Horoskop Františka Bardona

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátoři: uživatel1, Arex

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Horoskop Františka Bardona

Příspěvekod StarWalker » 22 pro 2012, 12:14

Milda píše:Muzes mi prosim poslat scan prislusne pasaze?
Diky. :-)

A namluvit na CD bys to nechtěl? Snaž se taky trochu sám... ;)
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Horoskop Františka Bardona

Příspěvekod Milda » 22 pro 2012, 14:13

StarWalker píše:
Milda píše:Muzes mi prosim poslat scan prislusne pasaze?
Diky. :-)

A namluvit na CD bys to nechtěl? Snaž se taky trochu sám... ;)

Ne namluvit to nepotrebuji.
Staci mi scan textu.
Ale dekuji za nabidku. :-)

StarWalker
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 63
Registrován: 24 led 2012, 23:50
pohlaví: Muž

Re: Odsudek

Příspěvekod StarWalker » 22 pro 2012, 14:24

FTX píše:K.Minařík alespoň něčeho dosáhl a v jeho podmínkách nedostatku jakékoliv literatury za komunismu to možná byl úspěch větší než u druhých lidí. Minimálně se snažil.

V.Mistelle napsal za 20 let spoustu textu a dává ho volně k dispozici. Pokud umíš něco lepšího, tak se můžeš předvést. Umění fotografovat nahé ženské tělo aniž by sklouznul k nízkému burcování sexuálních pudů se také musí ocenít. Mimochodem akty fotografoval i náš přední fotograf Saudek.

V pořádku. Při troše snahy se dají najít klady všude...
Čistě subjektivní dojmy a názory, které nehodlám rozvádět: Mistelle je na poli magie přechválený. Mimo tuto oblast může být klidně dobrý kumštýř a fotograf(nic proti čistým aktům).
Minařík je fanatický dinosaur. To co se tu snažil prosazovat není cesta pro evropany a už vůbec ne "Přímá stezka", ale "mrtvá stezka". Svádí na scestí trudnomyslné "sadomasochisty" a dává jim falešný pocit vyjímečnosti. Jinak lze přirozeně i u něj nalézt zrnka pravdy, nebo inspiraci. Hlavně ho nebrat jako velkého a všemocného...

FTX píše:Spousta lidí pošilhává po Therionovi, ale ten byl bisexuál a dělal mnohem horší věci než Mistelle. Třeba si dal do novin inzerát, že hledá trpaslice a zohyzděné ženy na soulož. Přesto ani tohoto člověka není radno odsuzovat.

A jací lidé po něm pošilhávají? Zase jenom takoví, kteří jsou na tom cca podobně jako on...Jestli napíšu, že to bylo zhýralé extravagantní prase, tak jsem si vědom skutečnosti, že byl pod tlakem vlastní nativní přirozenosti a že to klidně mohlo dopadnout i hůř. Případně i toho, že být s jeho přirozeností na jeho místě, mohl bych si klidně vést hůř. Hodnotím to z ideového hlediska.
FTX píše:Odsudek způsobuje jistým pomalým způsobem rozklad lidské psychiky a v rámci duševní hygieny je třeba si na něj dát pozor. K tomu se váže i jeden Biblický výrok: "Udržujte krb svých myšlenek čistý."

Odsudek způsobuje to, že se v našem podvědomí dočasně posílí odsuzované tendence a člověk pocítí sám na sobě jejich vábení. Je to něco jako hozená rukavice...
FTX píše:V tom nacistickém mu rozřezávali břicho bez anestézie.

:shock: Dá se o tom tady na fóru najít něco bližšího?
"Všude tam, kde se nadsmyslové bádání nachází v nějakém vztahu k lidskému egoismu, vyrůstají také nebezpečné stránky tohoto bádání."

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Horoskop Františka Bardona

Příspěvekod Milda » 22 pro 2012, 17:57

Milda píše:
StarWalker píše:
Milda píše:Muzes mi prosim poslat scan prislusne pasaze?
Diky. :-)

A namluvit na CD bys to nechtěl? Snaž se taky trochu sám... ;)

Ne namluvit to nepotrebuji.
Staci mi scan textu.
Ale dekuji za nabidku. :-)


Posles mi ten scan nebo zverejnis ten text zde??
Diky.

FTX

Re: Odsudek

Příspěvekod FTX » 22 pro 2012, 22:07

StarWalker píše:
FTX píše:Spousta lidí pošilhává po Therionovi, ale ten byl bisexuál ....

A jací lidé po něm pošilhávají? Zase jenom takoví, kteří jsou na tom cca podobně jako on...

Dokonce i na tomto fóru je mu věnováno dost prostoru.
http://frabato.cz/viewtopic.php?f=30&t=270#p1164


StarWalker píše:
FTX píše:FTX píše:V tom nacistickém mu rozřezávali břicho bez anestézie.
:shock: Dá se o tom tady na fóru najít něco bližšího?

Nevím, asi to tu není, ale někde jsem to vyhrabal. Chce to pohledat. Prý byl Bardon na hranici smrti a tak ho poslali z koncentráku umřít domů a tam se vyléčil. Do lágru se dostal kvůli magii, protože odmítl pracovat pro říši.

StarWalker píše:Mistelle je na poli magie přechválený. Mimo tuto oblast může být klidně dobrý kumštýř a fotograf(nic proti čistým aktům).

Na rozdíl od mnoha z Vás jsem si s ním popovídal. A mohu říci, že mi odpověděl a neměl jsem pocit, že by byl nějak namyšlený. To je velmi dobrý signál. Někteří rádoby hermetici dají svoji nadřazenost jasně najevo.

Mám proti němu také jisté věci, ty hodně smrdí, ale na druhé straně mi nepřipadá vhodná laciná kritika.


StarWalker píše:Odsudek způsobuje to, že se v našem podvědomí dočasně posílí odsuzované tendence a člověk pocítí sám na sobě jejich vábení. Je to něco jako hozená rukavice...

A nejen to. Mohl bych najít příslušnou pasáž v knize S.N.Lazareva - diagnostika karmy a někam to pastnout.

Uživatelský avatar
pegasi
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 10
Registrován: 17 říj 2015, 14:04
pohlaví: Muž

Re: Horoskop Františka Bardona

Příspěvekod pegasi » 12 led 2016, 20:14

Skusim aj ja par postehov k bardonovmu horoskopu...
Hned prve, co som si vsimol, ze ma Slnko na kralovskej stalici Antares, ktora ma charakter Marsu a Jupitera a ktora zvysuje odvahu, volu, schopnost riskovat a nezdavat sa a robi z ludi uznavanou autoritou v oblasti, ktorej sa naplno venuju (napr. Churchill). Za nebezpecenstvo tohto vplyvu sa povazuje neustupnost a schopnost ist az do extremov...Vieme, ze Bardon sa moc nesetril a do vsetkeho isiel na doraz. Casto je pri tejto stalici predpovedany nasilny koniec a to hlavne vdaka nepriatelstvu, ktore si jedinec urobi svojimi odvaznymi a dravymi cinmi. Vieme, ze Bardon jak svojim verejnym vystupovanim, tak potom liecitelskym poslanim mnohych drazdil a to sa mu stalo aj osudnym. Je zaujimave, ze aj Lasenic a aj Minarik, ktori boli povazovani za autority a mali vlastny okruh ziakov, mali Slnka na vyznamnych staliciach. Lasenci na Algole, ktory je spajany so sexualitou. A Minarik na dalsej kralovskej hviezde – Fomalhaut, ktora je spajana so zboznostou, premenou svetskeho cloveka na duchovneho a v podstate aj s mystikou. Vo vyklade vychadzam z rektifikovanej verzie Behounka a je zaujimave, ze tam ascendent spada na dalsiu extremne silnu stalicu – Spicu. Vplyv Spici je silny a ma charakter venuse a marsu. Tieto stalica dava osobe dispozicie zaziarit, hlavne vo vede, umeni, tvorbe. A klucovym slovom pre nu je slovo: „dar/obdarovanie“. A tiez casto sa spomina, ze prinasa bohatsvo a boziu ochranu a ze libido nie je smerovane do erotiky ale do tvorivosti. Bardon mal tych darov pozehnane a uspech slavil aj v kralovne vied, v hermetike... tiez mozno toto postavenie aj suvisi s jeho verejnym vystupovanim, ktore malo nadych umeleckeho divadla. Takze je dost mozne, ze rektifikovany cas Behounkom, je spravny. Dalej co ma zaujalo, ze ma Slnko a Merkur v 2.dome. Na prvy pohlad to nejde moc dokopy, pretoze tento dom suvisi v tradicnej astrologii s majetkami, peniazmi, hmotou. Podla novodobych smerov vsak tento dom suvisi aj so schopnostou narabat s hmotou a s talentami, ktore dokazu cloveka uzivit a tiez predstavuje nase hodnoty (a ich vytvaranie) alebo hodnoty nasich predkov. A produktivitu a vykonnost. A je pravdou, ze Bardon pocas vacsiny zivota hmotnou nudzou netrpel a aj ked o nieco prisiel, tak si vedel pomerne lahko zarobit peniaze. A mozno u neho toto postavenie aj znamenalo, ze vytvoril hodnoty, z ktorych mnohe generacie budu este cerpat. A bol vlastne takym aj ochrancom hodnot nasich predkov, teda konkretne stareho Egypta. Rudhyar dava tuto oblast do spojitosti s fazou „sustredovania“ a to by mohlo suvisiet aj s jeho schopnostou materializovat svoje myslienky.
Zaujimavo ma postavene Slnko aj Lunu (svetla), dva najdolezitejsie prvky horoskopu. Ako som uz spominal, Slnko ma posilnene marsovskymi vplyvmi vdaka stalici Antares. A aby to nestacilo, tak mu tvori presny trigon na domicilneho, cize silneho Marsa v Baranovi. Uz toto znaci extremnu volu, energiu, cinnorodost...Ale to nie je vsetko. Midpoint Snlko/Luna, ktory mnohi astrologovia povazuju za ohnisko vplyvov Slnka a Luny a niekedy ho aj nazyvaju tretim svetlom, tak na tomto midpointe lezi opat Mars. De facto ako keby mars prijimal aspekty od Slnka aj Luny sucasne. To este viac zdoraznuje u Bardona zeleznu disciplinu, odvahu, nepodajnost, zapal, aktivitu. Je zaujimave, ze mnoho magov a mystikov, ktori boli znami svojou extremnou volou, mali povyseny alebo domicilny mars. Napriklad Mars v Kozorozcovi v povyseni mal Meyrink, Crowley, v domicile v Baranovi Bardon, Minarik, Lasenic, Evola...Papus mal zas Mars v Levovi na kralovskej stalici Regulus.
Ked som uvidel Bardonovu Lunu v Rakovi v 9.dome v konjunkcii s Neptunom a v opozicii s Uranom, tak hned som si spomenul na horoskop jasnovidca Edgara Cayceho, ktory ma Lunu v konjunkcii s Neptunom tiez v 9.dome, ale pre zmenu v bykovi a Urana na ascendente. Tiez znama francuzska jasnovidka Francoise Robinova, ma konjunkciu Luny s Neptonom v 9.dome, ale v panne a ma tvar horoskopu Uranskeho vedra. Mnohi astrologovia povazuju aspekty luny s uranom, ci s neptunom za aspekty, ktore zvysuju intuiciu az k jasnovidnosti, hlavne ak sa nachadzaju v okultnych domoch (4,8,9,12.dom), najma v deviatom... V tychto horoskopoch sa tato hypoteza potvrdila. Tiez napriklad Lasenic ma opoziciu luny s neptunom a uran ma v sirokej konjunkcii s lunou v 8.dome. Minarik, o ktorom sa tiez hovorilo, ze je jasnovidny, mal lunu v kvadrature jak na neptuna, tak aj na urana. Evidentne tieto aspekty zvysuju citlivost na astralne vplyvy. U niekoho to moze znacit jasnovidnost a u druheho umelecku tvorivost, co je v urcitom zmysle tiez isty druh jasnovidnosti. V tejto Bardonovej kombinacii luny, neptuna a urana, vidim jeho vrodeny talent pre okultizmus, kde asi vela namahy nemusel vynalozit, aby nadprirodzene sily ziskal...
Casto sa pise o jeho dost tragickom zdravotnom stave. V astromedicine existuju tri midpointy, ktorym sa hovori aj zdravotne midpointy. Je to mars/Saturn, mars/neptun a Saturn/neptun, ktoremu sa hovori aj „osa choroby“. Samozrejme nemusia to byt len midpointy, ktore zhorsuju zdravie. To plati aj o aspektoch tychto planet. Bardon mal dost presnu kvadraturu prave Saturna s Neptunom, pricom sam Saturn bol v 6.dome a Neptun 6.domu vladol. A 6.dom je oblast introspekcie, zuslachtovania, sebakritiky, prace (aj na sebe samom) a v tradicnom vyzname hlavne zdravia. Uz z toho sa da usudzovat, ze jeho zdravie pocas zivota nebude nic moc, ze clovek s tymto horoskopom, bude mat problem udrzat sa fit. A to aj jeho zivotu zodpoveda. Mozno aj preto sa tak zaujimal o alternativnu medicinu...
Zaujimavy bol aj citovy zivot Bardona. Venusu mal v Kozorozcovi v konjunkcii s Uranom a v opozicii s Lunou a Neptunom. Navyse na Descendent, ktory symbolizuje vztahy a manzelstvo, tvorili Luna, Venuša, Neptún a Urán napäťové aspekty. Urán symbolizuje slobodu a nestádovitost vo vztahu a je to konstelacia, pri ktorej sa lepsie zije v liberalnych zvazkoch. Je zname, ze Bardon zil so svojou zenou „nadivoko“, oddelene a na vtedajsiu dobu to bol velmi liberalny vztah. Pravdepodobne ak by chcel zit ako smrtelnik v klasickom manzelstve, tak by ho cakal rozvod. Aspekty Neptuna zas hovoria o neosobnej laske, o tom, ze ludi mal rad a tiez o tom, ze jeho city boli zamerane na nejaky vysssi ideal, cize v jeho pripade bozsku prozretelnost. A tiez je zaujimava ta opozicie Luny s Venusou. Je to rozpor medzi rodicovskou a mileneckou laskou. Tento aspekt ma pravdpodobne na svedomi, ze o deti sa staral oddelene a tiez sa posepkava, ze jeho milenka bola Otilia Votavova, cize nie zena s ktorou mal deti...
To ze nemal stastie na spolupracu s inymi hermetikmi a celkovo okultnymi spolkami vidim v konjunkcii juzneho lunarneho uzla s jeho slnkom a merkurom. Juzny lunarny uzol symbolizuje kontakty, ci spojenia, ktore cloveku skor beru inspiraciu a sily ako by mu ich mali davat. A tiez ten poskodeny Descendent spolupraci a vztahom moc neprial...
Casto sa pise, aj v jeho romane Frabato, ze bol pod ochranou vyssich sil. A je to naznacene aj v horoskope. 12.dom znaci skryte nepriatelstva (teda aj z druheho sveta), prekazky, obmedzenia a v nom ma planetu stastia Jupiter v sextile na silne Slnko a Merkur. Doslova sa v niektorych ucebniciach pise, ze tato konstelacia znaci boziu ochranu a pomoc v kritickych okamihoch.
Ak sa celkovo pozriem na Bardonov horoskop, tak v nom ma kofiguraciu velkeho kozmickeho kriza v zakladnych znameniach, co dava tazky osud, mnoho prekazok, napatia, ale aj motivacie a prilezitosti upevnovat si svoju volu neustalym riesenim problemov. Ak ma takyto kriz bezny smrtelnik v horoskope, tak ak nie je silna osobnost, tak casto skonci z toho tlaku ako alkoholik, ci v ustave pre dusevne chorych (poznam take pripady). On to ustal. Dlho som rozmyslal, ze ktory horoskop mi Bardonov horoskop pripomina. A naraz som si spomenul...Kvetoslava Minarika. Aj Minarik mal velky kozmicky kriz v zakladnych znameniach v horoskope. Dokonca takmer s totoznymi planetami, ktore v nom boli zucastnene (luna, venusa, neptun, uran).
Tak tolko asi v strucnosti o kolecku Frantiska Bardona. A je vidiet, ze aj na takych majstrov ako Bardon nepochybne bol, platia nebeske zakony, aj ked samozrejme, v trochu volnejsom zmysle...
snad aspon trochu som niekomu pomohol priblizit osud a zakladne povahove crty Frantiska Bardona aj z inej pespektivy...z pohladu astrologie...


Zpět na “Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host