Otázky na pana Lumíra Bardona

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátoři: uživatel1, Arex

Meli by jste zájem položit panu Lumírovi nějakou otázku o jeho otci ?

ANO (v případě, že máte otázku)
4
StarWalker , martias , AŠMüBafoBArdGoteZchA , Šálukim
17%
ANO (je toho tolik na co bych se ho chtěl zeptat, ale nic konkrétního)
7
marvin , Firzen , aggel , Pete , verona , Maromadus , sauno
30%
NE (nevím na co bych se ho zeptal)
5
Adam , Windik , kedrigern , majstro , Nexus
22%
NE (myslím, že je zbytečného se ho ptát)
3
Ondra , Anubis , Cor Leonis
13%
NE (nechci ho otravovat a obtěžovat)
4
Cagliostro , Tomáš , DAn , kokosovyorech
17%
 
Celkem hlasů: 23

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Otázky na pana Lumíra Bardona

Příspěvekod marvin » 22 srp 2012, 10:43

Takže vtohle vláknu http://frabato.cz/viewtopic.php?f=4&t=417&p=4461#p4461 jsme na konci naťukli, že by nebylo tak úplně marné zeptat se p. Lumíra Bardona na pár otázek.. co si o tom myslíte?

Popřípadě ten, kdo odhlasuje první možnost, tak prosím o konkrétní návrhy otázek..
DÍKY
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Otázky na pana Lumíra Bardona

Příspěvekod StarWalker » 23 srp 2012, 19:26

Otázek mě napadá více. Vypíšu je zde tak, jako bych je pokládal přímo panu Lumírovi:

1. V knize "Vzpomínky na Františka Bardona" je zmíněno, že měl Váš otec knihovnu s okultními spisy a že si je nechával na výpujčku posílat i ze zahraničí. Vybavujete si názvy některých z těchto titulů, či jména autorů?
Dá se říci, že by upřednostňoval originály starších spisů, před jejich novějšími výklady?

2. Vyjadřoval se někdy Váš otec mezi řečí, pochvalně, či méně pochvalně, o naukách, které zprostředkovali H.P.Blavatská, nebo Rudolf Steiner v teosofii a antroposofii? Nevíte případně o zahraničních vazbách na některé z jejich následovníků?

3. Hovořili jste někdy s otcem o jeho studiích přírodního léčitelství? Zmiňoval se o tom, jak a kde výuka probíhala?

4. Váš otec byl zručný alchymista a spagyrik. Zabírala mu výroba léků hodně jeho času, nebo znal způsoby, jak vytáhnout z rostlin a minerálií arkánum zrychleně bez předlouhého opakování destilací a cirkulací?
Používal dostupné laboratorní vybavení, nebo jste u něj viděl i klasické alchymistické nádoby jako pelikán apod.?

5. Kontaktoval už Vás někdy někdo z české republiky s tím, že by chtěl o Vašem otci natočit dokument? Bylo by Vám případně proti mysli podílet se na takovémto díle?


Děkuji.
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Otázky na pana Lumíra Bardona

Příspěvekod mek onder » 21 zář 2012, 22:48

Pěkné otázky :-) jde vidět kam tím směřuješ ;)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Otázky na pana Lumíra Bardona

Příspěvekod Cagliostro » 24 zář 2012, 16:19

StarWalker píše:
5. Kontaktoval už Vás někdy někdo z české republiky s tím, že by chtěl o Vašem otci natočit dokument? Bylo by Vám případně proti mysli podílet se na takovémto díle?[/blok]

Děkuji.


Pokud je mi známo, k takové události v takovém měřítku nikdy nedošlo. Pár vzácností bylo, ale nikdy nešlo o samostatnou věc. A když takovéto věci probíhali u jiných hermetiků, nebyl osloven jejich potomek a pak to vypadalo tak, jak to vypadalo. Špatně.
Ego sum, qui sum!

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Otázky na pana Lumíra Bardona

Příspěvekod StarWalker » 26 zář 2012, 18:28

mek onder píše:

;) Díky. Jestli narážíš na bod č.5, tak se musím přiznat, že zázemí a výbavu k natočení dokumentu nemám, ale případná jasná odpověď by mohla posloužit někomu, kdo jej mít bude.


Cagliostro píše:

Rozumím. Škoda, že například takový Igor Chaun, nebo Viliam Poltikovič nejsou orientováni víc na "západní mystéria". Dovedu si představit, že by byli schopni natočit něco nepaskvilního k tématu.
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Otázky na pana Lumíra Bardona

Příspěvekod mek onder » 27 zář 2012, 00:47

Myslím,že na takové věci už je pozdě(natáčení apod.)lidi nemají neomezenou paměť a věčný život hmotný :( a to reaguji z reakcí přímých žáků FB,když se o to pokoušeli lidé už dříve (od pamětní desky,zdokumentování lidí v jeho okruhu,focení,filmování aj.).Chápat jejich důvody,myšlení a víru je dnes o dost náročnější než by se na první pohled zdálo.. ;) tak přeji moc štěstí citlivosti a úspěchu případným konajícím.. :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Otázky na pana Lumíra Bardona

Příspěvekod Saila » 31 srp 2013, 22:52

myslim ze by bylo celkem pekny natocit i celkove nejakej peknej dokument o bardonovi a hermetice apod... v televizi kdyzy davali nejakej serial o esoterickych vecech ale to bylo no... ani se k tomu nebudu moc vyjadrovat:-DD
trochu tim dokumentem pozvednout aspon nejaky zakladni povedomi lidi o magii a mystice:-)
All izz well :-)

Uživatelský avatar
verona
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 82
Registrován: 06 črc 2012, 13:12
pohlaví: Žena
Obdrženo poděkování:

Re: Otázky na pana Lumíra Bardona

Příspěvekod verona » 01 zář 2013, 17:32

Saila píše:myslim ze by bylo celkem pekny natocit i celkove nejakej peknej dokument o bardonovi a hermetice apod... v televizi kdyzy davali nejakej serial o esoterickych vecech ale to bylo no... ani se k tomu nebudu moc vyjadrovat:-DD
trochu tim dokumentem pozvednout aspon nejaky zakladni povedomi lidi o magii a mystice:-)


Zní to jako sci fi, ale bylo by to moc pěkný.

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Otázky na pana Lumíra Bardona

Příspěvekod Saila » 01 zář 2013, 17:39

tak zas tak nemozny to neni, staci jeden clovek s dobrou kamerou a dalsich par lidi znalych oboru co by k tomu neco rekli...
mluvilo se tu o Poltikovicovi... proc by to nemohl udelat nekdo jinej? :-D treba nekdo z nas..:-)
All izz well :-)

Uživatelský avatar
Bansuri
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 7
Registrován: 21 črc 2013, 13:00
pohlaví:

Re: Otázky na pana Lumíra Bardona

Příspěvekod Bansuri » 07 zář 2013, 16:25

někdo s vybavením, kamerou, mikrofony a záměrem by se našel, mám zkušenost s natáčením, postprodukcí, zvukotvorbou a nejsem sám, jednou se mi o něčem podobném zdálo :)

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Otázky na pana Lumíra Bardona

Příspěvekod Saila » 07 zář 2013, 19:07

to je pekny:-) to se musi skutecne promyslet:-))
All izz well :-)

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Otázky na pana Lumíra Bardona

Příspěvekod mek onder » 08 zář 2013, 21:18

.. hlavně o čem by se točilo.. :-) nejde jen o chuť točit ale chce to mit koncept ~ scénař a pak možnost dosadit tam lidi aby to za něco stálo,aby to mělo co říct :-) ... přeji ať se to podaří. :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Otázky na pana Lumíra Bardona

Příspěvekod Saila » 08 zář 2013, 21:37

to bylo mysleny tak ze zajem natocit by byl a ze by bylo fajn kdyby se sesli lidi co by s tim chteli mit co docineni a dali to vsichni dohromady:-D to znamena i nekdo kdo o tom dokaze neco rozumnyho rict:-)
ze by treba sem napsal chci do toho jit s tim a tim...:-D
All izz well :-)

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Otázky na pana Lumíra Bardona

Příspěvekod mek onder » 08 zář 2013, 21:49

S natacenim a mluvenim na kameru ma zkusenosti Arex :-) viz.za zrcadlem.. :)Zkuste u nej..vetsina tech lidi je skromna,sami bez popudu do toho jen tak nepujdou :) a pak ma dobre napady,treba poradi.. ;)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Otázky na pana Lumíra Bardona

Příspěvekod Saila » 08 zář 2013, 22:01

uprimne napadli jste me vy dva treba jeste s marvinem :D
All izz well :-)


Zpět na “Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů