Seznamte se s autorem

Vše o tomto autorovi, informace, překlady, poznámky a komentáře

Moderátor: Cagliostro

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Seznamte se s autorem

Příspěvekod marvin » 20 srp 2010, 14:45

Jak jsem již někde napsal, autor vydal knihu v nakladatelství Notrh Atlantic Books s názvem Undines: Lesson From The Water Spirit..

Zde uvádím mnou (opět střední kvalita) přeložený rozhovor s autorem:

Seznamte se s autorem: William R. Mistele



Obrázek


William R. Mistele se oddal studiu a praxi mnohých sprituálních tradicí. Od roku 1975 se stal studentem učení Františka Bardona o hermetické magii, systému výcviku, který obsahuje evokace a komunikace s přírodními duchy. Misteleho nová kniha „Unindy: Lekce ze světa vodních víl (Undines: Lesson from the Realm of the water spirits) se ponořuje hlouběji do světa vodních živlů (elementálů), odhalující jejich pravou magickou podobu pomocí série povídek, osobních setkání a přesvědčivých rozhovorů s královnami Undin.


Jaká kniha leží nyní na Vašem nočním stolku ?

Brána k opravdovému zasvěcení od Františka Bardona ležela na mém stolku posledních 30let. Obsahuje moje nejlepší sny a mé nejhorší noční můry.

Existuje kniha, která změnila Váš život?

Kniha Bible, Isaiah. Chtěl bych tak jako on vidět konec válek na zemi.

Jaké autory pro jejich práci obdivujete?

J.R.R. Tolkien. Jeho styl psaní splétá dohromady obyčejnost a magii.
Kdy jste pomyslel na to, že se stanete spisovatelem? Byl zde někdo,kdo Vás inspiroval k psaní?
Režíroval jsem a zahrál si v Tennessee Willamsově jednoaktové hře (drama o jednom aktu) „Mluv ke mně jako déšť a nech mě naslouchat (Talk To Me Like Rain and Let Me Listen.) To mě zasvětilo do konceptu toho, že slova jsou schopny prozkoumat a evokovat pocity bez omezení.

Kdo Vás nejvíce ovlivnil ve Vašem psaní?

Příběhy jako Poslední Jednorožec (The Last Unicorn) od Petra Beagla a Zapomenuté šelmy z Eld (The Forgotten Beasts of Eld) od Patricie A. McKilipové. Zacházejí s obrazy jakoby byli něco sladkého a intoxikujícího jako medovina a pocity jako překvapení a zázrak jako by byli magické.

Kvůli čemu jste se rozhodl, že napíšete knihu?

Byla to jednoduchá domácí úloha, kterou jsem si stanovil ve svém třicetiletém magickém cvičebním plánu. Po rozvinutí psychických schopností a vyšších úrovní koncentrace, vyjít ven a setkat se s nějakými gnómi, sylfami a salamandry. A také se spřátelit s královnami Undin. Sepsání knihy je pouze mé sdílení zkušeností. V průběhu editace jsem si uvědomil, že lidská rasa nevím téměř nic o těchto bytostech.

Existuje nějaký konkrétní příběh spojený se psaním této knihy?

Královny Undin mi slíbili, že potkám opravdovou ženu, která je mořskou pannou v lidském (ženském) těle. Kniha obsahuje příběh jedné takové ženy.

Jako věc by jste chtěl, aby si Vaši čtenáři odnesli z knihy?

Královny Undin jsou schopny empatie a a čistého vnímání (pochopení), jež je schopna je spojit je s kýmkoliv a přetvářet je zevnitř .Voda v přírodě na naší planetě vibruje s touto láskou. To je něco, co jsme schopni se učit ztělesnit v nás samotných.

Jak píšete? Máte denní rutinu? Co je na tom dobrého? Co na tom nesnášíte?

Psaní je zaznamenávání, upravovaní a revizování popisů mých zkušeností z první ruky. Praktikuji hodně naslouchání a hluboké kontemplace. Přidávám k tomu hodně cvičení abych to udržel ve formě. Trénuji svoji koncentraci tak abych byl schopný obstát s kýmkoliv na světě.
Často si sednu hrnkem kávy a medituji pět hodin. To mi dovoluje uvědomit si a popsat i velmi nepatrné pocity. Ale je to téměř nemožné popsat ostatním co dělám se svým dnem.

Jak jste našel nakladatele pro tuto knihu? Jaká je Vaše zkušenosti s takovýmto procesem?

Přítel mi nakladatele doporučil. Očividně úprava a revize jsou naprosto odlišné činnosti než psaní. Musím se změnit z extrémního introverta do funkčního extroverta.

Na čem dalším pracujete?


Další kniha je „Mořská panna v ženě“ (Mermaid Woman), kterou právě dokončuji. To jsou opravdové ženy, které nebyli nikdy popsány za celou historii. Vyhlásil jsem po nich celosvětové pátrání . Přicházejí ve skupinách po třech, takže když se setkám s jednou, potkávám také dvě další. Jsou to jedny z těch nejempatičtějších lidských bytostí na zemi.
Jsou zde spousty osobnostních znaků, které společně sdílejí. Například nevěří v čas. Ať již dítě nebo dospělá, cítí že jsou ve stejném emocionálním věku po celý život. A cítí se součástí přírody, která do značné míry definuje kým jsou. Jako děti tráví celý den i noc v zahradním bazénku, vaně nebo jezírku jestliže je rodiče nechají.

Co jste se dozvěděl o lidské povaze, co není dobře známo?


Kolektivní svědomí lidské rasy je defektní. Vůle, intelekt a schopnost pracovat a vytvářet jsou rozvinuty daleko více než schopnosti cítit. Beze změny v této rovnováze, Undinské královny rozhodly, že lidské vyhynutí je nevyhnutelné.

Co by mohlo na Vás čtenáře překvapit?

Pocházím z rodiny extrovertů – právníků, obchodníků a inženýrů. Já, ovšem, jsem mnohem introvertnější než Dalai Lama. Ale jak já říkám, když opravdově měníte sebe, tak ve skutečnosti měníte celý svět.
Otázka, na kterou se nikdo neptal, ta kterou chcete tak strašně zodpovědět je..
Co je skutečná mytologie? Neexistuje úkol jakéhokoliv významu pro hrdiny. Je zde pouze příběh který se vypráví na této planetě, a tím je síla lásky přetvořit svět a následky neúspěchu. Planeta Země očekává inteligentní druh který se objeví aby pocítil co cítí ona – jednotu s vesmírem. Undinské královny vědí. Lidská rasa nikoliv
.


Obrázek


originální text


William R. Mistele has devoted himself to the study and practice of many of the world’s spiritual traditions. Since 1975 he has been a student of Franz Bardon’s teachings on Hermetic magic, a system of training that includes the evocation of and communication with nature spirits. Mistele’s new book, Undines: Lessons from the Realm of the Water Spirits dives deep into the world of the water elementals, revealing their true magical forms through a series of stories, personal encounters, and compelling interviews with undine queens.

What book is on your nightstand now?

Initiation into Hermetics by Franz Bardon has been on my nightstand for the last thirty five years. It contains my best dreams and my worst nightmares.

Is there a book that changed your life?

The book of the Bible, Isaiah. Like him, I would like to see wars end on earth.

Who are some writers whose work you admire?

J.R.R. Tolkien. His writing style weaves together the ordinary and the magical.

When did you think about becoming a writer? Was there someone who got you interested in writing?

I directed and acted in Tennessee Williams’ one act play, Talk to Me Like the Rain and Let Me Listen. It introduced me to the concept of words being able to explore and to evoke feeling without limitation.

What’s the greatest influence on your writing?

Stories like The Last Unicorn by Peter Beagle and The Forgotten Beasts of Eld by Patricia A. McKillip. They treat images as if they are something sweet and intoxicating like mead and feelings like surprise and wonder as if they are magic.

What made you decide to write this book?

It was a basic homework assignment in my thirty five year magical training curriculum. After developing psychic abilities and higher levels of concentration, go out and meet some gnomes, sylphs, and salamanders. And also make friends with the queens of the undines. Writing the book is just sharing my experiences. In the process of editing I realized that the human race knows next to nothing about these beings.

Is there any particular story to tell concerning the writing of this book?

The undine queens promised me that I would meet real women who are mermaids in women’s bodies. The book contains the story of one such woman.

What is the one thing that you want readers to take away from your book?

The undine queens possess an empathy and a pure receptivity that are able to unite with and transform anyone from within. Water in nature on our planet vibrates with this love. This is something we can learn to embody within ourselves.

How do you write? Do you have a daily routine? What’s good about it? What do you hate about it?

The writing is recording, editing, and revising descriptions of my first hand experiences. I do a lot of listening and deep contemplation. I throw in lots of exercises to try to keep in shape. I train my concentration so I can compete with anyone on earth.

I will often sit down with a pot of coffee and meditate for five hours. This allows me to perceive and describe very faint impressions. But it makes it next to impossible to explain to others what I did with my day.

How did you find the publisher for this book? What has your experience with the process been like?

A friend referred a publisher to me. Obviously, editing and revising are totally different activities than writing. I have to change from being an extreme introvert to becoming a functional extrovert.

What are you working on next?

The next book, Mermaid Women, I am just now finishing. These are real women never before described in history. I have a global casting call for them. They come in groups of three so when I meet one I meet two more as well. They are the most empathic of all human beings on earth.

There are a number of personality traits they share in common. For example, they do not believe in time. Whether adult or child, they feel they are the same emotional age their entire lives. And they feel a part of nature to the extent it defines who they are. As children, they will spend all day and night in a backyard pool, a bath, or a lake if their parents let them.

What have you learned about human nature that isn’t common knowledge?

The collective conscience of the human race is defective. Will, intellect, and the capacity to work and to build are developed far in excess of our ability to feel. Without a change in this equation, the undine queens consider that human extinction is inevitable.

What single thing might people be surprised to learn about you?

I come from a family of extroverts—lawyers, businessmen, and engineers. I, however, am more introverted than the Dalai Lama. But it is my training that if you genuinely change yourself, you do in fact change the world.

The question no one asks, the one you’re itching to answer is…

What is genuine mythology? There is no hero’s quest of any significance. There is only one story being told on this planet and that is the power of love to transform the world and the consequences of failure. The planet earth waits for an intelligent species to appear that can feel what she feels—a oneness with the universe. The undine queens know this. The human race does not.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Seznamte se s autorem

Příspěvekod Adam » 28 zář 2015, 17:10

Přeložil jsem ten stejný rozhovor, protože mi přišel zajímavý, a až teď jsem si všiml, že nosím mouku do mlejna :-) Nicméně sem překlad přidávám, už proto, že se tím na okamžik oživí tento příspěvek.


William R. Mistele zasvětil svůj život studiu a praxi mnoha světových duchovních tradic. Od roku 1975 se věnuje hermetické magii podle systému Františka Bardona, který zahrnuje mj. evokace a komunikaci s duchovními bytostmi přírody (elementárními bytostmi). Misteleho nová kniha, Undiny: lekce z říše vodních bytostí, se noří hluboko do světa vodních elementálů, odhalujíc jejich pravou magickou povahu prostřednictvím řady povídek, osobních setkání a podmanivých rozhovorů s královnami rusalek.

Jakou knihu máš právě teď na nočním stolku?

Bránu k opravdovému zasvěcení od Františka Bardona – ta je na mém nočním stolku posledních pětatřicet let. Obsahuje moje největší sny i nejhorší noční můry.

Je nějaká kniha, která Ti změnila život?

Biblická kniha Izaiáš. Stejně jako on bych se rád dožil toho, že uvidím konec válek na zemi.

Můžeš jmenovat nějakého spisovatele, jehož práci obdivuješ?

J. R. R. Tolkien. Jeho styl psaní mísí dohromady to všední spolu s tím magickým.

Kdy Ti přišlo na mysl, že by ses mohl stát spisovatelem? Probudil v Tobě někdo zájem o psaní?

Režíroval jsem a zároveň i účinkoval v jednoaktové hře Tennessee Williamse, Mluv ke mně jako déšť a nech mě naslouchat... [1953]. Tato zkušenost mne přivedla ke konceptu slova jako nástroje, s jehož pomocí lze neomezeně objevovat a vyvolávat pocity.

Jaký vliv měl největší dopad na Tvé psaní?

Povídky jako Poslední jednorožec Petera Beaglea a Zapomenuté bestie Eldu od Patricie A. McKillipové. Dokáží vykreslit obrazy tak sladké, že jsou opojné jako medovina, a vyvolat pocity překvapení a úžasu, které Tě dokonale okouzlí.

Co Tě přimělo napsat tuto knihu?

Byl to základní domácí úkol, který mi byl zadán v rámci mého pětatřicetiletého magického výcviku. Až zdokonalíš své duševní schopnosti a dostaneš se na vyšší úroveň koncentrace, jdi a seznam se s gnómy, sylfami a salamandry. A spřátel se s královnami rusalek. Napsání knihy už je jen sdílením těchto zkušeností. Během redakčních prací mi došlo, že lidstvo o těchto bytostech neví zhola nic.

Měl bys pro nás nějakou příhodu, která se vztahuje přímo k psaní Tvé knihy?

Vodní královny mi slíbily, že se setkám se skutečnými rusalkami v ženském těle. Kniha obsahuje příběh jedné takové.

Jakou jednu věc bys chtěl, aby si čtenář z Tvojí knihy vzal?

Vodní královny disponují vcítěním a dokonale čistou senzitivitou, skrz které jsou schopny se s kýmkoliv (niterně) spojit/propojit/sjednotit a vnitřně ho přetvořit. Voda v přírodě na naší planetě vibruje tou samou láskou. To je něco, co si můžeme – pokud chceme – osvojit, zvnitřnit.

Podělíš se s námi o to, jak píšeš? Je to každodenní rutina? Co dobrého Ti to dává a co Tě na psaní nebaví?

Ten proces zahrnuje zaznamenávání, opravování a revizi popisů mých přímých zkušeností. Hodně času strávím nasloucháním a hlubokou kontemplací. A zkouším stále nějaká nová cvičení, abych se udržel ve formě. Trénuji koncentraci tak, abych se vyrovnal komukoli na zemi.

Často si sednu se šálkem kávy a medituji třeba pět hodin. To mi umožňuje zachytit a popsat velmi jemné – sotva patrné vjemy. Ale je téměř nemožné vysvětlit ostatním, čímže jsem to vlastně strávil celý den :-)

Jak se Ti pro svou knihu podařilo najít vydavatele? A jaká byla Tvá zkušenost s přípravným procesem?

Kamarád se o mně zmínil jednomu nakladateli. Samozřejmě – redakce a úpravy textu jsou úplně jiný druh práce, než psaní. Musel jsem se [mimo jiné] přeladit z mé přirozenosti extrémního introverta do polohy funkčního extroverta.

A na jakém novém projektu pracuješ teď?

Další knihu, Ženy – mořské panny, právě dokončuji. Jedná se o skutečné ženy, které nebyly nikdy dříve v historii popsány. Vypsal jsem globální kasting, abych je oslovil a našel. Přichází po trojicích, takže jakmile potkám jednu, brzy poté se objeví i další dvě. Jsou to nejempatičtější lidské bytosti na [planetě] zemi.

Jako osobnosti sdílí řadu stejných znaků. Například vůbec nevěří v čas [jako veličinu], ať dospělé nebo děti, cítí se po emoční stránce celý život stejně staré. A vnímají se jako součást přírody – do té míry, že se skrze ni definují. Jako děti tráví dny a noci někde v bazénku na dvorku, ve vaně nebo v jezeře, pokud je ovšem rodiče nechají.

Co ses dozvěděl o naší lidské přirozenosti, co se běžně neví?

Kolektivní svědomí lidstva je postižené. Vůle, intelekt a schopnost pracovat a budovat dalece přesahují naši schopnost cítit. Vodní královny jsou toho názoru, že nedojde-li ke změně této ne/rovnice, je vyhynutí lidstva nevyhnutelné.

Jakou překvapivou věc by se lidé mohli dozvědět o Tobě?

Pocházím z velmi extrovertní rodiny – právníci, obchodníci a inženýři. Já, oproti tomu, jsem větší introvert než Dalajláma. Nicméně podstatou mého tréningu je, že dokážu-li opravdu změnit sám sebe, měním doslova celý svět.

Otázka, kterou Ti nikdo nepoložil, na kterou bys nesmírně rád odpověděl...?

Co je jádrem mytologie? – Žádný hrdinský úkol a jeho splnění nemůže mít ve skutečnosti nějaký signifikantní význam. Je tu jenom jeden – stále stejný – příběh, který se vypráví na této planetě, ten o síle lásky, která proměňuje svět a následky [lidského] selhání. Planeta země čeká na inteligentní druh, aby [jím/jeho citem] mohla projevit, co cítí – jednotu s univerzem. Vodní královny to umí. Lidstvo nikoliv.
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Seznamte se s autorem

Příspěvekod Rota » 29 zář 2015, 19:44

Adame děkuji ti za nás všechny tady, za tvou práci s překladem textu.
Ať se ti daří. Rota

Nantoseulta
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 1
Registrován: 22 říj 2015, 10:09
pohlaví: Žena

Re: Seznamte se s autorem

Příspěvekod Nantoseulta » 24 říj 2015, 12:14

Dobrý den, prosím Vás je něco od Williama R. Mistele přeloženo do češtiny?
Děkuji :stir:

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Seznamte se s autorem

Příspěvekod Adam » 24 říj 2015, 17:58

... přeloženo do češtiny:

oficiálně ne, ale tady na fóru je několik překladů Misteleho článků a nejucelenější překlad jeho věcí pochází ještě z archivu starého bardonovského webu, kde byly přeloženy komentáře k Bráně právě od Misteleho a taky Rawna Clarka plus i nějaké další články či povídky. Občas tu někdo něco nového přidá. Je-li to ve tvých silách, docela stojí za to se podívat i po originálech na Misteleho stránkách.

Zdraví, Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Seznamte se s autorem

Příspěvekod zebyja » 26 říj 2015, 10:56

Také mám stále doma spoustu článků z Misteleho Facebooku, přeložené do češtiny.. Nejsou zkontrolované.. Měl jsem v plánu je sem dát, ale nedostal jsem se k tomu..
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy


Zpět na “William Mistele”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti