PŘEKÁŽKY PŘI CVIČENÍ bRÁNY

Základ studia
duchykk
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 67
Registrován: 30 zář 2012, 20:54
pohlaví: Muž

PŘEKÁŽKY PŘI CVIČENÍ bRÁNY

Příspěvekod duchykk » 02 bře 2013, 14:49

trpím OCD,,http://www.psychoweb.cz/psychologie/obsedantne-kompulzivni-porucha---ocd/

někdy ji mám pod kontrolou někdy ne,,vždy když se snážim cvicit Branu, ze 3.stupne spadnu na 1,,nevim ,zda je to nejaky prohresek z minuleho zivota ze proste nemuzu dal,, OCD mam jiz od detstvi,prevazne se mi vtiraji do hlavy myslenky na sebe ublizeni sama sobe,resp, ze me muze postihnout nejaka nemoc, /pr.pujdu tudy a tudy do prace ,tudy nesmim jit nebo oslepnes,nebo tohle nesmis delat, nebo dostanes rakovinu do ruky apod,/, ve 3.stupni, se mi myslenka typu,jeste jednou se napijes/pri piti caje u snidane/ a dostanes ekzem..,za 3dny sem dostal pasovy opar na brise,,trapil mel mesic,.. nevim jeslti pri tomto zatizeni/onemocneni/ ma zas cenu pokracovat s branou,,myslenky mohou i ublizit pokud nejsou pod kontrolou, pri negat.stavech ,se mi nevtiraji ale jakmile prestanu cvicit,resp, cvicil jsem rano a vecer, tak s emi zase samovolne objevi,,nevim zda je to dano nejak karmicky , uz jsem zoufali, nerozumim tedy tomu proc jsem se vubec dostal az sem,kdyz me to dycky srazi na 1stupen

nekdo radu??

FTX

Re: PŘEKÁŽKY PŘI CVIČENÍ bRÁNY

Příspěvekod FTX » 02 bře 2013, 15:13

duchykk píše:trpím OCD,,http://www.psychoweb.cz/psychologie/obsedantne-kompulzivni-porucha---ocd/ ... nekdo radu??

Občas se stane, že ti dá Akáša úkol a ty ho musíš vyřešít. Ne všechno je napsané v Bráně a tak holt musíš hledat všechno možné všude jinde. Je skvělé si alespoň přiznat že nějaký problém existuje, to už je část úspěchu. Je také možné, že někdo dělat Bránu nemůže a narazí. Pak je ovšem slušné neplivat na Bránu či Ariona (to naštěstí tvůj problém není), ale pokračovat jinou pro tebe vhodnou cestou.

Ne všichni mají takové štěstí jako Jana a projdou Bránou hladce: http://www.frabato.cz/viewtopic.php?f=17&t=89 Myslím, že spíše opak je pravidlem.

Co se jen tak pamatuji, tak jsi chtěl předbíhat a mohl sis problémy zbytečně na sebe přitáhnout:
http://www.frabato.cz/viewtopic.php?f=23&t=577
http://www.frabato.cz/viewtopic.php?f=23&t=583
Zkus o tom chvíli meditovat. Možná tě něco intuicí napadne. Dokud na něco nepřijdeš, tak raději Bránu necvič.

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: PŘEKÁŽKY PŘI CVIČENÍ bRÁNY

Příspěvekod Michal » 02 bře 2013, 15:27

Na The divine science mi poradili, že OCD je přehnaným zemským živlem. Mám s tímhle problém už od dětství, tehdy jsem byl hodně oddělený od ostatních. Je to interní egoismus, kdy si vnitřně všechno vztahuju na sebe. Mně pomohlo se spojit s lidmi, ve kterých převažuje jiný živel a pokusit se do nich vcítit. Občas se mi stalo, že jsem se vrátil zpět do stavu, kdy jsem se opět stáhl do sebe, ale nakonec jsem stejně vždycky přišel na to, že okolí je tu kvůli tomu, aby mi pomohlo, ne proto, aby mi škodilo. Bylo to jako když si šaháš na něco, co nejspíš pálí, ale nevíš určitě jestli to pálí tak moc, aby ti to spálilo ruce. Tak jsem šáhl jednou, pak podruhé déle a déle a častěji, až jsem to nakonec uchopil do ruky.

Z toho, co jsi napsal mi příjde, že ten skok z 3. stupně na 1. je stejné jako skok ze zdraví do pásového oparu. Zní to jako panický záchvat. CO KDYŽ JE VŠECHNO ŠPATNĚ??? Ale v analýze ještě nejsem tak dobrý, můžu se klidně mýlit.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEKÁŽKY PŘI CVIČENÍ bRÁNY

Příspěvekod marvin » 02 bře 2013, 15:57

asi bych se Bránou nesnažil vyřešit si své zdravotní problémy. tyto by měly být řešeny souběžně nebo ideálně předtím, než nastoupíš nějaký trénink. Každopádně většina poruch je tvořena z hermetického pohledu živlovou nerovnováhou..(+karma) Myslím si, že první stupeň, kdy se snažíš pomocí zrcadel odhalit svoji živlovou rovnováhu by pro tebe mělo být dostatečné. Pořádně si vypiš a začni pracovat na harmonii.

A taky čakry. Spravit si čakry. Dýchat a koncentrovat se na ně. Na další stupně bych asi nepokračoval, nebo maximálně obezřetně.. viz tvé další příspěvky.

Pokud je to dáno karmicky, potom bude potřeba pracovat na tom trochu jinak..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Perino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 133
Registrován: 10 říj 2012, 08:58
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: PŘEKÁŽKY PŘI CVIČENÍ bRÁNY

Příspěvekod Perino » 03 bře 2013, 12:03

Když se stane, že člověk trénuje mysl k něčemu, co nedovede plně ovládat, musí se vrátit k uspořádání si toho, co tu mysl ovládá, protože v tom ještě nemá jasno.
Mě takové vrácení hodně pomohlo. Ujasnit si to v sobě, vesměs nešlo tak o opětovné cvičení mentálních cvičení, ale o sebepoznávání. Ať už skrz introspekci nebo jen přemýšlení o tom, s čím nejsem spokojená, co mi vadí, kde cítím problém.
Takový problém, který popisuješ u mě způsobovala nejistota v sama sobě, spousta negativních vlastností, které jsem nedokázala ovládat (a že jich po devíti letech pauzy bylo :) ). Pomohlo hodně si dát chvíli klid (ať už se na nemoci dívá kdokoliv různě, tak můj zápal plic mi v tomto přišel dokonale vhod, protože jinak bych na takový postup nejspíš nepřišla a nepřipustila si ho), jen přemýšlet nad sebou, nehrnout se do cvičení, urovnat si to a přijít k závěrům, které mi chyběly. A až když si můžu říct, že jsem si jistá, že takové nekontrolovné stavy nepřijdou, zase se do cvičení pustit.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: PŘEKÁŽKY PŘI CVIČENÍ bRÁNY

Příspěvekod Ondra » 03 bře 2013, 18:19

duchykk : z toho co zde píšeš sálá strach a ze strachu myšlenky , které neumíš ovládat. Už jsou nasycené tím strachem. Jednoduše neumíš ovládat svůj strach.

Zkus zaměřit meditační techniku na to, že je vše v pořádku, jsem silný , obklopuje mne jen dobro, mám se rád, na Boha. Prostě vesměs na pozitivní ideu.
Dalším bych se zaměřil na prosté spočinutí, tedy smíření se sám se sebou. Tím dojde k rozšíření vědomí a procítění Božské podstaty. Ten ti dodá sílu na to, aby jsi ten strach překonal. Musíš toho Boha prožít, i když by to mělo být jen na chvilku. Takové to poznání ti dodá vnitřní klid.
Rozhodně bych se nesnažil o nějaké silové cvičení , kde se uplatňuje vůle, o což zrovna v Bráně jde... To ti jen ten stav umocní. Potřebuješ vnitřní mír.
Tedy se v meditacích nesnažit silou něco potlačit (myšlenky). prostě nechat vše přirozeně plynout, ona se mysl sama postupně bude uklidňovat a poté sama přirozeně spočine a ty budeš prožívat zmíněnou Božskou podstatu. Samozřejmě vůle tam hraje určitou roli, ale né silovou, pouze tu úlohu, aby jsi v té meditaci setrval do toho přirozeného spočinutí.

Bůh s tebou, nebo spíše Bůh v Tobě.

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 542
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 101×
Obdrženo poděkování: 64×
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEKÁŽKY PŘI CVIČENÍ bRÁNY

Příspěvekod Firzen » 03 bře 2013, 20:23

duchykk píše:trpím OCD,,http://www.psychoweb.cz/psychologie/obsedantne-kompulzivni-porucha---ocd/

někdy ji mám pod kontrolou někdy ne,,vždy když se snážim cvicit Branu, ze 3.stupne spadnu na 1,,nevim ,zda je to nejaky prohresek z minuleho zivota ze proste nemuzu dal,, OCD mam jiz od detstvi,prevazne se mi vtiraji do hlavy myslenky na sebe ublizeni sama sobe,resp, ze me muze postihnout nejaka nemoc, /pr.pujdu tudy a tudy do prace ,tudy nesmim jit nebo oslepnes,nebo tohle nesmis delat, nebo dostanes rakovinu do ruky apod,/, ve 3.stupni, se mi myslenka typu,jeste jednou se napijes/pri piti caje u snidane/ a dostanes ekzem..,za 3dny sem dostal pasovy opar na brise,,trapil mel mesic,.. nevim jeslti pri tomto zatizeni/onemocneni/ ma zas cenu pokracovat s branou,,myslenky mohou i ublizit pokud nejsou pod kontrolou, pri negat.stavech ,se mi nevtiraji ale jakmile prestanu cvicit,resp, cvicil jsem rano a vecer, tak s emi zase samovolne objevi,,nevim zda je to dano nejak karmicky , uz jsem zoufali, nerozumim tedy tomu proc jsem se vubec dostal az sem,kdyz me to dycky srazi na 1stupen

nekdo radu??

Ahoj, tak si myslím, že jsme na tom dost podobně. Také mívám různé myšlenky, které mě celkem dovedou vyděsit, a potvrzuji, že mohou ublížit. U mě se jedná spíš o sexuální problémy.
Došel jsem postupem času k závěru, že tyto myšlenky způsobuje astrální parazit, kterého jsem svojí nevědomostí dále posiloval. Taky mi už bylo řečeno, že to možná bude minulými životy, což se mi pak taky nějak potvrdilo.

Nevím, jak je to u tebe, ale nedobrovolné myšlenky rozhodně tipuju na astrální larvu stejně jako u mě.
Zkusil bych možná být tebou nějakého psychologa a nebo léčitele.

A co tě vlastně zastavilo v cestě dle BKOZ? Nějak mi to nejde na rozum. Ovládání myšlenek jsi musel kompletně zvládnout, tak co dál tě mohlo vyvést z míry??

Každopádně si myslím, že v mém případě s tvrdou prací, a s postupným utvrzováním vůle jednoho dne přemůžu všechny moje problémy. A myslím, že by to mohlo platit i u tebe.

Jestli chceš, tak mi napiš na jabber. Rád bych si o tom popovídal. ;)

Taky mě dál napadlo, že by mohlo být dobré zkusit autosugesci před spaním, jak o ní píše Bardon.
Naposledy upravil(a) Firzen dne 03 bře 2013, 22:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: PŘEKÁŽKY PŘI CVIČENÍ bRÁNY

Příspěvekod Ondra » 03 bře 2013, 20:38

Firzen píše:...


jak vznikla ta astrální larva, čím je posilována ?

Uživatelský avatar
kedrigern
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 148
Registrován: 08 srp 2010, 19:41
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 25×
Obdrženo poděkování: 27×

Re: PŘEKÁŽKY PŘI CVIČENÍ bRÁNY

Příspěvekod kedrigern » 03 bře 2013, 21:05

Taky se připojím s troškou do mlýna.
Píšeš, že při cvičení negativního stavu se svými myšlenkami nemáš problém. Co takhle zkusit trénovat negativní stav i při běžné činnosti? Když se vezmu tvůj příklad s tím, že nesmíš někudy jít do práce, jinak se ti něco stane. Tak pokud by se ti povedlo negativní stav natrénovat natolik, aby jsi v tomto negativním stavu mohl jít do práce a být v něm celou cestu, nebo pokud by jsi snídal s myslí v negativním stavu, tak by jsi pak měl mít od myšlenek pokoj.
Nejsem ale schopen posoudit, jaké může přinést problémy, pokud by člověk byl v negativním stavu větší část dne. Pokud by se ti ale povedlo alespoň natréhovat rychlý vstup do negativního stavu nejan za ideálních podmínek, ale i při různém rušení nebo nějaké činosti, mohlo by ti přinést úlevu, pokud by jsi se dokázal do negativního stavu dostat ve větší části případů, kdy tě myšlenky začnou obtěžovat a alespoň na chvíli, po kterou negativní stav udržíš si od problémových myšlenek odpočinout.
May the Awareness be with you. Kedrigern z Hor Tichého Hromu

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 542
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 101×
Obdrženo poděkování: 64×
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEKÁŽKY PŘI CVIČENÍ bRÁNY

Příspěvekod Firzen » 03 bře 2013, 21:18

Ondra píše:
Firzen píše:...

jak vznikla ta astrální larva, čím je posilována ?


Nevím přesně, jak vznikla, ale mám za to, že asi podobně, když si kuřák dá svoji první cigaretu. Prostě něco mě přimělo to udělat, a od té doby už se to nabalovalo. V mém případě se jedná o závislost.

A posilováno je to praktikováním této závilosti samozřejmě ..

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: PŘEKÁŽKY PŘI CVIČENÍ bRÁNY

Příspěvekod Tomáš » 03 bře 2013, 21:52

kedrigern píše:Taky se připojím s troškou do mlýna.
Píšeš, že při cvičení negativního stavu se svými myšlenkami nemáš problém. Co takhle zkusit trénovat negativní stav i při běžné činnosti? Když se vezmu tvůj příklad s tím, že nesmíš někudy jít do práce, jinak se ti něco stane. Tak pokud by se ti povedlo negativní stav natrénovat natolik, aby jsi v tomto negativním stavu mohl jít do práce a být v něm celou cestu, nebo pokud by jsi snídal s myslí v negativním stavu, tak by jsi pak měl mít od myšlenek pokoj.
Nejsem ale schopen posoudit, jaké může přinést problémy, pokud by člověk byl v negativním stavu větší část dne. Pokud by se ti ale povedlo alespoň natréhovat rychlý vstup do negativního stavu nejan za ideálních podmínek, ale i při různém rušení nebo nějaké činosti, mohlo by ti přinést úlevu, pokud by jsi se dokázal do negativního stavu dostat ve větší části případů, kdy tě myšlenky začnou obtěžovat a alespoň na chvíli, po kterou negativní stav udržíš si od problémových myšlenek odpočinout.


S tímto mám dobré zkušenosti. :) Je to velmi příjemné, zvlášť ve velmi vypjatých dnech. :)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

duchykk
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 67
Registrován: 30 zář 2012, 20:54
pohlaví: Muž

Re: PŘEKÁŽKY PŘI CVIČENÍ bRÁNY

Příspěvekod duchykk » 07 bře 2013, 17:26

Ondra píše:
Firzen píše:...


jak vznikla ta astrální larva, čím je posilována ?


nevim mam ji od narozeni

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEKÁŽKY PŘI CVIČENÍ bRÁNY

Příspěvekod marvin » 07 bře 2013, 17:50

myslím, že s larvami se nerodíme.. podle všeho si je vytváříme.. možná že už od útlého věku, přecejenom emoce jsou přitomny vždy..ale nevím jak moc působí malé děti na mentální/astrální pláň a tvoření larev..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 542
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 101×
Obdrženo poděkování: 64×
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEKÁŽKY PŘI CVIČENÍ bRÁNY

Příspěvekod Firzen » 07 bře 2013, 23:17

Ještě mě něco napadlo, duchykku...
Píšeš si "magický deník"? Jak často jej píšeš?

Já už totiž skoro rok každý den píšu záznamy o různých věcech. Prostě různě ty moje dny hodnotím. Na začátku jsem si myslel, že bude velmi těžké přimět se k tomu, abych to psal každý den (i když je to jen pár čísel), ale pak mě napadla přímo geniální myšlenka: Deník jsem vytvořil jako tabulku na pc, a její otevření jsem si nastavil automaticky po spuštění počítače. A mám to tak nastavené na všech počítačích, které používám.

Ten deník sice nezabrání tomu, abych zažíval neúspěchy, ale alespoň se už nemůže stát, že bych se jakoby ztratil. Že bych zapomněl, co že to tu vlastně dělám a o co se snažím. Je to prostě "vynález", ze kterého není úniku, a zatím mi absolutně nic nedokázalo překazit provádění těchto záznamů.

Taky je pak dobré si třeba na konci roku nebo na konci měsíce udělat průměr (pokud to hodnotíš číselně). Potom je hezky vidět, jak ti co šlo, a co je potřeba vylepšit, a kde už se třeba nemusíš bát, a kde jsi již prostě zvítězil. :-)

FTX

Re: PŘEKÁŽKY PŘI CVIČENÍ bRÁNY

Příspěvekod FTX » 08 bře 2013, 00:03

marvin píše:myslím, že s larvami se nerodíme.. podle všeho si je vytváříme.. možná že už od útlého věku, přecejenom emoce jsou přitomny vždy..ale nevím jak moc působí malé děti na mentální/astrální pláň a tvoření larev..
Kdybys tušil, co se děje v porodnicích tak bys napsal něco jiného ....

Klidně matku oddělili od dítěte po porodu sestra nesla někam novorozeně, pak jí třeba mimino vypadne z ruky na schody ...... no tak ho sestra zvedne a nikomu nic neřekne. Vždyť mimina si nic nepamatují. A pak je z toho trauma na celý život.

A také k traumatu může dojít když tatínek hlídá mimino a nad ním si pohoní a postříká ho. A tohle se opravdu stalo.

Vděčným námětem na regresi je také manželská soulož v pokročilém stádiu těhotenství. Plod často nechápe, co se to tam ze ním cpe za divný předmět a má strach o svůj život.

Podobné věci sice přímo larvu nezpůsobí, ale mnohem později se může larva klidně vytvořit třeba ze strachu z prožitého traumatu.

Tím ovšem naprosto neříkám, že ona konkrétní larva vznikla zrovna takto.


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti