Květoslav Minařík: Prognostická astrologie

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátoři: uživatel1, Arex

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Květoslav Minařík: Prognostická astrologie

Příspěvekod Arex » 14 úno 2019, 22:30

Vážení přátelé,

tento týden vyšla po dlouhých letech příprav poslední nevydaná kniha našeho předního mystika Květoslava Minaříka Prognostická astrologie. V tomto úctyhodném svazku formátu A4 je na 532 stranách obsaženo celé astrologické dílo Květoslava Minaříka, které se dochovalo navzdory nepřízni osudu.
Přebal.JPG

Obsah svazku:
Prognostická astrologie, s. 24-258.
Pomocné astronomické tabulky pro astrologické účely, s. 260-501.
Cena 790 Kč. Objednat je možno zde: https://eshop.canopus.cz/Prognosticka-a ... 0208175235

Kniha je dále vybavena četnými přílohami z archivu autora, rekonstrukcemi původních horoskopů, ukázkami horoskopického výkladu Květoslava Minaříka, jeho historickými astrologickými články ze 30. let 20. století, faksimilemi původních dokumentů, např. grafických efemerid. Skromný redaktor, který se skrývá pod iniciálami B. M., navíc provedl také rekonstrukci autorových pramenů a doplnil knihu řadou vysvětlujících poznámek.
Text 1.JPG

Tento svazek je nejpodrobnějších českým spisem věnovaným nejen výkladové, ale i matematické a astronomické části astrologie. Květoslav Minařík začal tuto knihu psát ve 30. letech, kdy obliba astrologie vrcholila; sliboval si, že by mohla být vytištěna, aby uhradila také tisk jeho mystických děl. Nakonec vychází jako zcela poslední kniha jeho širokého díla, protože byla nejsložitějším rukopisem, který se v jeho pozůstalosti zachoval.

Protože jsem měl devět let možnost zblízka přihlížet na vznik tohoto vydání, mohu poznamenat, že se ke knize zachovalo několik tisíc různých textových fragmentů, na nichž autor kontroloval své výpočty, sestavoval lepší tabulky nebo upřesňoval text své práce. Je to nejen svědectví mimořádného autorského úsilí a mimořádné odbornosti, ale také vnímavosti redaktora a jeho pečlivosti při přípravě rukopisu. Vydání je navíc doplněno moderními schématy direkčních oblouků, které umožňují pochopení autorova záměru i nám, kteří nepatříme mezi matematické génie.
Text 2.JPG

Je to zvláštní kniha. Její první části byly napsány ve 30. letech, kolem jejího rukopisu prošly tři válečné fronty, slídila po ní státní bezpečnost, její rukopis byl uložen do konve na mléko, zakopán do země a po letech opět vyzvednut, několikrát přenesen, utříděn, znovu promyšlen, doplněn a vydán.

Vzpomeňme společně také na strážného anděla tohoto rukopisu, Minaříkovu dědičku a redaktorku celého jeho díla, paní doktorku Zoru Šubrtovou, která od nás jako veliké světlo odešla na den přesně před dvěma lety - snad právě do světa hvězd.
ZŠ.jpg
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Květoslav Minařík: Prognostická astrologie

Příspěvekod mek onder » 15 úno 2019, 18:18

Moc pěkná recenze :-) Ať ji, knize i andělu strážci tohoto díla paní Zoře Šubrtové Světlo svítí na Plnost prožití sjednocení se Zdrojem a splynutí s Moudrostí věků a nám je vzorem i inspirací pro totéž. Ať se moc daří. Mc
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Květoslav Minařík: Prognostická astrologie

Příspěvekod Anubis » 14 led 2022, 14:22

Zdravím,

kniha vypadá dobře. Je tu nějaký majitel? Obsah jsem našel, ale neumím si představit, kolik prostoru je věnováno jednotlivým kapitolám. Zajímají mě hlavně konkrétní aspekty (všemožné kombinace) a Planety ve znameních. Dále bych chtěl vědět, jak velký je v knize průnik s Malým mystickým slovníkem, kde je hodně astrologických hesel popř. s Astrologií v obrazech od Juříka, která je nějakým způsobem inspirována prací KM. A konečně, je kniha určena spíš pro obyčejného zájemce o astrologii, nebo funguje i jako průvodce duchovního úsilí? Podle popisu to vypadá, že mělo jít ve své době spíš o masovku, což si vlastně v podání KM neumím ani představit. Děkuji.

Uživatelský avatar
led_darkshiner
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 44
Registrován: 28 pro 2018, 11:25
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 21×
Obdrženo poděkování: 45×
Kontaktovat uživatele:

Re: Květoslav Minařík: Prognostická astrologie

Příspěvekod led_darkshiner » 11 úno 2022, 11:31

Anubis píše:
Zdravím,

kniha vypadá dobře. Je tu nějaký majitel? Obsah jsem našel, ale neumím si představit, kolik prostoru je věnováno jednotlivým kapitolám. Zajímají mě hlavně konkrétní aspekty (všemožné kombinace) a Planety ve znameních. Dále bych chtěl vědět, jak velký je v knize průnik s Malým mystickým slovníkem, kde je hodně astrologických hesel popř. s Astrologií v obrazech od Juříka, která je nějakým způsobem inspirována prací KM. A konečně, je kniha určena spíš pro obyčejného zájemce o astrologii, nebo funguje i jako průvodce duchovního úsilí? Podle popisu to vypadá, že mělo jít ve své době spíš o masovku, což si vlastně v podání KM neumím ani představit. Děkuji.


Já tu knihu mám. Použil jsem jí až nedávno k sestavení osobního horoskopu. Spousty věcí dnes už spočítá software(používám Hermes). Zatím jsem jí použil jen na porovnání aspektů a pro větší přehled ve věcech, kterým jsem nerozuměl. "průvodce duchovního úsilí" to určitě je, protože každá duchovní nauka či tajné vědy obsahují základy astrologie. Jenže i astrologie obsahuje určité stadium duchovního poznání. Defakto je to vzájemně propojeno. Nauka o živlech, tarot, astronomie. Masovka to v jedné věci není. Jsou tam ukázky výpočtů KM a některé pasáže bych řekl jsou dost složité na masovku.
Neexistuje nic, co by nešlo...

Obrázek


Zpět na “Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti