Živly v potravinách

Základ studia
Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Živly v potravinách

Příspěvekod Saila » 01 čer 2013, 15:07

a nebo to muzete vzit i podle cinsky mediciny kdy treba lusteniny by se dali zaradit k zemi palivy a koreneny jidlo k ohni apod... nebo treba kdyz jidlo upecete tak se stane vice ohnivym...sama se v tom az tak nevyznam, spis se ridim tim na co dostanu chut a pak jak to ukuchtit...:-D
myslim si ze to je nejlepsi zpusob... ovsem je treba si davat pozor jak uz psal zebyja na ovlivnovani... treba dostanu chut na knedlo vepro tak si zkusim vydedukovat na co v tom jidle mam primarni chut... na knedliky asi ne:-D na tucny veprovy asi taky ne vzdycky to vyhraje zeli... pak si predstavim to zeli uvareny tak jak se podava k jidlo, tohle ale mym chutovym bunkam taky nesedi, pak si predstavim to krasny nalozeny kysany zelicko a vim ze mam chutna to kysany zeli... takze si usetrim cely knedlo vepro a dam si trochu zeli:-DD

ohledne tech zvykacek nevim nevim.... bud je tam aspartam (jakykoliv orbit apod.)nebo hromada cukru(hubba bubba) :-DD
All izz well :-)

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Živly v potravinách

Příspěvekod ABCD » 01 čer 2013, 17:52

Saila píše:...

s tou "představivostí" máš Sailo pravdu ...... je dobré si umět chut vybavit, stáva se že v obchodě jen vyvětrám a odcházím bez jídla (resp.zeleniny nebo ovoce) nic nesedne .. nebo mám chut na jednu konkrétn věc tu koupim a ničeho jiného si nevšimnu... ;)

Uživatelský avatar
kedrigern
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 148
Registrován: 08 srp 2010, 19:41
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 25×
Obdrženo poděkování: 27×

Re: Živly v potravinách

Příspěvekod kedrigern » 02 čer 2013, 19:25

Matně si vzpomínám, že jsem kdysi viděl v obchodě knihu s názvem "živly mezi námi". Autora si již nepamatuji. Tehdy jsem ještě chodil do školy a připadalo mi zbytečné za ni utrácet kapesné. Nyní jsem už o ní nic nikde nenašel.
May the Awareness be with you. Kedrigern z Hor Tichého Hromu

Uživatelský avatar
Ondrash
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 17
Registrován: 10 lis 2013, 21:19
pohlaví: Muž

Re: Živly v potravinách

Příspěvekod Ondrash » 03 úno 2014, 12:26

Pročetl jsem si to tady "letem světem", pak zadal do vyhledávače klíčová slova...a myslím, že tato kniha by mohla zodpovědět spoustu otázek...http://www.prozdravi.cz/tajemstvi-krve-vit-syrovy.html?gclid=CKqC1NLSr7wCFQQGwwodan4ApQ
Jinak, dle mého názoru je skutečně důležitá energetická povaha potravin-každý člověk je také z trochu jiného "těsta"....pak je určitě dobré připočíst si do jídelníčku i roční období, počasí a energetický výdej jedince...mít na paměti, že ajurvédská(vegetariánská) kuchyně je v podstatě tropická nebo subtropická s ohledem na tamní rostlinné zdroje a suroviny...
Nejlépe ostatní učíte to, co sami nejvíce potřebujete naučit.

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Živly v potravinách

Příspěvekod Lumpino » 16 úno 2014, 18:49

Co se týká živlů v potravinách, myslím že něco lze brát třeba podle knihy Formulář vysoké magie od Piobba. A najde se i v jiné literatuře.
Abych uvedl příklad třeba rostliny zasvědcené planetám:
Mars:
Aron. Artičok (bodlák vlašský). Bazalka. Bob. Bodlák. Boryt. Bryonka. Chřest. Cibule. Černobýl. Česnek. Dřín. Hořčice. ............. a podobně.

Mars má vztah k živlu ohně. Takže rostliny které patří Marsu budou zároveň patřit i ohnivému živlu. Třeba tedy chřest, cibule, dřínky, česnek, hořčice .............. budou potraviny patřící ohnivému živlu.
Pokud si někdo myslí, že se mýlím, ať mne opraví.

Uživatelský avatar
Medicinman
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 1
Registrován: 13 úno 2014, 01:25
pohlaví:

Re: Živly v potravinách

Příspěvekod Medicinman » 12 bře 2014, 18:10

Pohodlně se usaď, zatemni okna, ztiš svoji mysl a představ si svoji potravinu, a pozoruj působení svých pocitů. zda vyvolává chlad, horkost atd. Podle toho pak si vytvoř tabulku živlů k dané potravině. Zelenina na tebe bude působit klidem a má to dočinění s živlem země. Maso bude zcela určitě oheń protože k získaní masa je nutnost smrti a neklid zvířete a boj o život je zde zřejmý. Sýr bude voda vychází z tekuté podstaty. Ovoce ti bude připomínat vítr v koruně stromů. A tak můžeš pokračovat dál.

Karla
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 16 srp 2016, 01:50
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Obdrženo poděkování:

Jin jang

Příspěvekod Karla » 16 srp 2016, 21:19

Potraviny jin/jang se pouzivaji ve Vztahu k rocnimu obdobi. Jednoduchy "recept" je kouknout se na zahradu Co práve roste a zapomenout na ipermarkety. Napr. ted rostou maliny , jahody a svestky, rajcata, okurky, fazolky a na podzim Jablka, dyne apod.

Tímto zpusobem se telo Samo zbavi toxinu a nevzniknou zadne alergie nebot minimálne po 3 mesících se vymaze pamet (reset) jednotlivych druhu potravin (ovoce a zeleniny...)

Navíc práve sklizená zelenina obsahuje nejvíce svetla a zivotni energie (která se meri v jednotce bovis )

Byla vydána i ceska kucharka s cinskym rozdelenim - zeme, kov...

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Živly v potravinách

Příspěvekod Saila » 16 srp 2016, 23:11

A co se jí v zimě a jak je to s masem?
All izz well :-)

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Živly v potravinách

Příspěvekod Rota » 17 srp 2016, 14:25

Myslím, že v zimě, kdy není možné přijímat sezóní ovoce a zeleninu, jen uskladněnou, mohou být vhodné ke konzumaci také luštěniny a v neposlední řadě mléčné produkty.
V Indii se například doporučuje, jako základ jídelníčku domácí jogurt, jehož výroba je velice snadná.
Jogurt bez konzervantů a různých přísad vydrží sice jen pět dní dobrý, ale jeho zdravé účinky pro tělo jsou nenahraditelné.
Například má antibiotické účinky, které ničí nakažlivé bakterie streptokoků a stafylokoků a tyfu.
Jogurt vyrábí mléčnou kyselinu, ničící bakterie, které vyvolávají hnití potravy v tlustém střevě.
Obsahuje bílkoviny, enzymy, minerály, vitamíny a také vitamín D a B12.

Výroba je lehká. Pro začátek bude potřeba kelímek bílého jogurtu z obchodu, pro další výrobu je dobré použít jogurtovou kulturu z domácího jogurtu. Když se zdá, že je kultura už slabá, koupí se opět jogurt v obchodě.
Já vyrábím z litru mléka na který používám zhruba polovinu kelímku jogurtu, může být i méně.
Mléko se uvede do varu, poté se rychle ochladí na takovou teplotu, kdy je ještě teplé, ale vydržíte v něm mít ponořený malíček tak 10 vteřin, bez popálení.
Poté se do mléka přimíchá jogurt ředěný teplým mlékem, hrnec se přikryje poklicí, já zabalim ještě do alobalu a termo deky, pro udržení teploty a nechá se v klidu stát 8hodin na teplem místě. S hrncem se nesmí hýbat ani se nesmí otevřít.
Po uvedené době se dá vychladit do lednice, pro zastavení procesu, kdy vlastně jogurtová bakterie pojídá mléčný cukr.
Jogurt je pro tělo lehce stravitelný, protože je natrávený vlastní bakterií.
Dá se ochutit dle vlastní fantazie.


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti