Čtyřpólový magnet?Proč?

Základ studia
Uživatelský avatar
Charon
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 172
Registrován: 04 dub 2012, 20:16
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod Charon » 08 lis 2014, 12:57

Dobře, zkusím to pomalu a pro blondýny 2x.

Představ si, že na začátku nemáš ABSOLUTNĚ NIC. Žádný vesmír, prázdný pracovní prostor (nazvi si to jak chceš) jen svého ducha.

To jak Bůh stvořil v nekonečném prostoru omezený prostor o 3 souřadnicích a tudíž šesti směrech není třeba teď diskutovat. (škoda, že těch rozměrů v prostoru není více, bylo by to zajímavější a aspoň by do magie moc lidí nefušovalo :-D )

Když navážu na svůj příspěvek, kde jsme vytvořili z Akáši dvě elementární částice a tady podotýkám, že v našem pracovním prostoru opravdu nic jiného nemáme a nic jiného pro experiment nepotřebujeme, vyvstane otázka odkud se námi zmiňovaný živel vzduchu vezme.
Přijde panáček v klobouku, představí se námi vytvořeným dvěma elementárním částicím jako živel vzduchu a poprosí je, aby jemu udělali mezi sebou dostatečné množství místa, aby mohl s nimi bydlet a taky je požádá jestli by se mohli aspoň trochu pohybovat, protože on je živel vzduchu a trochu větru by mu docela vyhovovalo.
Naše dvě elementární částice ho nejprve slušně pozdraví a zeptají se ODKUD přišel, protože široko daleko nic jiného neexistuje jen ony dvě elementární částice. Vzhledem k tomu, že obě tyto elementární částice byly stvořeny z univerzální platformy Akáši a v této univerzální platformě se zachytávají všechny informace o pohybu všech částic a také z této platformy zkušený Mág dokáže číst tyto pohyby, tak z touto platformou částice i přímo interagují a vzájemnou interakcí vznikne z této platformy (Akáší) i náš hledaný pseudo-živel vzduchu.

Při práci s elektromagnetických fluidem dokážeš přepisovat údaje zapsané v Akáši, přesně na tomto principu vzájemné interakce. Kolik potřebuješ elektrického a kolik magnetického fluida pro přepis určitého zápisu je jednoduchá matematika, kde vycházíš ze soudržnosti hmoty (vnitřní síly, které drží hmotu pohromadě) a pokud chceš působit až na fyzickou úroveň, napětí vyvolané voltem musí být větší než napětí ve hmotě na mezi pevnosti (mechanika pro střední školu). Pro astrální a mentální úroveň je potřeba samozřejmě menší napětí (rozdíl mezi potenciálem elektrického a magnetického fluida)

Vzhledem k tomu, že při pohybu všech elementárních částic ze kterých jsou vystavěny i složitější struktury hmoty, dochází k přímé interakci s Akášickou rovinou, všechny změny ve hmotě jsou odráženy v Akáši a všechny změny v Akáši se promítají do hmoty.

Zatím to ber jen jako informaci, o které se přesvědčíš při práci s elektro-magnetickým fluidem.

(na tomto místě je potřeba blondýnám vysvětlit, že jde pouze o obrazovou symboliku a opravdu tam žádný panáček v klobouku nepřišel)

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod Ondra » 08 lis 2014, 19:35

Charon : Jenže ten panáček neni panáček odnikud, ale syn otce a matky :) takže je jasné odkud on přišel, nebo vzešel. To pak následně tvoří tu "svatou" trojici, kterou můžeme pozorovat naprosto ve všem. Proto píšu, že je nutné k tomu přistupovat jako k celku. Tím pádem je i možné říct, že vzešel z akáši, ale plodností otce (ohně) a matky (vody)...

Slušně tě žádám, aby jsi diskutoval, bez toho arogantního nádechu, jestli to u částice lze :)

Uživatelský avatar
Charon
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 172
Registrován: 04 dub 2012, 20:16
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod Charon » 08 lis 2014, 20:04

Ondra píše:Charon : Jenže ten panáček neni panáček odnikud, ale syn otce a matky :) takže je jasné odkud on přišel, nebo vzešel. To pak následně tvoří tu "svatou" trojici, kterou můžeme pozorovat naprosto ve všem. Proto píšu, že je nutné k tomu přistupovat jako k celku. Tím pádem je i možné říct, že vzešel z akáši, ale plodností otce (ohně) a matky (vody)...

Slušně tě žádám, aby jsi diskutoval, bez toho arogantního nádechu, jestli to u částice lze :)


Pokud by to bylo jasne, nemusel jsem stejnou vec psat 2 x jinymi slovy.

Skutecne jsi nejspis prisel na to odkud se vzal panacek a to byl zamer.

Kdybych reagoval arogantne, reagoval bych jinak.

Iva
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 3
Registrován: 18 bře 2016, 11:24
pohlaví: Žena
Národnost: ČR

Re: Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod Iva » 18 bře 2016, 11:50

Nezatracujme fyziku, fyzikální zákony je dobré znát, když chceme porozumět působení nehmotných zákonů, proto mně hodně pomohlo poznání, co je čtyřpolový magnet ve fyzice, definice je na wikipedii, kdyby chtěl někdo jít mou cestou.

Iva
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 3
Registrován: 18 bře 2016, 11:24
pohlaví: Žena
Národnost: ČR

Re: Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod Iva » 18 bře 2016, 14:04

Ještě pro upřesnění, jak to s tím neodvracením se od fyziky myslím - když chci filosoficky porozumět tomu, jak funguje nehmotný svět, zamyslím se nad tím, jaká je podobnost mezi mými prožitky nehmotného světa a tím, co se děje v přírodě (ve světě hmotných sil a fyzikálních nebo chemických jevů) a když se podobnost najde, je to fajn, protože se tím odhalí kousíček duchovního zákona, který může zapadnout do mozaiky dalších poznání. Netvrdím, že tímto způsobem vše hned člověk pochopí, čtyřpólový magnet se mi mou cestou vnitřních filosofických úvah a meditací s jemnohmotnou energií s pozorováním funkcí mysli a psychiky podařilo pochopit až po devatenácti letech od prvního přečtení první Bardonovy knihy a od té doby jsem ji přečetla mnohokrát a udělala stovky, možná tisíce meditací. A protože jsem před lety vůbec nechápala, co jsou živly a jak to F.Bardon s tím čtypólovým magnetem myslí, tak jsem se tím nezabývala a hledala svou vnitařní rovnováhu jinou cestou a dnes mi teprve docvaklo, co to je, když jsem si přečetla na wikipedii, jaký jev tímto názvem pojmenovala věda. Napsat však jednoduše mé poznání není snadné, neumím to stručně vysvětlit slovy, protože je to víc o subjektivním prožitku než o teorii. S některými příspěvky zde moje poznání rezonuje, u některých mám však dojem, že se snaží chápat čtyřpolový magnet pouze rozumově bez toho, aniž by prožili harmonii živlů v sobě. A tím docela tápou, protože se snaží pochopit živly pouze rozumem.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod Adam » 18 bře 2016, 15:04

Děkuji Ivě za oživení tohoto vlákna, znovu jsem si ho přečetl a bylo to přínosné.

Poslední dobou se uchopením Tetragramu častěji zabývám, sdílím poslední grafický zápis úvah.

Zdravím všechny a přeji ať se daří!

Adam

4_svety_barva.jpg
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod zebyja » 18 bře 2016, 15:46

Iva píše: ... Napsat však jednoduše mé poznání není snadné, neumím to stručně vysvětlit slovy, protože je to víc o subjektivním prožitku než o teorii.


Moc rád bych si přečetl i méně stručnou verzi o Tvé subjektivní syntéze mezi čtyřpólovým magnetem dle F.B. a čtyřpólovým magnetem dle fyziky. Doposud jsem za různé póly čtyřpólového magnetu dle F.B. spíše dosazoval různé fyzikální principy, ale čistě na fyzikálním magnetismu se mi to teď, když jsem byl Tebou inspirován příliš nepodařilo.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Iva
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 3
Registrován: 18 bře 2016, 11:24
pohlaví: Žena
Národnost: ČR

Re: Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod Iva » 03 dub 2016, 12:49

Pro Zebyja - není to o syntéze hmoty a prožitků, ale o podobnosti. Živly existují sice ve hmotě, ale jejich hlavní poznání pro nás nám přináší jejich existence ve světě prožitků astrálního a mentálního světa i jejich existence v astrálním a mentálním těle a když člověk porozumí (nebo si alespoň myslí, že porozuměl) jejich projevům v prožitcích psychiky a duše, tak zde vnímám podobnost s tím, co o čtyřpolovém magnetu píše wikipedie. Samozřejmě, že je to jen moje úvaha a není to úvaha o poznání toho, co je to čtyřpolový magnet jako spíše úvaha o tom, proč právě čtyřpolový magnet má být tím, co nám má napovědět, jak hledat harmonii živlů v sobě. Protože Bardon píše, že čtyřpolový magnet je klíč a já to chápu tak, že je to klíč k harmonii v sobě. Protože harmonie živlů v sobě je podle Bardona taky důležitá. Měla jsem jednou v meditaci vizi působení živlů v psychice - jedná se o kruh složený se zrcadel, na nichž se střídá oheň a voda v obou polaritách a uprostřed kruhu se točí vzduch opačným směrem než voda a oheň. Země součástí tohoto kruhu není viditelná, protože je v něm již obsažená samotným uvědoměním si tohoto kruhu.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod zebyja » 05 dub 2016, 15:47

Iva: Mockrát děkuji za sdílení, už asi rozumím jak jsi to myslela. Vize, kterou jsi popsala je moc krásná. Také zkusím hluboce pomeditovat nad magnetem jako celkem. Vždy jsem meditoval jen nad konkrétními živly.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
ON35
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 35
Registrován: 28 led 2020, 13:12
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 74×

Re: Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod ON35 » 24 úno 2020, 06:30

Diagram "vzniku elementov" v Taoizme:

6c9168c4752bbec7ce37bcf9b97ee970-boring.JPG
Rozobrať cely vesmir do tej poslednej častice, naposledy ich zložiť do seba,
& pochopením všetkého, vyhasnúť.


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti