Podobný text jako teoretický úvod v Bráně?

Základ studia
Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 35×

Podobný text jako teoretický úvod v Bráně?

Příspěvekod Conf » 20 úno 2023, 00:33

Zdravím. Člověk se hodně učí nebo mu různé věci dojdou, když čte o podobné věci z více zdrojů, od více autorů. Proto bych se chtěl zeptat: můžete někdo doporučit podobný text jako je ten teoretický úvod v Bráně? (Nemyslím převyprávění toho textu, spíše mi jde o to najít jinou učebnici s podobným nebo stejným obsahem.)

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Podobný text jako teoretický úvod v Bráně?

Příspěvekod Adam » 20 úno 2023, 21:29

Ahoj Conf,
Bardonovu učebnici vysoké magie znáš? Jsou to vlastně sebrané a uspořádané texty jiných autorů, ale tím, že vybíral FB, má to jeho "rukopis" a s teoretickým úvodem Brány se pěkně doplňuje.
A.
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Podobný text jako teoretický úvod v Bráně?

Příspěvekod Conf » 20 úno 2023, 23:10

Adam píše:Ahoj Conf,
Bardonovu učebnici vysoké magie znáš? Jsou to vlastně sebrané a uspořádané texty jiných autorů, ale tím, že vybíral FB, má to jeho "rukopis" a s teoretickým úvodem Brány se pěkně doplňuje.
A.


Neznám, díky za tip :) Momentálně čtu Bránu v němčině a zdá se mi to jakoby nabitý trochu lepší energií než ten překlad.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Podobný text jako teoretický úvod v Bráně?

Příspěvekod Adam » 27 úno 2023, 13:52

Ono už je připraveno i nové vydání Brány, kde nedostatky původního překladu budou odstraněny, ale zatím není zřejmé, kdy vyjde...
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Podobný text jako teoretický úvod v Bráně?

Příspěvekod Conf » 28 úno 2023, 02:11

Adam píše:Ono už je připraveno i nové vydání Brány, kde nedostatky původního překladu budou odstraněny, ale zatím není zřejmé, kdy vyjde...


Buď je to o tom, že čeština zastarává rychleji než němčina... A nebo Bardon s tím svým textem udělal nějaký "kouzlo", že to prostě má takovej určitej "šmrnc", kterej ty překlady prostě nikdy mít nemohou :)))

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Podobný text jako teoretický úvod v Bráně?

Příspěvekod mek onder » 14 kvě 2023, 16:50

Je to jen v lidech :D
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Chariel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 77
Registrován: 27 srp 2021, 15:32
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 56×
Obdrženo poděkování: 13×

Re: Podobný text jako teoretický úvod v Bráně?

Příspěvekod Chariel » 16 kvě 2023, 21:10

Je v skutku škoda, že žiadny z momentálne živých študentov Bardona, respektíve kludne aj tých kých, ktorí už po jeho smrti prešli a zvládli všetky jeho učebné sustavy(brána, evokacia, kabala) nezaložil skupinu, kde by sme sa mi nasledovníci tohoto učenia stretávali a mohli sa od neho/nich učiť z očí do očí. Knihy napísal pan Bardon skvelo, cez to však žiadna kniha Gurua nenahradí. Naviac už len byť v blízkosti takej osoby je obrovským prínosom, nie to ešte využívať jej rád a múdrosti k rýchlejšiemu posunu vpred. Možno sa však mýlim. Nevie niekto z vás o skupine, ktorú by viedol niekto, kto tieto tri diela zvládol? Ideálne česko-slovensko samozrejme.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Podobný text jako teoretický úvod v Bráně?

Příspěvekod Adam » 18 kvě 2023, 01:16

Když je žák připraven...
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 99×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Podobný text jako teoretický úvod v Bráně?

Příspěvekod Firzen » 18 kvě 2023, 12:43

Chariel píše:Je v skutku škoda, že žiadny z momentálne živých študentov Bardona, respektíve kludne aj tých kých, ktorí už po jeho smrti prešli a zvládli všetky jeho učebné sustavy(brána, evokacia, kabala) nezaložil skupinu, kde by sme sa mi nasledovníci tohoto učenia stretávali a mohli sa od neho/nich učiť z očí do očí.


Takové skupiny existují přímo tady na fóru.. A ano, leckdo se vídá i osobně. Když si rozlikneš profil někoho zde na fóru, tak tam uvidíš položku "Skupiny". To by možná mohlo stačit jako nápověda. :-)

Koukni se také do sekce "Veřejná komunita". Tu a tam se organizuje nějaký větší sraz, na kterém by ses mohl seznámit.

Chariel
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 77
Registrován: 27 srp 2021, 15:32
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 56×
Obdrženo poděkování: 13×

Re: Podobný text jako teoretický úvod v Bráně?

Příspěvekod Chariel » 20 kvě 2023, 10:40

Firzen píše:
Chariel píše:Je v skutku škoda, že žiadny z momentálne živých študentov Bardona, respektíve kludne aj tých kých, ktorí už po jeho smrti prešli a zvládli všetky jeho učebné sustavy(brána, evokacia, kabala) nezaložil skupinu, kde by sme sa mi nasledovníci tohoto učenia stretávali a mohli sa od neho/nich učiť z očí do očí.


Takové skupiny existují přímo tady na fóru.. A ano, leckdo se vídá i osobně. Když si rozlikneš profil někoho zde na fóru, tak tam uvidíš položku "Skupiny". To by možná mohlo stačit jako nápověda. :-)

Koukni se také do sekce "Veřejná komunita". Tu a tam se organizuje nějaký větší sraz, na kterém by ses mohl seznámit.


Vďaka


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů