Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Vše o tomto autorovi, informace, překlady, poznámky a komentáře

Moderátor: Cagliostro

Jana
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 46
Registrován: 17 úno 2012, 14:41
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Příspěvekod Jana » 28 úno 2012, 15:48

Když se někdo bude chtít naučit na housle a řekne si "podle mne se to nedá",tak zákonitě končí a hrát se nenaučí.Stejné je to s procítění lásky a odpuštění.Člověk nemůže procítit plnou dávku Kosmické Lásky a Božského Milosrdenství bez postupné přípravy,tak jako dokonalý houslista není z člověka hned,ale postupnou prací.Nejhlubší poznání dává jen Božská láska.
Pokud chce jít člověk cestou Magie a chce dosáhnout výsledků,tak pojem "to se nedá" musí vymazat.
Duchovní nauky,Mystika,Magie,Joga i náboženství v podstatě směřují k jednomu cíli, a to ke spojení s Bohem.Každý člověk to však chápe ze své úrovně.Když bude studovat třeba Bibli běžný člověk nebo fanatik tiran,diktátor,vědec,mučedník,světec nebo zasvěcenec,každý z nich to pochopí ze své úrovně vědomí.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Příspěvekod Milda » 29 úno 2012, 00:32

Znasilneni = zkusenost
Zkusenost ma 2 dualni aspekty: Aktivni JANG a Pasivni JIN
Zkusenost nasilnika JANG a obeti JIN

Nekteri si na znasilneni hraji pri erotickych hrach a uzivaji si to oba.
Jsou uchylna mensina?
Ze jsou plne v pritomnosti a uzivaji si zkusenost??
Nebo bychom si my vsichni meli uzivat kazdou zkusenost???
Neni to jen odmitani teto zkusenosti EGEM????
TO JAKY ZIVOT SI ZIJEME SI PREJEME SI ZIJEME...

Jana
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 46
Registrován: 17 úno 2012, 14:41
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Příspěvekod Jana » 29 úno 2012, 14:55

Pokud si na znásilnění jak říkáš člověk hraje neosobně a pro poznání, tak je to pro zkušenost,ale pokud se vžívá do negativních emocí násilí nebo oběti,tak je to úchylka.

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Příspěvekod locki » 01 bře 2012, 10:39

Milda: Takove pozy spolehlive vyleci lekce od zivota, ve ktere budes nedobrovolne v pozici jin. Rozhodne pak neodmitej takovou zkusenost egem a plne si uzivej pritomnost. :D To povede k nejrychlejsi naprave.
Stay well on your way and follow the Sign.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Příspěvekod Milda » 01 bře 2012, 11:16

Co chces napravovat?
Je vubec nekdy neco rozbite nebo spatne??

To jen tvemu egu se zda byt neco dobre a neco zle.
To je dusledek vychovy.

V POZICI JIN NEMUZES BYT NEDOBROVOLNE.

locki
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 61
Registrován: 02 pro 2011, 23:54
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Příspěvekod locki » 01 bře 2012, 18:25

Milda: O tom uz jsme se bavili, ze nerozlisovat timto zpusobem je chyba a co z toho plyne. Je jen otazkou casu, kdy Te zivot vyleci...bohuzel to bude bolet.
Stay well on your way and follow the Sign.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Příspěvekod Milda » 02 bře 2012, 15:46

locki píše:Milda: O tom uz jsme se bavili, ze nerozlisovat timto zpusobem je chyba a co z toho plyne. Je jen otazkou casu, kdy Te zivot vyleci...bohuzel to bude bolet.


Tva nizka uroven poznani se bohuzel ukazuje pri programovani TVEHO zivota v odpovedi pro mne.
Me se tvuj program netyka, pokud se s nim neztotoznim.

Je to skoda ze ani na tomto foru neni nikdo o kousek dal.

Programovani by na foru o magii melo byt kazdemu jasne.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Příspěvekod Milda » 21 bře 2012, 00:42

Tak ok. Nikam to, je videt, nevede. Spletl jsem se.
Vidim jen vysmech a stekani, tady o me nestojite a ja vam z meho casu venoval az prilis.
Kdyz sem nekdy prijde nekdo kdo neco bude chtit konzultovat, tak mi poslete email na milda@volny.cz
Naleznete mne take na www.bilimagove.cz a na forum.bilimagove.cz (na strankach se nyni odladuji posledni chyby z duvodu stehovani fora na vlastni adresu)
Preji vam Zdravi, Stesti a Lasku.
Ahoj Milda.

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 208
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 358×
Obdrženo poděkování: 80×

Re: Proč jsou lidské bytosti tak kruté?

Příspěvekod Cor Leonis » 26 čer 2022, 00:48

Pete píše:
Todle mi prijde tak trochu problem, pokud to beru z stranky jezeni masa. Sice urcity soucit by byl vhodny (slepice volny vybeh a ne jen klicky na chov, setrne zabiti aby zvire nebylo ve stressu ci se minimalizovala bolest) ale uplne nezabijet zvirata kvuli potrave ? Dobre staneme se vegetariany, ale co pak ,nekteri lidi dokazou vnimat i rostliny jako zijici citlive bytosti. Vytrhneme mrkev a snime ji= zabijeme ji. Utrhneme li jablko stromu taky se to da brat jako ublizeni. A kdyz pockame, nez jablko spadne (kdyby jsme zili jenom z jablek :lol: ) tak muze spadnout nahnile

S krutosti jako takovou to az tolik spolecneho nema, ale prijde mi to dobra otazka, kdyz uz by jsme se rozhodli neublizovat zviratum protoze by jsme se stali vegetariany


Túto otázku som riešil s mníchmi hnutia Hare Krišna (pri ktorých už nejaký čas aj žijem - nie však aktívne v komunite, nie som člen, no do chrámu to mám cez cestu - doslova). Podľa účenia Véd, tak, ako sa nám zachovalo, je všade prítomná duša (hlavným "príznakom" prítomnosti duše je vedomie - vedomie sa prejavuje, rastie, vníma...vidíme život...a to teda môžme vidieť všade...)

Musím podotknúť, že mnohí mnísi, ktorí majú 2. zasvätenie (ekvivalent kňaza v cirkvi) sú vlastne theurgovia, ktorí majú živý vzťah s Bohom. Mäso nejedia vôbec (ahimsa - nenásilie). Sú vegetáriani a čo sa týka rastlín, áno aj to sú žijúce cítiace bytosti. Preto všetko, čo zjedia, najprv obetujú Bohu na oltári. Aby bolo jedlo akarmické, t.j. zbavené karmy. Cieľom nie je pozitívna, alebo negatívna karma, no činnosti, ktoré nás ďalej karmicky nezaplietajú a sú očistené.

Mnísi sa pri tom opierajú o Védske učenie, na základe ktorého tak činia. Do toho spadajú aj vysoké hygienické štandardy, ktorých je mnoho, ku príkladu umytie si rúk a nôh po jedle (prasadam) - aby eliminovali vplyv subtilných bytostí, príjimanie prasadam v tureckom sede (odporúčané ayurvedou) a mnohé iné náležitosti. Sú v myšlienkovom prúde čistoty, dobra a spravodlivosti, nič nerobia pre seba, ale všetko v službe Bohu - a teda aj prijímanie potravy.

Mliečne výrobky (mlieko a jeho produkty) konzumujú, no taktiež je všetko pred jedením obetované Bohu. Mlieko získavali z kráv, ktoré chovajú a nikdy ich nezabijú. Osobne som bol pri týchto kravách u oddaného a pozoroval jednu, chorú, ako opúšťa telo. Nezabili ju. Jej karmický kredit musel dôjsť svojho konca. Teraz je s mliekom od kráv problém, sú staršie, nedávajú. Tak oddaní mlieko kupujú, snažia sa v tých automatoch na mlieko, ktoré by mali byť z čo najčistejšieho zdroja. Je to nutné "zlo" a navyše podľa Véd je mlieko substancia, ktorá sa nedá znečistiť (myslené asi nejako energeticky). Predsa to však obetujú Bohu - ako všetko.

Zabíjanie zvierat je teda "povolené" jedine v prípade sebeobrany, alebo nutnosti, ak nie je iná možnosť, ako prežiť.

Btw. Védy hovoria o tom, že všetky druhy jógy kulminujú v bhakti - odovzdanosti Bohu, čo mi potvrdil aj Veselý, keď vo svojej knihe Magie napísal jeden dôležitý bod: vrcholom cesty mága, je vzdať sa svojej vôle. Čo vlastne potvrdzuje aj Arion a iní autori.

Snáď som ti trochu osvetlil túto tému. Vzal som to trochu komplexnejšie, no snažil som sa o stručnosť - aby boli jasné aspoň základné súvislosti.

Ono, nebál by som sa siahnuť aj po Védskej literatúre a inšpirovať sa ňou. Mnoho vecí je popísaných jak v Bhagavadgíte, tak v Šrímad Bhágavatame. Nemusíme to odmietať, pretože "to nepatrí do klasického hermetizmu". Fanatizmus žiadneho druhu nie je prospešný a ako mi napísal jeden hermetik, akákoľvek cesta, ktorá vedie k Bohu, je správna.

A o to nám predsa ide, či nie? Prísť k Absolútnej Pravde...


Zpět na “William Mistele”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti