ČAKRY

Základ studia
Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: ČAKRY

Příspěvekod Arex » 15 kvě 2015, 10:51

Lumpino: Nechci rušit Tvůj bohulibý úmysl, ale víš, že to, co cituješ, není vlastní text Šatčakra nirúpany (Popisu šesti středisek), ale moderní komentář k sedmému odstavci tohoto spisu? A že tento komentář zřejmě napsal "východní Originál Mistr" rodilý Brit John Woodroffe?

To pdf, na které odkazuješ, je poučné a rád ho používám. Jen je potřeba si uvědomit, že i když sánskrt je stručný jazyk, tak čtyři verše o 17 slovech celkem nemohou být do angličtiny přeloženy osmi odstavci textu. Takže většina toho je komentář.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: ČAKRY

Příspěvekod Lumpino » 15 kvě 2015, 11:06

Sorry, citovaný úryvek je možná doplněk z jiného spisu, byly v onom textu Sat chakra nirupana použity citáty z Kalicarana. Rozhodně nejde v onom případě o vlastní výmysl Johna Woodroffa. :-)

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: ČAKRY

Příspěvekod Arex » 15 kvě 2015, 11:09

To je docela dobře možné. Mimochodem, ono to pdf slévá do jedné úrovně to, co je v knižním vydání docela jasně odděleno. Pak bys se v tom čert vyznal. - Taky jsem se s tím pdf něco nazlobil. Jinak souhlasím s tím, co píšeš.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Keanu
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 26
Registrován: 10 říj 2022, 17:03
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 91×
Obdrženo poděkování:

Re: ČAKRY

Příspěvekod Keanu » 17 lis 2022, 08:07

Video k tématu z ortodoxního základu s osobní zkušeností.

Jsou zmíněny i Dakiny a nevypadá to, že by se jednalo v daném kontextu pouze o Muladháru.

https://youtu.be/NwizQmFe87o

linhart
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 5
Registrován: 18 čer 2023, 14:25
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 12×

Re: ČAKRY

Příspěvekod linhart » 19 čer 2023, 08:48

6 let pracují s čakrami. Poslední půl roku vnímám velmi intenzivně jejich aktivitu. Není to nic subjektivního, jedná se až o fyzicky pocit. (Ne jednou) stále, každý den i několikrát.
3.oko tlak jak kdyby mi tam někdo tlačil dlani. Hruď až mi z toho trne brada (mravenceni). Fontanela - velmi silná aktivace když přijdu do kontaktu s člověkem (bavíme se delší dobu) a buď je nemocný nebo jak já vnímám oslabený.

Má s tím někdo taky zkušenost?

Uživatelský avatar
Sen
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 47
Registrován: 19 úno 2015, 10:36
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 216×
Obdrženo poděkování: 31×

Re: ČAKRY

Příspěvekod Sen » 19 čer 2023, 12:33

To: linhart
Zkušenost zatím takovou nemám. Myslím ale, že je to znamení, že tvá práce s čakrami má své plody ovoce. Jen dál pokračuj. Možná se naučit bolest odstínit, aby tě to neobtěžovalo. Přeji hodně zdaru.

Uživatelský avatar
Nifaeh
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 1
Registrován: 09 zář 2023, 00:35
pohlaví: Žena
Národnost: ČR

Re: ČAKRY

Příspěvekod Nifaeh » 29 zář 2023, 09:48

Hezký den všem,

tohle tu na mě vykouklo, jako na objednávku.
Děkuju :beran: .


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů