Bardon a Abramelin

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátoři: uživatel1, Arex

Fafe
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 04 úno 2020, 20:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 52×
Obdrženo poděkování: 11×

Bardon a Abramelin

Příspěvekod Fafe » 07 bře 2020, 15:57

Říká se, že, pan Bardon, měl, německé vydání Abramelina z roku 1725.Většina bytostí z Abramelina jsou z nadzemské zóny. Jako by do toho vnesl pořádek.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Bardon a Abramelin

Příspěvekod Arex » 07 bře 2020, 17:36

Fafe: František Bardon převzal charaktery i jména géniů nadzemské sféry do Praxe magické evokace z Quintscherova rukopisu Zonenbuch (Kniha sfér), datovaného 1930.

A Wilhelm Quintscher převzal jména géniů nadzemské sféry z nějakého rukopisu Abramelina, PODOBNÉMU, ale ne totožným s německým tiskem Abramelina z roku 1725.Charaktery bytostí s velkou mírou pravděpodobnosti vytvořil.

Čili něco pravdy na tom je, ale úplně pravda to není.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Fafe
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 04 úno 2020, 20:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 52×
Obdrženo poděkování: 11×

Re: Bardon a Abramelin

Příspěvekod Fafe » 07 bře 2020, 18:26

Vůbec se nehádám, mnoho toho nevím.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Bardon a Abramelin

Příspěvekod Arex » 07 bře 2020, 22:55

Fafe: Nepřišlo mi, že se hádáš, jen se Ti to pokouším objasnit.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Fafe
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 04 úno 2020, 20:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 52×
Obdrženo poděkování: 11×

Re: Bardon a Abramelin

Příspěvekod Fafe » 08 bře 2020, 10:55

Teda, Zonenbuch neznám. V Adonistické kabale je Bardon uveden jako spoluautor. Ta je také 1930 nebo 31 a to by znamenalo, že, Bardon byl velmi mladý a už patřil k vnitřnímu kruhu Adonistů. Osobně si myslím, že, měl Abramelina v malíčku. Byl to kádr.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Bardon a Abramelin

Příspěvekod Arex » 12 bře 2020, 20:34

Fafe: Chce to nahlédnout až do pramenů. Originál Quintscherova spisu Kabbalistik z roku 1931 má na titulním listě napsáno, že ho napsal Rah-Omir-Quintscher.

Zatímco dosti nespolehlivý opis nesoucí jméno Adonistische Kabbalistik, který z něj roku 1979 pořídil Adolf Hemberger, má na titulním listě napsána další jména, mimo jiné jméno pana Bardona. Ale to není historická realita. Připsal ho tam až p. Hemberger; nepravdivě a o 48 let později...

Proto jsem dal do předmluvy k Iglauerově Kabalistické astrologii, kde se zabývám stejným tématem, i toto varování:

"Odborná veřejnost by měla být upozorněna na to, že dostupná německá černobílá vydání Quintscherova díla Kabbalistik nejsou věrnou faksimilií původního barevného rukopisu, ale kopiemi pouhého opisu, který v roce 1979 v rámci svých dokumentačních snah pořídil Adolf Hemberger. Magické znaky jsou sice přejaty z originálu, ale jejich rozložení na listech je pozměněno."

O podivně doplněném titulním listu jsem se rozepsal až tady. Ostatně zde jsou doklady:

Kabbalistik.jpg


Mimo to se dochovala docela rozsáhlá korespondnence Wilhelma Quintschera a Josepha Schustera ("Siliase"), ze které je jasné, že ho vytvořil p. Quintscher a p. Schuster ho opisoval či v detailech vylepšoval. O hypotetické účasti pana Bardona tam není ani slovo. Pokud jsem tedy viděl.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Fafe
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 04 úno 2020, 20:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 52×
Obdrženo poděkování: 11×

Re: Bardon a Abramelin

Příspěvekod Fafe » 19 bře 2020, 21:02

Děkuji, za osvětlení. Co vím Hemberger, byl vůbec kapitola, pro sebe.. Ale, strážný anděl a nadzemská zóna. Štěstí nám všem.

Fafe
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 04 úno 2020, 20:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 52×
Obdrženo poděkování: 11×

Re: Bardon a Abramelin

Příspěvekod Fafe » 21 dub 2020, 03:44

Velmi, se, mi líbí souvislost, mezi Abramelinem a panem Bardonem. Oba, směřují, ke stejnému cíli, bez ohledu na náboženství. Nějaká, niť, tam, je. Ohled, na, dobrý, charakter. Pomáhání ostatním.


Zpět na “Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů