Ten rules for spiritual begginers

Vše o tomto autorovi, informace, překlady, poznámky a komentáře

Moderátor: Cagliostro

Uživatelský avatar
Tomorex
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 62
Registrován: 18 lis 2014, 10:50
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 78×
Obdrženo poděkování: 47×

Ten rules for spiritual begginers

Příspěvekod Tomorex » 29 říj 2017, 11:10

Zdravím,

už před nějakou dobou Mistele zveřejnil knihu 10 rules for spiritual begginers. Parádní dílo, hodně inspirace, nových pohledů a přístupů, jak už to ostatně u Misteleho je vždycky :wide-smile: Rozhodl jsem se, že zkusím něco přeložit a hodit to sem a třeba se to bude i někomu hodit. Zatím jsem zvládl jen první (a nejkratší) "pravidlo".

Mějte se krásně a užívejte. :oko:


10. pravidlo – Království Země, Fyzická sféra
Ctnosti: Bystrost, Zkušenost, přizpůsobivost, instinkt přežití, produktivita, rozhodnutí uspět, sebedůvěra, sebeurčující, nezávislý, pevný, stabilní a trvající

Neřesti: Strnulost, samolibost, nehybnost, netečnost, nejistota, úzkostlivost, stádové myšlení, výstřednost, zaseklý, nenasytnost, sebestřednost, pocit opuštěnosti, bez domova


Výzva:
Získej Život, najdi hodnotnou činnost přímo pro tebe, která tě kompletně naplní. S naladěním puberťáka, kdy na tebe hormonální systém hází vše, co má, aby ses věnoval Zemi. Selži v plném zájmu, v plné pozornosti věnované Zemi, a ztratíš možnost udělat si z tohoto světu svůj domov.

Poznámka: Když jsi v tomto světě oděn lidským tělem, tak základní směrnice, která míří přes všechny další cesty, je, že jsi svobodný ve volbě, co si přeješ udělat se svým životem. Další možnosti tě mohou zatěžovat, ale stejně nakonec, je to Tvůj život, který budeš žít.

Jak vlastně objevit ta nejlepší rozhodnutí v životě? Dobře, tohle tě může vzít na dobrodružství skrze všechny sefiroty.

Magická praxe: Život je krátký. Investuj své úsilí pro to se nezaseknout.
Část 1: Pozorně prozkoumej své zvyklosti a zmocni se všech možností, aby tě zlepšily v tom, co děláš. Přeměna tvého života do příběhu, který stojí za to vyprávět, je cenné uspokojení.
Objevuj své smysly a udělej si z toho celoživotní praxi. Není konce v odhalování, v jejich moudrosti, v jejich moci transformace.

Část 2: Vědomí těla
Bez fyzického těla nejsi v tomto světě. Jsi někde jinde a na tomto místě věci jako historie, národnost, rasa, sociální postavení, náboženství – nic z toho nemá žádný význam. Z tohoto důvodu udržuj své tělo zdravé. Nevzdaluj se. Tolik věcí probíhá zrovna Teď a Tady. Starej se o své tělo.

Duševní pohoda (well-being) a být na zemi jako doma

Přemýšlej nad pocitem duševní pohody, spokojenosti jako něco, co nám dovoluje plně přijmout, plně si uvědomit a ocenit svět, ve kterým žijeme. S tím se ještě pojí pocit ležící za všemi našimi vnějšími akcemi, na kterých se podílíme. Tam se rozprostírá s harmonií a krásou. A tam je pochopení, že život ochraňuje a naplňuje.
Například lidé s pocitem vysoké duševní pohody cítí, že věci se v životě dějí přirozeně, když jsou připraveny se stát; to nejlepší v životě k nám přijde spontánně; přítomnost se nevyvíjí z minulosti a nehýbe se do budoucnosti. Spíše minulost, přítomnost a budoucnost jsou součástí té samé krajiny času, kde jsou všechny události navzájem propojeny a propleteny. Když je něco dříve v životě ztraceno, může to být někdy později znovu nalezeno. Ani vztahy nekončí. Život v nich se nese do dalších vztahů.
S tímto pocitem je přirozeně vyvíjející se život lemován mystikou. Když tento pocit k tobě přivítá, přestaň se vším, co dělá a soustřeď se na něj. Je to dárek, uznání a oslava Krásy světa okolo nás.
Frank Waters shrnul tento pocit duševní pohody ve své knize Pumpkin seed point. Během dlouhé zimy, zatímco studoval s indiány Hopi v Arizoně, napsal:

Občas se probudím v tichu noci s intuitivním pocitem s tajemným kontextem. V těchto chvílích absolutního míru se cítím osvobozen od nutného spěchání prostorem k dosáhnutí určitého bodu v čase … Na chvíli se pak zdá, že to je žijící, organický element, který tajemně pomáhá vyzdobit naše formy a růst …
Unášeni v moři nehybného času přijdeme na to, že jsou světy dostatečně veliké, abychom se stali sami sebou. (Adrift in a sea of motionless time, we come to realize there are worlds enough to becoming ourselves)


Magická hodnota: Tichá extáze

Gnómové (zemní bytosti) jsou bytosti, které se cítí nejvíce doma zde na fyzické úrovni. Samotnou hmotu považují za spirituální a neustále pátrají, jak ji měnit, formovat, transformovat, zvyšovat její vibrace a přidávat duši a mysl do přírody.
Gnómové ovládají tichou extázi. Na čemkoliv pracují, dělají to z celého svého srdce. Pro gnómy jednotka času je měřena od doby kdy začnou a dokončí projekt. Čas je definován zevnitř.
Na chvíli změň lidské vnímání času na geologické. Představ si, že jsi hora, balvan, kámen, strom, údolí. Samotný pocit být pevný jako kámen, trvající, nekončící, vytrvalý, pilný, je božská hodnota.

Tip: Fyzický svět je, kde se učíš nejvíce. Má tu nejstrmější učící křivku ze všech úrovní, protože jsi stále v kontaktu s konflikty, s potřebou překonávat naše limity a s úsilím o přežití.
Fyzický svět nabízí podporu pro všechny spirituální akce. Jak už jsem zmiňoval, bez fyzického těla nejsi v tomto světě, ale spíš na astrální či mentální úrovni nebo někde jinde. Fyzické tělo v sobě skrývá obrovskou sílu.
Přemýšlej nad svým tělem jako zrcadlo, které v sobě odráží celý vesmír se všemi jeho dynamickými a kreativními síly. Najdi tento odraz v sobě.

Mystéria:
Hmota obsahuje obrovské množství energie, kterou nenajdeš v žádném spirituální sféře. Můžeš zde dělat věci jako například, když Tesla vynalezl elektromotor využívající střídavý proud, a tím udělala c dalšího století kompletně jiný svět.
Přinášíš duše na tento svět skrze sex a rodičovství. Můžeš zde zanechat odkaz, který obohatí neuvěřitelné množství lidí.
V tomto světě je schován kámen mudrců. Kámen mudrců je zdokonalení, integrování, a přesnost všech energií ležících v přírodě. Může být dosáhnut skrze objev v mikrobiologii, chemii nebo skrze hlubokou meditaci.
A ve srovnání s mystériem kamene mudrců je sex magie. Kombinování polárních energii, plná síla mužského ducha sjednocena s plnou síle ženského ducha – tato krása a akt tvoření je daleko jednodušší zažít ve snu nebo ho dosáhnout na vnitřních pláních. Ale v této fyzické sféře ve fyzickém těle jsi schopen probudit kreativní síly, které mohou změnit celý svět. Astrální a vyšší sféry neví nic o této úrovni kreativity.
Ve skutečnosti, všechny spirituální nápady, vědomosti a vědění, jsou schopná být realizována na fyzické úrovni a tím mohou být jednodušeji zažívána a sdílena s ostatními. A zde můžeš vytvořit spirituální komunitu, která bude obohacovat po tisíce let.

Citát bytosti Zemské sféry:
Pro ty, kteří jsou nepřipraveni a pokrytci, je Ticho země chráněná nočními můrami, terorem a bouřemi beznaděje. Ale pro ty, kteří ji překročí a objeví tyhle neznámé krajiny, nejdou nevěřitelné bohatství.
Dosáhni u Ticha mistrovství a budeš mít prostředky pro komunikaci s jakoukoliv sférou. Budeš schopný mluvit s jakoukoliv bytostí. Budeš rozumět, když budou bytosti mluvit.
Objevíš, že v tobě není nic, co bys měl odmítat nebo se bát. Všechny touhy budou čisté. Ticho je místo, odkud pochází sny, rodí se vize a kam vchází vášně, aby byly transformovány.

Alosom

Zpět na “William Mistele”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host