Brána a její smysl

Základ studia
Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Arex » 20 bře 2015, 10:59

Cela, Charon: Víte, že se bavíte o ničem? Každý smysluplný návod obsahuje praxi a nezbytný teoretický rámec (který bývá někdy překvapivě starý). Vezměte si to u obyčejné kuchařky - "vezmi půl kila mouky, mírně osol, přidej kvasnic, mléka, více oslaď, a na pánvi peč palačinky dorůžova". Ale i v ní je teorie, obecný rámec - jinak začnete vařit koktejly ze syrových vajec, hořčice, zkvašené ovčí krve a vanilkového lusku, které by snad unesl žaludek australského domorodce, ale po kterých každý Evropan vrhne.

Ono závisí na tom, co v knize chcete vidět: kdo vaří, vidí v ní jen návod (a+b=c). Kdo myslí, vidí v ní i teorii, i kdyby ze začátku jen teorii typu "litr mléka a kilo višní je pěkně nepovedená svačinka" (a+a+a+a nerovná se c, protože se nám ztratilo b, neboť jsme to pěkně přehnali s a).

A navíc je naprosto jedno, jestli čtu kuchařku z roku 2015, nebo 1915, protože recept bude zhruba stejný; on nás vede jen k použitelnému výrobku, zatímco za hloupost čtenáře neručí (půl kila mouky i s pytlíkem, sůl, kvasnice pro kvašení vína, kysené mléko a pět kilo cukru = taky to nebude k jídlu, přestože jsem se jakoby drželi ingrediencí).
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Charon
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 172
Registrován: 04 dub 2012, 20:16
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Charon » 20 bře 2015, 21:40

Arexi trošku jsi to vytrhl z kontextu.....
Každý smysluplný návod obsahuje teoretickou praxi, která se stává praxí až po tom co začneš tento návod realizovat.
To že jsi přečteš všechny kuchařky od dávnověku až po současnost, ti žaludek nezaplní.


Praxi předchází rozhodnutí a rozhodnutí plyne z úvah a úvahy z chápání a chápání z pochopení a pochopení ze zrealizovaných zkušeností a zrealizované zkušenosti ze zkoušení a pramen zkoušení je v teorii a pochopení teorie z vlastní praxe a tak stále dokola... a počtu těchto kol se říká zralost.


Jistě že se bavíme o ničem, je totiž úplně jedno jestli začne cvičit nebo ne.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Arex » 20 bře 2015, 21:50

Charon: Připadá mi to celé jako pověstné popisování slona, to je vše. Nejsem ani sklaní zastánce "pravého boku", ani "chobotu". Slon je souhrn účelně utvořených částí, Brána také.

Kdybych zastánce některé z těchto částí byl, asi bych právě řešil zásadní otázku, proč pan Bardon četl "kuchařky od pravěku do současnosti", aby pak mohl používat Mesmerův pojem "dynamida", zapomenutý dvě století. Proč radši necvičil? Nebo proč vůbec cvičil, proč radši nečetl?

Slon mezitím utekl, nevadí.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Charon
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 172
Registrován: 04 dub 2012, 20:16
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Charon » 20 bře 2015, 21:52

Vzdávám to, asi nepíšu česky :-D

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod marvin » 22 bře 2015, 22:42

Cela píše:Souhlasím s tím, že praktikování je důležité, mnoho věcí se změni...atd., ale když se narazí na nějaký praktický problém, tak se asi bez nějaké literatury mimo jiné neobejdu. A na takový jsem právě narazila při cvičení brány. Možná to je hloupost, ale nevím, kde dělám chybu. Když cvičím pravidelně, pokud možno denně, co mi čas dovolí, tak se stává, že jsem jakoby nabitá elektřinou, a dostávám (nebo dávám) „šlupky“ od všeho vodivého, kovové předměty, auto, osoby, kterých se dotknu. Je to nepříjemné, i bolestivé, „výboj“ proběhne i tak 2-3 cm od objektu, tak jsem cvičit přestala (koncentrační cvičení a dýchání vědomé, vitální) a ustalo to. Máte někdo podobnou zkušenost? Ráda bych pokračovala, ale nejsem si jistá, co dělám špatně.
Mohl by, prosím, někdo poradit? Děkuji moc.


Ahoj Celo,
mě se tohle děje pořád. Nedělal bych z toho vědu. Já si na to zvykl, i když je to nepříjemné, tak nejde o život. Pomáhá nosit věci (oblečení) kt. negeneruje tolik statické elektřiny. Každá syntetika je v tomhle problém. Trička jsou z plastu, boty taky, často chodíš ve firmě po zátěžovém koberci, kt. je z 95% recyklovaný plast. Všude jsou části kovových vláken, tak to prostě jiskří. Jo a třeba u nás v práci jsou prostě špatně uzemněné zásuvky, takže to má taky vliv. Další možnost už je jenom chodit v rukavicích..

Ale třeba existuje nějaké cvičení na tohle.. já teda neznám, takže kdo zná, ať prosím poradí : )
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cela
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 27
Registrován: 10 lis 2014, 21:02
pohlaví: Žena
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Cela » 23 bře 2015, 10:52

Tak to mě uklidnilo, moc děkuju...:-)

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod marvin » 23 bře 2015, 11:10

já to chápu tak, že elektr. potenciál nemá možnost se skrze všechny ty izolační materiály uzemnit do země. takže jakmile se dotkneš kovu, kt. je přizemněný (zábradlí, topení, kovové části stolu) tak to proběhne při dotyku.. někdy stačí k přeskočení a vyrovnání potenciálů třeba dotek kliky v dřevěných dveřích.. záleží na suchosti (vodivosti vzduchu - zima je na to horší) apod.

podle mě je tohle záležitost čistě fyziky, kapitola statická elektřina.

můžeš být vklidu, pokud jako já občas neopravuješ elektroniku. Protože dotknout se nabitý plošného spoje většinou znamená permanentní ukončení životnosti součástky. Ale dají se na to kupovat nástroje.. třeba kroužek co si připneš k zápěstí, kt. tě pořád uzemňuje : )

Obrázek
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Havran
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 585
Registrován: 26 črc 2011, 21:08
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Havran » 23 bře 2015, 11:16

Cela píše:... tak se stává, že jsem jakoby nabitá elektřinou, a dostávám (nebo dávám) „šlupky“ od všeho vodivého, kovové předměty, auto, osoby, kterých se dotknu. Je to nepříjemné, i bolestivé, „výboj“ proběhne i tak 2-3 cm od objektu, tak jsem cvičit přestala (koncentrační cvičení a dýchání vědomé, vitální) a ustalo to. ...

Ahoj Celo, nejsem si jistý jak moc je to spojené se cvičením, fyzikální podstata je jednoduchá - vysychá ti kůže (příčinu ti neřeknu).Ale občas to bývá spojené se změnou počasí tj jaro je ideální čas. Vyschlá kůže tak dobře nevede (nevybíjíš se průběžně), ale dobře drží náboj statické elektřiny = pak se k něčemu přiblížíš a bum. Tak řešení - vhodné oblečení viz Marvin, víc pít případně si mazat ruce nějakým hydrat. krémem nebo se vybíjet sama - v pravidelných intervalech šahat na kovové uzeměné věci (topení, futra, voda) :)
Může to mít i spojitost se cvičením, ale to si odpozoruj sama - mě taková souvislost nikdy nenapadla tak jsem ji nezkoumal.

Ahoj Havran
Having power isnt as good as you thing ...
... whom am I kidding? Power is GREAT!

Uživatelský avatar
Cela
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 27
Registrován: 10 lis 2014, 21:02
pohlaví: Žena
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Cela » 24 bře 2015, 11:15

Děkuju za vysvětlení, zřejmě je to jen shoda okolností a bohužel nejsem zas tak technicky založená, :(, takže budu vypozorovávat souvislosti.
Mějte se hezky.

FTX

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod FTX » 24 bře 2015, 23:53

Cela píše:Děkuju za vysvětlení, zřejmě je to jen shoda okolností a bohužel nejsem zas tak technicky založená, :(, takže budu vypozorovávat souvislosti.
Mějte se hezky.

A z jakého materiálu máš šaty na sobě? Co se tak pamatuji, tak "chemlon" ma velmi elektrostatické vlastnosti.
http://www.galanteriejicin.cz/Chemlon-c2_27_2.htm Liščí ohon a ebenovou tyč si snad můžeš ze základky pamatovat.

A nebo na čem děláš cvičení (polštářek), může to být také nějaký podivný materiál. Nevěřím tomu, že by někdo ze začátečníků a mírně pokročilých takové jevy dokázal udělat magickou cestou.

Uživatelský avatar
Cela
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 27
Registrován: 10 lis 2014, 21:02
pohlaví: Žena
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Cela » 26 bře 2015, 17:07

S tím oblečení je to složité, dávám přednost přírodním materiálům, ale přesto se té umělině nedá vyhnout, PP, PES...PVC je snad všude a ve všem.

Co se týká těch cvičení tak vzhledem k tomu, že mám slabší vůli a dle planetární konstelace nadbytek „vody“ a „vzduchu“ a nedostatek „ohně“, tak se soustředím více na živel ohně, i na odstranění charakterových o. vlastností a snažím se sílit vůli, provádím meditace o živlech, a myslím, že více se soustředím asi právě na tento živel (i pohled do ohně). Ale myslím, že to s tím nesouvisí.

Jak jsi to myslel - udělat tyto jevy magickou cestou? Mohl by jsi k tomu něco napsat?
Díky.

FTX

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod FTX » 10 dub 2015, 22:57

Odpověděl jsem, ale bylo mi to zcenzurováno.
http://www.frabato.cz/viewtopic.php?f=181&t=1487&p=15794#p15794
Očekávám, že Havran napíše daleko lepší odpověď než jsem napsal.

Uživatelský avatar
Havran
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 585
Registrován: 26 črc 2011, 21:08
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Havran » 11 dub 2015, 14:12

Nenapíšu :) v Bráně je to popsané a já tak daleko ještě nejsem.
Ahoj Havran
Having power isnt as good as you thing ...
... whom am I kidding? Power is GREAT!


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti