Nový člen

Na tomto místě dávejte a pište podklady pro setkání a společnou práci

Moderátoři: Cagliostro, Anubis, Tomáš, Saila

Uživatelský avatar
Howard
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 26 kvě 2023, 10:55
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 40×
Obdrženo poděkování: 30×
Kontaktovat uživatele:

Nový člen

Příspěvekod Howard » 30 kvě 2023, 09:42

Všechny Vás zdravím.

Předně bych Vám chtěl poděkovat za přijetí a také se jak se sluší a patří, představit a napsat o sobě pár řádků...

Nejsem si jistý, zda to sem patří - a na fóru jsem téma týkající se nových členů nenašel, tak píšu sem, snad to nevadí.

Budu sem psát pod pseudonymem Howard. Jméno jsi vypůjčil od jednoho z mých oblíbených hororových velikánů.

Takže k věci a omluvte ten patos.

O duchovno se zajímám už od útlého věku. Vždy jsem cítil, že zde existuje Cosi, co nás převyšuje. Navzdory všudypřítomnému materialismu a přízemnosti profánního světa jsem, ať už v zrnku písku, nebo při pohledu do hlubin kosmu, neustále cítil cosi Vyššího, známého, překrásného, avšak přesto nezměrného, nepochopitelného a neuchopitelného, nezjevného a jak praví Corpus Hermeticum, samozřejmě také nade vše zjevného.

O magii a hermetismus jsem se začal zajímat asi v 15 letech, současně jsem uctíval a dodnes uctívám pohanské bohy našich předků. Nakonec jsem si vytvořil osobní syntézu pohanského a hermetického světonázoru, který by se dal nejspíše (slova nás omezují) nazvat jako pohanský panteismus, který zastřešuje hermetismus, kdy jednotlivé bohy vnímám jako jednotlivé tváře všehomíra, tvořící dokonalou jednotu - kreativní i destruktivní. Nicméně, zpět k magii a hermetismu. Celý dosavadní život jsem se bohužel zaobíral pouze mystickou stránkou věci, jelikož mne od magické praxe mimo jiné zjednodušeně řečeno držel zpátky především strach z posedlosti. Zato jsem za ty roky nahromadil troufám si říct obstojné teoretické znalosti o okultních vědách, nicméně k čemu to všechno, když to neuplatňuji v praxi?

Moje neukojitelná touha po vědění (k Odinnovi, tj. mysl posedlá touhou po vědění o tajemství života a smrti, přirozeně chovám velice vřelý vztah) se na přelomu loňského roku projevila jako blesk z čistého nebe a náhle mi bylo jasné, že tento jednostranný vývoj nemůže pokračovat věčně, tudíž jsem začal cvičit podle Brány k opravdovému zasvěcení a troufám si tvrdit, že ačkoli se jedná o pouhý okamžik, přesto je tento malinký střípek mozaiky nesmírně důležitý a už nyní na sobě pozoruji výrazné změny k lepšímu prakticky ve všech směrech.

Toto fórum navštěvuji pravidelně a pokaždé se sem rád vracím. Nakonec jsem se jakožto zarytý vlk samotář rozhodl k registraci, abych mohl být v užším kontaktu s ostatními hledajícími a dozvědět se toho víc, naslouchat zkušenějším a podělit se také o své zkušenosti.

Ještě jednou Vám děkuji za přijetí a přeji příjemný den.
Howard :slunce:

Zpět na “Veřejná Komunita”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host