Tři verze Frabata

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátoři: uživatel1, Arex

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Tři verze Frabata

Příspěvekod Michal » 26 kvě 2023, 09:19

Ahojte, díval jsem se, že někdo tady na fóru posílal link na nějakou novou verzi knihy Frabato, konkrétně Das Original-Manuskript des ¿Frabato¿, ale bylo to původně vlákno nových členů, tak jsem nechtěl psát hned offtopic :D A radši píšu do nového vlákna.

Mně se podařilo najít online článek člověka, který se těmi verzemi Frabato zabýval. Zde je automatický český překlad té stránky z anglického originálu: https://hermeticnexus.wordpress.com/2010/09/12/the-three-frabatos/

V Bauerově verzi je pánem černé lóže přítel, který se s Bardonem rozejde kvůli závisti a jehož duši Bardon nakonec zachrání. Tento rukopis začíná tím, že Bardonovi bylo nařízeno napsat předat hermetické učení v knižní podobě. Je zobrazován jako někdo, kdo dosáhl hodně, ale stále má starou karmu, kterou musí splatit. Trpí neúspěchy a nakonec se pokusí vzít si život, ale selže a uvědomí si, že se nemůže vyhnout své odpovědnosti. Právě k této verzi směřuje dopis Votavové.

Verze Rüggeberg je ta, kterou většina z nás zná. Tato verze končí tím, že Bardon dostane pokyn, aby napsal své knihy.

Ve verzi Aurora, která také tvrdí, že je původní verzí, je Bardon opět zobrazen jako někdo s jistými lidskými selháními, protože přísahá, že vymaže své nepřátele z povrchu zemského.


Taky jsem našel několik knih Františka Bardona v maďarštině. Jako první kniha v tom pdfku je Bauerova verze Frabata.
franz-bardon-osszes-olvas-s.pdf
Knihy Františka Bardona v maďarštině
(25.48 MiB) Staženo 24 x
Při troše snahy by z toho šel získat automatický překlad do češtiny.

Je možné, že ta Das Original-Manuskript des ¿Frabato¿ bude jedna z těch verzí, nebo nějaká další verze. V němčině jich mají alespoň podle amazonu nějak víc. Napsat knihu o čemkoliv může kdekdo.

Zpět na “Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti