Louis-Claude de Saint-Martin: Přirozený obraz vztahů mezi Bohem, člověkem a vesmírem (nová kniha)

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátoři: Arex, uživatel1

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1308
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Bydliště: Praha, jiné
Poděkoval(a): 121×
Obdrženo poděkování: 849×

Louis-Claude de Saint-Martin: Přirozený obraz vztahů mezi Bohem, člověkem a vesmírem (nová kniha)

Příspěvekod Arex » 29 lis 2016, 14:19

Přirozený obraz.jpg
Přirozený obraz.jpg (48.45 KiB) Zobrazeno 890 x

Vážení přátelé, dovolte, abych Vám oznámil druhou radostnou zprávu v krátkém čase. 29. listopadu 2016 vyšla základní kniha velikána západního hermetismu Louise-Clauda, markýze de Saint-Martin: Přirozený obraz vztahů mezi Bohem, člověkem a vesmírem.

Přirozený obraz - titulka kopie.jpg

Jedná se patrně o nejvlivnější hermetické dílo 18. století, které v mnohém předurčilo budoucí vývoj hermetismu - dílo praktika, který prakticky prošel evokační cestu bytostí živlů, planet i bytostí světla, praktika, který uspěl před přísnýma očima teurga Martinéze de Pasqually a stal se hlavním žákem jeho cesty za Bohočlověkem.

Tyto zkušenosti si autor nenechal pro sebe. Jako službu ostatním ve své knize autor podal syntetický výklad stvoření jako rozpadu prvotní Jednoty do tří řádů bytí, jimiž člověk znovu prochází při svém návratu k původní Jednotě: Boha, člověka a vesmíru. Ze vztahů těchto tří úrovní odvozuje „Neznámý filosof“ praktickou teorii jednání vedoucího k reintegraci, neboť každý čin člověka musí být v souladu s Božími činy, tvořícími náplň šesti dnů stvoření. Sedmý den stvoření, kdy Bůh odpočinul, je dnem činnosti člověka.

„Neznámý filosof“ ukazuje svým čtenářům cestu ve stopách Krista Napravitele, kdy každý čin jednotlivce a každá projevená ctnost vedou k živlové a tím i universální obnově světa.

Louis-Claude de Saint-Martin (1743-1803) zvaný „Neznámý filosof“, je spolu s Jacobem Böhmem a Johannem Georgem Gichtelem nejuznávanější autoritou křesťanské teosofie.

Z čistě magického pohledu je pro nás velmi cenný výklad "hrubých" a "jemných" živlů v magické práci, neboť bez pochopení, o čem který autor pojednává, nemůžeme textům dokonale rozumět.

První čeští hermetikové, kteří navštěvovali koncem 19. století Paříž, dostali tuto knihu s doporučením, aby zajistili její překlad do češtiny. To si přál sám Papus. Když tento překlad přičiněním Pavly Moudré vznikl, sám Paul Sédir, člen nejvyšší rady, k němu napsal zvláštní předmluvu pro český národ. Leč přišla válka a kniha tehdy bohužel nevyšla. Později se rukopis na desítky let "ztratil". - Dnes, po více než sto letech, vychází nový překlad Jakuba Hlaváčka, založený na podrobné práci s originálem i s historickým překladem Pavly Moudré. - Součástí našeho vydání je i Sédirova předmluva k Čechům, Papusova předmluva a předmluva současného velmistra Čechům.

Kosmas knihu nabízí zde: http://www.kosmas.cz/knihy/222494/priro ... -vesmirem/ Kniha je brožovaná a má 264 stran. Vydalo ji známé nakladatelství Malvern.


Ve jménu a ke cti našeho Mistra, Neznámého filosofa.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Zpět na “Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host