Spagyrie

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátoři: uživatel1, Arex

Uživatelský avatar
Arborius
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 36
Registrován: 11 srp 2013, 19:59
pohlaví:
Poděkoval(a): 74×
Obdrženo poděkování: 117×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Arborius » 19 črc 2018, 10:52

Dovolil jsem si pro místní nadšence přidat, něco moudrosti od našich hermetických mistrů a předchůdců...;-)

Nestačí lék jen "umět" vyrobit ale i zařadit do řádu světa. (Spásy světa a lidí)

Michael Maier, doktor filosofie a lékařství, císařský korunovaný básník.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Michael_Maier

Maier v Praze též vytiskl dvě své knihy, do nedávné doby neznámé. První z nich je
De medicina regia & vere heroica, Coelidonia - DARU NEBES jež byla podle šifrovaného údaje na rubu titulního listu vydána v červenci 1609 v Praze.“V její první části líčí Maier svůj život jako složitou cestu za alchymistickým poznáním, jež pro něj měla významné symbolické přesahy; druhou a třetí část tvoří výklady o teorii a praxi jeho alchymistické laborace.

více http://www.historie.hranet.cz/heraldika ... va2005.pdf

Své vyznání začíná slovy:

" Je naprosto nezbytné, abys před tím, než podáš některý z následujících léků, poklekl a pokorně a s jasnou myslí pronesl s očima pozdvihnutýma k nebi třikrát následující modlitbu k uctění Svaté a Jedinečné Trojice, aby tvůj lék získal lepší účinnost a lépe chránil nemocného člověka před vysílením a navrátil mu vytoužené zdraví."

Poté lékař - alchymista či spagyrik pronese modlitbu k Bohu

"Pane Ježíši Kriste, jenž jsi pravou spásou všech lidí, Pane, jenž jsi tím, kdo ve své Dobrotě a Moudrosti stvořil všechny dobré věci. Vím, že bez tebe není na světě nic dobrého. Proto se pokorně modlím k tvé Velikosti, neboť vím a pevně věřím, že bez tvé dobroty není nic dobrého, bez tvé velikosti nic velkého, bez tvé trvalosti nic trvalého, bez tvé moci nic mocného a bez tvé moudrosti nic moudrého. Nic nemiluje bez tvé lásky, nic není slavné bez tvé slávy a nic není spravedlivé bez tvé spravedlnosti. Vím, že jsi zázračně stvořil člověka a vtiskl mu tvar a že jsi mu dal lék navracející lidským tělům zdraví. Požehnej tento lék, aby všechny síly, jež jsi do něj na počátku vložil, směřovaly k vytouženému cíli, a aby člověku, který jej pozře, přinesl zdraví těla i mysli.

Skrze téhož Pána Ježíše Krista.

Amen."
Přílohy
c667fa1d409ea16de6654e33cd02343c.jpg
Dar Nebes - Kristus
Michael_Maier_portrait.jpg
Michael Maier

Uživatelský avatar
Arborius
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 36
Registrován: 11 srp 2013, 19:59
pohlaví:
Poděkoval(a): 74×
Obdrženo poděkování: 117×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Arborius » 19 črc 2018, 11:14

To zrání bylin v našich nebesích je krásné ))) i když koule je dokonalejší tvar ...

https://www.youtube.com/watch?v=zgND46QtUOs

Ale trochu se děsím toho nerezu ))) všude v laboratoři )))

asi jako té sterility duše ....této laboratoře

http://www.erbenobili.com/en/video/erbe ... video.html

Ale, je zajímavé si to projít..

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Kuato » 27 srp 2018, 10:12

sveceni.jpg
pridavam tez jednu fotku s zivlovymi elixiry vyrobenymi spagyrickou cestou do podoby esenci - zde tedy az obrazek z rana po prvnim sveceni ted v sobotu v noci, ktere jsem experimentalne udelal ritualem evokacnim. prvne jsem zkousel takto slozity ritual s vice nez jednim ohniskem pro soustredeni a byl jsem mile prekvapen jak dobre to slo. akorat na me v prubehu volani prisla obrovska unava a musel jsem to ukoncit ponekud drive. jen jedna ze ctyr bytosti se predstavila v podobe, ostatni zustaly jeste trochu nekonkretni, pres jejich zjevnou pritomnost. nemel jsem uz dost sil to dotahnout do konce. i kdyz tedy uspech shledavam pouze dilcim, bylo to pro me opet overeni faktu, ze neodflinknute spagyraty slouzi jako velmi dobre laditka pro zamereni na sferu. toto sem davam jako pripomenuti, ze oblast spagyrie nekonci v laboratori, ale ze se naprosto volne prolina s oblasti prakticke magie.

Meri
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 33
Registrován: 07 dub 2017, 00:58
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 25×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Meri » 22 zář 2018, 22:35

Já jsem teď taky nad těmi živlovými preparáty taky uvažovat a přemýšlím nad tím, že z toho udělám spagyrickou tinkturu místo esence, ať to jde víc do těla.
Ora, lege, lege, lege, relege, labora et invenies !

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Kuato » 24 zář 2018, 13:53

Meri píše:Já jsem teď taky nad těmi živlovými preparáty taky uvažovat a přemýšlím nad tím, že z toho udělám spagyrickou tinkturu místo esence, ať to jde víc do těla.


nebud liny a pekne udelej esence. vim, ze jsme o tom mluvili a ja Ti to odkyval, ale premyslel jsem o tom jeste, a dosel jsem k zaveru, ze bys to mel udelat poradne. esence jdou do tela lip jak tinktury. navic je pripravna praxe uz jejich vyroba. ale hlavne popijeni tech preparatu samo nestaci. tohle nefunguje jako s rumem ;o). je vysoce zadouci u toho delat dalsi praxe. muzou to byt ty bardonovy cviceni s kupenim zivlu nebo neco na podobne bazi. proste aby vedomi spojilo (pocitovou) kvalitu a telo. pak poziti prislusneho elixiru umocni efektivitu cviceni (doporucuju najdi si v Dubuisove Spagyrii II analogicke praxe s planetarnimi elixiry, abys lip nahlidl ten mechanismus, ale ber s nadhledem ty dalsi zazracne veci co tam pise, imho to prehnal s cuchanim sirnych vyparu :o). dalsi umocneni vlivu toho cviceni je, kdyz u sebe budes mit ten elixir pritomny v lahvi a odspuntujes ho, aby jeho vune mohla jit do ovzdusi. tohle dal velmi zesili kvalitu toho zivlu (v nasem pripade) ve tvem nejblizsim okoli. za urcitych okolnosti by to mohlo byt az nebezpecne, ale to plati nejspis kdyz se nerozumne prepiskne jakakoliv prace.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Kuato » 24 zář 2018, 14:08

jeste jeden duvod, proc by ses mel vykaslat na tinktury a udelat z celeho nalozeneho esence je ten, ze budes mi pak dostatek i na udelani QE. smes E a QE to cele zasadne zlepsi, budes schopny pres to zavolat vyssi entity. nezapomen, ze to nedelas pro Meriho, ale hlavne pro Meriho za deset nebo dvacet let. kdyz to ted ojebes, budes to jednou delat cele znova. takze to cele udelej promyslene a ritualne. tim je mysleno hlavne zahajeni praci. nedotazeny zamer na zacatku tomu hrozne ublizi. jak casto na to k vlastni skode zapominame..

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Arex » 16 říj 2018, 22:21

Ros Solis.JPG


Rosnatka
(Tomášovi V.)

Koruna rosy je na každém tvém listu,
krásná a čistá pomáháš nám všem.
Jsi poklad lékařů a alchymistů,
v tobě je světlo věčným vítězem.

Svět dávno zapomněl tvou vzácnou moc,
neví, že Marií jsi mezi bylinami.
V tvém Slunci Luna, ve dnu noc,
ty stále pomáháš a tiše stojíš s námi.

Rosteš a žiješ zcela nepoznána,
ďáblovy tvory měníš v rubínový lék
a celá obloha je na tvé listy psána,
v každičké kapce jeden paprsek.

Sám Paracelsus ve svém zadumání
se nad tvou kvintesencí vroucně sklání
a tvoje síla křísí naše těla -
tak skromně. I kdyby nevěděla.

Přes hory přes doly
králové jdou,
Tebe si v uzlíčku domů nesou.
(Bylinu pokory!)

Rosnatka a Paracelsus.JPG

Kvintesence z rosnatky a byliny pro Paracelsův obnovující elixír


Rosnatka.JPG

Rosnatčino lůno. Omnia ab Uno.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Arex » 17 říj 2018, 16:24

44E0FA12-F927-480D-B5D7-9177841DDCC2.jpeg

Byliny na životní elixír podle Františka Kabeláka
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Arex » 18 říj 2018, 09:42

A384ED6B-AD7F-44AC-91AA-EE99574072A9.jpeg

Otočme znovu kolem času. Hnízdo draka, toho nelétavého, s dračími vejci. Igne Natura Renovatur Integra
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Kuato » 18 říj 2018, 10:06

copa to kohnis? sal tartari?

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Arex » 18 říj 2018, 11:22

Kuato: :-) zůstanu v symbolech. Je to z tartaru, není to tartar.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Kuato » 18 říj 2018, 14:12

i ty tajnustkari, no to je jasne, normalni lidi kupujou sul po kilech v obchode, ale alchymisti musi mit dycky neco extra a tak kvuli soli radsi pecou drakum vajca :o). jeste ze uz moc alchymistu neni, jinak by byli draci namoute odsouzeni k vyhynuti :o).

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Arex » 18 říj 2018, 15:38

Kuato: Jo, jak se někde objevím já, tak je to tam samý tajný proces... Mám myslím důvod nepsat všechno otevřeně - on není každý tak poctivý a pracovitý jako Ty, aby návod zkusil od základu pochopit a uskutečnit. A protože na obrázku je velmi neobvyklý a rychlý proces, který vede k rudé kvintesenci za 7 dnů a bez alkahestu, řekl bych, že to je proces užitečný pro nemocné, spíš než pro hermetiky.

Řekněme že bych rád, aby každý praktik nejdřív viděl, jak jeho rudnoucí slunce pomalu vstává z popela a vychází nad obzor jeho zkušeností, než aby “začaroval nebesa a zemi”, aby létající drak slupl nelétajícího, aby pak slunce vyšlo za pět minut do kulminace a aby to nakonec celé zkazil svou nezkušenou rukou. To by pak opravdu bylo hodně málo draků a navíc by bylo veta po slunci...

Čímž chci vlastně říct, že o tom budu rád mluvit s Tebou a s každým, kdo má tolik zkušeností jako ty, ale že to nebudu psát veřejně.

:-) Pokud jsem tou úzkou brankou prošel správně až ideálně, tak teď už víš co to je, zatímco ostatní nad tím kroutí hlavou.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Helena » 18 říj 2018, 21:40

Arexi, nevim, co to je, ale z nejakeho duvodu je mi hrozne prijemne se na to divat.
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Kuato » 18 říj 2018, 23:16

Arex píše:Mám myslím důvod nepsat všechno otevřeně..


muj mily priteli, ja toto naprosto nerozporuju, i kdyz Te trochu skadlim. sam to nemam uchopene jinak. ber ze treba veci, ktere jsem s Tebou a Tvymi kluky delal letos i loni o prazdninach jsem taky jeste neukazoval nikomu jinemu a ne ze by zajemci nebyli. lide jsou jak male deti. tamtu hracku musim mit! a tamtu! a tamtu! no a pak to vsechno ulozim do krabice a soupnu pod gauc.. neni to vychovne. jenze i tak..lidi, kteri sami delaji nejake systematicke experimentovani at uz ve smyslu overovani starych zapomenutych veci nebo vlastniho vyzkumu a nepapouskuji jen dokola dva tri zakladni zdedene recepty (netvrdim, ze nefungujou dobre) je velmi malo. v cechach bys je snadno spocital na prstech jedne ruky..


Zpět na “Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů