku 90 let nakladatelství Trigon. Bývají zde články řady hermetických znalců současnosti i minulosti (např. dr. Milan Nakonečný, Martin Stejskal, Pierre de Lasenic aj.). Vychází jednou ročně, aktuální vyšel minulý měsíc.


Více např. zde:

http://revuelogos.webnode.cz/
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Živel Země

Příspěvekod Arex » 06 bře 2016, 21:13

2exist: To číslo sborníku Logos, které Tě zajímá, je k dostání zde: http://www.trigon-knihy.cz/book.aspx?gu ... 91b2&l=cze

Pokud se týče dochování Bardonova díla, je to hodně složité. A to už proto, že pan Bardon zemřel ve vězení a jeho rukopisy, písemnosti atd. předtím zabavila policie. Proto bych spíše čekal, že jeho syn archiv jeho korespondence mít nebude. - Nezapomeň, že ty dopisy byly důkazní materiál, kdy policie hledala s kým se kontaktoval - tj. buď je rovnou vzali, nebo je rodina zničila, aby nepřitížila dalším lidem. To složité dochování nám na druhou stranu umožňuje čas od času udělat objev, kdy se najde něco, co se dosud mělo za ztracené (nikdo pořádně po těch letech neví, co pan Bardon stihl napsat a nestihl, co skončilo na policii a co se ztratilo jinak).
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

2exist
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 10
Registrován: 05 bře 2016, 19:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Re: Živel Země

Příspěvekod 2exist » 06 bře 2016, 22:07

Arex,Cagliostro

Děkuji za info jelikož jsem ještě začátečník v hermetismu tak jiné díla než od Mistra F.B. neznám,ale asi stejně jiná díla nebudou srozumitelnější než BKOZ která má být tou pravou knihou pro lidi kteří se chtějí něco naučit, a né číst jenom hezká slova a také nesmysli jako je asi ve většině publikací.


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti