Nová kniha od Bardona?

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátoři: uživatel1, Arex

Uživatelský avatar
majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 465
Registrován: 18 čer 2009, 15:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 73×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod majstro » 09 led 2017, 00:52

@Iokanaan - ahoj, ja to mam zadefinovane takto:

- mentalni telo = duch, mentalni telo je propojene s astralnim pres matrici (zrejme mentalni matrice), dale pak astralni telo s fyzickym pres dalsi matrici (astralni matrice). Nejsem si jisty tim pojmenovanim, ale jde o to, ze ty 2 matrace jsou propoje mezi frekvencnimi urovnemi tech jednotlivych tel. Do zacatku to snad staci :-)

Iokanaan
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 5
Registrován: 08 lis 2016, 19:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod Iokanaan » 09 led 2017, 17:29

@majstro - dekuji za odpoved. Takto jsem to mel take, dokud jsem neotevrel Pomucku k introspekci, kde Bardon mluvi o trech matricich a to malinko jinak nez v Brane Vyslovene pise: "Duch je vazan na mentalni telo prostrednictvim mentalni matrice." A to me zmatlo...

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod Adam » 10 led 2017, 02:53

Ahoj,
ten střední odstavec na str. 30 to rozvádí dost podrobně:
- mentální matrice je spojující látkou mentálního těla a ducha => duch a mentální tělo nejsou totéž
- pojítko mezi duchem (vč. mentálního těla) a astrálním tělem se nazývá astrální matrice
- jemnější těla (mentální a astrální) jsou prostřednictvím hrubohmotné matrice vázána na hrubohmotné tělo, které udržuje všechna tři pohromadě [lehce přeformulováno]

Máme tedy tři těla, ducha, který je všechna oživuje a matrice, které se - coby transformátory - starají o převibrování (přetaktování) informace, při přechodu mezi úrovněmi.

Zkusil jsem to nakreslit - prosím o shovívavost - přechody matric jsem raději dodatečně popsal, aby bylo zřejmé, jak je to myšleno.

Podle mě jde o to, učit se vnímat odlišné projevy téže energie v jednotlivých úrovních, přesné fungování matric je specialita, která se ozřejmí praxí.

Pokud např. potkám na ulici chlapíka, který mě hnusně podrazil, v mentální rovině si zařadím jeho podobu - obraz a jméno, vybaví se mi ta situace a všechna předsevzetí, co udělám, až mi přijde pod ruku, ..., vibrace té zkušenosti se "přecedí" přes astrální matrici do duše, kde se vzedme vlna hněvu, znechucení, zklamání ze zrady, touhy po odplatě, ... tyto pocity přes hrubohmotnou matrici prosáknou do těla - zrychlí se tep, zatnou svaly, rozšíří zorničky, udělá se mi nevolno, ... tzn. zareagovala všechna tři těla, všechny tři úrovně, ale až souhrn všech tří f-cí ducha - vůle, rozumu a citu - se spojí do více či méně vědomé reakce - činu.

Takhle nějak si to aktuálně představuji :-)

Adam

tela-a-matrice.jpg
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod Saila » 10 led 2017, 14:49

Díky za názorné-umělecké vyjádření. Krásné jak je to prostorové a do pyramidy-podněcuje to další prostor pro meditování nad tím:-)
All izz well :-)

Iokanaan
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 5
Registrován: 08 lis 2016, 19:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod Iokanaan » 10 led 2017, 16:03

Děkuji Adame.
Je to hezky a logicky popsané. Je to ovšem něco jiného, než tvrdí majsto, který říká mentální tělo=duch. Mně právě přišlo, že v BOZ, popř. v Otzkách Bardon člověka popisuje jako majstro a v Pomůcce jako Ty.
Můžu ještě poprosit o krátké doplnění onoho příkladu s podrazákem? Kde tam pracuje mentální matrice? Předem díky.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod Adam » 10 led 2017, 21:14

Ahoj Iokanaane,

máš pravdu, mentální matrici jsem opomněl. Ve výše uvedeném sledujeme úrovně, nerozvádíme však živly. Ty jsou barevně zaznačeny, ale jejich práce se těžko postihuje, protože působí společně a i vlastnosti mezi nimi migrují (jak zmiňuje Arex v předmluvě).

V našem příkladu s podrazákem jsme popsali spontánní (až instinktivní) paralelní reakce, uskutečněné prací živlů (u každého se uplatní ve specifickém poměru). Ačkoliv navenek nemusím dát nic najevo, na energetické úrovni chtě nechtě vysílám vibraci, která se promítne do okolí (okolí ji bude zrcadlit). Většina toho, co se člověku běžně děje, probíhá právě v tomto režimu - akce/reakce. Ta reakce je převážně automatická, vychází z hluboce zakořeněných povahových vlastností, a i když se nám třeba zdá, že jednáme sami za sebe, velmi často tomu tak není - jsme spíš jak ti Pavlovovi psi :-)

Veškeré magické školení, ale i "obyčejný osobnostní růst" směřuje k tomu, dokázat opravdu jednat za sebe - z ducha, v souladu se zákony univerza. Mohutnosti ducha - vůle, rozum a cit - se spojují ve vědomí. Tak se dostáváme k příkazu a dobré radě tolika osvícených učitelů - cokoliv, i sebemenší drobnost, vykonávat vědomě, s plnou pozorností, tady a teď. Tím jsme odpověděli na Tvou otázku - aby duch mohl (vědomím) vládnout nad těly, musí k nim mít přístup - tím mostem mezi duchem a mentálním tělem (potažmo všemi ostatními těly) je mentální matrice.

Buď zdráv a vesel :-)

Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Iokanaan
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 5
Registrován: 08 lis 2016, 19:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod Iokanaan » 10 led 2017, 21:34

Velmi dekuji za Tvou ochotu a trpělivost. Díky. I.

Šálukim
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 57
Registrován: 05 zář 2016, 19:06
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 34×
Obdrženo poděkování: 52×

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod Šálukim » 17 bře 2017, 15:31

F. Bardon učebnice vysoké magie vyšlo 2016
Znáte někdo tuto knihu?

Šťasten ten, kdo našel pravou cestu a je jí věrný

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod Arex » 17 bře 2017, 19:41

Šálukim: Ano, je to pravé. Už jsme o tom diskutovali v jiném vláknu, přesněji vzato zde: https://frabato.cz/viewtopic.php?f=20&t=1632
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

tuk
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 2
Registrován: 28 led 2018, 22:39
pohlaví: Muž
Národnost: SK

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod tuk » 28 led 2018, 22:49

Ahojte,
Kniha "Pomúcka k introspekci" sa ku me "dostala" až teraz - tak lúskam.
Mám ju ako výtlačok, ale trocha som si zvykol na hračky typu PDF čítačka. Neviete kde by som si ju vedel zakúpiť v elektronickom formáte (PDF, DOC ...).
Ďakujem

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod Saila » 29 led 2018, 00:25

v elektronickym formátu zatím ofiko není...
All izz well :-)

tuk
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 2
Registrován: 28 led 2018, 22:39
pohlaví: Muž
Národnost: SK

Re: Nová kniha od Bardona?

Příspěvekod tuk » 29 led 2018, 11:01

Ďakujem Saila.


Zpět na “Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti