ČAKRY

Základ studia

Moderátor: Brno

Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 64×
Obdrženo poděkování: 537×

Re: ČAKRY

Příspěvekod Arex » 15 kvě 2015, 10:51

Lumpino: Nechci rušit Tvůj bohulibý úmysl, ale víš, že to, co cituješ, není vlastní text Šatčakra nirúpany (Popisu šesti středisek), ale moderní komentář k sedmému odstavci tohoto spisu? A že tento komentář zřejmě napsal "východní Originál Mistr" rodilý Brit John Woodroffe?

To pdf, na které odkazuješ, je poučné a rád ho používám. Jen je potřeba si uvědomit, že i když sánskrt je stručný jazyk, tak čtyři verše o 17 slovech celkem nemohou být do angličtiny přeloženy osmi odstavci textu. Takže většina toho je komentář.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Národnost: ČR
Obdrženo poděkování:

Příspěvekod Lumpino » 15 kvě 2015, 11:06

Sorry, citovaný úryvek je možná doplněk z jiného spisu, byly v onom textu Sat chakra nirupana použity citáty z Kalicarana. Rozhodně nejde v onom případě o vlastní výmysl Johna Woodroffa. :-)

Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Poděkoval(a): 64×
Obdrženo poděkování: 537×

Příspěvekod Arex » 15 kvě 2015, 11:09

To je docela dobře možné. Mimochodem, ono to pdf slévá do jedné úrovně to, co je v knižním vydání docela jasně odděleno. Pak bys se v tom čert vyznal. - Taky jsem se s tím pdf něco nazlobil. Jinak souhlasím s tím, co píšeš.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Zpět na “Teorie”