Spagyrie

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátoři: uživatel1, Arex

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Kuato » 15 čer 2020, 06:47

Jurka píše:pecka vypadá takto:
Je to první pokus


hele, s timhle si vcelku vystacis, i kdyz pravda neoplyva ladnymi tvary a kdejaky zednik by si musel nalit velkou, kdyby to videl.. :o)). ale na rostlinne veci, kde potrebujes spalit v podstate jen rostlinna tela na popel, nebo tak neco, tak je to v pohode. ja treba vetsinou pouzivam na prvni smazeni nahrubo PB horak (cimz redukuju rostlinna tela na ctvrtinu) a doladim to ve velke nerezove misce v krbu nebo tak neco (kde spalim zbyly uhlik vazici na sebe draselne soli), tedy o poznani min romantiky.. nekteri kolegove pouzivaji dva kvetinace a ohniste..

u kovnich veci takhle neumim rict, jestli by Ti stacilo, protoze je takhle prd videt tvar vnitrni dutiny, jestli tam nekde mas moznost prifoukavat vzduch... na veci typu med, stribro, zlato, ktere chcou 1100st a vys, to uz chce mit trochu poladene..

Jurka
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 70
Registrován: 18 pro 2018, 21:31
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 22×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Jurka » 15 čer 2020, 10:29

Ahoj,
a co se týče popela, není úplně bílý, jak dlouho by to teda asi mělo trvat než úplně zbělá ( můžu to tam směle šoupnout znova i když už uplynulo 12 hodin ).
Máte vysledovanou nějakou průměrnou dobu co je na to potřeba ( myslím rostlinná těla )?
Incineraci jsem udělal na plyňáku ve splaovací misce,tak opravdu mi jde jen o kalcinaci.
Díky moc za info.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Kuato » 15 čer 2020, 10:42

Jurka píše:Ahoj,
a co se týče popela, není úplně bílý, jak dlouho by to teda asi mělo trvat než úplně zbělá ( můžu to tam směle šoupnout znova i když už uplynulo 12 hodin ).
Máte vysledovanou nějakou průměrnou dobu co je na to potřeba ( myslím rostlinná těla )?
Incineraci jsem udělal na plyňáku ve splaovací misce,tak opravdu mi jde jen o kalcinaci.
Díky moc za info.


nemyslim si, ze je problem, ze popel neni uplne bily. nemely by v nem byt cerne kousky. bavime se o rostlinne risi, animalni tela se dokonale kalcinujou o poznani hur. teda pokad nepracuje tvoje teta v krematoriu :o).. ale tam se obvykle pracuje jinak, takze tohle nemusis resit.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Arex » 15 čer 2020, 11:11

Jurka: Popel má být světle šedý, básnicky řečeno sivý. Jde o to, abys spálil/zoxidoval uhlík že zpracovávaného těla. Ten Ti jinak znehodnotí získáváním sůl.

Dobrým spálením si vlastně zjednodušíš čištění soli.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Jurka
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 70
Registrován: 18 pro 2018, 21:31
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 22×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Jurka » 16 čer 2020, 09:37

Ahoj,
díky za odpovědi a rady.
Pěkný den všem

Uživatelský avatar
Martuv
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 28
Registrován: 19 lis 2019, 17:38
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 42×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Martuv » 16 čer 2020, 14:30

Doporučil byste mi někdo, prosím, nějakou knihu o spagirii, abych se o ní dozvěděl víc? Zajímalo by mne proč to dělat, co tím chci získat, čeho chci spagirií dosáhnout a podobně...
Zatím ji chápu jako součást bylinkářství a přípravy tinktur, ale díky čtení vašich příspěvků získávám pocit, že je v tom mnohem mnohem víc (možná se mýlím a není).

Jurka
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 70
Registrován: 18 pro 2018, 21:31
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 22×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Jurka » 16 čer 2020, 15:06

Ahoj,
dporučil bych Rostlinná alchymie od Manfred M. Junius na začátek výborná.

Uživatelský avatar
Martuv
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 28
Registrován: 19 lis 2019, 17:38
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 42×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Martuv » 16 čer 2020, 19:31

Děkuji.

Uživatelský avatar
RaE
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 64
Registrován: 03 úno 2016, 00:20
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 41×

Re: Spagyrie

Příspěvekod RaE » 17 čer 2020, 11:36

Martuv píše:Doporučil byste mi někdo, prosím, nějakou knihu o spagirii, abych se o ní dozvěděl víc?

Jsem sice asi jeden z posledních na tomto fóru, kdo by měl nárok se nějak kvalifikovaně vyjadřovat ke spagyrii, ale pokud alespoň trošku vládneš angličtinou a rád by sis hned vyzkoušel i něco z praxe, tak bych si Tě dovolil upozornit na kurs Jeana Dubuise: https://archive.org/details/SpagyricsVol1/mode/2up

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Saila » 17 čer 2020, 16:22

Martuv píše:Zajímalo by mne proč to dělat, co tím chci získat, čeho chci spagirií dosáhnout a podobně...


Na to by sis měl odpovědět ty sám... :-)
All izz well :-)

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Kuato » 18 čer 2020, 08:32

RaE píše:Jsem sice asi jeden z posledních na tomto fóru, kdo by měl nárok se nějak kvalifikovaně vyjadřovat ke spagyrii, ale pokud alespoň trošku vládneš angličtinou a rád by sis hned vyzkoušel i něco z praxe, tak bych si Tě dovolil upozornit na kurs Jeana Dubuise..


Dubuis neni spatny v tom, ze tam ma popsanych spoustu veci, takze clovek vidi kde vsude se da badat, nicmene je dobre byt opatrny, protoze rada jeho uvah je imho zavadejicich, plus jeho chemicke modernity typu vakuove destilace a soxhlety nemusi byt kazdemu po libosti. rovnez bych rekl, ze si krapitko zaprehanel v tom, jak popisuje ucinky nekterych preparatu. jakoze i kdyz vyrobis radu planetarnich elixiru podle toho, jak to ma popsane v Spagyrii II, supermana to z tebe neudela.. o tom jak chape alchymii (tedy teorii a praxi Velkeho Dila), k tomu jsem uz skepticky uplne a doporucil bych radeji peclive studium klasickych autoru. tim nechci zavrhnout zcela jeho radu Alchymii I-IV, protoze tam ma popsanou i radu praci v kovni risi, ktere prisne vzato patri do spagyrie.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Arex » 18 čer 2020, 13:00

Kuato: Naprostý souhlas.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Jurka
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 70
Registrován: 18 pro 2018, 21:31
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 22×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Jurka » 20 čer 2020, 12:19

Ahoj,
Alchymie, její teorie a praxe od Pierre de Lasenic, je v ní hodně věcí vysvětleno, hlavně znaky, operace nádoby atp.

Uživatelský avatar
RaE
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 64
Registrován: 03 úno 2016, 00:20
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 41×

Re: Spagyrie

Příspěvekod RaE » 27 čer 2020, 17:55

Kuato píše:...nicmene je dobre byt opatrny, protoze rada jeho uvah je imho zavadejicich...

Bylo by prosím možné tento bod rozepsat konkrétněji?

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Kuato » 27 čer 2020, 18:11

RaE píše:
Kuato píše:...nicmene je dobre byt opatrny, protoze rada jeho uvah je imho zavadejicich...

Bylo by prosím možné tento bod rozepsat konkrétněji?


z hlavy bez velkeho vzpominani me napadaji hned dve veci - zpusob jakym do mnoha svych meditaci a uvah zamotava kabalu mi prijde dost divny, dale v alchymii nejak odvozuje 12 soli a ty vztahuje na zviretnikove znameni.. tohle na me nepusobilo nijak smysluplne.


Zpět na “Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů