Zkušenosti s astrálním cestováním

Základ studia
Uživatelský avatar
Hollow
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 14
Registrován: 19 pro 2013, 20:36
pohlaví:

Re: Zkušenosti s astrálním cestováním

Příspěvekod Hollow » 13 srp 2014, 14:53

Zajímá mě, jestli to, co nazývají všichni astrální cestování není mentální cestování. Z hlediska toho, jak všichni všude říkají a píší, že je to naprosto bezpečné by dotek jiné osoby zapříčinil okamžitou smrt. Není možné, aby mezi těmi všemi cestovateli se nevyskytla ani jedna takováto událost. Na druhou stranu, kdyby se tohle stalo, tak o tom nemá nikdo vyprávět (morbidní humor).

Další fakt je, že není tak lehké si jen tak "odplout" s astrálním tělem. Všichni víme, o čem mluvím.
Že by někdo nezkušený prostě jen tak z ničeho nic udělal takové obtížné cvičení je spíše taková pohádka pro dospělé ...

Zajímá mě, co si o tom myslíte :)
Lepší se zeptat a být hlupákem chvíli, než se nezeptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s astrálním cestováním

Příspěvekod marvin » 13 srp 2014, 15:04

Astrální je rozhodně těžší než mentální. Musíš tam sebou tahat celou astrální složku a na dotek fyz.těla je to pak asi dost špatné. Ale ani mentální cestování není tak jednoduché. Řekl bych, že ta průprava tam musí být.. a často si to někdo zaměňuje jenom s nějakým sněním..

Ale co se může stát je, že tě něco (třeba psychedelika) vyhodí z balancu a pak vycestuješ asi dost rychle. Nebo jiné (necvičené) či "náhodné" a vnější příčiny, kt. tě donutí opustit tělo. Ať už mentálně nebo i s astrálem.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Zkušenosti s astrálním cestováním

Příspěvekod zebyja » 13 srp 2014, 16:24

Hollow píše:...

Většina lidí co na internetu mluví o astrálním cestování mají namysli buďto kvalitní lucidní sen, který se na to podobá, nebo se zřídka jedná o mentální cestování..

Pokud Ti jde o vlastní zážitek, tak si můžeš udělat subjektivní důkaz.. Jestli to dobře chápu, tak při mentálním cestování by jsi měl být schopen zjistit nějakou informaci z tohoto světa.. Např. že někdo někde někdy byl a něco řekl.. Astrální cestování je vyšší level a měl by jsi být schopen nějakým, mě nepředstavitelným způsobem do reality zasahovat..
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Zkušenosti s astrálním cestováním

Příspěvekod Ondra » 13 srp 2014, 19:35

Osobně jsem přesvědčen, že tato schopnost může být vrozená, takových lidí jsem znal dříve dost, ale čím tito lidé byli starší, tím se schopnost vytrácela.
S tím dotekem by mne to také zajímalo :) ono to asi bude spojené s tím, kam až se astrálním tělem dostaneme, když to bude hodně daleko, tak je klidně možné, že nějaké přerušení může mít za následek to, že tam astrální tělo uvízne... třeba proto mistr straší.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s astrálním cestováním

Příspěvekod Pete » 18 srp 2014, 21:47

Zdar, tak jsem tu zase :D ted uz k topicu

Zkusenosti mam spise spontalni , nebo behem spanku nebo kombinovane (hypnagog, LD, mentalni atd..). Vetsinou alespon 1 bytost se mnou a nejake prostory prozkoumavat / ucit se neco a ovladani + zkoumani pravidel.

Do 10 let jsem je mival casto a to jsem ani nevedel co to je.. pamatuju si jich ale max 10

duchykk
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 67
Registrován: 30 zář 2012, 20:54
pohlaví: Muž

Re: Zkušenosti s astrálním cestováním

Příspěvekod duchykk » 15 led 2016, 18:10

Já mel zážitek v 1998 , navod z netu uvolnění ztráta vědomí od domu jsem byl bod vědomí všude sero (zkoušel jej večer) Julii jupii pohled 360 stupňů trošku hnus,ale pak jsem si uvedomil a kam sem pomyslel tam se díval podobně jak ve fyzickém, jsem bod vědomí,astrální matice v podobě zářící šňůry ode me az k domu dále k tělu, některé objekty chyběli ,někde jsem cetl,že musí ubehnout pár desítek let aby zanechal obtisk v astralu,všude ticho a pusto ,vznasim se metr nad zemi, v tom dalce pronikavé světlo vidím,prvně tomu nevěnují pozornost,myslel jsem ze jeto světlo od motorky, ale v t om se dostavila mlhovina zářící,resp nedá se popsat spis jak zářící mracek ,který se zastavil u mého domu v tom me povědomí silně přitahuje zpět když sem minul tuto mlhovinu u dveří bytu slyším za sebou jasi pockam já mám času dost silně lupnuti v podbřišku a probuzeni

Uživatelský avatar
jakpro100
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 15 pro 2015, 12:07
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 33×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Zkušenosti s astrálním cestováním

Příspěvekod jakpro100 » 03 bře 2016, 01:17

Vážení přátelé, to, že je pro každého z vás důležité něco jiného, je naprosto přirozené :) pro někoho je důležitá skvěle zvládnutá vizualizovaná hrací kostka, pro jiného barevné pocitové zážitky, to záleží na temperamentu.
K AC moh podotknout, že mnozí z nás jej bez potíží vědomně provozovali jako děti. Než naše schopnosti zabili materialistickou výchovou. Vzpomínám si jasně, jak jsem jako malý létal po pokoji někde u stropu a svoje tělo tušil někde dole na posteli, a vůbec mi to nepřipadalo podivné. Nebál jsem se. Často to však bylo spojené i s nočními můrami, kdy mě obtěžovaly nějaké bytosti, které nikdo jiný neviděl. V AC většinou lidem bráni strach, bojí se opusit své tělo, už to nejde, jako když byli dětmi.
Vizualizačních cvičení, která přitáhnou nějakou událost, je samozřejmě celá řada.
Vědomé ovlivňování reality skrze snění je dosti zajímavá kapitola. Vzpomínám si například na nedávnou příhodu, kdy jsem zůstal venku v hrozné bouřce přes noc. Představil jsem si, že jsem doma v suchu a v bezpečí ve své posteli, vybavil si všechny detaily, a opravdu jsem měl silný pocit, že jsem doma. Bylo jedno, kde jsem doopravdy, ten pocit, že jsem doma v bezpečí, byl naprosto reálný. Slyšel jsem dokonce příhodu ze své rodiny, když si jedna osoba představovala, že už je doma, druhá, která byla doma, tu první v bytě viděla, ačkoli tato byla ještě někde daleko na silnici. Je to veselá záležitost, tohle snění :)

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Zkušenosti s astrálním cestováním

Příspěvekod Flox » 03 bře 2016, 22:02

jakpro100:
Jenom taková poznámka, abychom se tu mohli všichni bavit o stejné věci. V Bráně je velký rozdíl mezi Astrálním a Mentálním cestováním. Doporučuji si to napřed přečíst než o tom budeme diskutovat :-) Ostatně na to upozornil už zebyja.

zebyja píše:Většina lidí co na internetu mluví o astrálním cestování mají namysli buďto kvalitní lucidní sen, který se na to podobá, nebo se zřídka jedná o mentální cestování..
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
jakpro100
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 15 pro 2015, 12:07
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 33×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Zkušenosti s astrálním cestováním

Příspěvekod jakpro100 » 05 bře 2016, 23:40

Flox píše:jakpro100:
Jenom taková poznámka, abychom se tu mohli všichni bavit o stejné věci. V Bráně je velký rozdíl mezi Astrálním a Mentálním cestováním. Doporučuji si to napřed přečíst než o tom budeme diskutovat :-) Ostatně na to upozornil už zebyja.



Já tomu dobře rozumím Floxi, rozdíl mezi astrálním, mentálním i jiným cestováním je mi dobře zřejmý :)
Jestli tomu dobře rozumíme všichni, tak si to také všichni dobře přebereme.
Takže jak jsem uváděl, pro děti je AC přirozenější, v tom bychom si z nich mohli vzít příklad, ty další příklady jsem uváděl pro zajímavost, jde nejspíš o mentální cestování, či něco docela jiného.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Zkušenosti s astrálním cestováním

Příspěvekod Flox » 06 bře 2016, 11:05

jakpro100: No spíše to bude mentální cestování. Pokud by děti běžně ve spánku astrálně cestovali tak, jak to je v Bráně, pak by byla větší úmrtnost dětí a rodiče by byly více ustaraní, protože by jejich děti často vypadli jako mrtvé :-D

Kdyby se ve stavu, v němž je
mentální a astrální tělo odděleno od těla hmotného, dotkla fyzického těla cizí ruka, ať magicky
školená či nikoliv, porušil by tento dotek onu nadmíru jemnou pásku, to znamená, že spojení
s hmotným tělem by bylo přerváno a okamžitě by nastala fyzická smrt.
Proto musíte hned z počátku těchto cvičení přísně dbát na to, aby se Vás v tomto stavu nikdo
nedotkl. K přetržení jemné pásky dochází tím, že lidské elektromagnetické fluidum působí mnohem
silněji a mágova přejemná životní páska nemůže tomuto fluidu vzdorovat, ani tehdy, když je mág
sebevíce vycvičen a magicky vyvinut. Lékařská věda by při prohlídce těla, které by bylo tímto
způsobem usmrceno, zjistila toliko srdeční embolii nebo srdeční mrtvici (případně ochrnutí srdce).
Fyzické tělo se ve stavu extáze podobá zdánlivě mrtvému, je tudíž neživé a bez citu, dech je
zastaven a srdce nebije
. Popis praxe vše blíže vysvětlí. Zdánlivá smrt je rovněž extatický jev, který
se u postiženého dostaví následkem patologického působení. Každému mágovi je tento jev snadno
vysvětlitelný.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Zkušenosti s astrálním cestováním

Příspěvekod Arex » 06 bře 2016, 11:46

Připojím krátkou, ale velice podstatnou poznámku k astrálnímu cestování vůbec. Aby mělo astrální cestování vůbec smysl, muselo by napřed být pevnou a nedílnou součástí poznávací cesty. Hermetik by se tedy pomocí svých cest v astrálu učil poznávat a prožívat zákonitosti světa utváření (astrálního světa, olam ha-jecira). Celý svět žije a my ho poznáváme v jeho odstínech, náplni a božských ideách. V knihách pana Bardona (a nejen tam) to tak je; astrální cestování je tu jen jednou z podmínek této hermetické poznávací cesty, při níž poznáváme nejprve síly živlů, poté síly planet, atd. V jasně daném a uspořádaném tvaru. To je cesta tradice, odkrývající univerzální zákony.

Pokud je astrální cestování jenom nástrojem, jak zažít něco pozoruhodného (cool!), nebo dokonce věcí propagace sebe sama ("zírejte co umím"), je z hermetického hlediska úplně zavrženíhodné.

A toto zavržení má také důvod: při astrálním cestování se totiž nespotřebovává jen momentální životní energie, kterou tělo dovede snadno obnovit, ale i zárodečná část jednotlivých životních sil (prán) - a tato prvotní a zárodečná část životních sil je pro každý život omezená. Definitivní.

Dostali jsme ji, abychom s její pomocí prožili celek světa a navrátili se zpět do ducha, do duchovní úrovně - což samozřejmě znamená, že duchovní (zárodečnou) součást nesmíme úplně spotřebovat, abychom se vůbec měli kam vrátit.

Tedy v kostce: astrálním cestovat bez rozmyslu a bez smysluplného cíle je povoleno jen velmi mladým lidem, kteří mají přebytek životní síly a tak si mohou dovolit plýtvat. Ale kolem nějakých 24-25 let se z experimentování nezralých stává nevědomost, nebo přímo blud... Neposlechnou-li své vnitřní varování, začnou postupně spotřebovávat zárodečnou energii jednotlivých prán (jednotlivých čaker) směrem od horních k dolním, takže dojde k postupnému a nezadržitelnému úpadku takového člověka, který je nakonec uvězněn v poslední a nejnižší úrovni.

Takže dávejte pozor sami u sebe, jestli chcete prožít tělo, duši a ducha a síly kosmu, nebo jestli chcete v astrálu šmírovat sousedy, jako už ve 30. letech zakladatel astrálního cestování pan Fox. Obojí vám přinese jasný a předem očekávatelný výsledek.
Naposledy upravil(a) Arex dne 07 bře 2016, 08:55, celkem upraveno 1 x.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Zkušenosti s astrálním cestováním

Příspěvekod Flox » 06 bře 2016, 12:41

Arex píše:Neposlechnou-li své vnitřní varování, začnou postupně spotřebovávat zárodečnou energii jednotlivých prán (jednotlivých čaker) směrem od horních k dolním, takže dojde k postupnému a nezadržitelnému úpadku takového člověka, který je nakonec uvězněn v poslední a nejnižší úrovni.


To neznám. Kde se o tom dozvím víc?
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Zkušenosti s astrálním cestováním

Příspěvekod Arex » 06 bře 2016, 13:20

Flox: To, co jsem napsal, je zobecněný výsledek pozorování v praxi. Knížku na to nemám.

Jinak problém zárodečné životní síly najdeš populárně vysvetlený v textech čínské medicíny. Tady by asi mohl pomoci Majstro.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
jakpro100
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 15 pro 2015, 12:07
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 33×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Zkušenosti s astrálním cestováním

Příspěvekod jakpro100 » 08 bře 2016, 22:42

Flox píše:jakpro100: No spíše to bude mentální cestování. Pokud by děti běžně ve spánku astrálně cestovali tak, jak to je v Bráně, pak by byla větší úmrtnost dětí a rodiče by byly více ustaraní, protože by jejich děti často vypadli jako mrtvé :-D
vysvětlitelný.


Vím o tom, co se píše u F. B., Floxi, ale není nad osobní zkušenost :) Takže vskutku vím, že jsem jako dítě astrálně cestoval - ovšem pouze po dětském pokoji (pokud se pamatuji). A že to je patrně u mnoha nadaných dětí běžné.
Astrální tělo může - na rozdíl od mentálního - cítit nějaký prožitek, cítit samo sebe.
Osobní zkušenost stojí nad moudrostí přečtenou z knížek.
Takže pokud jsem vyklouzl ze svého těla - a opravdu ano (ale nijak tě nebudu přesvědčovat, pokud nevěříš), pak jsem viděl vše, co se v pokoji děje a pokud by se někdo přiblížil k mému hmotnému tělu, ihned bych se do něj vrátil. To je během vteřiny. Ono je to dobře chráněné.
Necestoval jsem na vzdálenosti světelných let do jiných sfér a neplnil jsem tam žádné úkoly, které by mě zaměstnávaly tak, že bych ztratil pozornost, takže jsem se mohl kdykoli ihned do těla navrátit. Mrtvola se tedy ze mě, ani z dalších dětí s podobnou zkušeností, nestala a stát nemohla :)

Uživatelský avatar
majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 465
Registrován: 18 čer 2009, 15:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 73×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s astrálním cestováním

Příspěvekod majstro » 10 bře 2016, 01:14

Ahoj, koukam, ze me Arex zminil v diskusi. Tak zkusim pridat par myslenek ze sveho pohledu. Myslim, ze jsme toto tema ohledne zarodecne sily uz s par lidmi diskutovali s ohledem na praci s Hara - zemskym stredem. Ja tuto silu chapu jako dar, ktery clovek zdedi od rodicu v kombinaci s mu predurcenym osudem. Tato prenatalni sila se pouziva predevsim pro rust, reprodukci, tvorbu krve a dle meho nazoru jeste pro duchovni vyvoj. Snazil jsem se najit v cestine clanek, ktery by to popisoval a zde je:
http://www.rahunta.cz/news/tradicni-cinska-medicina-v-souvislostech-7a-dil-ledviny-/
Jedna se o onu esenci ting, ktera bohuzel nejde rozsirovat, ale je nutne ji za zivota chranit a pecovat o ni. Jsou v podstate dva typy esence ting:

1 - prenatalni, ktera je ziskana od rodicu a urcuje vitalitu-silu a jeji kapacitu, jakou clovek bude mit za zivota. aktivuje se hlavne pri vyvoji - rustu, reprodukci, prechodu(takovy energy booster da se rici :-)). Tenhle typ esence bohuzel nijak nedoplnime a musime ji chranit. Aspon, co jsem zatim pochopil.
2 - postnatalni, coz je esence, kterou tvorime za zivota z potravy a dechu a jeji kapacita je ohranicena prenatalni. Tak, jak budeme zachazet s touto postnatalni dle meho nazoru urcuje i to, jak si zachovame danou prenatalni. Snazil jsem se najit nejaky pekny obrazek, ktery by popisoval, vznik Qi ze vzduchu a potravy. LU = plice, SP - slezina, ST - zaludek, AIR - vzduch, food - jidlo:
https://theory.yinyanghouse.com/theory/chinese/what_is_qi
TCM popisuje vice typu QI.

Jak chapu vztah mezi temito silami a vypozoroval i na sobe: Standardni chi, energii, ktera nam koluje v tele si vytvorime z Chi vzduchu, chi jidla a za ucasti postnatalni esence ting z ledvin. Diky vytvorene chi(jang), se nam dava do pohybu krev(jin) a zaroven se vyzivuje krev. Dale pak existuje pravidlo, ze krev se muze premenit v postnatalni esenci a naopak, napr pri nevyzivene krvi (tim se nemysli v TCM chudokrevnost). Tedy pokud vse funguje spravne, jak ma, tak se nam vyzivuje diky chi krev, ta pak doplnuje postnatalni energii ledvin. Samozrejme v prubehu casu ochabujeme... standardni proces starnuti.

Dale pak, co se muze stat:
- pokud narusime nejakym zpusobem tento proces, at uz oslabenym travenim, slabymi plicemi(pozor plice ridi i nadech plic - pokud mame o hodne kratsi nadech nez vydech, muze to znacit nejakou slabost ledvin nebo plic), muze se stat nasledujici: chi nebude dostatecne, krev bude stagnovat, nebude vyzivena a tim padem ani post esence se nebude dobre doplnovat. Pokud toto dojde az do krajni situace, napr. pri rakovine slinivky, sleziny atd... muzete si vsimnout, jak tito lide velice rychle zchradnou. Protoze post esence ledvin je na minimu a v tomto okamziku nastupuje prenatalni esence a zacina zachrana zivota. Pokud se z toho clovek dostane az po dlouhe dobe, kdy se spotrebovavala prenatalni esence, tak dle meho nazoru uz nikdy nedosahne na takovou vitalitu jakou mel pred touto nemoci, protoze kapacita bude snizena a nyni muze diky spravne zivotosprave hospodarit jen s touto novou kapacitou.

Dalsi me teorie a postrehy, prvne negativne:
- post esence ting se spotrebovava na maximum dle meho nazoru pri sexu. Ta podle toho, jak je clovek stary, se doplni bud do par hodin (v puberte) nebo az do 2-3 dnu v produktivnim veku muze. Zalezi na aktualni kondici organu.
- dale pak post esence ting je spotrebovana pri "pretaktovani" organismu - napr. drogy. Kombinace sex, drogy a rock-n-roll je opravdu smrtici kombinace pro esenci :-)
- z techto duvodu absolutne chapu vyznam celibatu a rozumneho zpusobu pece o sebe, kdy se veskera energii nemarni, ale spotrebovava na duchovni rust.
- taky si myslim, ze by clovek mel setrit v sexu pri puberte a pri vyvoji, ale to je otazka, kdyz maji mladi plno energie, hormonu a esence se doplni rychle. Ale rikejte to pubertakum :-). Pozdeji uz to jde jenom z kopce :-)
A nyni, co me napada, jak se starat o esenci - samozrejme vse musi projit pres standardni proces -> traveni, chi, krev, doplneni ledvin, jak jsem psal vyse:
- materi kasicka - chapu ji jako cisty jin, ktery se pouziva treba pri neplodnosti, problemu s nervy, mozkove nedostatecnosti a reseni veskerych potizi s kostmi, morkem, mozkem, michou,nervy.... vsechno to souvisi se stavem ledvin. MK vim, ze je jedna z nejlepsich veci, aspon co zatim znam. Ale na druhou stranu v cesku se neda moc sehnat a je to drahe, pokud bereme v uvahu tekutou v ampulich a ne susenou.
- miso pasta - o tomto sem se dovedel na kurzech TCM, je to fermentovana soja, ktera silne doplnuje esenci. Dava se hlavne do polevek. Kdyz hodili bombu na Hirosimu, todle byla jedna z veci, ktera pomohla japoncum prezit ozareni.
- dale pak vceli pyl, mandle, mandlove mleko, vlasske orechy a
Z TCM jsem si zapamatoval tyto dve smesi, prvni myslim dopnuje JIN + esenci:
http://www.pragon.cz/giovanni-maciocia/vyziveni-korenu-pian-tablety-1.html
druha pak JANG + esenci http://www.pragon.cz/giovanni-maciocia/posileni-korenu-pian-tablety-2.html. Ale jsou samozrejme i levnejsi smesi, tady tydle delal jeden znamy francouzky praktik TCM, ktery uzpusobil zname TCM smesi pro evropany. Hodil jsem je jen, protoze se me lehce pamatovali - T01, T02 :-) .. neboli zacatek serie smesi.

Tot zatim vse, co me napadlo. Jeste pridavam odkaz na stranku, kde jsou popsane potraviny, ktere pomahaji doplnit esenci. V cestine jsem bohuzel nesehnal.
http://acuproacademy.com/healing-foods-tcm-kidney-patterns/

PS: jeste posledni vec - ledviny jsou dle TCM, taky hlavnim zdrojem jinu a jangu v tele.

Budu rad, kdyz se nekomu budou tyto informace uzitecne. Je mozne, ze neco chapu spatne, budu rad za opravu v mem pohledu na vec ;-). Diky za pozornost.

Zaverem snad dodam, ze si myslim, ze clovek by mel rozumne hospodarit s touto esenci, snazit se mit nabite baterky na maximum, at zbytecne netrati prenatalni esenci. Pak by se mu ta kapacita snizovala v ruznych vypjatych situacich, nemocich atd... A to same si myslim o astralnim cestovani. Pokud to bude urcene pro duchovni rust, tak je to OK. Pokud chce smirovat, co ma soused zrovna na jidlo a jake pozice dela v posteli.. tak je jen marneni zivotem. Co z toho hlavne... vzdycky rikam, ze pokud se clovek ucastni neceho jako nezaujaty divak a ne jako akter, tak je to vetsinou nuda.


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti