silence

Vše o tomto autorovi, informace, překlady, poznámky a komentáře

Moderátor: Cagliostro

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

silence

Příspěvekod Adam » 27 říj 2017, 11:29

Dnes na mě na fb koukl pěkný textík od WM, část jsem přeložil a vkládám - když je to jeden z těch sloupů ;-)

-----
Do někoho uhodí blesk, já byl zasažen mlčením...

Nepřipraveným a pokryteckým: Hranice země ticha stráží noční můry, hrůza a větry zoufalství.

Avšak ti, kterým se podaří je překročit a prozkoumat onu neznámou krajinu, naleznou nedozírné bohatství.


Ovládni mlčení a otevřou se ti brány komunikace do všech sfér. Budeš moci být v těsném kontaktu s jakoukoliv duchovní bytostí. Porozumíš sdělení duchů.

Zjistíš, že v tobě není nic, čeho by ses musel obávat nebo co bys musel popírat.
Všechny touhy se projasní. Z ticha povstávají sny, rodí se vize, v něm se taví vášně.

Obsáhneš-li síly ticha, nebudou ostatní vůbec schopni si představit, co konáš.

Ticho —
více než světlo či tma — umožňuje rozhled,
více než myšlenky a slova — dává porozumět,
více než pohyb či chtění — je zdrojem aktivity.

Ticho je neznámý terén – neviditelné pohoří, jež žádná armáda nepřekročí, žádný generál ani vojevůdce nepronikne, průzkumný letoun nepřeletí. Neoblehneš ho, nenapadneš...

Mlčení je vůle univerza pohybující se bez sebemenšího odporu vstříc svému cíli.

Proto! je vnímání nerušené vtírajícími se myšlenkami základem každé hermetické tradice. Spřátel se s mlčením a stane se z tebe bytost mnoha dimenzí.
Jak praví rčení: „Mnohá říše jest mágovi domovem, mnohá stvoření jej považují za jednoho z nich.“
-----

Ať se daří!

A.
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Tomorex
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 70
Registrován: 18 lis 2014, 10:50
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 103×
Obdrženo poděkování: 52×

Re: silence

Příspěvekod Tomorex » 31 říj 2017, 21:28

O mlčení se mi od něj líbilo tohle...


Občas si dělám srandu z jelenů. Myslí si, že jsem jejích tajný strážce, protože dokáži stát dokonale bez pohnutí, půl hodiny a jen naslouchat.

Občas si dělám srandu z Gnómů. Myslí si, že jsem jeden z nich, protože ve mne vidí Ticho miliardu let starého kamene.

Občas si dělám srandu z bytostí Nadzemské zóny. Myslí si, že jsem jeden z nich - strážce, přednosta, vedoucí všech částí lidské evoluce, protože v mém srdci je Ticho obsahující celý vesmír.

Občas si dělám srandu z Vesmíru. Myslí si, že jsem jeho dokonalý milenec, pravý společník a věčný přítel, protože když se na mě podívá, vidí svůj perfektní odraz a původní záměr, proč byl sám stvořen.


Zpět na “William Mistele”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti