Spagyrie

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátor: Brno

Arborius
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Arborius » 19 črc 2018, 10:52

Dovolil jsem si pro místní nadšence přidat, něco moudrosti od našich hermetických mistrů a předchůdců...;-)

Nestačí lék jen "umět" vyrobit ale i zařadit do řádu světa. (Spásy světa a lidí)

Michael Maier, doktor filosofie a lékařství, císařský korunovaný básník.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Michael_Maier

Maier v Praze též vytiskl dvě své knihy, do nedávné doby neznámé. První z nich je
De medicina regia & vere heroica, Coelidonia - DARU NEBES jež byla podle šifrovaného údaje na rubu titulního listu vydána v červenci 1609 v Praze.“V její první části líčí Maier svůj život jako složitou cestu za alchymistickým poznáním, jež pro něj měla významné symbolické přesahy; druhou a třetí část tvoří výklady o teorii a praxi jeho alchymistické laborace.

více http://www.historie.hranet.cz/heraldika ... va2005.pdf

Své vyznání začíná slovy:

" Je naprosto nezbytné, abys před tím, než podáš některý z následujících léků, poklekl a pokorně a s jasnou myslí pronesl s očima pozdvihnutýma k nebi třikrát následující modlitbu k uctění Svaté a Jedinečné Trojice, aby tvůj lék získal lepší účinnost a lépe chránil nemocného člověka před vysílením a navrátil mu vytoužené zdraví."

Poté lékař - alchymista či spagyrik pronese modlitbu k Bohu

"Pane Ježíši Kriste, jenž jsi pravou spásou všech lidí, Pane, jenž jsi tím, kdo ve své Dobrotě a Moudrosti stvořil všechny dobré věci. Vím, že bez tebe není na světě nic dobrého. Proto se pokorně modlím k tvé Velikosti, neboť vím a pevně věřím, že bez tvé dobroty není nic dobrého, bez tvé velikosti nic velkého, bez tvé trvalosti nic trvalého, bez tvé moci nic mocného a bez tvé moudrosti nic moudrého. Nic nemiluje bez tvé lásky, nic není slavné bez tvé slávy a nic není spravedlivé bez tvé spravedlnosti. Vím, že jsi zázračně stvořil člověka a vtiskl mu tvar a že jsi mu dal lék navracející lidským tělům zdraví. Požehnej tento lék, aby všechny síly, jež jsi do něj na počátku vložil, směřovaly k vytouženému cíli, a aby člověku, který jej pozře, přinesl zdraví těla i mysli.

Skrze téhož Pána Ježíše Krista.

Amen."
Přílohy
c667fa1d409ea16de6654e33cd02343c.jpg
Dar Nebes - Kristus
Michael_Maier_portrait.jpg
Michael Maier

Arborius
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×

Příspěvekod Arborius » 19 črc 2018, 11:14

To zrání bylin v našich nebesích je krásné ))) i když koule je dokonalejší tvar ...

https://www.youtube.com/watch?v=zgND46QtUOs

Ale trochu se děsím toho nerezu ))) všude v laboratoři )))

asi jako té sterility duše ....této laboratoře

http://www.erbenobili.com/en/video/erbe ... video.html

Ale, je zajímavé si to projít..

Kuato
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 64×
Obdrženo poděkování: 199×

Příspěvekod Kuato » 27 srp 2018, 10:12

sveceni.jpg
pridavam tez jednu fotku s zivlovymi elixiry vyrobenymi spagyrickou cestou do podoby esenci - zde tedy az obrazek z rana po prvnim sveceni ted v sobotu v noci, ktere jsem experimentalne udelal ritualem evokacnim. prvne jsem zkousel takto slozity ritual s vice nez jednim ohniskem pro soustredeni a byl jsem mile prekvapen jak dobre to slo. akorat na me v prubehu volani prisla obrovska unava a musel jsem to ukoncit ponekud drive. jen jedna ze ctyr bytosti se predstavila v podobe, ostatni zustaly jeste trochu nekonkretni, pres jejich zjevnou pritomnost. nemel jsem uz dost sil to dotahnout do konce. i kdyz tedy uspech shledavam pouze dilcim, bylo to pro me opet overeni faktu, ze neodflinknute spagyraty slouzi jako velmi dobre laditka pro zamereni na sferu. toto sem davam jako pripomenuti, ze oblast spagyrie nekonci v laboratori, ale ze se naprosto volne prolina s oblasti prakticke magie.

Zpět na “Zajímavosti”