Film Frabato?

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátoři: uživatel1, Arex

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Film Frabato?

Příspěvekod Arex » 13 led 2016, 16:44

Jestli to někdo natočí jako agitku, tak to bude výborné pro odvázanou dorůstající mládež, ale odkaz a smysl díla pana Bardona to poškodí. Chce to vždy uvažovat, čím krmíte lidi.

"Sněhurko, vezmi si to jablíčko, není vůbec otrávené..."
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
AŠMüBafoBArdGoteZchA
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 54
Registrován: 11 led 2016, 06:59
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 139×
Obdrženo poděkování:

Re: Film Frabato?

Příspěvekod AŠMüBafoBArdGoteZchA » 18 bře 2020, 03:56

Myslíte si, že je vhodné spraviť v tejto dobe viacej video príspevkov, k tejto téme? Prezeral som youtube s výrazmi frabato, fratišek bardon.. A je toho, zdá sa mi málo. Možno aspoň nejaké youtube videá s rozhovormi, komentármi. Diskusiou o praxi. Prax? Inšpirácia? Prepojovanie. Je ešte v možnostiach ten dokument, film? Ďakujem za prípadné odpovedi.
:)

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Film Frabato?

Příspěvekod Flox » 18 bře 2020, 17:39

Jsem názoru, že bych netvořil za účelem získání většího počtu příznivců. Na ostatní důvody pro tvorbu nemám názor.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
MDominik
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 13 pro 2016, 17:28
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 159×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Film Frabato?

Příspěvekod MDominik » 18 bře 2020, 20:06

Popularizace má protipól v profanaci. Kdo má vážný zájem, ten si vše najde a hledání je také cesta.

Uživatelský avatar
AŠMüBafoBArdGoteZchA
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 54
Registrován: 11 led 2016, 06:59
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 139×
Obdrženo poděkování:

Re: Film Frabato?

Příspěvekod AŠMüBafoBArdGoteZchA » 19 bře 2020, 04:48

Možno je čas sa začať komplexnejšie spájať. Navrhujem aby sa začal tvoriť a zlepšovať široký vnútorný kruh.
Moje dôvody:
-Ľudia sa dostali do stavu prílišného vzdialenia sa prírode, ktorá zvykne byť kľúčovým vzostupom mnohých mágov. Zosilenie všeobecného potenciálu, môže významne napomôcť k rozšíreniu úžasnej prírody a mágov.
-Ľudia sú premnožení. Možno vidíme, možno nie, kroky, ktoré by mohli viesť k depopulácii. Kvalitné rozšírenie kruhu, môže viesť nie len k záchrane ľudského potenciálu, ale aj k jeho naplňovaniu.
-My mágovia, ,,menší, väčší" nie sme ušetrený negatívnych dopadov, ktoré majú architektonický prvok. Negatívne dopady, môžu viesť k nášmu ničeniu.
-Potreba tvorby láskavého-aktívne-múdreho-spoločného ľudského vedomia. Je to zaujímavý krok ľudského vývoja.
-Ten, tí, ktorí plánujú spomínané deštrukcie obyvateľstva a prírody, možno práveže chcú, aby sme sa hrávali na ,,svojom piesočku", neschopní väčšej pomoci a spájania sa, pri vzájomnom podrazovaní si nôh a iné. To by možno životne zdôvodnilo potrebu širšieho, silného, kvalitne-vedecky-tvorivého, umeleckého vnútorného kruhu za pomoci tvorby spomínaného spoločného vedomia.
-Bardon, ľudia jeho kruhu, idei, bytie, ktoré zastupujú, by mohol byť dobrým podkladom pre tento mega projekt. Dovoľujem si tvrdiť, že v istom už aj tento projekt beží. Veď keby predsa nebežal, zrejme by sme ani my tu neboli...

S nadšenou zodpovednosťou
AŠMüBafoBArdGoteZchA

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Film Frabato?

Příspěvekod Flox » 19 bře 2020, 11:37

Myslím, že je správné jít lidem příkladem, ale už je trochu nešťastné to dávat ostatním na obdiv a vyžadovat po nich totéž. Sám shledávám skupiny lidí, kteří mě na ulici oslovují s úmyslem zachránit mou duši negativně. Mají navzájem rozdílné ideologie a ideály a jsou přesvědčeni o svojí pravdě až to často hraničí s fanatizmem, nicméně se vzájemně vylučuje, aby pravdu měli všechny tyto skupiny.

Líbí se mi v tomto směru přístup buddhistů diamantové cesty. Nemáte moc šanci je poznat, vypadají jako normální lidi. Ale když se jich zeptáte proč vypadají tak spokojeně, tak všechno ochotně vysvětlí. Nesnaží se získat příznivce, kdo je chce navštívit ať si je najde, dá se to najít na internatu. Jednou za čas mají přednášky pro veřejnost, aby lidi měli šanci se o tom dozvědět. Přijde mi to fajn.

Nicéméně pokud jsem četl dobře tak povaha BKOZ je spíše esoterní než exoterní. Není to zamýšlené jako vhodná cesta pro všechny. Naopak se tam píše, že pokud člověk není morálně způsobilý, tak prozřetelnost se postará, aby jeho cesta vedla jinudy a nezneužil to.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:


Zpět na “Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti