Nerovnomerný výcvik tela, duše, ducha. Cvičenia naviac.

Základ studia
Chariel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 77
Registrován: 27 srp 2021, 15:32
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 56×
Obdrženo poděkování: 13×

Nerovnomerný výcvik tela, duše, ducha. Cvičenia naviac.

Příspěvekod Chariel » 21 říj 2021, 01:04

Zdravím všetkých spolu-študentov. Dnes som sa zamýšlal nad celkom zaujímavou otázkou. Bardon spomína, že by mal výcvik tela, duše a ducha prebiehať súbežne, aby nedošlo ku karmickým... Bardon vytvoril systém 10 úrovní vo výcviku prvej tarotovej karty MÁGA. Do každej úrovne priradil cvičenia jak pre ducha, dušu, tak pre hmotné telo. A tu nastáva otázka. Dajme tomu, že sa študent nachádza, ako úplný začiatočník v oblasti praxe na 1. úrovni. Má zadané isté úlohy pre každú časť jeho bytosti. Mal by postupovať podla vyznačených úrovní a cvičenia nasledujúcich úrovní pridávať, až ked plne zvládne úroveň predchádzajúcu, alebo môže popri úrovni jednej cvičiť aj cvičenia úrovní nasledujúcich bez toho, aby od tých preňho momentálne prioritných odbočil? Zaujalo ma to práve v otázke takej autosugescie. Autosugescia sa dá efektívne využiť jak pri premene negatívnych vlastností na pozititívne (obzvlášť u negatívnych vlastností živlu vzduchu), tak pri zlepšovaní zdravia. Neviem zda sa vyskytujú aj ďalšie cvičenia, ktoré by boli využitelné už pe začiatočníka, no minimálne v tomto jednom prípade o efektivite autosugescie v zmysle ulahčenia boja proti negatívnym vlastnostiam a podpore zdravia nejde netreba diskutovať hoci sa nenachádza v prvej úrovni na ktorej je pomyselný študent. Ako som sa pekne rozpísal napadá ma hneď druhý príklad a tým sú egyptské ozdravovné cvičenia z knihy Zlatá kniha moudrosti. Sú velmi efektívne na liečbu tela a vývoj duše, ducha, pokial si správne pamätám. Aj tie by však mali predsa zasahovať primárne, hoc nie len, do výcviku tela a teda by znova mali nastať spomínané karmické.. ospravedlnte ma termín si z knihy (Brána) nepamätám. Osobne si myslím, že nieje žiadny problém pokial si k výcviku Brány, ktorý pilne, poctivo a nekompromisne dodržujeme pridáme či už k výcviku tela, duše, alebo ducha cvičenia naviac z vyšších úrovní, alebo od iných autorov, kedy sa môže jednať aj o rôzne druhy rituálov napríklad šamanských, či výcvik iných konceptov magických umení. Verím, že sa jedná o celkom podstatnú otázku a rád by som počul váš názor.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Nerovnomerný výcvik tela, duše, ducha. Cvičenia naviac.

Příspěvekod zebyja » 17 pro 2021, 21:17

Ono je to dobře postavené. Když přeskakuješ, tak to u některých cvičení je jen méně efektivní, u jiných je to zase až nebezpečné.

Já to občas přeskakoval, neřídil se přesně instrukcemi, hrál jsem si s tím. Obecně mám tendenci si informace ověřovat, tak že když se někde píše: tohle nedělejte, tak to zkusím nějakou formou, kterou považuji za bezpečnou, proto že jsem lotr zvědavej a zajímá mě proč. No, kdybych to nedělal, tak bych si ušetřil čas, několik nemocí a nepříjemných psychických stavů, ale zase bych pak nemohl říct: To jsem zkusil, blbej nápad a namísto toho bych říkal jen: četl jsem v bráně, že je to lepší tahle.

Selhání krmí zodpovědnost, nasledování zase víru. Já jsem hold zrovna přes tu zodpovědnost, proto že mi přijde, že ta teď chybí lidstvu víc a já chci jít příkladem. Pro mě je to o tom, jestli se tomu věnuji pro "spásu" lidstva(posunout aspoň o kousek všechny), nebo spásu sebe(vystřelit se někam do nejvyšších věčností a pá pá lidstvo, užijte si to, já už tady být nepotřebuji).

Na rovinu Tě ještě snad odradim od toho mého stylu tím, že to fakt leze na pýchu a to když se zvrtne fakt blbě, tak si od hermetismu nedobrovolně (zdánlivě dobrovolně) dáš pauzu klidně i na několik let.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Chariel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 77
Registrován: 27 srp 2021, 15:32
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 56×
Obdrženo poděkování: 13×

Re: Nerovnomerný výcvik tela, duše, ducha. Cvičenia naviac.

Příspěvekod Chariel » 25 pro 2021, 04:52

zebyja píše:Ono je to dobře postavené. Když přeskakuješ, tak to u některých cvičení je jen méně efektivní, u jiných je to zase až nebezpečné.

Já to občas přeskakoval, neřídil se přesně instrukcemi, hrál jsem si s tím. Obecně mám tendenci si informace ověřovat, tak že když se někde píše: tohle nedělejte, tak to zkusím nějakou formou, kterou považuji za bezpečnou, proto že jsem lotr zvědavej a zajímá mě proč. No, kdybych to nedělal, tak bych si ušetřil čas, několik nemocí a nepříjemných psychických stavů, ale zase bych pak nemohl říct: To jsem zkusil, blbej nápad a namísto toho bych říkal jen: četl jsem v bráně, že je to lepší tahle.

Selhání krmí zodpovědnost, nasledování zase víru. Já jsem hold zrovna přes tu zodpovědnost, proto že mi přijde, že ta teď chybí lidstvu víc a já chci jít příkladem. Pro mě je to o tom, jestli se tomu věnuji pro "spásu" lidstva(posunout aspoň o kousek všechny), nebo spásu sebe(vystřelit se někam do nejvyšších věčností a pá pá lidstvo, užijte si to, já už tady být nepotřebuji).

Na rovinu Tě ještě snad odradim od toho mého stylu tím, že to fakt leze na pýchu a to když se zvrtne fakt blbě, tak si od hermetismu nedobrovolně (zdánlivě dobrovolně) dáš pauzu klidně i na několik let.


Ďakujem za nazor, no nepochopil si, na čo som sa tázal. Medzi časom mi vyskytla odpoveď na moje otázky sama.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Nerovnomerný výcvik tela, duše, ducha. Cvičenia naviac.

Příspěvekod zebyja » 25 pro 2021, 10:09

Tak tedy konkrétněji.

Jak chceš udělat bezpečně čistou funkční autosugesci, když neudrzíš myšlenku, aniž by se Ti vloudila jiná? Nebo dost možná ani zatím nevíš, co vše je myšlenka? Splněný první stupeň je pro autosugesci minimum.

Pokud jde o egyptská cvičení, tak ty jsem zkoušel jen asi třikrát. Dělá to pěkné věci s energetikou těla. Pokud ale nejsi schopen vnímat, co to s tou energetikou dělá, tak můžeš jen doufat, že to cvičíš správně, jinak Ti dojde, že to cvičíš špatně až s fyzickými následky, no to je taky cesta, ale jak už jsem psal výše, je neefektivní.

Když jsi dobrý v jedné ze tří úrovní víc, tak se Ti přinejmenším stane to, že umíš něco, co je Ti víceméně k ničemu a když to přeženeš, prozřetelnost Tě stejně do té rovnováhy dovede, příjemné to ale není, proto to Bardon asi nazývá karmou. Je to výstižné, proto že ve výsledku nemáš na výběr a bere Ti to kus svobody.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Re: Nerovnomerný výcvik tela, duše, ducha. Cvičenia naviac.

Příspěvekod Helena » 25 pro 2021, 13:58

zebyja píše:Když jsi dobrý v jedné ze tří úrovní víc, tak se Ti přinejmenším stane to, že umíš něco, co je Ti víceméně k ničemu a když to přeženeš, prozřetelnost Tě stejně do té rovnováhy dovede, příjemné to ale není, proto to Bardon asi nazývá karmou. Je to výstižné, proto že ve výsledku nemáš na výběr a bere Ti to kus svobody.


Osobní zkušenost : Když jsi v jedné úrovni slabší a ve dvou dalších můžeš jít dál, a jdeš dál, tak to nějakou dobu jde, ale časem už to dál nejde, protože ti chybí to, co neumíš, takže se stejně musíš vrátit k tomu, co ti nejde.
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Chariel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 77
Registrován: 27 srp 2021, 15:32
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 56×
Obdrženo poděkování: 13×

Re: Nerovnomerný výcvik tela, duše, ducha. Cvičenia naviac.

Příspěvekod Chariel » 25 pro 2021, 17:54

zebyja píše:Tak tedy konkrétněji.

Jak chceš udělat bezpečně čistou funkční autosugesci, když neudrzíš myšlenku, aniž by se Ti vloudila jiná? Nebo dost možná ani zatím nevíš, co vše je myšlenka? Splněný první stupeň je pro autosugesci minimum.

Pokud jde o egyptská cvičení, tak ty jsem zkoušel jen asi třikrát. Dělá to pěkné věci s energetikou těla. Pokud ale nejsi schopen vnímat, co to s tou energetikou dělá, tak můžeš jen doufat, že to cvičíš správně, jinak Ti dojde, že to cvičíš špatně až s fyzickými následky, no to je taky cesta, ale jak už jsem psal výše, je neefektivní.

Když jsi dobrý v jedné ze tří úrovní víc, tak se Ti přinejmenším stane to, že umíš něco, co je Ti víceméně k ničemu a když to přeženeš, prozřetelnost Tě stejně do té rovnováhy dovede, příjemné to ale není, proto to Bardon asi nazývá karmou. Je to výstižné, proto že ve výsledku nemáš na výběr a bere Ti to kus svobody.


Toto ma dosti zaujalo. Vidím, že využívaš uhol pohladu, na ktorý som nepomyslel a to, že pokial nieje zvládnutý začiatok naplno, tak potenciál nasledujúcich praktík tiež nieje taký slubný, akým by mohol byť a to presne v príklade takej autosugescie. Uvedomil som si však niečo ešte omnoho zásadnejšie a potenciálne drastické. Také cvičenie dýchania pórmi sa nachádza až v druhom stupni pritom cvičenie s dychom čisto plucami sa dá, pokial nieje problém so zaspávaním zvladnut behom 3 dní. Zamyslel som sa nad tým, prečo by mohlo byť teda nevhodné začleniť hneď toto cvičenie k tým z prveho stupna ktore prave robim, kedze by sa mi skratila doba zvladnutia celeho systemu. Dnes som však rano vypozoroval zaujimavy ukaz ktoremu som predtym nevenoval velku pozornost a neprisudzoval som tomu ani dolezitost. Ked dycham čiste plucami bez porov tak necitim ani zdaleka take nakupenie živlov v mojom tele ako pro dychani plucami a pormi zaroven. Dnes ranom som intuitivne zacal striedat vdychovanie na chlad a horko. Rozpalil som sa ako v saune. Rozpozoroval som na sebe zaroven to, ze do mna omnoho lahsie vnika pocit agresie, hnevu, nervozity, nepokoja a hoc ich dokazem lepsoe zvladat akoby sa častejšie stavali do cesty. Ked mi toto cele zacalo po tvojej správe dochádzať otvoril som si Bránu a našiel som si dalsie cvicenia druheho stupna. Došlo mi, ze taketo dychanie pormi zaroven aktivnejsie nakopuje živly v tele a bez poriadneho zvladnutia introspekcie v prvej urovni a nasledneho zacatia treningu druhej urovne a teda prace na živlovo magicko astralnej rovnovahe a zušlachtovani duše môžr narobiť poriadnu paseku. Minimalne ti môže predĺžiť celkovú dĺžku ovládnutie sameho seba a teda charakteru, coz ma vplyv na tvoju silu mysle a teda na vsetky aspekty vycviku ducha. Preto ti dakujem za pohlad ktory ma nasmeroval k uvedomeniu si tychto skutočnosti. V tomto sa ukázal pravý význam tejto stránky. :))


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů