Nová kniha od Bardona?

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátoři: uživatel1, Arex

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1113×

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod Arex » 02 dub 2013, 08:10

Charon píše:No ta kniha co vyšla má 352 stran, nevypadá to, že by to měla být jen nějaká část.

Charon


Uvidíme, až to někdo koupí a srovná to s obsahem - z rozostřeného videa z youtube a ze stránky, kterou jsem sem dal. ;) Jsem na to docela zvědavý.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod Milda » 02 dub 2013, 20:24

Arex píše:Pro srovnání s anglickým textem přidávám dvě stránky, které byly z původního strojopisu otištěny v zahraničí jako faksimile:

[center]Část z obsahu:
Intro1.jpg


Tak vam se ten text libi?
Snad se pod to FB nepodepsal.

Deleni na aktivni a negativni?

Pokud bychom prvni dva sloupce povazovali za deleni na aktivni a pasivni, tak i tak je to nekde spatne.

Proc to nevidite?
Proc vse slepe prijimate a platite za to?

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod marvin » 02 dub 2013, 20:36

..jinak vsem pro info, dovolal jsem se Martinovi F. na zaznamnik a zanechal vzkaz, tak uvidime jestli se ozve zpet. Pocitam ze opet nekde cestuje protoze moc nereaguje ani na emaily..ale dame tomu jeste cas..budu to zkouset dal
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1113×

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod Arex » 03 dub 2013, 01:03

Milda píše:Proc to nevidite? Proc vse slepe prijimate a platite za to?


Asi jsme, Mildo, měli špatné učitele, kteří nám doporučovali tu Lasenica, tu Bardona, tu další prameny, takže dnes můžeme studovat i zdroje, které nám nikdo třikrát neposvětil. Místo, aby nás naši učitelé poslali bojovat za jedinou, pravou a originální magii, omylem nám vštípili toleranci a snad i porozumění. ;)

= To je samozřejmě vtip. Prakticky vzato: knihu pánů Trávka a Bardona jsem ještě neviděl, takže ji nemohu soudit. Ale zvědavý na ni jsem. Na dělení, které Ti v ní nesedlo, nevidím nic špatného.

Pokud nám přisuzuješ slepotu, jsi tedy sám dokonale vidoucí?
Naposledy upravil(a) Arex dne 03 dub 2013, 13:28, celkem upraveno 1 x.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod marvin » 03 dub 2013, 11:36

mame odpověď od Martina Faulkse:

Martin Faulks píše:Dear Marvin

Thank you very much for your email and indeed your phone call. Sorry
for the delay in responding. I only just got back into the office
after some time off of easter and am catching up on over 1300 emails!

I am sorry to say that the images I used int he video were just sample
sent to me my Dieter Ruggerburg.

I can if you like ask him if the manuscript is available to be
published in Czech?


Yours sincerely

Martin Faulks


samozřejmě jsem mu hned odepsal, nechci sem davat sice original, ale píšu, že moc děkuji a že by to bylo super, kdyby se to k nám dostalo. Je vidět, že original pochází od Dietera (někdy by mě o teto osobě docela zajimali podrobnosti) . Tak jsem ho poprosil, jestli předá můj kontakt a že bychom to rádi měli zpět v ČR a že jsme kontaktovali již Dr.Lumira Bardona.. pokud by to šlo, tak bychom to vidali, záleží, jak se poštěstí získat originál. Také jsem podotkl, že by to byla velká čest a pocta Františku Bardonovi..

no, těším se, co z toho vznikne!

[cvičení pro všechny - věnujte každý z vás pětiminutovou vizualizaci tomu, jak se tento původem český text opět navrátí do české země a rozšíří se mezi ty, jež hledají opravdové vědění a chtějí opravdu zapracovat na svých cnostech]
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod Cagliostro » 03 dub 2013, 11:56

marvin píše:
jak se tento původem český text opět navrátí do české země


Jojo, bohužel toho je a nejen u Bardona... :( takřka je to po celém světě roztroušené po archivech, a to jak státních tak po soukromích.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Charon
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 172
Registrován: 04 dub 2012, 20:16
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod Charon » 03 dub 2013, 19:01

Dieter mi psal, že má kompletní originál, ale pouze v tištěné podobě. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně velké množství stránek, bude chvilku trvat než to nascanuje. Plánuje to dát do PDF. Až budu vědět víc, napíšu.

Charon

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1113×

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod Arex » 03 dub 2013, 19:53

Charon, Marvin: Perfektní práce, pánové! - Egregor českého hermetismu je v poslední době silný, věřím, že to půjde. ;) Ale samozřejmě ne bez Vašeho přičinění. Takže děkuji.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod Ondra » 03 dub 2013, 20:52

Jsem rád , že se najdou ochotní lidé a především Dieter, že to poskytne bez nějakých oplejtaček okolo. Mám z toho radost.
Díky

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod Ondra » 04 dub 2013, 11:45

Aj překlad mám už doma. Mohu potvrdit, že se shoduje s obsahem, co jsem poslal AREX a s tím co je na youtube. Žádné tabulky v ní nejsou , jen čistý text. Kniha je dle obsahu kompletní 338 s.
Myslím, že se máme na co těšit. Dle prvního pohledu je kniha zaměřena na vyrovnání živlové rovnováhy. Nepamatuji si , že by se mi něco podobného dostalo do ruky.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod marvin » 04 dub 2013, 18:57

Martin Faulks píše:Dear Marvin

How exciting. Yes lets get this book in Czech! I have emailed Dieter Ruggerburg for you and will let you know as soon as he responds.

Tell me do you know anything about "Pastor Travek". I am told he is a direct student of Franz Bardon but do not know if he is still alive.

Yours sincerely

Martin Faulks


Slíbil jsem Martinovi, že se zde poptám - víte tedy někdo - o kom je řeč? A jestli ještě žije tento žák?
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1113×

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod Arex » 04 dub 2013, 22:58

[quote"] Tell me do you know anything about "Pastor Travek". I am told he is a direct student of Franz Bardon but do not know if he is still alive. [/quote]

Bohužel nevím, znám jen jeho jméno a to, že patřil do skupiny paní Novákové (nikoli paní Votavové). Ale jeho jméno znám jen z doslechu.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Roman274
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 88
Registrován: 09 kvě 2012, 23:20
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 45×
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod Roman274 » 05 dub 2013, 03:04

Nasiel som toto
http://www.hermetischer-bund.biz/origin ... schriften/änderungen-in-den-bardon-büchern/

Hilfe zur Selbsterkenntnis – Introspektion
Die positiven Charaktereigenschaften

Der eigentliche Urheber dieser Schrift ist Pastor Travek aus Prag, welcher 2 Jahre lang mit Franz Bardon ein Zimmer teilte. Pastor Travek war ein Beherrscher der ersten Tarotkarte, was sich in der herausragenden Qualität dieses Werkes widerspiegelt. Nachdem Gabriela und Jonny Schwarzt das Material aus Prag holten, übergab Jonny Schwarzt es an Eduard Brunclik zur Übersetzung. Herr Brunclik kam zur Familie Schwarzt und übersetzte die positiven Eigenschaften mit Hilfe eines Projektors, welcher die Originale in großem Format an die Wand projizierte.

Änderungen:
1.Der Name mancher Charaktereigenschaften.
2.Die Überschrift „Gesundung“ wurde gestrichen und mit der Eigenschaft „Wirksame Abwehr – Bekämpfung von allem was uns schadet“ zusammengefügt. Die Eigenschaft „Gesundung“ beginnt nach dem fünften Absatz.
3.Zu dem fehlen 24 Eigenschaften im Erdelement, die der Christof Uiberreiter Verlag in Kürze herausgeben wird!

Der Christof Uiberreiter Verlag besitzt nicht nur die Originalübersetzung mit den fehlenden 24 Charaktereigenschaften, sondern auch als einziger das tschechische Originalmanuskript der negativen Charaktereigenschaften, wofür er auch die Rechte besitzt. Auch dieses Werk wird veröffentlicht!

Poprosil by som nemcinarov prelozit to....google sa nevenuje hermetike :)

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1113×

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod Arex » 05 dub 2013, 09:21

Roman274: Děkujeme za text. - Omlouvám se, mám naspěch, takže překládám jen narychlo s mírnými výpustkami:

Pomůcka k sebepoznání (introspekci)
Pozitivní povahové vlastnosti

Původním autorem tohoto spisu je pastor Trávek z Prahy, který s Františkem Bardonem dva roky žil v jednom pokoji. Pastor Trávek zvládl první tarotovou kartu (tj. Bránu, pozn. př.). ... Poté, co Gabriela a Jonny Swarztovi získali z Prahy získali tento materiál, dal ho Jonny Schwarzt přeložit Eduardu Brunclíkovi. Pan Brunclík z rukopisu přeložil pouze pozitivní vlastnosti. Zvětšený originál byl projektorem promítnut na stěnu a z něj se pak překládalo.

Odlišnosti německého překladu oproti originálu:
1. Jména některých povahových vlastností.
2. Byl vynechán sloupec "náprava (bez originálu nevím, o co jde) a u vlastností rubrika "efektivní obrana" - boj proti všemu, co nám škodí. Vlastnost "náprava" v originále začíná až po pátém odstavci.
3. K chybějícím 24 vlastnostem živlu země: budou brzy uveřejněny v nakladatelství Christof Uiberreiter.

Nakladatelství Christoph Uiberreiter disponuje jak původním překladem chybějících 24 vlastností živlu země, tak (jako jediné) původním českým rukopisem negativních vlastností, na které má také vydavatelská práva. Také tato práce bude zveřejněna!


;) Takže, přátelé, vidím následující priority:
1. Pokud budou naši přátelé v zahraničí laskaví, získat celý originál Pozitivních i negativních vlastností, protože v Německu to evidentně vychází na přeskáčku a s výpustkami.
2. Musíme dát pozor na to, že autorem spisu není pan Bardon, ale pan Trávek (snad za spoluúčasti pana Bardona).
3. Netuším, jaké má tato kniha autorská práva, ale pokud by jejich majitel svolil s českým vydáním, musí to vyjít celé, a ne polovina. Český knižní trh je malý a nemůžeme si dovolit více verzí jako v Německu.

Nezjistili byste někdo alespoň křestní jméno pana Trávka? Nevíte, jestli byl katolický nebo protestantský kněz?
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod marvin » 07 dub 2013, 18:31

Dieter Rueggeberg píše:Dear Mr. Faulks,

No, currently there is no czech version of "The Universal Master Key". I have just started a correspondence about this book with a czech Bardon student. The czech manuscript is still only in paper form but I shall try to scan it within the next few weeks. As soon as it is ready I shall try to put it together in a book form.
You will be informed after the labour is done.
Yours sincerely,
Dieter Rueggeberg


Ten student je dle mého Charon : )

Jsem zvedav - jestli to pan Rueggeberg bude chtít sám vydat nebo jenom předat dál - treba v PDF.. kazdopadne uz se to blizi pratele: )
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.


Zpět na “Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: SeznamBot a 1 host