Fotografie ducha v oboře Hvězda

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátoři: uživatel1, Arex

Uživatelský avatar
jakpro100
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 15 pro 2015, 12:07
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 33×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Fotografie ducha v oboře Hvězda

Příspěvekod jakpro100 » 20 pro 2020, 23:34

Díky, led_darkshiner, za tu práci s fotkou, takto to opravdu vypadá jako démon.
Napadlo mě však ještě něco a konečně mám čas to sem vložit. Njeprve jsem pomocí křivek a zvýraznění barev vytáhnul obrys podobným způsobem, dávám k nahlédnutí. Po té jsem v něm křivkami obtáhnul nejvýraznější obrysy. Chtěl jsem je porovnat s fotografií, která zachycuje stejné místo o chvíli později bez podivných efektů a objektů. Všechny obrázky dávám vedle sebe jako přehled. Nakonec jsem v nové vrstvě posadil upravenou fotku i překreslené křivky na spodní vrstvu té fotky bez efektů. Je to focené z ruky, takže to na sobě nesedí zceela přesně, jak je vidět, ale přibližně ano.
duch krivka1-01.png

Ze srovnání je vidět, že zachycené světelné objekty mají linie shodné s nejvýraznějšími liniemi z druhé fotky, např. silné větve, tedy tam, kde je největší kontrast světla/stínu. Někde však pokračují i mimo tento kontrast.

Nechci z toho vyvozovat nějaké jednoznačné, nepochybné závěry, které celou „záhadu“ řeší a uzavírají. Naopak, otázek je stále více, mají širší záběr, ukazuje se, že vše je trochu jinak a můžemese z toho naučit mnohem více.
Vracím se trochu k otázce, kterou připomněl inrise, tedy co my víme, co vlastně vidíme? Základní otázkou je pro mě, jak vlasntě vzniká obraz, jak je způsobeno, že jej vnímáme právě určitým způsobem?
To má hned několik rovin chápání, zkusím je trochu rozvinout.
Prvně je třeba si uvědomit, že „duchové“ byly na fotkách zachyceni díky splnění zcela určitých podmínek. Fotil jsem z konkrétního místa, za konkrétních světelných podmínek (večerní šero, blesk z určitého úhlu) a fotoaparát se zaostřil určitým způsobrm atd. nebýt této „náhody“, nemohlo by se na fotkách nic zobrazit. Ale nyní, když se na fotku podíváte, je tam onen démon, nebo není? Nikdo by ho neviděl, kdybych ten snímek nevyfotil právě takhle.
Co se manifestuje do zjeveného obrazu, jakým způsobem se to provede a také proč se tak stane, to jsou tři různé a stejně důležité otázky.
Připomíná mi to příhodu s mým prvním namalovaným obrazem, který vidíte v mém avataru. Ukazoval jsem jej různým lidem a dva mi nezávisle na sobě tvrdili, že v něm vidí delfína, a navíc každý z nich jinde. O delfínovi jsem jako autor nevěděl a neměl jsem žádný záměr jej tam malovat, ale když mi tito dva ukázali, kde delfín podle nich je, musel jsem uznat, že tam je. Otázka je jak se tam dostal? Proč vypadá právě takhle? A proč delfín? No zkrátka úloha autorství je jaksi iluzorní, člověk, třeba umělec je jen nástrojem božské prozřetelnosti, která prostřednictvím nějaké inspirace, vize, u něj vytvoří záměr jak má obraz vypadat, člověk pak vymyslí jak to technicky namalovat a obraz je nakonec hotov, řekl si o to, aby byl stvořen.
Mechanismus stvoření tedy probíhá tak, že nejprve je záměr nějaké vyšší inteligence z vyšších světů, která ovlivní patřičný nástroj, bytost z hrubohmotného světa, vybaví jej patřičným vnuknutím, inspirací, vizí, dá mu impuls a chuť toto zrealizovat. Tvoření se pak přesouvá o úroveň níže, člověk-umělec si opět sežene patřičné nástroje, barvy, štětce, plátno, a určitými technickými postupy přenese obraz ze své vize na plátno či jiný podklad.
V analogii s živly můžeme chápat štětec jako aktivní nástroj ohně, jím se obraz vytváří, plátno jako pasivní objekt vody, ono tvořivost ohně zachycuje a podrží, baryy, jejich rozmanitost a vzájemné působení souvisí s e vzduchem, ony zajišťují srozumitelnost a zjevnost zvoleného sdělení, ony jsou vlastně nositelem informace a komunikace, a všechny tyto složky v celém hotovém obraze pak drží živel země, jako objekt, který může v hrubohmotném světě existovat..
Obrazů bylo namalováno nespočet, každý jiný, s jinmý záměrem, ale vždy nějak tímto způsobem.
Snad i obraz toho, co vidíme, nebo co zachytí fotoaparát, je tvořen podobným způsobem.
To, co vnímáme, třeba les v oboře Hvězda, je výsledkem nějakých světelných podmínek,v kombinaci se záměrem, že tam tyto objekty mají být a plnit nějakou úlohu.
Změní-li se světelné a pozorovací podmínky, obraz se může změnit a najednou se objeví něco docela jiného. Světlo-blesk jde najednou v silné intenzitě z určitého směru. Zkusím popsat opět průbeh tvoření podle výše popsaného modelu.
Tedy nějaká vyšší inteligence měla z nějakého důvodu záměr, aby bylo v tomto světě zjeveno to, co jsem zachytil. Vytvořila tedy u mě, jako vhodného nástroje záměr jít fotit v noci do Hvězdy, a včasnými vnuknutími zvednout foťák a stisknout spoušť. Po stisknutí spouště se blesk, jako tvořivý nástroj světla/ohně, vystřelil a odrazem od pozadí (voda), zareagoval na různé kontrasty mezi objekty na pozadí (vzduch), zpětně zachytil na čočce snímače a vytvořil ve fotoaparátu zcela nový obraz (země). Všimněte si, že pozadí u foky s démonem je zcela černé, světelný objekt zcela bílý.
Jde tedy jen o nějakou technickou záležitost, lze to odbýt tím, že blesk odráží výrazné větve či jiná kontrastní místa a tak vzniká iluze obrazu, který vlastně neexistuje a nic to neuznamená? Nebo tu proběhl magický proces tvoření, který má vždy nějaký smysl, účel, záměr?
Dám sem ještě stejnou kompilaci fotek z prvního snímku, i zde lze s trochou fantazie rozeznat, že linie světelného objektu kopírují linie různě tmavých ploch na pozadí, které osvítil blesk:
duch krivka1-03.png

Opět, jsou tam ty objekty nebo nejsou? vidíme je přece.
Připomíná to způsob, jak viděli skutečnost moderní malíři, impresionisté, fauvisté a další.Oni žili jako skuteční mudrci, celé dny pozorovali krajinu a jiné objekty, studovali světla a stíny, jak barvy vypadají doopravdy, jak je namíchat, a především dokázali rozdělit složitý obraz do barevných skrvn a ploch, zbavili jej detailů. Někteří věděli možná víc, než Goethe.
Pamatuji si, zase čirou náhodou, jak jsem před 24 lety, v době, kdy jsem začínal studovat Bardona, dělal právě ve Hvězdě jakási cvičení, kdy jsem chtěl „vidět za věci“. Spočívá to ve fixování jednoho bodu a pozorování, jak se obraz mění, vyžaduje to opravdu silné soustředění po delší dobu. Obraz se pak skutečně slévá do větščích ploch pak se začne hýbat, proměňovat, tedy co je to, c o vidíme? Jak vidíme? Jaká je skutečnost a jak a proč se zobrazuje? konkrétně tedy proč vznikly tyto snímky a co na nich vlastně je?
Toť otázky, které jsou na stole.
Odkazuji i na trochu příbuzné vlákno o elementálech - jsou na tam publikovaných fotkách živlové bytosti, nebo je to iluze?
viewtopic.php?f=23&t=1979&start=15

Jsou to všechno moje hypotézy, na základě toho co vím. V každém případě sem dám ještě zbytek svých fotografií, protože jsou zase úplně jiné a u jedné to, co zachycuje, připomíná nějaké bytosti.

Pokud by tu byl někdo, kdo má zkušenosti s prací s magickým zrcadlem, koulí, případně s evokacemi či s fotografiemi elementálů či jiných bytostí, budu rád, když se k tomu vyjádří, z hlediska toho, jak obrazy, resp. naše zrakové vjemy vznikají. Ale vítám názor každého, kdo má k tomu co říci.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Fotografie ducha v oboře Hvězda

Příspěvekod Flox » 21 pro 2020, 15:37

Pokud to bereš takhle tak ano. Je celá řadá metod, které předpokládají, že entita mimo naše smyslové vnímání ovlivní realitu/náhodu takovým způsobem, abychom v tom mohli najít vzkaz. Takže tu máme věštění z karet, náhodné generátory na webech, věštění z kávové sedliny, z klacíků rozhozených na zem, na Vánoce z jablek, kyvadlem atd.

A já věřím, že spousta věcí, které jako náhoda vypadají nejsou náhoda. Jen je problém v tom, že často není jak poznat zda to náhoda je anebo není.

Co mě např. velmi pobavilo... byli jsme na podzim v listopadu s Frabatem na chatě. Venku bylo dost zima a koupali jsme se v potoce. Mek se hodně soustředil na cvičení kde jsme svoje vědomí měli přesunout do "hara". Trávili jsme tím poměrně dost času. Když jsem přijel domů psal jsem kamarádce, které s magií nemá nic společného, že jsme se otužovali v řece. Ona odpověděla: "já do toho půjdu zas z hara" pak to opravila "jara". Na klávesnici jsou ta písmena těsně vedle sebe. A zas tak moc překlepů nedělá. Obě interpretace dávají smysl obě jsou možná i pravdivé. :-D
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
jakpro100
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 15 pro 2015, 12:07
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 33×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Fotografie ducha v oboře Hvězda

Příspěvekod jakpro100 » 27 pro 2020, 23:59

-Ano, to je jedna stránka věci, může to spadat do kategorie znamení, která potkáváme na každém kroku, aby usměrnila či potvrdila naše kroky, nebo nás varovala, inspirovala apod. Někdy se nám je daří vnímat lépe, jindy hůře. V některých kulturách je jeich vnímáních stále živé a klíčové. Náhodné jistě není nic, o znameních se zmiňoval i Bardon v různých souvislostech, ale pokud je neumíme správně číst a vyložit, míjí se účinkem.
Jsou orákula, která mají přesně daná pravidla a může je používat každý, pak znamení, která přichází individálně. Příhod, jaké popisuješ, každý asi někdy pár zažil, nebo o nich slyšel :) Jsou úžasné a Jung je nazýval synchronicity.
Též jsem měl teď před Vánoci podobnou, na televizi moc nekoukám, ale zaujal mě koncert Hradišťanu+filharmonie, ta hudba mě inspirovala k tomu, že jsem si k tomu potřeboval ještě něco přečíst, z knihovny jsem vzal knížku Jiřího Ortena, léta jsem nečetl pezii. V té knize jsem nalistoval něco o tom, že času je málo, kéž by se dal zastavit nebo vypůjčit, a hned na to se něco podobného ozvalo i z toho pořadu v televizi. A pak ještě jiné téma opět psané v knize a hned na to opakované v televizi, velmi vtipné :)
Nicméně ještě k fotkám, trochu to souvisí-při focení jsem se příliš nevěnoval pocitům, protože by mohly vyvolat strach a to bych pak nic nenafotil, ale třeba fotce s démonem předcházel pocit či myšlenka - co kdybych teď foťák zvednul trochu výš ke korunám stromů? A když se na snímku objevilo to, co se objevilo, přišel krátký pocit, že je tady něco velkého, mocného, co je nad celým místním prostorem, a působí to, aniž to kdo tady dole tuší...
Zda fotky „duchů“ vznikly „náhodou“ a čistě jednorázově, anebo v těch místech skutečně něco je a zviditelní se to za určitých podmínek, to jsou další věci. Faktem je, že se tyto objekty zobrazily jen na některých snímcích, na jiných ne, že byly zachyceny na prvním snímku určitého místa, na následných snímcích stejného místa už ne, že v určitých částech obory jsem nenafotil vůbec nic mimořádného, v jiných toho bylo hodně. To jsou fakta, která taky nejde pominout.

Uživatelský avatar
jakpro100
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 15 pro 2015, 12:07
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 33×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Fotografie ducha v oboře Hvězda

Příspěvekod jakpro100 » 28 pro 2020, 01:06

Dávám ještě zbytek fotek ze stejného večera, jako „démon“. Jen ty nejzajímavější. Zajímavé jsou všechny, každá je jiná, ale jedna je opravdu specifická.

Zde je opět nějaký světelný objekt či bytost, tvarově nejasný, fantazie v něm může vidět třeba vzpínajícího se koně. O chvíli později je vidět jen lesní cesta:
Hvezda_noc_37.jpg
Hvezda_noc_38.jpg

Na dalším snímku se zobrazila takováto nádherná hvězdokupa. Tvar je ještě nezformovaný. Zajímavé je, že nejsvětlejší místo je uprostřed. Na dalším snímku už není po hvězdě ani památky:
Hvezda_noc_39.jpg
Hvezda_noc_40.jpg

Jen o pár kroků dále vznikl možná nejpodivnější snímek. To, co se na něm ukázalo, totiž netvoří jeden objekt, je to více objektů roztroušených po celém záběru. Tvarem zřetelně připomínají postavy či bytosti. Je vidět jednu či spíše několik postav, pravděpodobně dětí (včetně té vlevo od kmene stromu), jak cosi sbírají v lesním podrostu. Za nimi, ve střední části snímku, vidím vystupovat jak ze staré daguerotypie měšťanský pár, pravděpodobně z počátku 19. stol. V pravo od něj je další objekt, nějaká větší postava, nebo pár v popředí, jak drží něco v ruce (nebo venčí psa). Skoro to vypadá, jako nějaký výjev z jiného času. Skutečná událost, nebo jen obraz něčeho? Tenhle snímek speciálně ještě prozkoumám.
Hvezda_noc_41.jpg

Na další snímek o chvíli později jsem bohužel trochu poodešel a zazůmoval, je to z trochu jiného úhlu, nicméně opět po zjevení ani památky:
Hvezda_noc_42.jpg

Dále jen pro zajímavost, světelná mlha přes většinu záběru, zcela vlevo se formuje nějaký tvar připomínající postavu. o chvíli později klasicky nic:
Hvezda_noc_43.jpg
Hvezda_noc_44.jpg

Zajímavý světelný útvar připomínajíc srdce:
Hvezda_noc_46.jpg

Uživatelský avatar
led_darkshiner
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 44
Registrován: 28 pro 2018, 11:25
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 21×
Obdrženo poděkování: 45×
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie ducha v oboře Hvězda

Příspěvekod led_darkshiner » 28 pro 2020, 12:56

Už jsem tam nic zvláštního nenašel. Dostal jsem Covid, tak mi teď moc do zpěvu není...
Neexistuje nic, co by nešlo...

Obrázek

Uživatelský avatar
majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 465
Registrován: 18 čer 2009, 15:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 73×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie ducha v oboře Hvězda

Příspěvekod majstro » 08 led 2021, 02:01

@jakpro100 Ja uz cekam kdy se tady objevi obrazky mracku a co v nich vidis.. Kazdopadne nevidim v tom nic smyslupneho premyslet nad obrazkami focenymi v noci. Nebo ty v tom vidis smysl se tim zabyvat?

Uživatelský avatar
jakpro100
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 15 pro 2015, 12:07
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 33×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Fotografie ducha v oboře Hvězda

Příspěvekod jakpro100 » 06 zář 2021, 20:44

majstro » asi se neshodneme, ale zabývat se obrazy mráčků a toho co v nich vidím, mi připadá smysluplné :) Je to prastará praktika, ale to jsem již uvedl. Pokud jde o uvedené noční fotky, mají také svůj význam, který jsem vysvětlil v předchozích příspěvcích, četl jsi je?


Zpět na “Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů