Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátoři: uživatel1, Arex

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod StarWalker » 25 led 2012, 14:38

Zdravím, nejsem si jistý, zda se to zde již nevyskytlo(nic jsem nenašel), ale na Youtube se objevil dokument od Mistru Bardonovi od jistého Martina Faulkse. Dal si tu práci a zajel k nám do ČR udělat rozhovor s panem Lumírem Bardonem. Bohužel pro neanglicky mluvící, je to celé sestříhané, takže české odpovědi jsou nekompletní a je slyšet jen dotazovatel a překladatelka.

Zde je odkaz na celý dokument: http://youtu.be/ewNNYUgd_9E

A zde jsou kratší videa, ve kterých se zachovaly celé české odpovědi: http://www.youtube.com/user/MartinJFaulks/search?query=franz+bardon

;) V dalších videích Faulkse jsou nějaké ukázky z jeho praxe...
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod Kenneth » 14 srp 2012, 21:58

StarWalker píše:Zdravím, nejsem si jistý, zda se to zde již nevyskytlo(nic jsem nenašel), ale na Youtube se objevil dokument od Mistru Bardonovi od jistého Martina Faulkse. Dal si tu práci a zajel k nám do ČR udělat rozhovor s panem Lumírem Bardonem. Bohužel pro neanglicky mluvící, je to celé sestříhané, takže české odpovědi jsou nekompletní a je slyšet jen dotazovatel a překladatelka.

Zde je odkaz na celý dokument: http://youtu.be/ewNNYUgd_9E

A zde jsou kratší videa, ve kterých se zachovaly celé české odpovědi: http://www.youtube.com/user/MartinJFaulks/search?query=franz+bardon

;) V dalších videích Faulkse jsou nějaké ukázky z jeho praxe...



Chci se zeptat - jaký na to máte názor?

Podělím se o jednu historku - cca. 2 roky starou.
Byl jsem v Londýně v jednom okultním knihkupectví a říkal jedné paní, že jsem z ČR a že mě zajímá dost Bardon. Paní si na mě vzala kontakt a že se mi ozve jeden pán, co má o Bardona eminentní zájem. Asi za měsíc se mi ozval Faulks - že si se mnou musí dát skype rozhovor - vyměnili jsme si mail a pak se mi už neozval :-)
No a teď tady vidím toto a jsem víc než rozpačitý - nindža, taiči mistr, zednář v jedné osobě - kladoucí banální otázky bez větší znalosti hermetismu - hlavně mi to celé přijde víc o Faulksovi, než o Bardonovi...

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod marvin » 15 srp 2012, 08:28

No, myslím že Faulks je taková osůbka všelijaká.. Cítím v něm takový dost rozpor, na druhou stranu se hodně sanží a publikuje věci na netu jak se dá. Samozřejmě je v tom hodně jeho osoba, ale tak každý jsme nějaký: )
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod StarWalker » 16 srp 2012, 16:45

Kenneth píše:...


Když jsem objevil na Youtube tahle videa, tak jsem zkoušel Faulksovi psát, jestli mu čirou náhodou nezůstala i nesestříhaná verze s celými českými odpověďmi pana Lumíra. Bez odpovědi. Zkusil jsem jiný kontakt - opět bez odpovědi. Když k tomu přičtu to, co píšeš, tak by se dalo usuzovat, že komunikativní je jen tehdy, když mu někde kvete pšenka.

S tím nidžovským a taiči mistrovstím je to asi tak, že na západě má mistrovský stupeň cca kdejaký jouza. Faulks je holt nadšenec a zřejmě i exhibicionista, tak mu tu chvilku "slávy" přejme... ;)
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod Cagliostro » 20 srp 2012, 21:09

Napadá mě trochu jiná myšlenka, pokud by L. B. souhlasil, můžeme s ním udělat nějaký "vlastní hovory". Jen můj návrh ;)

I když se domnívám, co mohl řekl, včetně jeho Vzpomínek na F. B.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod marvin » 22 srp 2012, 09:56

no, věřím, že by se to domluvit dalo, ale důležité je zvolit správné otázky..
na co by ses ho chěl zeptat?

mohli bychom založit nové vlákno a položit panu Lumírovi otázky. Třeba v emailu, možná by pro něj bylo jednodušší odpovědět touto formou. Že by třeba lidé na foru do vlákna vložili svoje dotazy a ty by se potom hromadně přeposlaly..

nevhodné, hloupé otázky bychom vyloučili:-)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod Cagliostro » 22 srp 2012, 10:13

Odpovědi na otázky co mám jsem již dávno obdržel ;)

marvin píše:
nevhodné, hloupé otázky bychom vyloučili:-)


Samozřejmě. Nebudem se ho ptát na nedůležité věci.
Ego sum, qui sum!

Karom
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 7
Registrován: 09 čer 2011, 19:52
pohlaví:

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod Karom » 22 srp 2012, 10:40

Cagliostro píše:Napadá mě trochu jiná myšlenka, pokud by L. B. souhlasil, můžeme s ním udělat nějaký "vlastní hovory". Jen můj návrh ;)

I když se domnívám, co mohl řekl, včetně jeho Vzpomínek na F. B.


Zajímavý nápad,nemuselo by to být špatný

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod marvin » 22 srp 2012, 10:46

pokračování na téma vlastních otázek prosím zde http://www.frabato.cz/viewtopic.php?f=4&t=558
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
mirmin
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 75
Registrován: 28 říj 2010, 19:28
pohlaví:

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod mirmin » 22 srp 2012, 20:28

Cagliostro píše:Odpovědi na otázky co mám jsem již dávno obdržel ;)

marvin píše:
nevhodné, hloupé otázky bychom vyloučili:-)


Samozřejmě. Nebudem se ho ptát na nedůležité věci.


Ahoj.Myslim ze by sa mohlo trochu upresnit a nasmerovat coho sa otazky maju dotykat.Napriklad ako v Otazkach na mistra Ariona.Teda astralu,mentalu,fyzicna,akasi.Alebo len vycviku podla BKOZ-otazky s tym suvisiace.Alebo vseobecne prostredia a doby,ked a kedy zil FB.
Vsetko dobre.Inac dobry napad.

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod Kenneth » 02 zář 2012, 23:43

Zdravím

dokopal jsem se zkouknout ten rozhovor celý a dělal jsem si poznámky - tady sepíšu, co mi přišlo zajímavé / ušetří vám to čas + třeba z toho vyjdou zajímavé postřehy.
Jen varuju, ne všemu jsem rozuměl, protože je tam šum a manželé Faulksovi do toho navíc pouštějí nějakou muziku. Lumírovi odpovědi jsou skoro vždy ustřiženy, čili vycházím jen z té překladatelky. Osobně si myslím, že tam toho nebude více právě pro tu jazykovou bariéru a natahování s překlady.

Obecně: Faulks se ptá na věci zaměřené na praxi (primárně BKOZ ne více) - jelikož nezná nic o kontextu prvorepublikové scény a Bardona v ní, neptá se na nějak do hloubky. Často se opakují věci, ktr pan Lumír už napsal nebo je psal Dr.MK. Nemluvě o tom, že otázky jsou spíš naivní (nejsou ale úplně hloupé a člověk by se na to taky asi zeptal)


a) FB nelze evokovat pomocí jména Frabato - jeho "pravé jméno" končí na "-nanda" (Lumír to asi zná, ale nikdy otce takto nevolal)

b) je tam nějaký příběh o setkání s Bardonovým pravým mistrem Mahum-Tah-Ta (vzhled a la Kristus) - Lumírovi to vyprávěla maminka - jeli do Hradce na Moravicí a tam potkali (a tady bylo špatně rozumět čili to nevím přesně) buď astrální odraz, ktr matka neviděla, ale FB jo - a nebo někoho, kdo mu byl podobný

c) historka, jak se Dr.MK zbavil brýlí a pomohl v tom i Lumírovi - je to jakýsi rituál s bramborou (vyvrtá se do ní díra, naleje snad fluidický konedenzátor a asi zasadí do země) (opět nešlo moc rozumět)

d) Lumír moc nevěříl fotkám elementálů, co mu poslali Stejnar a Ogris - nečetl jsem zatím jejich knihy, ale tipuju, že to byly fotky z Klubu Horev, ktr jsou nejspíš podvrh - Lumír dále vysvětluje, že tyto entity nelze fotit fyzicky, ale je nutno bytost impregnovat živlem země a pak ji fotit
--- pokud ji naopak vidí v magickém zrcadle - tak se vize překreslí (čímž asi zodpovídá, jak se dělaly ty obrázky v jeho knihách - snad to dělala Irina Nováková (moje spekulace)
---- k Novákové ještě Lumír dodává, že neví, jestli ty vize obrazů měla ona nebo její otec, ktr jí to nadiktoval

e) Bardon by prý ocenil současnou dobu pro její materialismus, protože by mu lidi dali pokoj a nepronásledovali jej

f) Lumír ukazuje místnůstku, kde FB cvičil (ftoka je cca. na 19:30 min) - prý byla celá černě vymalovaná + hodně tmavá sama o sobě

g) dlouhá pasáž o spagyrické výrobě léčiv - nejprve se ty byliny fermentovaly s alkoholem v kádích, aby se vytvořila esence (působící na mentální úroveň) / zbytek bylin se usušil a spálil - esence se smíchala s tím popelem = vznikla spaygyrická esence (působící na astrál) / nakonec se tato smíchaná esence hodiny zahřívala (ta pára se tam nějak vracela) a do několika hodin se vytvořila kvintesence = tj. filosofický kámen (působící na akášu)

h) ale nešlo jen o byliny a spagyrii - Bardon uměl člověka jasnovidně přečíst a ihned sestavit diagnózu - léčil i kabalistickými formulkami

i) Bardonův prsten v sobě mel tygří oko - byl spojen s bohyní Isis nebo Mahadéví (Lumír ale neví odkud prsten byl)

když se Faulks ptá na Crowleyho - tak to Lumír potvrzuje, že to FB přeložil

j) když se Faulks ptá odkud jsou cvičení z BKOZ (zmiňuje Indii, Tiber, Egypt, kabala) - Lumír odpovídá, že vliv byl hlavně z Egypta

k) otázka, zda-li byl set karet tarotu kompletní zodpovězena není - Lumír neviděl více než známé 3 karty - když se hovoří o dalších knihách, tak zmiňuje jen známý 4. díl + 5-díl., ktr měl být o alchymii - hovoří se o 9 arkánách (tj. knihách) - ale detaily nezazní (nebo jsem blbě rozuměl)

l) FB si psal údajně s někým s Tibetu a Austrálie a stěžoval si na poměry za totality - z toho důvodu byl nařčen z velezrady, když ty dopisy našli

m) Dr. MK doporučil Lumírovi nedělat runovou magii - bylo to v souvislosti Lóží 99 (Lumír potvrzuje legendy - tj. Hitler byl jejím členem, dokonce i Tomáš Baťa byl jejím členem, existuje černá lóže tibetských mnichů - a proto se z nějakého důvodu nemá praktikovat runová magie
(dle mého jsou to narážky na nacistickou mystiku a zájem nacistů v Tibetě)

n) kdo nezvládne BKOZ v tomto životě - může se k ní vrátit v tom příštím / Lumír dělí otcovy žáky na ty nejlepší (Dr.MK), pak na těch pár co se dostalo k PME a nakonec pražskou skupinku, co vlastně dělala jen první stupně BKOZ (a která docela možně byla strůjcem mnoha legend o FB)

o) Dr.MK říkal, že když se věci moc daří, tak je to špatně - Bardon jej kontinuálně testoval - např. přijel k nim hovořit o magii a on jej nechal natírat okna :-)

p) pakty a smlouvy se nemají uzavírat ani s bytostmi světla

q) normální člověk vyzařuje cca na 1m kolem sebe / Bardon byl schopen na 10m

r) člověk si má ponechat nějaké charakteristické vlastnosti ("špatné" není úplně to správné slovo, ale něco v tom duchu) - nejde o to se stát světcem (resp. mág nemá být světcem), ale najít rovnováhu mezi dobrými a špatnými vlastnosti

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod Anubis » 12 zář 2012, 11:06

Kenneth píše:r) člověk si má ponechat nějaké charakteristické vlastnosti ("špatné" není úplně to správné slovo, ale něco v tom duchu) - nejde o to se stát světcem (resp. mág nemá být světcem), ale najít rovnováhu mezi dobrými a špatnými vlastnosti

Ta rovnováha mezi dobrými a špatnými vlastnostmi má být zažita jen v mysli, aby se ta uchovala co nejotevřenější resp. neutrální, tak aby primárně neodsuzovala. To, jak se projevujeme navenek by mělo být veskrze kladné!

Pokyn, že si má člověk nechat nějaké vlastnosti je docela směšný. Protože ty fixní (nevytvořené v mysli) zůstanou stejné do doby, než opustíme sluneční soustavu. Některé jsou veskrze pozitivní, jiné negativní, ale u většiny se dá polarita měnit. Výjimkou jsou různé konstelace, které to dočasně mění a přítomnost lidí, kteří můžou po dobu setkání polaritu některých našich vlastností určit, nebo zesílit.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod Cagliostro » 13 zář 2012, 21:02

Anubis píše:Protože ty fixní (nevytvořené v mysli) zůstanou stejné do doby, než opustíme sluneční soustavu.


Co soudíš o "duši" (Já) v tom smyslu, že si nechává vědomí všeho prožitého, nebo myslíš že vše prožitého okamžitě s novým vtělením (Já) zapomíná? Vím, že jsem to tu již někde dříve psali, ale nějak to nemohu najít... chtělo by to asi dost razantní řez v technice...
Nebo si Já uchovává svou paměť, ale může jí individuálně použít jen za určité situace? Myslím, že jsi měl pro tuhle věc nějaký postřehy.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod Anubis » 14 zář 2012, 08:56

Cagliostro píše:Co soudíš o "duši" (Já) v tom smyslu, že si nechává vědomí všeho prožitého, nebo myslíš že vše prožitého okamžitě s novým vtělením (Já) zapomíná? Vím, že jsem to tu již někde dříve psali, ale nějak to nemohu najít... chtělo by to asi dost razantní řez v technice...
Nebo si Já uchovává svou paměť, ale může jí individuálně použít jen za určité situace? Myslím, že jsi měl pro tuhle věc nějaký postřehy.

Duše má v sobě všechny kombinace (minulosti, budoucnosti, životů...), ale my k ní nemáme přístup. To, kde jsou ukryty naše konkrétní vzorce chování, tendence a vlastnosti je tělo astrální, které má hodnotu jen v rámci naší reality (Země, resp. sluneční soustavy). Pokud z ní svým vědomím jakkoliv vystoupíme do reality vyšší, tak toto tělo a všechny vlastnosti ztrácí smysl. A to buď dočasně nebo navždy (při fyzické smrti; popř. rituálu, který údajně zničí astrální tělo - nezkoušel jsem). Při návratu z jakékoliv reality do hmotného těla (varianta bez smrti) se obnoví kontext a astrální tělo se znovuvytvoří. Je to díky tomu, že hmotné tělo má vlastní inteligenci a "pamatuje" si celý svůj vývoj. Vzpomíná si na prenatální část, kde byla vytvořena podvědomá složka astrálního těla a vzpomíná si na narození, kdy se vytvořila jeho vědomá složka. Dokáže tedy zpětně sestavit polarizovanou duši = astrální tělo. Duše je tedy uvězněna nejen z hlediska kombinačního, ale také se jeví kvůli astrálnímu tělu jako relativní.

Je to určitým záchytným bodem, protože mnoho důležitých lidí se narodilo ve speciální konstelaci, která určila jejich silnou individualitu, vlastnosti a schopnosti pro splnění jistého inkarnačního úkolu. Takoví lidé se navíc často pohybují nad astrálním světem, protože potřebují vyšší inspiraci. Změny za života tedy nepřicházejí v úvahu (pokud si s někým nevyměníme tělo).

Největší zmatek, který se děje kolem fenoménu minulých životů je způsoben tím, že duše je doopravdy kolektivní. Pokud se tedy zeptáme na svůj minulý život, tak vznikne podobný malér, jako při dotazování na budoucnost, popř. alternativní realitu, jak jsem psal vedle. Ten komplex, který jsem popisoval nám ukáže jen obrazy podle našeho vlastního uspořádání, on se k nám sklání, protože soucítí s naší omezenou představou. Zobrazí životy lidí, kteří mají podobné uspořádání, jako my v nynější podobě. Potom se někomu zdá, že byl např. Newtonem a Leibnizem, protože s nimi sdílí podobnou rovinu uvědomění. Paradox je, že oba žili ve stejné době... Všechna tato oblouznění vychází z toho, že duši nebereme jako kolektivní, nechceme ji sdílet - proto vzniklo astrální tělo, které ve svých variacích jde k nekonečnu.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod Cagliostro » 14 zář 2012, 10:11

Dobrý. K tomu mě napadá ještě jedna věc s konkrétním příkladem. Spiritisté věří, že dokáží vyvolat osobu dávno zemřelou, v řadě případů jde ale jen o larvy a fantomy. V zcela mimořádné situaci mohou vyvolat, a to ne všichni, duši člověka, který se za ten věk tisíců let jaksi dostal mimo naší sféru. On tedy ztratil vědomí, které však jaksi v sobě má ukryté. Pokud se vrátí sem, musí se ztotožnit se Zemí a sférou, kde žil. V tu chvíli ztratí duše pojem o jiných světech, kde skutečně pobývá. Po ukončení spiristické seance opouští naší sféru, zapomíná opět svůj život zde a vrací se mu paměť na realitu, kde žije.
Asi takto...
Ego sum, qui sum!


Zpět na “Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů