ČAKRY

Základ studia
StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: ČAKRY

Příspěvekod StarWalker » 10 srp 2012, 18:59

FTX píše:...
Třeba si můžeš představit, srdeční čakru jako místnost a vstoupit do ní dveřmi. V té místnosti pak můžeš např. potkávat lidi/ projekce vlastního mikrokosmu a bavit se s nimi.

Fantazii se meze nekladou pokud to tvoje imaginace ustojí.


Dobře, že to tady někdo zmínil. Podobné hrátky jsou zcela vážně popsány např. na webu rahunta.cz.
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
Maka01
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 30 říj 2009, 21:51
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: ČAKRY

Příspěvekod Maka01 » 23 zář 2012, 16:10

http://www.youtube.com/watch?v=JSScCGiDphk
A přečtěte si komentář k videu.
Všechno, co si představujeme, na jemnohmotné úrovni opravdu tvoříme. A ne všechno, co se píše v různých knížkách je pravda. Kdo si čakry obarví, těžko je bude zase odbarvovat. Já ty svoje barevné nevidím, fakt! A okvětní lístky na nich taky nejsou! :lol:
Naši Mistři jsou stále s námi!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: ČAKRY

Příspěvekod Ondra » 23 zář 2012, 16:23

Imho, ty barvy akorát slouží k tomu, aby člověk mohl lépe směřovat koncentraci na určité centrum, tedy nenechal se rozptylovat okolními vlivy, třeba "jinak barevnými" .

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: ČAKRY

Příspěvekod Anubis » 23 zář 2012, 23:15

Maka01 píše:Já ty svoje barevné nevidím, fakt!

Tomu sdělení moc nerozumím. Barvy energetického těla nejspíš nevidíš, protože nemáš vyvinutý jasnozrak - jako většina lidí. Nevím, proč bychom ti v tom neměli věřit. Já jsem si například nikdy žádné barvy do center neukládal a přesto jsem je několikrát viděl. Podmínkou pro vidění objektivních úkazů je právě nezávislé nazírání (opak imaginace).

Při nečinném pozorování a nalezení vlastní osy je pak možno procházet své barevné spektrum. Uvidíš tak přesně, kde se zrovna nachází tvé vědomí a jaké prostředí obývá (čistota a věrnost barvy). Použitím barev je možno jednotlivá centra léčit, problém je v omezené představě léčitele, který neví, jak má čakra vlastně vypadat. Nedokáže si barvy představit v jejich dokonalém projevu.

Okvětní lístky jsem taky neviděl, spíš jen barevný sloup, kde se barvy mění skokově - díky tomu jde rozlišovat začátek a konec těchto čaker.

Uživatelský avatar
Maka01
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 30 říj 2009, 21:51
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: ČAKRY

Příspěvekod Maka01 » 27 zář 2012, 17:44

Anubisi, v literatuře o čakrách je hrozný zmatek. Podle mého názoru je to způsobeno tím, že každý jasnovidec vidí jinak. Má více či méně rozvinutý jemnohmotný zrak a také se dívá na ty struktury z jiné dimenze. Prošla jsem tu knihu o čakrách: jsou tam hezké obrázky, takové knihy se dobře prodávají. Kromě některých úsměvných návodů na "otvírání čaker" a léčení, mi v ní hlavně chybí obrázky a popisy základních meridiánů (kromě sušumny). Z nich je asi nejdůležitější čitriní (brahmanádí), která je napojena přímo na dimenzi Bráhmanu. Může sloužit jako etalon na přeměřování jemnosti vlastního vědomí. Pokud obrázky pořizovali ti, kteří bráhmanské úrovně nedosáhli, nemohli pochopitelně takovou energetickou strukturu zaznamenat.
Ve vašich příspěvcích jsem někde četla, že adeptu magie vůbec nehrozí, že by se stal černým mágem. Že jednoduše stačí, když začne rozvíjet čakru anáhatu. ;) S tím souhlasím, ale s malou výhradou. Jak ten mág pozná, že už přišla ta pravá chvíle? A bude vůbec mág, kterému jeho ego říká, že je lepší a chytřejší, nežli ostatní, ochoten poslechnout takovouhle radu? Vladimir Antonov tvrdí, že vědomí, které vykrystalizovalo do velkých rozměrů, je velice těžké později zjemnit. To se mnohem lépe podaří u malých vědomí obyčejných lidí. On má zkušenost s tisíci lidí v Rusku i dalších zemích, kteří prošli jeho kurzy. Pokud adept nepřeměřuje jemnost svého vědomí sám nebo přestane poslouchat Mistra, snadno sklouzne do hrubých vrstev nízkého astrálu. U mladých duší s nízkým intelektem to může skončit schizofrenií a degradací vědomí, což je vlastně záchrana té konkrétní duše před dalším zhrubnutím. Ale ti inteligentnější, kteří vědí, do čeho jdou, končívají hůře: Krišna v Bhágavadgítě říká, že je vrhá až na samé dno pekla. :o
Já sama jsem začínala Bardonovou Bránou, a když jsem byla v jejím třetím stupni, našla jsem stránky Vladimira Antonova a viděla v nich světlo. :idea: Proto jsem se tedy pustila do rádžajógy a překladů jeho knih.
Lidé čtou můj blog, ale žádný odvážlivec, který by se vážně pustil do cvičení, se nenašel. Říkala jsem si, že bych takového možná našla mezi mágy. Jeden z tisíce prý může pochopit, ale z toho tisíce jen jedinci dosáhnou. Ještě někde tedy musí být aspoň devět takových, jako jsem já. Ale kde??? :?:
Ten barevný sloup čaker, co vidíte, je střední meridián. Je to struktura, která má význam v prenatálním vývoji. Později zaniká, ale dá se obnovit cvičením. Já ten svůj vidím asi jako zkumavku proti dennímu světlu.
Něco o meridiánech: http://www.spirita.estranky.cz/clanky/l ... iany..html
Mimochodem, František Bardon o čakrách nepsal; buď je neviděl, nebo jim nepřikládal význam. Viděla jsem ruský překlad jeho Brány, někdo pilný tam kapitolu o čakrách přidal. Nejspíš Němci.
Vím, že jste tu řešili, na jakou čakru se František Bardon soustřeďoval. Nevím, jestli jste na to přišli, ale je to "hárá", jakýsi silový průsečík tří spodních čaker. Soustřeďování se na "hárá" se používá i v některých bojových uměních. Na "hárá" se soustřeďoval i Simeon Nový Bohoslovec (Symeón Nový Teolog), a učil tomu svoje žáky, hésychasty. O této metodě se píše dokonce i ve Švejkovi :mrgreen: (ale posměšně).

To, co jsem tady napsala, neberte jako nějaké očerňování práce Františka Bardona. Já si jeho práce i poznatků, které předal, velice vážím a byly pro mě dobrou průpravou. Jen jsem chtěla upozornit na úskalí magie. Východní filozofie považují astrální svět ještě také za máju (iluzi), tak jako hrubohmotný. František Bardon byl (a stále je) velkým Mistrem astrálu, ale znal své meze. Dobře věděl, že astrální svět je jenom trenažér, a až po jeho zvládnutí můžeme vyjet na tu pravou silnici: Cestu do Života ve Věčnosti.
Naši Mistři jsou stále s námi!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: ČAKRY

Příspěvekod Anubis » 27 zář 2012, 19:14

Maka01 píše:Anubisi, v literatuře o čakrách je hrozný zmatek. Podle mého názoru je to způsobeno tím, že každý jasnovidec vidí jinak. Má více či méně rozvinutý jemnohmotný zrak a také se dívá na ty struktury z jiné dimenze.

To jak vidí záleží na okamžitém stupni jejich odosobnění. Pokud je potřeba popsat astrální úroveň, tak to jde nejlépe astrálním zrakem, který je v rámci této roviny schopen rozlišovat lépe než jiný (i třeba vyšší) zrak. Z pohledu vyšší dimenze nikdy nevidíme konkrétní problém, protože se vše zdá dokonalejší a není třeba to řešit. Nicméně člověku, který jde odspodu moc nepomůže, když mu řekneme, že má všechny čakry zlaté, že je vlastně v pořádku.

Maka01 píše:Prošla jsem tu knihu o čakrách: jsou tam hezké obrázky, takové knihy se dobře prodávají.

Nevycházel jsem z této knihy, jen aby bylo jasno.

Maka01 píše:Z nich je asi nejdůležitější čitriní (brahmanádí), která je napojena přímo na dimenzi Bráhmanu. Může sloužit jako etalon na přeměřování jemnosti vlastního vědomí...

Pokud myslíte čitranádi, tak ta je opravdu důležitá, dokonce tak, že se s ní pracuje až nakonec. Cvičil jsem s ní krátkou dobu a nedoporučoval bych to začátečníkům.

Maka01 píše:Že jednoduše stačí, když začne rozvíjet čakru anáhatu. ;) S tím souhlasím, ale s malou výhradou. Jak ten mág pozná, že už přišla ta pravá chvíle? A bude vůbec mág, kterému jeho ego říká, že je lepší a chytřejší, nežli ostatní, ochoten poslechnout takovouhle radu?

To není důležité. Stačí, že je informován. Život poté sleduje jeho vývoj v postoji nezávisle na ostatních lidech. Mág se to dozví buď tím, že pozoruje výrazy ostatních lidí nebo své nitro atp. Má hodně prostředků, pokud rozvíjí vnímavost.


Maka01 píše:Vladimir Antonov tvrdí, že vědomí, které vykrystalizovalo do velkých rozměrů, je velice těžké později zjemnit...

Nechtěl bych podrývat autoritu tohoto člověka, zřejmě je to váš učitel, ale tohle mi nějak nesedí. Velkým rozměrem vědomí je myšleno co? Pokud vědomí sídlí v univerzálních rovinách, tak nemůže být hrubé. Zjemňuje ho právě to bytí ve velkém. Vidím v tom velký rozpor. Musel bych si od něj něco přečíst, abych pochopil jeho filozofii.

Maka01 píše:Já sama jsem začínala Bardonovou Bránou, a když jsem byla v jejím třetím stupni, našla jsem stránky Vladimira Antonova a viděla v nich světlo. :idea: Proto jsem se tedy pustila do rádžajógy a překladů jeho knih.

Já jsem dělal rádžajógu zároveň s Bránou a není v tom zas takový rozdíl. Možná se zaměřujete moc na konkrétní metody než na nosnou ideu těchto postupů. V dílčích výsledcích je to hodně podobné.

Maka01 píše:Lidé čtou můj blog, ale žádný odvážlivec, který by se vážně pustil do cvičení, se nenašel. Říkala jsem si, že bych takového možná našla mezi mágy. Jeden z tisíce prý může pochopit, ale z toho tisíce jen jedinci dosáhnou. Ještě někde tedy musí být aspoň devět takových, jako jsem já. Ale kde??? :?:

Jste statečná žena... Já jsem zase slyšel, že dosáhne jeden z milionu. Možná musíte hledat mimo republiku. Hodně štěstí!

Maka01 píše:... Já ten svůj vidím asi jako zkumavku proti dennímu světlu.

Zkumavku? Jako prázdnou nádobu?

Uživatelský avatar
Maka01
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 30 říj 2009, 21:51
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: ČAKRY

Příspěvekod Maka01 » 28 zář 2012, 09:45

Ano, Anubisi, jako prázdnou nádobu. Rádžajogíni Vladimira Antonova si pročišťují a vyprazdňují jemnohmotné tělo, aby do něj mohl vstupovat Bůh. On do špinavých nádob nevstupuje. Ale máte pravdu, jsem teprve začátečnice.
A k tomu hledání: stejně smýšlející přátele v zahraničí už mám, ráda bych našla ještě nějakého Čecha. ;) Nebo i víc Čechů! :lol:

Děkuji vám za vaše odpovědi, poučila jsem se z nich. Přeji hodně úspěchů! ♥
Naši Mistři jsou stále s námi!

FTX

Re: ČAKRY

Příspěvekod FTX » 28 zář 2012, 10:36

Maka01 píše:Ano, Anubisi, jako prázdnou nádobu. Děkuji vám za vaše odpovědi, poučila jsem se z nich. Přeji hodně úspěchů! ♥

Doporučuji na přečtení toto: viewtopic.php?f=34&t=192
Bohužel to není přeložené celé, ale v tom originálním anglickém textu textu je o čakrách spousta informací.

Maka01 píše:Mimochodem, František Bardon o čakrách nepsal; buď je neviděl, nebo jim nepřikládal význam.

Asi jsi to přehlédla. Arion v Bráně zmiňuje, že první kniha popisuje trénink odpovídající 1. čakře.

Uživatelský avatar
Windik
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 66
Registrován: 10 zář 2011, 19:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: ČAKRY

Příspěvekod Windik » 30 zář 2012, 15:06

Ahoj Mako01 měl bych otázku, proč jsi přestala cvičit bránu?

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: ČAKRY

Příspěvekod marvin » 20 bře 2013, 11:54

já jenom že jsem tedka našel parádní obrázky barevného ovoce a mám pocit že to odpovídá čakrám, dáme-li to vedle sebe : )

..některé spíš připomínají mandaly.. na internetu je toho hodně..tohle bylo jenom tak..

chakras-cakry-barvy-ovoce480271_339856982781138_2051176654_n.jpg


chakras-cakry-barvy-ovoce581005_341004619333041_1743845178_n.jpg


chakras-cakry-barvy-ovoce537482_340588689374634_2015060774_n.jpg


chakras-cakry-barvy-ovoce269296_340346176065552_710326146_n.jpg


chakras-cakry-barvy-ovoce320098_340175696082600_1860378269_n.jpg
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: ČAKRY

Příspěvekod mek onder » 21 bře 2013, 02:02

Parádní barevná a asi pak i chuťová pastva,teď ale jen pro oči a jemnohmotné tělo :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: ČAKRY

Příspěvekod marvin » 21 bře 2013, 08:47

bude jaro a hned léto - a pak se to, co bylo pro oči, stane hmotné a reálné pro tělo a čakry
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: ČAKRY

Příspěvekod Adam » 21 bře 2013, 11:28

To je nádhera :-) Co kdybychom některé letní brněnské setkání pojali jako zahradní slavnost s přípravou velké ovocné hostiny? Myslím, že už jenom čas strávený přípravou něčeho, co vypadá jako ty obrázky nahoře, by byl nesmírně příjemný. O požitcích vizuálních čichových a následných chuťových nemluvě. A večer bychom mohli pocvičit a třeba si dát noční koupel v přehradě ;-)

Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: ČAKRY

Příspěvekod marvin » 21 bře 2013, 14:22

no když budeš celý den na ovoci, tak budeš zářit energií a zdarvím jak maják.. pokud si projdeš celým detoxem: ) ale ze začátku to funguje hodně dobře

jinak na koupání se moc těším!
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Charon
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 172
Registrován: 04 dub 2012, 20:16
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: ČAKRY

Příspěvekod Charon » 08 dub 2013, 19:39

Jinak k těm energetickým drahám, čínská tradiční medicína má podrobný systém drah, také existují Masunágovi dráhy. Shizuto Masunaga rozvinul a doplnil tento systém o nové drahy. Shodou okolností moje žena studovala několik let tento systém a občas dělá přednášky na toto téma, pokud by to někoho zajímalo, především v Ivančicích a občas v Brně.

Další info:
http://www.pramenzivota.com/?page_id=70

BTW: poměrně často mě můžete potkat v Ivančické čajovně http://cajovnaivancice.cz/

Obrázek


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti