Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátoři: uživatel1, Arex

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod Anubis » 14 zář 2012, 11:15

Cagliostro píše:Asi takto...

Zde bych řekl, že záleží na spiritistovi a jeho zběhlosti v astrálu. Myslím si, že se v žádném případě nejedná o volání člověka v jeho celistvosti. Moc o tom, jak takové seance probíhají, nemám přehled, ale umím si představit jisté scénáře. Seřadím to od nejméně dokonalého.

1) Spiritista se tázá, jaký ten člověk byl, popř. si to někde přečte (v knize nebo jinde). Může požadovat také fotku.

Začne kdykoliv evokovat vlastnosti, protože ty tu existují všude jako možnost. Jako fond slouží samotní lidé žijící na planetě, kteří jsou obrazem hvězd (resp. jejich působením při milnících zrození). Přivolaná postava je potom z velké části obrazem těchto lidí, více méně nedokonalých. Dokonalost spočívá v integraci. Integrovaný člověk bezděčně nevysílá vědomé a nevědomé tendence. Vyvolaná forma je poté víceméně bestiální, kvůli neudržené nebo nedokonalé představě evokujícího.

2) Spiritista zjistí čas narození a pracuje s ním

Začne kdykoliv evokovat a vytváří opět zrcadlo žijících lidí, ovšem podle astrologického profilu. Je to samozřejmě náročnější na udržení.

3) Stejně jako výše, akorát navíc odvodí čas, kdy vchází duše do těla - kdy se tvoří astrál podvědomý.

Spiritista dělá to samé, co předtím a pokud dokáže udržet i nevědomé tendence, tak se evokovaný chová docela přirozeně.

4) Komplexní metoda

Jde o evokování nejdůležitějších lidí, kdy představu spiritisty (možná už spíše Mága) posílí samotná konstelace hvězd. Je zde tedy použito astrální světlo proudící přímo z hvězd/planet. Evokující vytvoří kombinovanou matrici, kdy vezme velkou část z hvězd a menší část zrcadlovou (z lidí). Problémem je čekání na vhodnou konstelaci a znalost práce s matricí.

To, že nejde o opravdového člověka se podle mě dá zjistit pomocí některých otázek na něj. Nemá už např. vůli se projevovat. Když se ho zeptáme, jaký má ještě úkol, tak buď neodpoví nebo se omezí na službu této seance. Není také schopen žádné sebereflexe. Absence lidského ducha může být také čitelná z prázdného pohledu atd.

FTX

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod FTX » 15 zář 2012, 18:30

Anubis píše:1) Spiritista se tázá, jaký ten člověk byl, popř. si to někde přečte (v knize nebo jinde). Může požadovat také fotku.
2) Spiritista zjistí čas narození a pracuje s ním
3) Stejně jako výše, akorát navíc odvodí čas, kdy vchází duše do těla - kdy se tvoří astrál podvědomý.
4) Komplexní metoda

Mno, mám takovou obavu, že jsou jistí obyvatelé astrálu, kteří když vidí snaživého spiritistu, tak se mu ochotně budou za bytost vydávat. Udělají si z něho srandu ale hlavně ho připraví o energii, kterou tak potřebují.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod Anubis » 15 zář 2012, 18:35

FTX píše:Mno, mám takovou obavu, že jsou jistí obyvatelé astrálu, kteří když vidí snaživého spiritistu, tak se mu ochotně budou za bytost vydávat. Udělají si z něho srandu ale hlavně ho připraví o energii, kterou tak potřebují.

A kdo myslíš, že jsou ti obyvatelé? To všechno je vědomým nebo nevědomým „výtvorem“ lidí, pokud se tedy nejedná o čisté živlové bytosti. Spiritsta to buď ví a záměrně ty zbytky volá a nebo neví a je překvapen.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod Cagliostro » 15 zář 2012, 18:46

viewtopic.php?f=4&t=566 pokračování tématu
Ego sum, qui sum!

FTX

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod FTX » 15 zář 2012, 19:08

Anubis píše:A kdo myslíš, že jsou ti obyvatelé? To všechno je vědomým nebo nevědomým „výtvorem“ lidí, pokud se tedy nejedná o čisté živlové bytosti. Spiritsta to buď ví a záměrně ty zbytky volá a nebo neví a je překvapen.

Živlové bytosti bych z tohohle nepodezíral, ty většinou spiritisty za nos nevodí.

Může to být třeba elementár, který se osamostatnil a po mnoha stovkách let je stále schopen činnosti. Stále jsou tady tací, kteří vyrábějí elementáry bez udání životnosti - třeba jak jsem zdrbal knížku o HooDoo tak tam je také popis výroby elementáru, který jistojistě přeroste tvůrci přes hlavu.

A může to být i lidská bytost. Jsou mezi námi tací, kteří natolik lpí na hmotě, že se ani po smrti nedostanou na onen svět .......

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod Milda » 23 pro 2012, 19:04

Anubis píše:
Cagliostro píše:Co soudíš o "duši" (Já) v tom smyslu, že si nechává vědomí všeho prožitého, nebo myslíš že vše prožitého okamžitě s novým vtělením (Já) zapomíná? Vím, že jsem to tu již někde dříve psali, ale nějak to nemohu najít... chtělo by to asi dost razantní řez v technice...
Nebo si Já uchovává svou paměť, ale může jí individuálně použít jen za určité situace? Myslím, že jsi měl pro tuhle věc nějaký postřehy.

Duše má v sobě všechny kombinace (minulosti, budoucnosti, životů...), ale my k ní nemáme přístup. To, kde jsou ukryty naše konkrétní vzorce chování, tendence a vlastnosti je tělo astrální, které má hodnotu jen v rámci naší reality (Země, resp. sluneční soustavy). Pokud z ní svým vědomím jakkoliv vystoupíme do reality vyšší, tak toto tělo a všechny vlastnosti ztrácí smysl. A to buď dočasně nebo navždy (při fyzické smrti; popř. rituálu, který údajně zničí astrální tělo - nezkoušel jsem). Při návratu z jakékoliv reality do hmotného těla (varianta bez smrti) se obnoví kontext a astrální tělo se znovuvytvoří. Je to díky tomu, že hmotné tělo má vlastní inteligenci a "pamatuje" si celý svůj vývoj. Vzpomíná si na prenatální část, kde byla vytvořena podvědomá složka astrálního těla a vzpomíná si na narození, kdy se vytvořila jeho vědomá složka. Dokáže tedy zpětně sestavit polarizovanou duši = astrální tělo. Duše je tedy uvězněna nejen z hlediska kombinačního, ale také se jeví kvůli astrálnímu tělu jako relativní.

Je to určitým záchytným bodem, protože mnoho důležitých lidí se narodilo ve speciální konstelaci, která určila jejich silnou individualitu, vlastnosti a schopnosti pro splnění jistého inkarnačního úkolu. Takoví lidé se navíc často pohybují nad astrálním světem, protože potřebují vyšší inspiraci. Změny za života tedy nepřicházejí v úvahu (pokud si s někým nevyměníme tělo).

Největší zmatek, který se děje kolem fenoménu minulých životů je způsoben tím, že duše je doopravdy kolektivní. Pokud se tedy zeptáme na svůj minulý život, tak vznikne podobný malér, jako při dotazování na budoucnost, popř. alternativní realitu, jak jsem psal vedle. Ten komplex, který jsem popisoval nám ukáže jen obrazy podle našeho vlastního uspořádání, on se k nám sklání, protože soucítí s naší omezenou představou. Zobrazí životy lidí, kteří mají podobné uspořádání, jako my v nynější podobě. Potom se někomu zdá, že byl např. Newtonem a Leibnizem, protože s nimi sdílí podobnou rovinu uvědomění. Paradox je, že oba žili ve stejné době... Všechna tato oblouznění vychází z toho, že duši nebereme jako kolektivní, nechceme ji sdílet - proto vzniklo astrální tělo, které ve svých variacích jde k nekonečnu.


Anubisi
pekny popis.
Mym poznanim bych doplnil ze duch po smrti tela opusti dusi a ta se rozplyne s celou svou zkusenosti do nekonecne prilezitosti jin 2. boha Duse.
Duch jako male slunicko odchazi s plnou zivotni zkusenosti do Slunce stavajiciho z nekonecne mnoha malych slunicek propojenych Laskou.
Kazdy zivotni pribeh je krasne uvitan, vsichni jeden se tesi. :-)

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod Milda » 31 pro 2012, 02:07

Mate li prosim nekdo telefonni cislo na pana Lumira Bardona tak mi ho prosim poslete.
Dekuji.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod marvin » 02 led 2013, 13:21

copak bys mu potřeboval ?:)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod Milda » 02 led 2013, 15:44

Pokud mam prilezitost setkat se se zajimavym clovekem, tak ji rad vyuziji.
Nekolikrat jsem se jiz sesel s nekterymi autory knih ktere jsem cetl.
Chci poznat cloveka a podivat se mu do oci a pohovorit....
Radu lidi jsem jiz nestihl v tomto stvoreni potkat, protoze jiz zemreli.

Tema setkani bych nechal volne, nechal bych ho plynout a krystalizovat.
Pokud by pan Bardon presto nejake konkretni tema vyzadoval, pak bych rad slysel neco ze spagyricke praxe jeho vlastni nebo otce ci pratel.

Myslim, ze lide by se meli vice setkavat osobne, hledet si do oci a objimat se.
Pak se vice projevi jin, clovek si uzije cloveka.

Za klavesnici pocitace a anonymni prezdivkou se schovava clovek, ale toho nikdy bohuzel nepotkam.
Ja mam rad lidi.

V Opave mam firmu a jezdim tam pravidelne.
Poslete mi prosim nekdo ten telefon at ho nemusim hledat jinde. Diky.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod Milda » 04 led 2013, 17:41

Poslete mi prosim nekdo to cislo?
Mate ho tu vubec nekdo?
Nebo si tu hrajete na cenzora a inkvizitora najednou? :-)
Dekuji.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod marvin » 04 led 2013, 19:52

Mildo ja bych se tě nechtěl nijak dotknout..
..ale myslíš, že by si pan Lumír s tebou chtěl popovídat.? neber to osobně. třeba já osobně bych ho nerad obtěžoval. vem si že on ve své pozici musí být zahrnován mnoha takovými žádostmi. a telefon na něj je jako telfon na (blbé přirovnání) nějakou VIP osobu. Samozřejmě, že kontakt na něj existuje..

ale máš mu co nabídnout?

já rozumím tomu cos napsal, že by sis s ním chtěl popovídat.. to asi každý..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod Milda » 05 led 2013, 00:32

marvin píše:Mildo ja bych se tě nechtěl nijak dotknout..
..ale myslíš, že by si pan Lumír s tebou chtěl popovídat.? neber to osobně. třeba já osobně bych ho nerad obtěžoval. vem si že on ve své pozici musí být zahrnován mnoha takovými žádostmi. a telefon na něj je jako telfon na (blbé přirovnání) nějakou VIP osobu. Samozřejmě, že kontakt na něj existuje..

ale máš mu co nabídnout?

já rozumím tomu cos napsal, že by sis s ním chtěl popovídat.. to asi každý..

Marvine
kdybych si myslel ze si popovidat se mnou nechce tak ho nebudu obtezovat a me bych usetril toto tve jiste dobre minene ale zbytecne proverovani a kadrovani.
Navic nejsem ani presvedcen, ze ty nebo kdokoliv jiny zde na foru je ten pravy lustrator me osoby.
Nejlepe by asi bylo zeptat se primo pana Bardona, ale misto meho hodnoceni tebou dej panu Bardonovi precist me prispevky zde. A hlavne vyber toho co bude cist nech take na nem. :-)
Nebo mu dej muj telefon a on bud po prvnich vetach pozna zda se se mnou sejde nebo zavesi.
Neni treba z toho delat kovbojku....

Diky za tvuj cas a zajem.

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod mek onder » 05 led 2013, 02:40

Mildo,LB si nepřeje rozšiřovat své tč. a je zrovna zdravotně indisponován a o spagyrii ti taky moc nepoví,neprovozoval ji a ani nebyl moc přítomen u otcových praxí.Rád ho od tebe pozdravím,jeho pozdrav jsem vám všem tenkrát dovezl do čajovny v Brně,ale ani tenkrát neměl moc zájem osobně komunikovat více s veřejností a teď se to ještě trochu zkomplikovalo.

Přeji vše dobré a ať se daří.

mek :)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Karom
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 7
Registrován: 09 čer 2011, 19:52
pohlaví:

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod Karom » 05 led 2013, 10:36

Taky by se mi líbilo se s L.B. setkat,zeptat se ho na několik věcí popřípadě si nechat podepsat knihy,ale jak psal marvin,opravdu mu mám co nabídnout?Tuhle otázku sem si položil už dávno,a zjistil jsem že opravdu momentálně nemám co nabídnout a setkat se s ním jen proto abych mohl hlásat já sem se s ním setkal,mluvil jsem s ním apod.a i když jsem měl několik otázek co bych se ho chtěl zeptat,vždy mi přišla odpověď,když jsem se tou otázkou začal zabývat hlouběji.A taky vím že pokud budu chtít,opravdu chtít a mít opravdový důvod se s ním setkat,tak se setkáme at už by to bylo kdekoliv.
Připadáš mi tak trošku jako Faulks jak měl setkání...,nechci říct že si z něj L.B. dělal srandu,ale.. . připadáš mi jako Faulks,prostě další senzace,člověk s kterým jsem se ještě nesetkal.
Stylem když mi nedáte číslo na L.B.,na co si to hrajete tady,když mi to číslo nedáte,tak jste hned špatný pokud není podle mého.A to píšeš že máš rád lidi,asi máš ale zas to určitě nepřeháníš :)
Myslím že z toho jak jsi psal ani přesně nevíš co bys po něm měl chtít,a jen tak si popovídat,to by mě ani samotného netěšilo takové setkání když bych ani pořádně nevěděl o čem bych chtěl mluvit a mluvit o nějakých hloupých maličkostech a uvidíme co slina na jazyk přinese,že to nějak dopadne,a nakonec můžeš bejt i sklamanej z toho setkání.

FTX

Re: Videorozhovor s panem Lumírem Bardonem o jeho otci

Příspěvekod FTX » 05 led 2013, 10:45

Karom píše:...

V zásadě souhlas. Díval jsem se na to video v angličtině celé a nepřipadalo mi to, že by si L.B. dělal srandu. On už je zvyklý na podobný typ interview.

Milda píše:... Navic nejsem ani presvedcen, ze ty nebo kdokoliv jiny zde na foru je ten pravy lustrator me osoby.

Poslední dobou ses změnil lepšímu a na fóru se chováš podobně jako ostatní. Když jsi sem přišel, tak jsi byl skálopevně přesvědčen o své dokonalosti, která je podle tebe absolutní a všechny kolem sebe bys podle tvé představy strčil do kapsy. Otázka je, zda-li ses toho nadřazeného postoje vzdal a nebo to v tobě stále vnitřně hlodá, ale jen to nedáváš navenek najevo. http://forum.bilimagove.cz/reputation.php?uid=55 Píši to sem proto, že takový postoj může trochu narušit plánovaný rozhovor.

Také bych pro mě bylo zajímavé poznat L.B., ale je mi jasné, že bych spíše obtěžoval a neměl co nabídnout a tak tento požadavek raději vzdám. Je tu ještě velký problém identifikací, o něm se zmíním.

Každopádně není nic ztraceno. Je možné se bavit s kýmkoliv a místo ani čas nerozhoduje. Můžeš si promluvit klidně i s Arionem. V astrálu platí jiné zákonitosti a tvoje úroveň je tam prostě vidět a nemůžeš to nijak zamluvit nebo okecat. Jedna z těch zákonitostí je, že ten kdo má vyšší úrověň vývoje se musí vědomě snížit na tu tvoji a také může rozhovor odmítnout bez udání důvodu a tvojí poviností je to respektovat. Obráceně pokud je tvoje úroveň vyšší, tak sice dotyčného můžeš k diskusi donutit, ale není to považováno za slušné a musíš k tomu mít opravdu závažný důvod. Takže si můžeš klidně pokecat i s L.B. pokud s tím bude souhlasit.

----------------
Problém identifikací je asi ta nejošklivější věc. Ne vše je popsatelné slovy a řečí, jak je běžně používáno při osobním styku.

Bohužel u popisu duchovních věcí a realizací se často lze dostávat do stavu, kdy to co má být sděleno, nelze vyjádřit slovy. Proto si můžeš z rozhovoru s mistrem odnést jen to, čemu dokážeš sám porozumět a ne více. Tím bys i skutečného mistra degradoval na svoji úroveň chápání.

Co vidí takový pes na lidské bytosti? To, že ho někdo příjemně drbe a dává mu nažrat a občas ho sekne páskem. Pes na člověku vidí jen to, co odpovídá jeho realitě.

A mimochodem slova jsou takové majáky z duchovního světa, jejichž samotný kořen je o něco hlubší než hmotná realita. Ono může vzniknout i otázka co se to vlastně skrývá za ideou "pes". Když někdo odpoví, že má chlupy, 4 tlapky tak to je identifikace nižší úrovně. Mě zajímá ta kulisa "pes" ze Sokratovy jeskyně, která vrhá třírozměrný stín na plátno realizací v našem hrubohmotném světě.

Kdyby se někdo bavil třeba i s živlovou bytostí, tak je zajímavé, že se sice bavíte řečí v rodném jazyce, ale pod touto komunikkací je ukryt jeden či více kanálů, které obsahují další informace. Těch "více kanálů" je běžných i u osobní komunikace, ale většinou si toho nikdo nevšímá.

Třeba naprosto hypotetický a smyšlený přiklad:
Osoba A říká: "Já jsem dokonalý mistr a budu Vás učit lásku."
Na postranním kanálu ovšem přijmete toto:
"Ty debile, idiote, čůráku. Já tě nenávidím! Chcípni! Zasloužíš smrt!"
Pokud někdo není schopen přijímat kanál B, tak třeba skončí v nějaké sektě, která vyznává lásku ke všem živým bytostem. Tedy většinou postranní kanály komunikace nejsou přijímány takto explicitně, ale pouze podvědomím a vzniká jakýsi nejasný a zvláštní pocit u vnímavých lidí.


Chtěl jsem sice naznačit, že i osobní rozhovor má jisté meze a omezení. Bohužel se mi podařilo balancovat na hranici sdělitelného a tak to může vypadat, že si jen hraji se slovíčky.
Naposledy upravil(a) FTX dne 05 led 2013, 21:14, celkem upraveno 4 x.


Zpět na “Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti