Účinnosť Brány

Základ studia
Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Účinnosť Brány

Příspěvekod Cor Leonis » 13 čer 2020, 11:33

Ahojte,
včera som mal debatu s jedným človekom. Dotyčný pán sa mágii venuje dlhé roky.
Zarazil ma jeho postoj k Bráne. Síce tvrdil, že Bardon je najlepší, no tým ako každý po ňom opakuje, t.j. ide jeho cestou, to nikomu nepôjde tak, ako jemu, pretože to bola jeho cesta, jeho zasväcovací systém a každý by si mal nájsť ten svoj systém.
Ďalej tvrdil, že stupne preskakovať môžem. Doslova hovoril o tom, vybrať si z toho to, čo mi sedí, čo mi ide. To som odmietol, nakoľko verím tomu, že Bardon mal dobrý dôvod na to, prečo toľko apeloval na tú postupnosť.
Môjmu argumentu sa pousmial.
Jeho slová o "účinnosti" Brány ma tak trochu zneistili.
Preto to píšem sem a dúfam, že sa k tomu viacerí vyjadrite, keďže názor jedného človeka mi nestačí.
Ako to vidíte vy?

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Účinnosť Brány

Příspěvekod gooolem » 13 čer 2020, 20:41

Pokud muzu, tak dle meho nazoru ten clovek ma i nema pravdu. On byl mozna od pocatku v tomto zivote nadan pro magii, proto si mohl dovolit jakesi preskakovani v Bardonem uvedenych cvicenich. Ale to jiste nemuze platit pro kazdeho. A tim se dostavame k tomu, ze Brana take neni pro kazdeho, a mozna pokrocilejsi preskakovat mohou, proc ne. Ovsem dodrzovat posloupnost je zdrave ve vyvinu a v obrusovani ega. Pokud nebudu preskakovat, mam vetsi jistotu, ze se vyvinu vsestranne. Kdyz si budu vybirat jen to, co mi jde, tak ostatni slozky nerozvinu a budu pak dusevne pokulhavat, coz je logicke.
Kazdy, kdo neco prinese z magie do hmotne urovne pro ostatni, tak prinese neco, co ma jeho punc, pecet, a jemu samotnemu je to nejvice vyhovujici. Ale osobne mam za to, ze Bardon hrabnul do univerzality, a dilo BKOZ je pro vsechny hledajici, ale samozrejme pro nekoho vice a pro nekoho mene.
Tvrzeni onoho muze, o tom, ze kazdy ma mit svuj system muze pochazet z jeho zkusenosti s tim, ze on mel to stesti a tento osobni system mu byl odhalen, a nebo taky z toho, ze neni schopen a ochoten, kvuli svemu egu, nechat si cokoli diktovat jiz stanovenym radem a schematem.
Kazdopadne je rozumne kazdy nazor v sobe zcenzurovat a neprijimat ho ukvapene za svoji pravdu.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Účinnosť Brány

Příspěvekod beo » 30 čer 2020, 13:07

Rád se k tomu také vyjádřím - i sám pro sebe si to ujasním. BKOZ je univerzálně a technicky popsaná cesta k nalezení vlastního Božství. Je sepsána tak, aby byla přístupná co nejvíce adeptům jisté úrovně a směrování. BKOZ vnímám jako cestu, osu po které se mohu vydat a která mě vede k Bohu, odhaluje zákonitosti fungování univerza v mikro i makrokosmu. V BKOZ je toho mnoho skryto a existují paralelní, nebo i hlubší linie po kterých se lze vydat, to lze pouze praxí. K přeskakování stupňů: je to asi tak, že v průběhu praktikování BKOZ se budeš stejně a opakovaně vracet k nižším stupňům, aby jsi upevnil základy. Přeskakovat tedy můžeš, ale stejně tě BKOZ nepustí dál, dokud nezvládneš ony základy. BKOZ je vhodná pro toho, kdo slyší její volání a otevře se jí - pak už je to jen píle a práce.:) O účinnosti BKOZ nepochybuji, jen mnoho není psáno a otevírá se až zralostí a praxí.....
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Účinnosť Brány

Příspěvekod Ondra » 11 črc 2020, 21:56

Vše záleží na tom, jaké má člověk vlastní karmické zatížení a jak je na tom s živlovou rovnováhou. Pokud je nějakým způsobem zatížen významně, tak je jistým způsobem diskvalifikován, nerovnováha tam je znatelná a ta se cvičením jen umocňuje. Tedy víceméně do doby, než se člověk srovná a vyřeší "neřešitelné", tak je jakýkoliv postup, natož přeskakování dosti obtížné.
Bohužel Bardon tyto věci dle mého řeší dosti nedostatečně, nebo způsobem, který je pro adepta zavádějící. Tyhle věci se nějakým zrcadlem nevyřeší...
Pokud se ale někdo narodí do "normálního" zdravého prostředí a jeho zatížení je uspokojivé, tak má mnohem více možností, jak na své cestě postupovat a to zejména na té magické.
Takže s ním naprosto souhlasím... záleží, jaké jsou zkušenosti z předchozích životů a jaké je aktuální karmické zatížení... většina zde má už nějaké předchozí zkušenosti, jen potřeba se rozpomenout. Úplný začátečník bude spíše výjimkou.
A ještě více souhlasím s tím, že si musí každá najít svou vlastní cestu, systém :) Brána je jen pomůcka... ale dost dobrá...

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Účinnosť Brány

Příspěvekod beo » 14 črc 2020, 22:11

BKOZ lze brát jako osnovu, jak psal Mistr - o mnoha tématech lze popsat celé svazky. Pokud máme pocit, že není něco dostatečně vysvětleno, tak na to máme nejspíš přijít vlastní usilovnou prací - FB byl především praktik. S vývojem adepta roste energetika, a tak se silněji projevují aktivní i pasivní vlastnosti, proto je třeba ruku v ruce provádět introspekci. Karmická zátěž nemusí být nutně překážkou, vždyť mnoho cvičení koncentračních, kontrola, negativní stav nám pomáhají vyrovnat karmickou zátěž. Spekulace kdo může/nemůže cvičit BKOZ nemá význam, ať na to má vliv karma nebo milost Boží - já vnímám jako klíčové mít upřimnou touhu přiblížit se Bohu, a rozhodnutí pro to něco udělat - akt svobodné volby.
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Účinnosť Brány

Příspěvekod Ondra » 15 črc 2020, 06:40

beo píše:....

Ono je potreba na karmu nenahlizet jako, ze nekdo nekdy neco udelal... nebo nejak podobne :)
Karma se projevuje pres urcite vlastnosti, ktere utvareji nerovnovahu. Je to podobne, jako kdyz by jsis sestavoval cerne, bile zrcadlo, jen to ma mnohem hlubsi koreny. Na odbourani techto vlivu vetsinou sam clovek nestaci.
Znam spousty lidi, co jsou znatelne zatizeni a stoji zkratka na miste, pritom maji velmi dobre predispozice, treba prave pro magii.

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Účinnosť Brány

Příspěvekod beo » 15 črc 2020, 14:23

Zákon karmy chápu jako velkého učitele, který se projevuje živlovým působením na hmotné, astrální i mentální úrovni - tedy jej tvoří jak naše činy, tak i emoce a myšlenky. Také nás formuje vliv kolektivní karmy. Nicméně to nemění nic na tom, co jsem již psal. Přímo můžeme ovlivnit jen náš přístup, tedy aspekt svobodné vůle. Dá se na to nazírat tak, že karma je 1/3, svobodná vůle je 1/3, a 1/3 je milost Boží. Pokud chceme a svobodně se rozhodneme přiblížit se k Bohu, tak Bůh (Boží milost) nám vyjde v ústrety a je nám příznivě nakloněna. Splácení karmy, a netvoření nové zátěže, je pak součástí samotné cesty - zde hraje roli míra vědomí. Ale mohu souhlasit, že někdo je tak karmicky zatížen, že odpoutat se z přediva osudu a započít cestu k Bohu, může být velmi obtížné. Také tu hraje roli naše poslání - individuální úkol pro tuhle inkarnaci, což také může - do jeho splnění - bránit nastoupení třeba nějaké konkrétní cesty....
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Účinnosť Brány

Příspěvekod Ondra » 15 črc 2020, 15:16

No já nevím, aby se to zbytečně nekomplikovalo... boží vůle může být klidně i karma, protože se přes ní projevuje zákonitost akce - reakce, tedy že jakékoliv uprdnutí má své důsledky. Svobodnou vůlí si utváříš svou karmu a zase bych se vracel k tomu předešlému. Je to celé provázané to souhlasím.

Zůstal bych u té karmy a jednoduše... není třeba to komplikovat, jen sdílím mé poznatky z vlastní zkušenosti :), že dosti ovlivňuje to jakým způsobem procházíš jednotlivými stupni. Pokud to tam je nedořešené, tak se můžeš snažit sebevíc, prosit Boha, či chtít ze své svobodné vůle.

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Účinnosť Brány

Příspěvekod Cor Leonis » 15 črc 2020, 22:19

Karma vie byť pekný zmrd. Je to len program. Žijeme vo svete programov. Nie je to skutočné, aj keď to je "skutočné". Viď. bolesť. V hypnóze sa dá úplne vypnúť. Zrazu bolesť neexistuje.
No to sme len na úrovni teórie. Takže karma je, aj nie je skutočná. Pokiaľ má na nás vplyv (čo evidentne má), tak je pre nás skutočná. Výzva je to všetko prekonať a dostať sa kdesi za to. Možno to myslel majster Bardon tým, stať sa dokonalým vládcom mikrokozmu - a tým aj makrokozmu.

Otázne je, čo všetko sa dá nazvať karmou? Nakoľko je to len slovíčkarenie. Karma je len slovo. Pojem. No čo všetko je za ním?

Ak som bol v minulom živote trebárs nacista, ktorý mal vysokú hodnosť a ovládal aj mágiu, a využíval to všetko v službách Ríše a v tomto živote ma to tiahne podobným smerom, podobným spôsobom uvažovania a cítenia, je to karma (v preklade čin)?. Pozostatok činu? Alebo prenesené vzorce?

ČO to je vlastne realita? (rečnícka otázka)...

Existuje nad nami niečo také ako oná Bardonova Božská prozreteľnosť? Alebo je to, čo nazývame Boh, sila neosobná, ktorej sme takpovediac ukradnutí?

Je to len pozorovateľ, ktorému nezáleží na "výsledku", lebo všetky cesty aj tak vedú do Ríma?

Pomôže nám vôbec špekulovanie? Alebo len a len práca na sebe, prax...?

Možno sú všetky názory zbytočné a možno je pravda tak relatívna, že ju nemôžme zovšeobecňovať.

Ako s tým utrpením. V buddhizme sa hovorí (prvá vznešená pravda), že utrpenie je skutočné.
No je to ozaj tak? Viď. spomínaná hypnóza a odstránenie bolesti - a to nielen fyzickej.

Zašiel som v mojom príspevku trocha ďalej, no verím, že sa rozumieme, čo sa tu snažím povedať.
A aby som bol objektívny, tak prekladám znova len a len svoj osobný názor, svoj pohľad na vec, svoje nezodpovedané otázky. Svoju relatívnosť veci...

Uživatelský avatar
Martuv
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 28
Registrován: 19 lis 2019, 17:38
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 42×

Re: Účinnosť Brány

Příspěvekod Martuv » 16 črc 2020, 17:08

Nebylo někde v Bráně napsané, že ve chvíli, kdy začnete vážně cvičit a postupovat jednotlivými stupni, vaše osobní karma se urychlí a zhustí? To, co by trvalo vyřešit několik životů, se díky zkušenostem, získaných z praxe, projeví během několika let?

Možná jsem to četl v Drábkovi, možná to bylo někde v přednáškách Horev, možná někde úplně jinde.

Pro mě je karma, ani ne tak nějaký dluh z minulých životů jako nedořešená zkušenost, kterou znova a znova opakuji, abych se ji naučil. Nevím, jak to funguje, ale nemyslím si, že to bude tak, že pokud já zabiju v tomhle životě tebe, ty zabiješ v příštím životě mne, a tak pořád dokola, dokud se jeden z nás nerozhodne tomu druhému odpustit. Možná to tak je, jen aktéři se mění a ten, co mu bylo odpuštěno připadne k jinému, co byl zabit a ten pak zabije jeho, aby se karma vyrovnala... Cesty páně jsou nevyzpytatelné. :D :D :D

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Účinnosť Brány

Příspěvekod Ondra » 16 črc 2020, 18:38

Cor Leonis píše:...


dost dobrý :)

Martuv píše:Nebylo někde v Bráně napsané, že ve chvíli, kdy začnete vážně cvičit a postupovat jednotlivými stupni, vaše osobní karma se urychlí a zhustí? To, co by trvalo vyřešit několik životů, se díky zkušenostem, získaných z praxe, projeví během několika let?


Na tomhle něco je, tedy to rezonuje s mojí zkušeností.



Jinak karma je určitá stopa, kterou po sobě člověk zanechává a která mu ovlivňuje jeho přítomnost. Pak tu máme třeba i rodinnou karmu, která se předává z generaci na další generaci. Je to celé spektrum různých vlivů, které člověka nějakým způsobem formují.

Příkladem z mé praxe mohu zmínit třeba to , že jsem tehdy v Egyptě chtěl být bohatý a přečetl jsem určitý pergamen, který mi měl zajistit bohatství, jenže buď jsem něco udělal špatně, já nevím , ale vyvolal jsem kobru, která mne zaklela svým pohledem do neustálého chtíče, lépe řečeno stále mi něco nabízela a udržovala v určitém napětí... dost to odčerpávalo energii... vyřešeno díky jedné osobě, která to jediná uměla nahlédnout a vyřešit, díky Bohu za ní.

Další třeba viz rodinná karma... Válka udělá velkou paseku na všech úrovních a bohužel strach z této doby se přenáší dále na další generaci, spíše by se to dalo nazvat, jako nějaká neuróza, člověk o tom vůbec neví a ani to neumí pojmenovat. Stačilo se spojit s dědou, od kterého ten strach o rodinu pramenil a který nebyl schopný se díky tomu rozpustit v nekonečnu a ještě donedávna tu byl s námi... v podstatě se tím vyřešil jak problém strachu, tak to že konečně mohl odejít odpočívat. Takže dvě mouchy jednou ranou. Zase jen díky osobě, která to uměla nahlédnout.

atd...

Na některé věci člověk sám nestačí, natož je řešit introspekcí dle Bardona, to mi přijde prostě povrchní, tím do zákoutí hlubokého podvědomí člověk nenahlédne, tedy mne to nešlo. A nedej bože tyto vlastnosti vyrovnávat protikladnou vlastností... to vytvoří jen ještě větší pnutí.
Na druhou stranu je možné , že díky Bardonovi se dali věci do pohybu, roztočilo se hvězdné kolo nezastavitelné setrvačnosti.


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti