Jan Iglauer: Kabalistická astrologie (NOVÁ KNIHA)

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátoři: uživatel1, Arex

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Jan Iglauer: Kabalistická astrologie (NOVÁ KNIHA)

Příspěvekod Arex » 01 úno 2020, 23:01

Vážení přátelé,

právě jsme vydali novou hermetickou knihu, která z praktické stránky mapuje vzácnou hermetickou nauku o 72 géniích. Jedná se o legendární spis Jana Iglauera Kabalistická astrologie.

Iglauer3.jpg


Kniha obsahuje srozumitelný návod na určení tří géniů, které vládnou hmotné, duševní a duchovní složce člověka. Tuto zásadní praxi používal i František Bardon a je zdokumentována i v Magickém deníku jeho žáka Josefa Drábka.

Kniha - poprvé v českém jazyce - obsahuje také správné volací verše všech 72 géniů a opravuje tak chyby, které se v této oblasti tradovaly od roku 1821. Ověření veršů bylo mimořádně pracné, protože musely být srovnány s latinskými a hebrejskými originály.

Kromě toho jsou součástí knihy i magické znaky 72 géniů z 18. století, jako podklad pro srovnání s jejich dnešními znaky (viz Praxe magické evokace).

Iglauer4.jpg


A nakonec to nejlepší - součástí každého výtisku je autorova velkoformátová astromagická pomůcka teurgium, jejíž originál se podařilo objevit a rekonstruovat loňského roku. S její pomocí je možné určit osobní génie, včetně jejich přiřazení k andělským kůrům. Vlastní kotouč teurgia obsahuje správná hebrejská jména géniů i jejich správné české přepisy. Přílohu tvoří arch papíru velkého formátu, který si každý zájemce může vystřihnout, nalepit na karton a má v ruce kompletní hermetickou pomůcku. Průměr přístroje je 46cm.

Iglauer teurgieum.jpg


Ediční řada: Bibliotheca Horev.
Číslo svazku: 20.
Počet stran: 115.
Provedení: Pevná vazba s přebalem.
Papír: Magno Matt.
Cena 440 Kč.
Kniha vyšla 30. 1. 2020.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
profesorikebara
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 41
Registrován: 03 pro 2015, 14:38
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 79×
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Jan Iglauer: Kabalistická astrologie (NOVÁ KNIHA)

Příspěvekod profesorikebara » 10 úno 2020, 12:56

Bezva počin. Děkuji všem co se podíleli. Arexi chápu tedy správně ,že theurgium je třeba vystřihnout a menší kruh přijde do většího ?
Jsi pánem slov, která jsi nepronesl, ale otrokem těch, která ti unikla.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Iglauer: Kabalistická astrologie (NOVÁ KNIHA)

Příspěvekod gooolem » 12 úno 2020, 13:00

Take to tak chapu, ze mensi ma byt vystrizeno a vlozeno do stredu vetsiho.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Jan Iglauer: Kabalistická astrologie (NOVÁ KNIHA)

Příspěvekod Arex » 12 úno 2020, 15:00

Děkuji, přátelé!

Jasně, menší kruh je třeba vystřihnout a vložit do většího, čímž získáte přesné zodiakální analogie každého ze 72 géniů - jeho dekan, znamení, analogicky ke znamení možnou barvu pro meditaci nebo kresbu znaku... Fantazii se meze nekladou.

První génius začíná začátkem znamení Berana, ale to je uvedeno v knize.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Jan Iglauer: Kabalistická astrologie (NOVÁ KNIHA)

Příspěvekod Saila » 12 úno 2020, 17:16

Schovej mi prosím jednu knihu u sebe:-)
All izz well :-)

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Jan Iglauer: Kabalistická astrologie (NOVÁ KNIHA)

Příspěvekod Arex » 12 úno 2020, 20:28

Saila: Ano, prosím!
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
led_darkshiner
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 44
Registrován: 28 pro 2018, 11:25
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 21×
Obdrženo poděkování: 45×
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Iglauer: Kabalistická astrologie (NOVÁ KNIHA)

Příspěvekod led_darkshiner » 20 úno 2020, 22:51

Potvrzuji funkčnost formule v opravě pro 33. inteligenci. Stejná slova se nachází i v mém magickém deníku.
Neexistuje nic, co by nešlo...

Obrázek

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Jan Iglauer: Kabalistická astrologie (NOVÁ KNIHA)

Příspěvekod Anubis » 20 led 2022, 13:37

Arex píše:Kniha obsahuje srozumitelný návod na určení tří géniů, které vládnou hmotné, duševní a duchovní složce člověka. Tuto zásadní praxi používal i František Bardon a je zdokumentována i v Magickém deníku jeho žáka Josefa Drábka.


Nevíš, jak moc jsou tabulky v knize autentické? Západní eso-kultura je teď poměrně zavalená „angelologií“ a setkal jsem se i s tímto rozdělením na tělo x duši x ducha a bývá to posunuté. V případě hmoty o jednoho génia a v případě duše o několik dní, pokud si pamatuji dobře. Ta knížka na mě působí dost fundovaně, takže ji nechci zpochybňovat, jen jsem se setkal s něčím jiným. Díky.


Zpět na “Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů