František Kabelák: Egejská mysteria ideje Krásy (nová kniha)

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátoři: uživatel1, Arex

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1346
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 167×
Obdrženo poděkování: 996×

František Kabelák: Egejská mysteria ideje Krásy (nová kniha)

Příspěvekod Arex » 24 lis 2016, 17:04

Mysteria-obálka.jpg
Mysteria-obálka.jpg (75.87 KiB) Zobrazeno 1185 x

Vážení přátelé, s velkou radostí oznamuji, že vyšlo mé letošní redakční opus magnum, Egejská mysteria ideje Krásy od hvězdy československého hermetismu Františka Kabeláka. Kniha byla vytištěna na kvalitním polokřídovém papíře a v pevné vazbě s ražbou a přebalem, stejně jako ostatní svazky edice klasiků "Bibliotheca Horev" a má 227 stran. Kosmas ji nabízí zde:
http://www.kosmas.cz/knihy/223667/egejska-mysteria-ideje-krasy/

Mysteria-titulka.jpg

Kabelákův nikdy nevydaný rukopis Egejská mysteria ideje Krásy stručně a přehledně definuje jak probíhá hermetikovo poznání, které složky duše se na něm aktivně podílejí, jaký je vztah morálky k extatickému poznání a jaké existují stupně této vše završující extáze. Patrně zcela nejúplnější dílo světové literatury na toto téma! Hlavní text knihy končí popisem konečného poznání, tedy jízdy na nebeském voze po boku Boha.

Stručný obsah:
Egejská mysteria ideje Krásy ve dvou dochovaných verzích; rukopis z roku 1941, strojopis z let 1962-1963. V přílohách tohoto textu je podrobný popis psychurgické praxe se znaky bytostí sfér i jejich nikdy nezveřejněná astrologická pravidla.
Staroegyptská filosofie ohně Horev - legendární autorův text o egyptské poznávací soustavě, která umožňuje "poznání beze zbytku nepoznatelného"; opět ve dvou verzích, rukopisné a strojopisné.
Kniha Christos a Kniha zlatého květu - dva fragmenty kratších textů z pozůstalosti autora.

Podrobný obsah je zde:

Mysteria-obsah.jpg

Pro mne zcela nejvlivnější text Františka Kabeláka a jedna z nejlepších knih vůbec.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Zpět na “Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host