Brána a její smysl

Základ studia
Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Milda » 23 úno 2013, 13:32

Ondra píše:Nevím co je na tom k nepochopení , že Milda říká , aby jste nebyli upjatí a uměli se rozhlédnou i kolem sebe. To nemá nic společného s kritizováním Brány, která je svým způsobem jedinečná, i když mnoho yoga systému se ji hodně podobá.


Ondro diky za preklad meho textu do cestiny. ;-)

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Cagliostro » 23 úno 2013, 14:30

Je to mnohem větší kombinace než se zdá. Mnoho mystiků, okultistů a jogínů byla a jsou jen nástroji svých larev, svého ega či obětí sektového fanatismu. Pomalu každý druhý z nich bude tvrdit o svém postupu to, že je univerzální. Skutečnou podstatu problému z nich ví málokdo.
Skutečně povšimněte si, jaké jsou rozpory jsou jenom u českých mystiků - Weinfurter, Tomáškovi, Klíma-Toušek, Drtikol, Minařík a další. některé druhy mystiky ani neuznávají převtělování a tvrdí, že duch zaniká po úmrtí svého člověka (tedy i teorie pana Lasenica, který přeci jen něco z mystiky pochytil) a vrací se do světa "nekonečného vědomí". František Bardon má sice řadu věcí, s kterými se neztotožňuji, ale oproti panu Lasenicovi tento problém popsal a formuloval lépe.

Je to snad problém míchání ras a kultur moderní doby. :roll:
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Milda » 23 úno 2013, 16:52

FTX píše:
Milda píše:......

Ono s těmi střípky je to asi tak jako s jakoukoliv učebnicí v jiném oboru.

Třeba učebnice C++ nikdy nepopíše všechny možnosti a všechny možné programy, které lze v tomto jazyce napsat. A samozřejmě existuje mnoho dalších učebnic. Každá má jinou kvalitu.

Podobně tak Brána obsahuje praktické cvičení, která pokud jsou skutečně prakticky provedena, tak umožní lepší vnímání reality. K poznání někdy dojdeš až něco skutečně uděláš. Dosud jsem se nesetkal s tím, že by někdo snášel na stříbrném podnosu univerzální pravdy.
Chtít po někom aby popsal všechny možné variace je apriori nerozumné. Vzniklo by něco, co by jste ani za celý svůj život nedokázali přečíst. Dokonce ani v případě hry jako jsou šachy se ti nepodaří popsat a pochytit veškeré možnosti.

A pokud pro někoho jsou už věci popsané v Bráně tak jednoduché, že je udělá bez přípravy levou zadní, tak už pro něho Brána také není vhodná.
Pokud jste někdo třeba profesionálním programátorem, tak se také nemusíte pošklebovat lidem pro které není jasné jak se od sebe liší předání proměné hodnotou a odkazem.

Mildo, zkus podobný počin a napsat něco srovnatelného. Kritizovat umíš dobře.


C++ je programovaci jazyk.
V C++ muzes naprogramovat cokoliv.
Existuje mnoho programovacich jazyku, ale vsechno to jsou vetsinou jen prekladace do srojaku
V ucebnici ale nejsou vsechny mozne programy ale jsou tam vsechny funkce a klicova slova jsou vysvetlena.
Stejne jako u sachu musis vedet jak ktera figura tahne.

Jenze v Brane proste vsechny funkce ani vsechny hraci figury nejsou.

Ty si vazne myslis ze na 25 strankach je nejzasadnejsi hermeticky text?
Vic teorie tam neni a zbytek knihy jsou prakticka magicka cviceni.
V Nakonecneho Lexikonu je FB oznacen jako okultista a lecitel z Opavy a nikde nic o Hermetismu.

Navic hermeticke knihy jsou psany jinym zpusobem a to proto aby nebyly citelne pro vsechny.

Ja stale zvazuji ze neco napisi, ale koukni jak na nektere me texty reagujete a zejmena ty FTX ♡.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Tomáš » 23 úno 2013, 22:33

Tak něco napiš Mildo. Každý si to určitě rád přečte a třeba i pochopí.

BKOZ je napsána naprosto záměrně "jazykem všem pochopitelným" jelikož to tak bylo žádáno. :)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

FTX

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod FTX » 23 úno 2013, 23:27

Milda píše:Ja stale zvazuji ze neco napisi, ale koukni jak na nektere me texty reagujete a zejmena ty FTX ♡.
Nejsem si vědom v tom textu ničeho špatného, když jsem bránu přirovnal k učebnici základů programování. Po takové učebnici se nežádá aby popsala všechno možné.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Milda » 24 úno 2013, 12:19

FTX píše:
Milda píše:Ja stale zvazuji ze neco napisi, ale koukni jak na nektere me texty reagujete a zejmena ty FTX ♡.
Nejsem si vědom v tom textu ničeho špatného, když jsem bránu přirovnal k učebnici základů programování. Po takové učebnici se nežádá aby popsala všechno možné.


Ja myslel drivejsi disputace ne tento text. :-)

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Milda » 24 úno 2013, 13:52

Tripař píše:Tak něco napiš Mildo. Každý si to určitě rád přečte a třeba i pochopí.

BKOZ je napsána naprosto záměrně "jazykem všem pochopitelným" jelikož to tak bylo žádáno. :)

Kym a proc to bylo zadano??
Zadna hermeticka kniha neni psana jazykem pro vsechny.
Pokud se vam zda ze je srozumitelna, tak jste u svrchni vrstvy.
To je obranne mimikry.

Strom nikdy neni strom.
Slunce je nekdy slunce.
Zlato je vzdy zlato.

P.S. Ja bych BKOZ zaradil spis mezi praktickou magii nez hermetiku.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Tomáš » 24 úno 2013, 23:06

Rozhodl jsi se hodnotit Mildo? :) To je přeci špatný "ego-program". :)

Já to vidím tak, že hermetismus je vědou, která je zaměřená na pochopení věcí magických a nám těžko pochopitelných. Toho se dá dosáhnout magickou praxí. :)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod beo » 24 úno 2013, 23:06

Milda píše:
Tripař píše:Tak něco napiš Mildo. Každý si to určitě rád přečte a třeba i pochopí.

BKOZ je napsána naprosto záměrně "jazykem všem pochopitelným" jelikož to tak bylo žádáno. :)

Kym a proc to bylo zadano??
Zadna hermeticka kniha neni psana jazykem pro vsechny.
Pokud se vam zda ze je srozumitelna, tak jste u svrchni vrstvy.
To je obranne mimikry.

Strom nikdy neni strom.
Slunce je nekdy slunce.
Zlato je vzdy zlato.

P.S. Ja bych BKOZ zaradil spis mezi praktickou magii nez hermetiku.


Mimo jiné, V díle Frabato se píše, že František Bardon byl pověřen Božskou Prozřetelností, aby přinesl lidem na zem praktický návod, jak se zdokonalovat a zušlechťovat až ke konečnému cíli, splynutí s Bohem. Tímto Bůh vyslyšel prosby mnoha hledajících duší, které si "stěžovaly", že na Zemi nebylo bežně dostupné a dostatečně kvalitně zpracované učení, kde by si jednotlivec, bez nutnosti gurua či školy, mohl osvojit základní kosmické zákony - a to bezpečně.

Hledající, na základě svého vývoje pak sloupává jednotlivé vrstvy, BKOZ tak můžeš číst mnohokrát a mnohokrát tam najdeš nové informace, nové pochopení. Tato kniha je určena co nejširší vrstvě zájemců o hermetiku a magii, není však pro každého, je to jedna z mnoha cest. Málo kdo však jde pouze touto cestou, ale snaží se zdokonalovat i prostřednictvím dalších systému, které však lze na základě znalostí kosmických zákon vždy odvodit.

P.S.: praktická magie a hermetika jdou ruku v ruce...prakticky poznáváš co učí hermetika
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Milda » 26 úno 2013, 12:47

Tripař píše:Rozhodl jsi se hodnotit Mildo? :) To je přeci špatný "ego-program". :)

Já to vidím tak, že hermetismus je vědou, která je zaměřená na pochopení věcí magických a nám těžko pochopitelných. Toho se dá dosáhnout magickou praxí. :)


Ano hodnotim na zaklade me zkusenosti.
Videl jsem dost hermetickych knih a i nejake o magii a Brana se podoba tem o magii vic.

Hermetismus nam dava moznost pochopit zakladni zive principy stvoreni.
Teprve po pochopeni principu a vsech souvislosti je mozne vedome zasahovat treba i magii.
Magie je vykonny nastroj asi jako buldozer. Jasnn je potreba na nej ziskat ridicak a umet s nim jezdit a bourat.
Hermetika nam vsak umozni videt souvislosti a rozhodnuti zda zasahovat.
A pokud zasahovat tak jak, kdy a kde....
Pochopeni a poznani nam sunda klapky z oci a pak muzes delat magii bezpecne, ucelne, a v souvislostech zivota.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Tomáš » 26 úno 2013, 13:08

Neprotiřečíš si malinko? Zdá se mi, že odsuzuješ každého kdo hodnotí dle jemu vlastní zkušenosti, avšak ty sám děláš to samé. Nebylo by dobré začít se starat o živlovou rovnováhu a introspekci? Určitě by to ušetřilo spousty slov a né vždy příjemných pocitů.

Řekněme to tak, že Hermetismus je teorie a magie praxe. :)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Milda » 26 úno 2013, 13:18

beo píše:
Milda píše:
Tripař píše:Tak něco napiš Mildo. Každý si to určitě rád přečte a třeba i pochopí.

BKOZ je napsána naprosto záměrně "jazykem všem pochopitelným" jelikož to tak bylo žádáno. :)

Kym a proc to bylo zadano??
Zadna hermeticka kniha neni psana jazykem pro vsechny.
Pokud se vam zda ze je srozumitelna, tak jste u svrchni vrstvy.
To je obranne mimikry.

Strom nikdy neni strom.
Slunce je nekdy slunce.
Zlato je vzdy zlato.

P.S. Ja bych BKOZ zaradil spis mezi praktickou magii nez hermetiku.


Mimo jiné, V díle Frabato se píše, že František Bardon byl pověřen Božskou Prozřetelností, aby přinesl lidem na zem praktický návod, jak se zdokonalovat a zušlechťovat až ke konečnému cíli, splynutí s Bohem. Tímto Bůh vyslyšel prosby mnoha hledajících duší, které si "stěžovaly", že na Zemi nebylo bežně dostupné a dostatečně kvalitně zpracované učení, kde by si jednotlivec, bez nutnosti gurua či školy, mohl osvojit základní kosmické zákony - a to bezpečně.

Hledající, na základě svého vývoje pak sloupává jednotlivé vrstvy, BKOZ tak můžeš číst mnohokrát a mnohokrát tam najdeš nové informace, nové pochopení. Tato kniha je určena co nejširší vrstvě zájemců o hermetiku a magii, není však pro každého, je to jedna z mnoha cest. Málo kdo však jde pouze touto cestou, ale snaží se zdokonalovat i prostřednictvím dalších systému, které však lze na základě znalostí kosmických zákon vždy odvodit.

P.S.: praktická magie a hermetika jdou ruku v ruce...prakticky poznáváš co učí hermetika


To je mozna ve Frabatu napsano, ale to je roman, jehoz obsah byl i vami zde castecne zpochybnovan.

Cely tvuj 1.odstavec je rozhodne v nesouladu s Hermovym ucenim.
V Brane je 25 stran teorie a moc vrstev jsem zde neobjevil.
FB zde zminuje nektera hermeticka fakta a lehce se otre o alchymii, ale komplexni hermeticky text to neni. Proto jsem psal stripky hermetismu.

Prectete si Corpus hermeticum a nebo nejakou knihu treba z Kniznice Logosu a srovnej si text sam.

Opravdu doporucuji 2x mer a jednou rez.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Milda » 26 úno 2013, 13:25

Tripař píše:Neprotiřečíš si malinko? Zdá se mi, že odsuzuješ každého kdo hodnotí dle jemu vlastní zkušenosti, avšak ty sám děláš to samé. Nebylo by dobré začít se starat o živlovou rovnováhu a introspekci? Určitě by to ušetřilo spousty slov a né vždy příjemných pocitů.

Řekněme to tak, že Hermetismus je teorie a magie praxe. :)


Myslim ze si neprotirecim. Co mas na mysli?

Kde jsem nekoho odsoudil prosim te?

S mym vyvazenim jsem spokojen. Tve pocity jsou tve. Ja nic nepisi proti robe ani jinemu.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod Tomáš » 26 úno 2013, 13:31

Ups. :) Dobrá tak tedy jinak. Dosaď si místo slova hodnocení slovo kritizování. :)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Brána a její smysl

Příspěvekod beo » 26 úno 2013, 13:53

Milda: Nepochopil jsi to. Jak říkal Mek, je lepší 1 gram praxe, než tuna teorie.
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů