BkOZ četba

Základ studia
Mat
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 26 kvě 2019, 15:03
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 12×

Re: BkOZ četba

Příspěvekod Mat » 30 kvě 2019, 08:36

Po "smrti" sa dostaneš do úrovni zodpovedajúcej úrovni tvojho vedomia alebo vývojového stupňa (ako chceš :-)). Je to podľa kozmického zákona príťažlivosti rovnorodého.
Pre "odpútanie" sa od svetského je dobré si uvedomiť,že sme trojjedinné bytosti a nestotožňovať sa s telom ale s dušou,eventuelne s Vyšším Ja.
Rozvinúť v sebe čo najvyšší stupeň bezpodmienečnej Božskej lásky až po vyliatie tej najvyššej z nášho mystického srdca...(znovuzrodenie z Ducha).
Medituj,modli sa...sú to najlepšie nástroje na rozvinutie "kráľovstva nebeského" v sebe a po prechode sa v ňom ocitneš...resp. už tu na zemi ale potom tiež :-)
Samozrejme je dôležité pracovať na všetkých ostatných cnostiach a spájať sa s čo najvyššími aspektmi Boha ktoré máš k dispozícii...

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: BkOZ četba

Příspěvekod Arex » 30 kvě 2019, 08:41

RaE: To Ti bohužel přesně nepovím. Dílo Georga Lomera nemám úplně podchycené, ale vím, že některé své drobné práce neustále přejmenovával a přeřazoval (např. Himmelschlüssel). Spíš bych se ale přikláněl k tomu, že text jeho učebních dopisů měl ve 30. letech, o které v souvislosti s dílem pana Bardona primárně jde, pouze osm dopisů.

Mohu to sekundárně potvrdit tím, že z Lomera překládali ukázky a prakticky je interpretovali také členové Horev-klubu, viz např. text "Učebnice imaginace", vydávaný jako příloha k "Hovorům s Lasenicem". A zatím jsem v těchto pracovních textech nenašel nic, co by pocházelo z dalších drobných Lomerových textů.

Ačkoliv by to mohlo být zajímavé, a kdybys o tom něco prokazatelného zjistil, prosím dej mi vědět, pro užší kontext tohoto fóra (v souvislosti s Františkem Bardonem) asi nemá velký smysl tyto texty hledat. Ono je docela patrné, že v "Učebnici vysoké magie" tvoří původně Lomerův text tezi, Crowley antitezi (dosti důslednou :-) a Runová magie syntézu. Vlastně bychom tím jen leštili první schod k chrámu a nezbyly by nám nástroje a síla na další stupně.

Trochu si říkám, jestli se k těm osmi základním dopisům nepřiřazovala "Das Hohelied des Himmels", protože osmý dopis končí astrologií a téma by tedy tak nějak navazovalo. Pak by to ale bylo 13 textů.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Janko
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 24 kvě 2019, 07:24
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 50×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: BkOZ četba

Příspěvekod Janko » 05 čer 2019, 10:39

Spytam sa na niečo o meditácii alebo o cvičení.Mavam dni keď cvičím perfektne a zase naopak.Pride deň a vhlave mám chaoz aj keď sa uvolnujem nemôžem dostať z hlavy myšlienky von a akoby to nestačilo,sa aj zabúdam.Proste v ten deň môžem zabaliť a cvičenie vynechať alebo odlozit.Je mi jasné že v takomto prípade najviac pomáha uvoľnenie.
Ale proste aj pri uvoľnení som mimo a naviac,akoby mi padla na hlavu miesacka s myslienkamy dajú sa vytriedit ale vždy tam niečo vleze alebo sa zabudnem.Ani nehovorim o vyprázdneni mysle, aj keď viem dobre vypnúť proste to nejde.Mate niečo nato nejakú radu lebo dáky osvedčený recept co pomáha?

Uživatelský avatar
leniela
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 18
Registrován: 26 úno 2019, 08:46
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 169×
Obdrženo poděkování: 57×

Re: BkOZ četba

Příspěvekod leniela » 05 čer 2019, 11:17

Janko, obávám že na tohle asi žádný recept nebude. Mívám to podobně. Říkám tomu otevírání a zavírání bran. Všimla jsem si, že jsou období, kdy mi jdou cvičení a meditace lépe, a období kdy mi jde vše hůř.Možná je to dáno astrologickými kontelacemi, ale nevím..Podstatné ale je, aby člověk zůstal ukotvený sám v sobě, nebyl zklamaný, že to nejde jako jindy. Prostě tyto období brát tak jak jsou. Cvičím i když tímto obdobím procházím, nic neočekávám, jen to nechávám plynout. Kyž to jeden den nejde, neznamená to že druhý den to bude stejně. Někdy mi to období trvá i 14 dní, přesto si z toho hlavu nelámu :-D Chce to vytrvalost a trpělivost.
"Všechno je součástí všeho"

Uživatelský avatar
DAn
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 200
Registrován: 23 úno 2011, 15:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 36×
Obdrženo poděkování: 49×

Re: BkOZ četba

Příspěvekod DAn » 05 čer 2019, 12:13

Ahoj,

1. I ve cvičení je cyklus, takže pokud si člověk říká, že mu něco jde perfektně, tak pak vždy zákonitě musí přijít druhá polarita. Je dobré si uvědomit, že v poměru k Bohu máme vždy co zlepšovat a vždy to jde udělat lépe :-)
2. Když se ptali jednou Mohameda Aliho kolik dělá opakování nějakého cviku, řekl že neví, že začíná počítat až když to začne bolet. Protože až tehdy to je pravé cvičení :-).
3. Mě se osvědčilo stanovit si minimum ve cvičení, které udělám vždy. To mi umožní udržet cvičení i když se daří méně než jindy. A když je nejhůře udělám cvičení alespoň symbolicky (například jen jednu minutu).

Ať se daří!

Uživatelský avatar
RaE
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 64
Registrován: 03 úno 2016, 00:20
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 41×

Re: BkOZ četba

Příspěvekod RaE » 10 říj 2019, 20:35

Arex píše: ...dokonce i zmiňovaný Karl Brandler-Pracht už mnohem dříve přepracoval své iniciační dílo do jednosvazkové podoby a nazval ho Lehrbuch zur Entwicklung der okkulten Kräfte. Mimochodem, bardonovci v Německu se většinou velice diví, že u nás tyto dvě knihy nekombinujeme, když se navzájem tak objasňují.

Neuvažuje se prosím, že by tato kniha (např. v nakladatelství Vodnář) vyšla v češtině?

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: BkOZ četba

Příspěvekod Arex » 11 říj 2019, 21:33

RaE: Doufám, že ji do češtiny časem dostaneme, ale nevypadá to, že by to bylo během nejbližších pár let. Popravdě, letos nějak válčím se zdravím a navíc ne sám z redakce. Naštěstí pan nakladatel je zdravý, tak to snad příští rok všechno doženeme. Ale napřed se chci (a musím) věnovat dílu pana Bardona, a potom mohu zkoušet prosadit další věci, které by ho podporovaly. Nejen toho Brandler-Prachta, ale třeba Sédirovy Inkantace atd. Jen strpení. Vždyť těch vydaných věcí je docela dost.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
RaE
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 64
Registrován: 03 úno 2016, 00:20
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 41×

Re: BkOZ četba

Příspěvekod RaE » 25 lis 2019, 12:45

Pro ty, kteří by do zmíněné publikace rádi nahlédli a vládnou spíše angličtinou než němčinou, jsem "přičaroval" alespoň .pdfko na známý server:
https://uloz.to/file/hSrQzotYXAfm/40143 ... ht-pdf-pdf

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: BkOZ četba

Příspěvekod team72 » 04 pro 2019, 19:28

V roku 2018 vyšla kniha na základe ďalších spisov a živých prednášok od Františka Bardona: Zasvěcovací texty. Je to veľmi dobra kniha odporúčam každému.
Elektronicky v PDF som nenašiel.

Poznámka:
V tabuľkách sem-tam sú isté chyby, ale na tie prídete, v myslím v druhej tabuľke sú vymenené palanety Venus a Saturn, (kde k Venus má byť farba zelena a nie k Saturn) a podobne nepresnosti/nejasnosti sú aj iných tabuľkách, ale to nevadí.)

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: BkOZ četba

Příspěvekod Adam » 05 pro 2019, 22:22

Myslím, že ten Saturn tam má zelenou barvu opodstatněně, ale k tomu by Ti víc řekl Arex. Jestli si dobře vzpomínám, je tam v této souvislosti nějaká vazba na Fraternitas Saturni.
Jinak Zasvěcovací texty mají samostatné vlákno zde:
viewforum.php?f=258
Řeší se tam i nějaké překlepy.
A.
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: BkOZ četba

Příspěvekod Arex » 06 pro 2019, 00:28

Team72: Než jsem stačil napsat, Adam mne s jádrem odpovědi předběhl.

Ta zelená barva je tam skutečně schválně, a skutečně jako rozpracování nauk Fraternitas Saturni, podle kterých je zelená TAJNOU BARVOU SATURNA. Pan Bardon pro tvorbu této přednášky z 25. února 1950 použil některé nauky z knihy Gregora Gregoria: Spaltungsmagie (Magie štěpení). Když se podíváš na stranu 58 zmiňované knihy, objevíš tam zdrojovou tabulku, ze které pan Bardon vycházel a kterou podle svého poznání také pozměnil.
FS0001.jpg


Pokud by Ti nestačil důkaz pomocí obsahu, mohu posloužit i důkazem pomocí autority. Měl jsem totiž v ruce výtisk Gregoria, který patřil přímo panu Bardonovi.
FS0002.jpg

Oceňuji Tvůj zápal pro věc, ale zkus být před obsahem textů, které hodnotíš, trochu pokornější. Jinak opravíš i správné na Tvé a pak bude obsah textů osobní, ale ne univerzální.

Ona se ta kniha nejmenuje Opravovací texty, ale Zasvěcovací texty. Zkus se od nich nechat zasvětit. Je to úžasné.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: BkOZ četba

Příspěvekod team72 » 06 pro 2019, 12:06

Arex píše:Team72: Než jsem stačil napsat, Adam mne s jádrem odpovědi předběhl.
Ona se ta kniha nejmenuje Opravovací texty, ale Zasvěcovací texty. Zkus se od nich nechat zasvětit. Je to úžasné.


Je potrebne to vnímať komplexne, porovnať aj textami v ďalších knihách od Bardona ( alebo ak máte skúsenosti planetárnej sfére tak by som to nemusel vysvetľovať).
Keď to urobíme, tak zistíme, že všade sa drží jednej logiky. Tieto tabuľky pravdepodobne nie sú výsledným názorom pána Bardona (ale skôr akýmsi výpisom a zhrnutím názorov iných autorov, ako to dosvedčuje aj tvoj odkaz) , lebo vo svojich knihách jednoznačne sa drží jednej logiky a nikdy to nezameňuje.
Stačí ak si to pozriete ako to znázornil na 3. tarotovej karte(kabala), ako to používa všade 1.,2.,3. knihe.
Ak tu je odchýlka, tak je potrebne vysvetliť v akom slova zmysle je to inak a aký význam to má. Ty to vieš vysvetliť? Neviem o tom že by to pán Bardon nikde vysvetľoval, ale rád sa nechám poučiť ak je to tak.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: BkOZ četba

Příspěvekod gooolem » 06 pro 2019, 15:34

Team72, vysvetlil bys mi, prosim, jaké mají s pochopenim uvedene veci zkusenosti z planetarni sfery?
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
led_darkshiner
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 44
Registrován: 28 pro 2018, 11:25
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 21×
Obdrženo poděkování: 45×
Kontaktovat uživatele:

Re: BkOZ četba

Příspěvekod led_darkshiner » 08 pro 2019, 15:20

@Team72 - Já tě nechci v žádném případě urazit, ale co takhle mít svou logiku a přizpůsobit onu tabulku sobě. Když jsem se pouštěl do druhé knihy FB PME, hledal jsem další zdroje a nakonec než jsem začal něco podnikat, tak jsme si ujasnil více zdrojů a hlavně svou vlastní zkušenost. Podle mě se to dostáváme do končin, kde nefungují přesné tabulky, které budou naším pracovním modelem. Předpokládám že úkolem každého zasvěcence, ale ne zvědavce, je právě ono vytvoření unikátního pracovního modelu. Jestliže máme brát v potaz pouze přesnost těchto tabulek, dojdeme jen k tomu, že otázka smyslu života == 42.
Neexistuje nic, co by nešlo...

Obrázek


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti