Pozvánka na přednášku "Magické charaktery sfér – Bardon, Kabelák, Lasenic, Quintscher"

Na tomto místě dávejte a pište podklady pro setkání a společnou práci

Moderátoři: Cagliostro, Anubis, Tomáš, Saila

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Pozvánka na přednášku "Magické charaktery sfér – Bardon, Kabelák, Lasenic, Quintscher"

Příspěvekod Arex » 19 kvě 2019, 22:30

Vážení přátelé, srdečně Vás zvu na svou přednášku Magické charaktery sfér – Bardon, Kabelák, Lasenic, Quintscher.

Abstrakt: Historie a prehistorie uceleného systému magických znaků, známých z děl nejvýznamnějších středoevropských hermetiků Františka Bardona, Františka Kabeláka, Pierra de Lasenic a Wilhelma Quintschera.

Témata: Astrologie a magie. Charaktery bytostí a sfér. Francouzská předehra. Klíčové osobnosti. Datace, vznik a tradování systému magických znaků ve světle neznámých rukopisů a korespondence.
Přednáška stručně shrnuje výsledky devatenáctiletého výzkumu.

Nascelem.jpg

Kdy: neděle 9. června 2019 od 9 hodin ráno.
Kde: Český svaz vědeckotechnických společností, Novotného Lávka 5, Praha 1,
Pořádá: Astrologická společnost. http://astrologickaspolecnost.cz/node/57

Pantakl.jpg
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Pozvánka na přednášku "Magické charaktery sfér – Bardon, Kabelák, Lasenic, Quintscher"

Příspěvekod Kuato » 20 kvě 2019, 10:56

ahoj Arexi,
budete z te prednasky delat nejaky (idealne videovy) zaznam? nejspis se nedostanu osobne :o((.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Pozvánka na přednášku "Magické charaktery sfér – Bardon, Kabelák, Lasenic, Quintscher"

Příspěvekod Arex » 20 kvě 2019, 11:48

Kuato: Přesně naopak, tato přednáška výjimečně nahlédne do témat, která mám rozpracovaná v souvislosti s “Praxí magické evokace”. Zveřejním jeden (podle mého soudu) zásadní objev, který umožňuje určit a datovat vznik tohoto systému charakterů a výklad doprovodím srovnávací sérií obrazů. Ale rád bych, aby to byl bonus pro lidi, kteří přijdou - je to moje poděkování živému společenství.

Zvažuji, že z téhož důvodu poprosím přítomné, aby nenahrávali. Oficiální nahrávka astrologické společnosti určitě vznikne, ale ta není veřejná, zatím ji z žádného ročníku nemám.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Pozvánka na přednášku "Magické charaktery sfér – Bardon, Kabelák, Lasenic, Quintscher"

Příspěvekod Kuato » 20 kvě 2019, 11:58

hm, chapu. pane doktore, mozna me primejete, abych vylezl ze sve nory a udelal si vylet do te nasi stovezate Maticky! pokud nebudu muset vytacet med, letosni prseni uplne posila do kopru jakekoliv planovani :o(.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Pozvánka na přednášku "Magické charaktery sfér – Bardon, Kabelák, Lasenic, Quintscher"

Příspěvekod Arex » 20 kvě 2019, 12:41

Kuato: O informace z přednášky nikdo určitě nepřijde, protože budou v nějaké další podobě zveřejněny až vyjde opravené vydání PME (studie v knize nebo zvlášť). Ale teď pracuji spíš na edici BKOZ a tohle je trochu výlet do budoucnosti. Nechci lidi odradit od toho, co nezbytně potřebuji, k tématu sice zajímavému, ale až dalšímu v pořadí. :-) Budeš-li v Praze, moc rád Tě uvidím!
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Thoth-Amon
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 49
Registrován: 24 led 2014, 16:25
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Pozvánka na přednášku "Magické charaktery sfér – Bardon, Kabelák, Lasenic, Quintscher"

Příspěvekod Thoth-Amon » 20 kvě 2019, 14:36

Arexi - paráda! V Praze se toho hermetického děje stále více. Přitom myslím, že to jsou věci, které mají velký význam a svou kvalitu.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Pozvánka na přednášku "Magické charaktery sfér – Bardon, Kabelák, Lasenic, Quintscher"

Příspěvekod Arex » 20 kvě 2019, 14:58

Thoth-Amon: Mám výborné ohlasy na hermetickou konferenci na HTF, škoda, že jsem tam nemohl letos být. Ale příští rok to vyjde, pokud tedy nebude první týden v květnu. :-) Jsem vděčný Tobě i ostatním, že Praha je hermetické město a že hermetické knihy nezapomněly mluvit česky...
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvánka na přednášku "Magické charaktery sfér – Bardon, Kabelák, Lasenic, Quintscher"

Příspěvekod gooolem » 20 kvě 2019, 15:28

Tak to zni velmi velmi zajimave, takove tema a i ten prednasejici jiste nebude k zahozeni :-D.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Thoth-Amon
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 49
Registrován: 24 led 2014, 16:25
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Pozvánka na přednášku "Magické charaktery sfér – Bardon, Kabelák, Lasenic, Quintscher"

Příspěvekod Thoth-Amon » 22 kvě 2019, 12:04

Arex: Ta konference dopadla vynikajícím způsobem a děly se věci. Minule prof. Nakonečný těsně před konferencí spadl z eskalátoru a skončil místo v Praze na jednotce intenzivní péče, letos večer před ní spadl ze schodů...Říkal, jak tentokrát zase ležel nosem v zemi a zjišťoval, zda zase není polámaný si připomněl tu shodu, že se mu to minule stalo taky těsně před stejnou akcí. Naznačoval, že člověk pak může mít pocit se něco kolem děje - navíc letos přednášel nakonec co znamená Faust pro české hermetiky atd....Připomněl jsem mu Kabeláka, jak přednášel o theurgii a spadl před něj ten lustr..Prý zbledl a pak přednášel dál. A kdyby Nakonečného jeden slovenský hermetik (kterého znáš) nedovedl přímo z Tábora autem (konečně zase slovenští hermetikové hrají nějakou dokonce významnou roli), tak by myslím s tím zraněním jistě sám vlakem nedojel! Z Kabeláka a Nakonečného by si měli vzít mnohdy si myslím zbytečně ustrašení česko-slovenští hermetikové příklad...

A vidím to máš pod svým nickem: „Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání.

Každý, kdo v českém hermetismu něco opravdu s nasazením dělá (samozřejmě občas nás za některé naše kroky a pokusy i kritizují-ale nekritizují zas jen toho, kdo nic nedělá, nic nezkouší, nic neříká atd., jen "drží hubu a krok" s těmi "správnými"), zažil leccos. Ale jdeme, kráčíme, bojujeme - a výsledky jsou vidět. Mimochodem vyšlo už pár velice pozitivních článků.

http://denikreferendum.cz/clanek/29600- ... iva-i-dnes

http://info.dingir.cz/2019/05/osobnost- ... -dejinach/

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Pozvánka na přednášku "Magické charaktery sfér – Bardon, Kabelák, Lasenic, Quintscher"

Příspěvekod Saila » 22 kvě 2019, 17:00

Vstupné pro veřejnost na oba dny činí 800,- Kč, členové Astrologické společnosti ČR mají slevu a platíi 600,- Kč, vstupné pro veřejnost na jeden den činí 600,- Kč, členové Astrologické společnosti ČR majíi slevu a platí 400,- Kč. Platit lze na místě, při platbě předem za oba dny je sleva 100,- Kč (členové AS ČR i nečlenové), při platbě předem na jeden den mají nečlenové slevu 100,- Kč, členové AS ČR 50,- Kč. Pro platbu předem bankovním převodem lze užít účet společnosti č. 2500384695, kód banky 2010 (Fio banka a.s.), jako variabilní symbol je třeba uvést buď členské číslo plátce, nebo jeho číslo telefonní (ve zprávě pro příjemce pak i jméno účastníka setkání a označení Eukarpia). Členský příspěvek je možné uhradit i u vstupu.
All izz well :-)

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Pozvánka na přednášku "Magické charaktery sfér – Bardon, Kabelák, Lasenic, Quintscher"

Příspěvekod Arex » 22 kvě 2019, 17:22

Saila: Děkuji za varování, netušil jsem, že je to placené. Nu, alespoň pomohu Astrologické společnosti.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Pozvánka na přednášku "Magické charaktery sfér – Bardon, Kabelák, Lasenic, Quintscher"

Příspěvekod Arex » 29 kvě 2019, 11:11

Díky laskavému přístupu astrologické společnosti je možné přijít pouze na mou přednášku o charakterech. Příslušné vstupné je cca 150-200 Kč. Stačí se u pokladny zmínit, že jdete pouze na první přednášku a po jejím skončení odejít.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Petr Strange
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 2
Registrován: 01 lis 2018, 20:10
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Re: Pozvánka na přednášku "Magické charaktery sfér – Bardon, Kabelák, Lasenic, Quintscher"

Příspěvekod Petr Strange » 05 čer 2019, 20:42

Zdravím. Tohle je moje první zpráva na toto fórum :D. Jen jsem chtěl říct že moc rád přijdu. Nevím do jaké míry se tady osobně znáte. Popravdě jsem začátečník a tak jsem doufal že bych si tam mohl pokecat s někým zkušeným :) .Chápete jakože sehnat nějaké kontakty. Takže kdyby někdo měl zájem tak neváhejte, rád se cokoliv přiučím. Poznáte mne hned, budu tam ten nejmladší :)

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Pozvánka na přednášku "Magické charaktery sfér – Bardon, Kabelák, Lasenic, Quintscher"

Příspěvekod Arex » 05 čer 2019, 20:59

Petr: Na Eukarpii jdu jen na tu první přednášku a pak půjdeme někam posedět. Prosím nestyď se a přihlaš se mi. :-) Rád Tě poznám, a pokud to půjde, třeba si pak ještě popovídáme.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Petr Strange
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 2
Registrován: 01 lis 2018, 20:10
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Re: Pozvánka na přednášku "Magické charaktery sfér – Bardon, Kabelák, Lasenic, Quintscher"

Příspěvekod Petr Strange » 05 čer 2019, 21:15

Arex: Ani nevíš jak si toho vážím. Seberu všechnu odvahu a přihláším se ti :D.


Zpět na “Veřejná Komunita”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti