Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Vše o tomto autorovi, informace, překlady, poznámky a komentáře

Moderátor: Cagliostro

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Příspěvekod Milda » 13 úno 2012, 13:00

Krutost a její míra jsou programy ega, které si člověk výchovou naprogramuje.
Morálka a kultura společnosti je taktéž program ega.
Lidské bytosti jsou někdy kruté, protože mohou být, mají svobodnou vůli.
Sbírají zkušenosti. Pestrost života.

Celé Stvoření je živé, je to živý organismus.
Vše je propojené.

Kdokoliv cokoliv činí, činí to sobě a ne jinému.
Jsme individualizovanou Božskou jiskrou a jsme stvořeni k obrazu Božímu.
Zažíváme individualizovanou zkušenost Života s pocitem oddělenosti od Života celku i jeho jednotlivosti. Tento pocit oddělenosti je dán programem ega, výchovou.

Pokud pochopíte a poznáte propojenost všeho a všech v jednotě a budete žít tady a teď, pak nebudete rozlišovat jezení zvířat a rostlin.
Obojí je stejně živé.
Obojí je k jídlu.
Obojí je stejný organismus, stejné stvoření, ze stejné "materie".

Krutost je lidská vlastnost ega, stejně jako mírnost.

Téma je komplexnější, tak jen takto pár věcných poznámek :-)

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Příspěvekod locki » 17 úno 2012, 10:52

Milda: Tohle je uz leta velmi moderni relativizace kam se clovek podiva. Moralni je stejne jako nemoralni, dobre jako spatne, krute jako laskave, cerne jako bile...a za tim vsim je vetsinou jen neschopnost videt dal, absence osviceni. Tohle sliti vseho do "jednoty" je prvni a pro mnoho lidi neprekonatelna duchovni past, kdyz jen pricichnou k Jednote. Oslneni misto osviceni. Past, ve ktere se ono zminovane ego stava nedotknutelnym, protoze to co brani osviceni je vlastne stejne hodnotne, jako co k nemu vede, stejne jako samotne osviceni, stejne jako cokoliv. :)

V zenovem buddhismu je toto zcela verejne tema. Vi se velmi dobre, ze s prvnimi doteky absolutna se zakovi rozplyva rozlisovani a to jak v urovni zadouci, tak nezadouci. Dokud se zak nepreklene pres toto obdobi, je mu primo zakazano zaujimat postoje a soudy. Je to stav povazovany za znacne nebezpecny. Nevedomost s korunou dokonalosti.

Nerikam to jako kritiku Tve osoby, Mildo, ale pokud nekdo pise zpusobem, jakym jsi to udelal Ty, povazuji za nutne to vyvazit.
Stay well on your way and follow the Sign.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Příspěvekod Milda » 18 úno 2012, 17:48

Proc potrebujes vyvazovat muj prispevek? :-)

Vysvetli mi prosim svym prispevkem jak je to tedy spravne.
Zatim jen rikas jak to neni.
Jak to je??

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Příspěvekod locki » 18 úno 2012, 20:58

Milda: Mam rad rovnovahu. ;)

Skutecna moralka neni programem ega.
Propojenost neznamena nerozlisenost a tedy - jini a druzi tu realne jsou, stejne jako vztahy s nimi. Necinime tedy jen sobe.
Mnohost a ruznost existuji a spravne rozlisovani je stejne podstatne, jako vedomi jednoty a spojeni.
Nerozlisovat pojidani kravy a ovsa neni ukazkou nejakeho osviceneho vhledu, ale jen ukazkou ztraty soudnosti. Muze to byt dobre v tom smyslu, ze destrukce nespravneho nahledu nutne predchazi vytvoreni spravneho. To je prirozena duchovni cesta. Je ovsem celkem bezne zastavit se na pulce cesty s pocitem, ze vse je jedno. Pohodlna pozice, ale nedokonala(ve smyslu dokonat dilo).

Materialisticky lze krasne ilustrovat "pravdivost a uzitecnost" tohoto nerozlisovani postaveneho na "vse je jedno, vse je ze stejne materie":

Lidske telo je stejne jako praseci, protoze obe tela jsou souborem organu. Organy jsou vsechny stejne, protoze se skladaji z tkani. Tkane jsou vsechny stejne, protoze se skladaji z bunek. Bunky jsou vsechny stejne, protoze jsou z organel. Organely jsou vsechny stejne, protoze jsou to komplexy molekul. Molekuly jsou jen retezce prvku, takze jsou vsechny stejne. Atomy prvku se skladaji z jader a elektronovych obalu a vsechny prvky jsou tedy stejne, atd...vsechno je jedno. Pravda, ktera je uplne k nicemu a uplne debilni, protoze na kazdem kroku tohoto "genialniho" sjednocovani jsme prisli o neco zcela zasadniho.

Ac je v materialni rovine kazdemu jasne, ze tohle neni cesta k pravde, poznani, podstate - v duchovnim zivote je hodne rozsirene takto postupovat a vydavat pak vsechno za jednu materii a tuto pozici nazvat duchovnim poznanim.

Delat z ni "moralni", nebo jine hodnotici zavery je pak uplna katastrofa a uplne mimo. Masovy vrah, nebo dobrodinec...oba jsou lidi. :D Tak to samozrejme neni. Je to tak, ze k moralce se jde zkrze jednotu, ve ktere se vse nedokonale rozpusti a nasledne znovuzrozuje k dokonalosti. Krutost je kazdopadne zavadna jak z te moralky vychozi, tak z te skutecne poznane, osvicene. Ono to neni nic divneho, ta nedokonala moralka je inspirovana duchovni zkusenosti tech, kteri zvestuji moralku poznanou. Krutost je pak lhostejna jen z toho nestastneho pohledu, kdy se clovek duchovne rozlozil, aniz by se jeste znovuzrodil. Jak uz jsem psal, v Zenu tematika znama, vcetne nebezpecnosti teto mezifaze, ktera si rada hovi v pocitu konecne pravdy.

Promin za delku, snad uz je to vysvetleno dostatecne. Krutost nelze odbyt poukazem na jednotu!
Stay well on your way and follow the Sign.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Příspěvekod Milda » 19 úno 2012, 17:05

locki píše:Milda: Mam rad rovnovahu. ;)

Skutecna moralka neni programem ega. Zase pises co neco NENI :-) ! JAK TO TEDY JE? co je moralka??

Propojenost neznamena nerozlisenost a tedy - jini a druzi tu realne jsou, stejne jako vztahy s nimi. Necinime tedy jen sobe.
Mnohost a ruznost existuji a spravne rozlisovani je stejne podstatne, jako vedomi jednoty a spojeni.
Nerozlisovat pojidani kravy a ovsa neni ukazkou nejakeho osviceneho vhledu, ale jen ukazkou ztraty soudnosti.To rozliseni zvladnu. Muze to byt dobre v tom smyslu, ze destrukce nespravneho nahledu nutne predchazi vytvoreni spravneho. Jaky je spravny nazor???To je prirozena duchovni cesta. Je ovsem celkem bezne zastavit se na pulce cesty s pocitem, ze vse je jedno. Pohodlna pozice, ale nedokonala(ve smyslu dokonat dilo).Jaka pozice je tedy dokonala? Zatim stale pises jak to neni. Zkus tedy odvazne napsat jak to je. Psat jak to neni je mnohem jednodussi nez sdelit myslenku ci nazor jak to je :-)

Materialisticky lze krasne ilustrovat "pravdivost a uzitecnost" tohoto nerozlisovani postaveneho na "vse je jedno, vse je ze stejne materie":

Lidske telo je stejne jako praseci, protoze obe tela jsou souborem organu. Organy jsou vsechny stejne, protoze se skladaji z tkani. Tkane jsou vsechny stejne, protoze se skladaji z bunek. Bunky jsou vsechny stejne, protoze jsou z organel. Organely jsou vsechny stejne, protoze jsou to komplexy molekul. Molekuly jsou jen retezce prvku, takze jsou vsechny stejne. Atomy prvku se skladaji z jader a elektronovych obalu a vsechny prvky jsou tedy stejne, atd...vsechno je jedno. Pravda, ktera je uplne k nicemu a uplne debilni, Pravda je debilni a k nicemu??? protoze na kazdem kroku tohoto "genialniho" sjednocovani jsme prisli o neco zcela zasadniho.O co jsme prisli???

Ac je v materialni rovine kazdemu jasne, ze tohle neni cesta k pravde, poznani, podstate - v duchovnim zivote je hodne rozsirene takto postupovat a vydavat pak vsechno za jednu materii a tuto pozici nazvat duchovnim poznanim. Jaka je tedy cesta k pravde, ta spravna dle tebe?

Delat z ni "moralni", nebo jine hodnotici zavery je pak uplna katastrofa a uplne mimo. Masovy vrah, nebo dobrodinec...oba jsou lidi. :D Tak to samozrejme neni. Je to tak, ze k moralce Co je to moralka? Jung by mozna rekl, ze je stejne jako krutost poplatna Duchu doby, ne vsak Duchu hlubiny. Ja ji vidim jako kolektivni ego hru. se jde zkrze jednotu, ve ktere se vse nedokonale rozpusti a nasledne znovuzrozuje k dokonalosti. Tento ezotericky blabol prosim vysvetli. CO JE NEDOKONALE?Krutost je kazdopadne zavadna jak z te moralky vychozi, tak z te skutecne poznane, osvicene. Jsi osvicenec???Ono to neni nic divneho, ta nedokonala moralka je inspirovana duchovni zkusenosti tech, kteri zvestuji moralku poznanou. Krutost je pak lhostejna jen z toho nestastneho pohledu, kdy se clovek duchovne rozlozil, aniz by se jeste znovuzrodil.Jak toto myslis?? Jak uz jsem psal, v Zenu tematika znama, vcetne nebezpecnosti teto mezifaze, ktera si rada hovi v pocitu konecne pravdy.

Promin za delku, snad uz je to vysvetleno dostatecne. Krutost nelze odbyt poukazem na jednotu!

Delka je ok.
Pis prosim vice jak to je.
Jak to neni vi temer kazdy :-)
Tesim se na vysvetleni.
Dekuji.
Ahoj Milda

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Příspěvekod Milda » 19 úno 2012, 17:09

Moralka se meni s casem, Duchem doby.
Krutost take.
Co bylo pred staletimi normalni=moralni, je dnes povazovano nekdy za krute.

Meni se i osviceni s casem?

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Příspěvekod locki » 20 úno 2012, 15:18

Moralka je poznani a realizace tohoto poznani v zivote. Podrobnosti nize.

Na otazku "jaky je spravny nazor" nelze obecne odpovedet. V konkretnich aplikacich ano. Smyslem vety bylo, ze pro ziskani spravneho nazoru je treba opustit ten spatny. To plati celkem obecne. Pro poznani kdo skutecne jsem, napriklad, musim opustit nespravnoe predstavy o sobe a pod.

Dokonala pozice - v konkretnim pripade - je poznat a prijmout skutecnost takovou, jaka je. Ne ji zrelativizovat. Nahlizet krutost z pozice, kdy jsme se vzdali vsech hodnot je snadne. Rozplizne se, jako koneckoncu vsechno z tehle perspektivy. Za dulezite povazuju projit pres tuhle relativizaci(ktera ma smysl pri vyvazovani se z nevedomych, nebo nevhodnych postoju) k poznani. Ne zustat v hodnotovem vakuu.

Pravda je debilni a k nicemu, kdyz nic neprinasi. Lidske telo je jen usporadany shluk atomu - to je pravda...presne ta pravda k nicemu. Uplne stejne neuzitecna pravda, jako "Vse je stejne stvoreni, ze stejne materie.

O co jsme prisli, kdyz to pojimame, jako v minulem odstavci?...No o to, ze nepozname cloveka od zizaly a v tom horsim pripade treba krutost od soucitu. Vse je prece jedno. :)

Cesta k pravde je podle meho v prvni fazi stejna - zrelativizovat naucene pravdy. Tim to ale nekonci, naopak zacina. Prohlednout chybne koncepty a u tech dobrych prozit a pochopit jejich duvody a puvod.

Kdyz uz jsi zminil Junga...da se to na nem vyborne ilustrovat...prave fascinaci hlubinou kritizuju. V jungovske psychologii mame na pocatku nevedomeho cloveka zcela pohlceneho egem. Hlubina, nevedomi, prosakuje do zivota(nekdy prirozene, nekdy patologickou silou, nekdy rizenym zpusobem v pripade meditace). Hrouti se hodnoty spojene s egem a vse se zda vice a vice relativni, ale je potreba si uvedomit, ze (stejne jako v tech mystickych cestach) to neni cilem. Cilem je individuace - projiti za hlubinu a integrace individualni psyche s kolektivni, vedomi s nevedomim, zkratka znovuzrozeni z ducha, jak se tomu rikalo drive. Hodnoty nezustavaji rozbredle, ale poskladaji se spravne. V tom se cile Jungovske psychologie, pomineme-li dilci faze pri reseni patologii, nelisi od mystiky. Cimz povazuju za vysvetleny i ten ezotericky blabol.

Jsem.

Myslim to tak, ze Tvuj prezentovany nazor na krutost je prave ten nazor z perspektivy hlubiny, kde se zrelativizovalo vse...ne z perspektivy dokoncene individuace, alias osvicene perspektivy. Tot vse. Rizika relativni "moralky" z perspetkivy "vse je jedno" jsou velika.

Vsechno se vyviji. Ze si urciti lide, pripadne cele kultury, osvojili a rozvinuli jen dilci cast poznani, moralky a dalsich hodnot neznamena, ze tu takove hodnoty ve skutecnosti nejsou, nebo ze jsou libovolne. Zaroven doufam, ze z toho plyne take to, ze moralka je hlubsi poznani a ne lidsky vytvor, nebo spolecny koncensus.
Stay well on your way and follow the Sign.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Příspěvekod Milda » 20 úno 2012, 18:19

locki píše:Moralka je poznani a realizace tohoto poznani v zivote. Podrobnosti nize.Mé poznání a tvé je jiné. Dle tebe máme jinou morálku?

Na otazku "jaky je spravny nazor" nelze obecne odpovedet. V konkretnich aplikacich ano. Smyslem vety bylo, ze pro ziskani spravneho nazoru je treba opustit ten spatny. To plati celkem obecne. Pro poznani kdo skutecne jsem, napriklad, musim opustit nespravnoe predstavy o sobe a pod.Nejprv musím mít nějaký názor, abych ho mohl opustit pro ten nový. Opustit mohu jen to co mám. Škoda že ty nemáš svůj správný názor. Zajímavé je, že víš, že můj názor je nesprávný, i když svůj správný jak píšeš nemáš.

Dokonala pozice - v konkretnim pripade - je poznat a prijmout skutecnost takovou, jaka je. No a jaká je ta skutečnost?? Ne ji zrelativizovat. Nahlizet krutost z pozice, kdy jsme se vzdali vsech hodnot je snadne. Rozplizne se, jako koneckoncu vsechno z tehle perspektivy. Za dulezite povazuju projit pres tuhle relativizaci(ktera ma smysl pri vyvazovani se z nevedomych, nebo nevhodnych postoju) k poznani. Ne zustat v hodnotovem vakuu.

Pravda je debilni a k nicemu, kdyz nic neprinasi.Pravda jen je, ta není ani debilní, ani chytrá, ani nic nepřináší, jen JE. Lidske telo je jen usporadany shluk atomu - to je pravda...presne ta pravda k nicemu. Uplne stejne neuzitecna pravda, jako "Vse je stejne stvoreni, ze stejne materie. To jen tobě připadá pravda k ničemu a neužitečná. Pro mě je to životní poznání, ne přečtená informace z knih.

O co jsme prisli, kdyz to pojimame, jako v minulem odstavci?...No o to, ze nepozname cloveka od zizaly Já jsem tohoto poznání rozdílné formy schopen :-)a v tom horsim pripade treba krutost od soucitu. Vse je prece jedno. :)Princip je stejný, je to různý projev a zkušenost individuální formy.

Cesta k pravde je podle meho v prvni fazi stejna - zrelativizovat naucene pravdy. Tim to ale nekonci, naopak zacina. Prohlednout chybne koncepty a u tech dobrych prozit a pochopit jejich duvody a puvod. A kdo ti určí které jsou dobré? Která pravda je dobrá a která nedobrá??

Kdyz uz jsi zminil Junga...da se to na nem vyborne ilustrovat...prave fascinaci hlubinou kritizuju. V jungovske psychologii mame na pocatku nevedomeho cloveka zcela pohlceneho egem. Hlubina, nevedomi, prosakuje do zivota(nekdy prirozene, nekdy patologickou silou, nekdy rizenym zpusobem v pripade meditace). Hrouti se hodnoty spojene s egem a vse se zda vice a vice relativni, ale je potreba si uvedomit, ze (stejne jako v tech mystickych cestach) to neni cilem. Cilem je individuace - projiti za hlubinu a integrace individualni psyche s kolektivni, vedomi s nevedomim, zkratka znovuzrozeni z ducha, jak se tomu rikalo drive. Hodnoty nezustavaji rozbredle, ale poskladaji se spravne. V tom se cile Jungovske psychologie, pomineme-li dilci faze pri reseni patologii, nelisi od mystiky. Cimz povazuju za vysvetleny i ten ezotericky blabol.

Jsem.To já také, ale naše názory se výrazně liší :-) Nebo máme jiné názvosloví. Já vidím krutost i lítost jako jeden z možných projevů lidského ega. Má vždy oba aspekty - aktivní a pasivní. A nese ssebou zkušenosti z obou aspektů. Zkušenost tyrana i týraného. Nehodnotím čí zkušenost je dobrá a čí je špatná. Bez jedné není ani ta druhá. To je pestrost individuace Života.

Myslim to tak, ze Tvuj prezentovany nazor na krutost je prave ten nazor z perspektivy hlubiny, kde se zrelativizovalo vse...ne z perspektivy dokoncene individuace, alias osvicene perspektivy. Tot vse. Rizika relativni "moralky" z perspetkivy "vse je jedno" jsou velika.Profánním to raději neříkejme, ale zde jsem očekával diskuzi s lidmi na cestě za Pravdou.

Vsechno se vyviji. Ze si urciti lide, pripadne cele kultury, osvojili a rozvinuli jen dilci cast poznani, moralky a dalsich hodnot neznamena, ze tu takove hodnoty ve skutecnosti nejsou, nebo ze jsou libovolne. Zaroven doufam, ze z toho plyne take to, ze moralka je hlubsi poznani a ne lidsky vytvor, nebo spolecny koncensus.Tvé argumenty mne nepřesvědčily :-)


To se mnou více rezonuje i Wikipedie:

Morálka (z lat. moralitas, správné chování, od mos, moris, mrav) znamená celkovou představu správného jednání ve společnosti. Od pravidel zdvořilosti se liší tím, že se týká věcí závažných a podstatných, na druhé straně od práva se liší tím, že se nedá soudně vymáhat a na její porušení nejsou sankce (tresty). Používá se ve dvojím významu:

v normativním významu znamená to, co je z vnitřního přesvědčení správné nebo naopak nepřípustné, případně i soubor principů, podle nichž se má lidské jednání a rozhodování hodnotit;
v popisném významu je to pojem pro to, čím se členové určité společnosti nebo skupiny fakticky řídí, co jejich společnost vyžaduje a co naopak odmítá.

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Příspěvekod locki » 21 úno 2012, 17:29

Milda: Ano, mame ruzne poznani a evidentne mame ruznou moralku.

Tos me nepochopil dobre. Mam svuj nazor, ktery povazuju za spravnejsi, nez ten, ktery jsi uvedl. Pouze jsem rekl, ze nemohu odpovedet na obecnou otazku - "Jaky nazor je spravny?". Mohu se ale vyjadrit ke konkretnim vecem a ohledne moralky povazuji Tvuj nazor odvolavajici se na jednotu vsehomira za nedotazeny. Duvody jsou v minulych prispevcich.

Neptej se nekoho jineho, jaka je skutecnost. Dokazal-li jsi ji relativizovat, dokazes ji i prozit bezprostredne a zive. Takovou jaka je. Bez netecneho odstupu i bezhlaveho prijimani zabehlych stereotypu.

Souhlasim. Pravda pouze je. Debilni se stava az aplikaci. Napr. kdyz nekdo z pravdy, ze vse je stvoreno z atomu a molekul zacne v pecich topit misto uhlim lidma a z pohledu uvedene pravdy mu to opravnene neprijde moralne zavadne. ;) Nerikam, ze proziti jednoty neni dulezite poznani, ale plodi v aplikaci stejne moralni problemy. Proto doporucuji nepovazovat to za finalni zkusenost k cemuz znacne svadi. Nejen Tebe, ale i napr. chaosmagiky a dalsi. Vubec Te nepodeziram, ze nemas prozito a prezentujes knizni moudrost.

Pokud jsi schopen rozlisovat mezi zizalou a clovekem je to fajn. Nebude takovy rozdil rozlisit mezi dobrym a nedobrym.

Nikdo zvenci neurci co je dobre a co neni. Urci to jen osobni prozitek, nazveme jej probuzeni, osviceni a setrvala naprosta otevrenost smerem k Bohu. Dopredu si dovolim poprosit, ze nebudeme resit otazky "jakeho Boha myslim" apod. Kdyz rikam Buh, myslim Buh. Nic min. :)

Moznych projevu je samozrejme mraky. Mas bytostne pravo nehodnotit zkusenost napr. tyraneho cloveka a zabalit se do perpektivby mnou kritizovaneho - vse je jedno. Chovaji se tak ale opravdu osviceni lide? Kdyz zapatras v minulosti zjistis, ze ne. Nadhernou ukazkou je tady hned zacatek Bhagavatgity - Ardzuna vaha zahajit vnitrni zapas. V nepratelskem vojsku vidi sve pribuzne, velike valecniky, mudrce...obraci se na Boha, ktery vede jeho vuz, prijde mu zbytecne neco delat, vse se mu sleva, nevidi rozdily. Jak na to reaguje Buh se tam lze docist. Ten presah relativity je hned v prvni kapitole.

Presne tak, diskuse s lidmi na ceste za Pravdou...tak proc se zastavit v bode, kde zadna pravda, ani nepravda neni, kde jsou obe jedno?

To je v poradku, zadne argumentacni presvedceni nemuze nahradit zkusenost, muze k ni maximalne pomoct.
Stay well on your way and follow the Sign.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Příspěvekod Milda » 21 úno 2012, 19:41

Ja si svou individualitu naplno uzivam.
Presto, ze znam souvislosti propojenosti.
Prave proto si uzivam tady a ted.

Ja jsem dobro i zlo.

Co to pro tebe znamena?

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Příspěvekod locki » 22 úno 2012, 12:32

Milda: Nic. Je to natolik obecny vyrok, ze pro me nic neznamena. Az kdyz z nej zacnes delat zavery do sveta - jako treba s tou moralkou.
Stay well on your way and follow the Sign.

Jana
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 46
Registrován: 17 úno 2012, 14:41
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Příspěvekod Jana » 22 úno 2012, 13:31

Lidské bysti jsou kruté proto,aby jim ti co v sobě nosí poslání Lásky odpouštěli a tím ubírali krutosti na síle.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Příspěvekod Ondra » 22 úno 2012, 14:35

Jana píše:Lidské bysti jsou kruté proto,aby jim ti co v sobě nosí poslání Lásky odpouštěli a tím ubírali krutosti na síle.


nj. ale co když se dostane taková to bytost plná Lásky do spárů bytosti kruté. Si nechá jednoduše nakakat na hlavu, nebo se nechá rozcupovat na cáry a ještě ji za to pohladí ? Jasně mnohdy s tím nikdy nic nezmůže a nezbývá, než přijmout vše, tak jak je, tím dochází k odpuštění. Ale jsou situace, kde tohle prostě neplatí a člověk v sobě musí vybudit všechnu vůli a postavit se ji čelem. Prostě jedoduše dát takovéto bytosti najevo , že přez tebe neprojde... ono se pak totiž může stát , že na tebe pak bude neustále jen někdo kakat a jak se říká "vše má své meze".

Jana
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 46
Registrován: 17 úno 2012, 14:41
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Příspěvekod Jana » 23 úno 2012, 11:40

Proč se tedy mnozí zasvěcenci rozhodli podstoupit utrpení i když tomu mohli zabránit?Nechali si ubližovat od krutých lidí.Jaké v tu chvíli měli vědomí,co cítili-vědomí Lásky a odpuštění?
př.,,Otče ,odpust´jim ,nebot´nevědí co činí"Co nám tím chtějí ukázat?Abychom to negativní měnili v pozitivní?

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Příspěvekod Ondra » 25 úno 2012, 09:38

Pokud tím skutečně žiješ , tak nemám připomínek. Jen se obávám , aby to nebyly prázdná slova.
Dle mne se podle toho žít nedá, leda že by jsi chtěla skončit přibitá na kříži. Utrpení má své místo, ale nemělo by se stát smyslem života, jsou tu totiž i ty světlé stránky, pro které je třeba žít a radovat se. Samozřejmě pokud někdo koná z nevědomosti, tak ti setjně nezbývá nic jiného, než mu odpustit, jinak by to totálně degradovalo tvou osobnost.
Navíc mi přijde , že konkrétně tohle se týká jen určitého náboženství a s magií to nemá mnohdy co dočinění. Myslím, že takovým démonům je úplně jedno, jestli k nim někdo cítí Lásku, nebo odpuštění, zde panuje pevný řád a vše je na správném místě. Ty jakožto mág máš pouze možnost tento řád usměrňovat, či mu navracet určité zákonitosti.


Zpět na “William Mistele”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti