Božská Prozretelnosť

Základ studia
Chariel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 77
Registrován: 27 srp 2021, 15:32
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 56×
Obdrženo poděkování: 13×

Božská Prozretelnosť

Příspěvekod Chariel » 19 říj 2021, 08:59

Prajem všetkým krásne utorkové doobedie. Už dlhšie rozmýšlam nad vecou, s ktorou som sa stretol v Bardonovej lituratúre i ďalších a tým je Božská Prozretelnosť. Niesom si istý v ktorej z Bardonových kníh som sa dostal k tomu, že bežného človeka, tvorí 30% slobodnej vôle, 30% osud(karma) a 30%Božská Prozretelnosť. Následne po istom procese, ktorého definíciu si už nepamätám, no asi niečo v zmysle ovládnutie seba samého na majstrovskej úrovni, sa to u človeka mení na 60% slobodnej vôle a 30% Božskej Prozretelnosti. V knihe FRABATO sa píše, že sa Bardon prihováral k Božej Prozretelnosti vždy, keď chcel niekomu skrz svoje magické schopnosti pomôcť a žiadal ju o dovolenie. Pravdepodobne sa tak dialo aj u iných magickým operácií meniacich osudy iných za predpokladu, že táto časť nebola fantazírne pripísaná vydavatelstvom. Rád by som poznal váš názor na to, zda vám to príde dôveryhodné a ako vnímate Božskú Prozretelnosť.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Božská Prozretelnosť

Příspěvekod gooolem » 19 říj 2021, 10:04

Myslim, ze hlavni otazkou je, jak Ty osobne vnimas Bozskou Prozretelnost. Zda mas v neco takoveho viru, nebo ne.
Ptat se Bozske Prozretelnosti je, dle meho nazoru, spravne, jelikoz tim je zajisteno, ze muj čin vychazejici z mé vůle, je v souladu s Božím Řádem. Pokud neni, nic se neodehraje.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Chariel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 77
Registrován: 27 srp 2021, 15:32
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 56×
Obdrženo poděkování: 13×

Re: Božská Prozretelnosť

Příspěvekod Chariel » 19 říj 2021, 11:53

gooolem píše:Myslim, ze hlavni otazkou je, jak Ty osobne vnimas Bozskou Prozretelnost. Zda mas v neco takoveho viru, nebo ne.
Ptat se Bozske Prozretelnosti je, dle meho nazoru, spravne, jelikoz tim je zajisteno, ze muj čin vychazejici z mé vůle, je v souladu s Božím Řádem. Pokud neni, nic se neodehraje.


Áno verím v Boha, zdroj, Božskú prozretelnosť, mtko-otca. Z toho čo viem máme slobodnú vôlu do ktorej nám Boh nezasahuje, no vplýva na nás spomínanými 30% ak som to správne pochopil. Preto mi príde ako nezmysel, že by sa nič neodohralo keby to nieje v sulade s Božím Rádom no popravde neviem ako si mám Boží Rád definovať respektíve by som ocenil keby si mi povedal, čo tým myslíš. V knihe FRABATO sa spomína, že aj Bardon verný sluha Božej Prozretelnosti niekolkokrát pomohol iným aj keď to nebolo Bohom odsúhlasené len tak pre zaujimavost. No ako stale spominam, táto pasáš mohla byt práve jedna z tých upravených. Vedel by mi niekto poradit ako komunikovať s Božskou Prozretelnosťou? Ak to teda niekto z vás už dosiahol.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Božská Prozretelnosť

Příspěvekod gooolem » 19 říj 2021, 12:40

Ano, máme svojí svobodnou vůli, kterou můžeme tlačit svůj plán o kterém si myslíme, že je lepší než ten Boží. Následně je ale třeba se připravit na to, že za to poneseme důsledky, jelikož tím často pácháme dobro. To je magický proces. Každý akt vůle je v podstatě magický proces. Pokud netlačím na pilu a chci něco, co není v souladu s Božím Řádem, nic se nestane. Pokud na pilu tlačím, tak se stane to, co já chci a následky musím přičíst jen sám sobě.
Boží Řád vychází z Lásky a vše, co z této Lásky nevychází, jde mimo tento Řád. Dokonce i to, co vychází z lásky.
Je to ovšem jen můj názor, ber ho jako možnou pravdu, jen pokud s ním budeš plně souhlasit.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Chariel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 77
Registrován: 27 srp 2021, 15:32
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 56×
Obdrženo poděkování: 13×

Re: Božská Prozretelnosť

Příspěvekod Chariel » 19 říj 2021, 15:25

gooolem píše:Ano, máme svojí svobodnou vůli, kterou můžeme tlačit svůj plán o kterém si myslíme, že je lepší než ten Boží. Následně je ale třeba se připravit na to, že za to poneseme důsledky, jelikož tím často pácháme dobro. To je magický proces. Každý akt vůle je v podstatě magický proces. Pokud netlačím na pilu a chci něco, co není v souladu s Božím Řádem, nic se nestane. Pokud na pilu tlačím, tak se stane to, co já chci a následky musím přičíst jen sám sobě.
Boží Řád vychází z Lásky a vše, co z této Lásky nevychází, jde mimo tento Řád. Dokonce i to, co vychází z lásky.
Je to ovšem jen můj názor, ber ho jako možnou pravdu, jen pokud s ním budeš plně souhlasit.


Chápem ako to myslíš. Rozhodnutia založené na čistej morálnej láske bez sobeckosti patria do Božieho Rádu a ostatné sa mu vymykajú. Ďakujem za perspektívu. Nechápem prečo by sa Bardon teda pýtal Božej Prozretelnosti zda smie niekoho vyliečiť, keď si na tú otázku dokáže nájsť odpoveď sám v,, denníčku nesobeckej lásky,,. Je možné, že to má čo spoločné s osudom, alebo inak karmou, ale aj tie by mal byť schopný u ludí vyčítať. V každom prípade sa zdá, že zatial je to nad mojou schopnosťou chápania, no verím, že raz nájdeme všetci odpovede na otázky, ktoré ťažia našu mysel a srdcia. Krásny deň :).

Uživatelský avatar
Martuv
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 28
Registrován: 19 lis 2019, 17:38
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 42×

Re: Božská Prozretelnosť

Příspěvekod Martuv » 20 říj 2021, 19:30

Pokud bychom brali příklad z románu Frabato, Bardon se na to, tuším, ptal prozřetelnosti proto, aby jí nezasahoval do jejího plánu. Také je třeba vzít v úvahu, zda léčbou osobu nepřipraví o důležitou lekci, kterou se měla prostřednictvím nemoci naučit. V takovém případě by léčenému spíše ublížil. Na druhou stranu může být cestou božské prozřetelnosti, že přijde Bardon a po letech zkoušek, kdy se daná osoba lekci naučila, dostane další lekci v lidském pochopení.

Uživatelský avatar
Martuv
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 28
Registrován: 19 lis 2019, 17:38
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 42×

Re: Božská Prozretelnosť

Příspěvekod Martuv » 20 říj 2021, 19:38

Ber to asi takhle. Tvoje láska ti říká, že bys měl za každých okolností pomoci svým dětem. Často je ale lepší, když se ve svých problémech pěkně vymáchají a poučí se ze svých chyb. Nikdo neříká, že jim nemůžeš pomoci např. radou, penězi atd. Mělo by to však být až poté, co o pomoc požádaly a mnohdy je pošťouchnutí správným směrem lepší, než když je dovedeš k cíli za ručičku.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Božská Prozretelnosť

Příspěvekod zebyja » 08 pro 2021, 10:24

Podle mě Bardon Božskou prozřetelnost blíže nepřibližuje zcela úmyslně, proto že v podstatě každý člověk s prozřetelností komunikuje, vnímá ji (ne nutně ve smyslu chápe) zkrátka jinak. Avšak význam toho co prozřetelnost "říká" je to na čem se lidé shodnou tím spíše čím hlouběji znají sebe sama.

Zkus přemýšlet proč se věci v Tvém životě dějí a proč se staly v Tvé minulosti, poznej hybatele a čím víc budeš vnímat proč se věci dějí, tím blíže znáš prozřetelnost. Je to velmi důležitá část duchovního poznání, proto že nejít proti prozřetelnosti je velká výhoda pro Tebe i Tvé okolí, pak vše co děláš je totiž v souladu s ní a vše jde velmi snadno správným směrem.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti