Pierre de Lasenic - Praxe Horev-klubu I (NOVÁ KNIHA)

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátoři: uživatel1, Arex

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Pierre de Lasenic - Praxe Horev-klubu I (NOVÁ KNIHA)

Příspěvekod Arex » 07 pro 2018, 16:15

Vážení přátelé,

v těchto adventních dnech vyšla nová, dosud nepublikovaná kniha, příznačně nazvaná Praxe Horev-klubu. Toto dílo je úvodním svazkem rozsáhlejšího projektu, který chce odborné veřejnosti zpřístupnit soukromé praktické texty, které pro sebe zpracovali Pierre de Lasenic a jeho žáci. Tyto stručné texty jsou klíčovým zdrojem českého hermetismu, ze kterého dále vycházeli jeho nejslavnější autoři jako František Bardon a František Kabelák.


Praxe.jpg


Obsahem prvního základního svazku jsou texty elementární a magické iniciace, doprovázející nejdůležitější Lasenicův text tohoto druhu, Knihu prací, která tvoří vítanou pomůcku na cestu poznání i cestu srdce. Podrobně také vysvětluje výrobu a použití experimentálního magického zrcadla.

Magzrc.jpg


Text této publikace objasňuje řadu jinak temných míst legendárních Hovorů s Lasenicem, zapsaných Vladislavem Kuželem.

Obsah.jpg


Zároveň bych rád poděkoval Arboriovi, Adamovi, Juditě a Zebyjovi, kteří mi velice pomohli s různými odbornými částmi této knihy. Děkuji, přátelé! Jmenovaní u mně mají knihu zdarma. :-)

Ediční řada: Bibliotheca Horev.
Číslo svazku: 19.
Počet stran: 133.
Provedení: Pevná vazba s přebalem.
Papír: Magno Matt.
Cena 320 Kč.
Kniha vyšla 5. 12. 2018.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
profesorikebara
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 41
Registrován: 03 pro 2015, 14:38
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 79×
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Pierre de Lasenic - Praxe Horev-klubu I (NOVÁ KNIHA)

Příspěvekod profesorikebara » 07 pro 2018, 17:51

Mno výtečně už se těším
Jsi pánem slov, která jsi nepronesl, ale otrokem těch, která ti unikla.

Uživatelský avatar
Eugen
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 27 úno 2018, 15:15
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 679×
Obdrženo poděkování: 34×

Re: Pierre de Lasenic - Praxe Horev-klubu I (NOVÁ KNIHA)

Příspěvekod Eugen » 07 pro 2018, 18:17

Super, tešim se... děkuji
:akasha :ohen: :voda:

Uživatelský avatar
RaE
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 64
Registrován: 03 úno 2016, 00:20
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 41×

Re: Pierre de Lasenic - Praxe Horev-klubu I (NOVÁ KNIHA)

Příspěvekod RaE » 10 říj 2019, 20:58

Jak Lasenicova Kniha prací tak Bardonova Brána mají mj. za cíl vést k ovládnutí živlů v sobě samém. Bylo by prosím možné shrnout úskalí těchto dvou soustav či lépe řečeno pro jaký typ lidí je která z těchto cest vhodnější?

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Pierre de Lasenic - Praxe Horev-klubu I (NOVÁ KNIHA)

Příspěvekod Arex » 11 říj 2019, 10:30

RaE: Na to by asi bylo potřeba napsat samostatnou knihu, kdybych měl odpovědět úplně.
Vycházel bych tedy prostě z původního určení obou knih.
Brána k opravdovému zasvěcení je určena všem lidem bez rozdílu, zvláště těm, kteří nemají kolem sebe nikoho zkušenějšího. Když cvičíš podle pokynů, neublížíš si.
Kniha prací byla původně určena lidem, kteří prokázali, že se dokáží ukáznit: tedy dodržovat určitou fyzickou, duševní a duchovní askezi. Tím ostatně celá Kniha prací začíná. Pomocí gest více dynamizuje síly živlů než Brána, ale cvičení je mnohem citlivější na chyby. Po chybách se mohou objevit různé nepříjemné vedlejší efekty. Typicky se objevuje zvýšená teplota kolem 37 stupňů nebo nevolnost ("špatně od žaludku").

Takže "Brána" patří do ruky každému a "Knihu prací" by měl cvičit ten, kdo dokáže dodržovat určitý režim a případně si uložit chvilkový hermetický půst, pokud se mu cvičení nedaří.

Ještě jaksi dodatkem: V Knize prací není jen zvládnutí hrubých či magických živlů, tedy živlů jak je obvykle známe, ale i zvládnutí jemných živlů. Je to tam dost ukryto a já bych asi neměl zdvihat závoj úplně. Autor o nich ale mluví jako o latentních, esoterních nebo prostě skrytých živlech, které cvičíme vždy čtvrt roku. Viz tabulku na s. 25. Pomocí čistých živlů se v člověku rodí bohočlověk... Čti, cvič a uvidíš.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!


Zpět na “Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů