Praha

Na tomto místě dávejte a pište podklady pro setkání a společnou práci

Moderátoři: Cagliostro, Anubis, Tomáš, Saila

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Praha

Příspěvekod Kuato » 24 dub 2017, 09:58

sice gnosticismus povazuji za zajimavou oblast, kor nektere ty temata budou jiste velmi zajimava (priznavam, jsem tez chytrolin co rad rozumuje - ber jen toho Klimu-Touska, co budes prednaset Ty - velmi zajimava a pritom malo znama persona :o), ale bohuzel prece jen druha pulka kvetna v sobotu - to budu nejspis cely den pilne pracovat na rodinnych latifundiich a pak vecer az budu mit za sebou sluzbu s malou, tak se muzu teprve zasit na pudu a nejakeho toho archonta si eventuelne zavolat sam, abych teda nebyl ochuzen o neco toho moudra a svetla nadpozemskeho jasu, jehoz se nam prostym smrtelnikum tak casto nedostava :o). neni humorne, ze cesta na nebesa muze byt podstatne kratsi nez z Ostravy do Prahy :o))?

Mimochodem, Jana pred casem nasla hezky gnosticky pribeh o tom, ze Adama sice stvoril, ale neozivil Buh, ale Ona, zivouci Moudrost, Sofia, ktera se jmenovala Zoe :o). a kdyz mu teda vdechla zivot, tak to zmercili archonti na nebesach a tuze je to vydesilo. Kteryzeto cerchmant si dovoluje delat takove zazraky a vubec neni pod nici kontrolou. A honem se jej jali hledat, aby ho mohli chytnout za fligr a davat na nej pozor a mozna, malinko :o), jej i ovladat a ridit. Jenze Zoe nebyla vcerejsi a tak znovu vydechla a vytvorila Evu, svoji pozemskou podobu, svuj pouhy obraz. A sve vlastni Byti ucinila archontum neviditelne. no a oni samozrejme nasli Evu a myslili, ze maji vinika a samozrejme ji ovladli a mohli ji ovlivnovat, stejne jako Adama. a tak by se dalo rici, ze nas drzi kdosi za koule od Pocatku az dodneska.

moc se mi libi co se mytologii tyce ta kosatost moznych nahledu na nejaky problem. treba tohle s temi planetarnimi andely - z jednoho pohledu sluzebnici bozi, kteri se o nas staraji, z jineho pohledu - mocichtivi hajzlici, kteri nas ovladaji a musime se jim vymanit. nebo stare recko, ba uz predtim driv babylon a sumer - bozstva, ktere jsou zaroven patrony lasky i valky (Istar), nemoci i uzdraveni (Apollon - aspon pro mor). myslim, ze je cenne nad tim obcas rozjimat, jakobyto naznacovalo, ze svet je mnohem spojitejsi, nez s cim bezne pracujeme. a ne ze by to bylo uklidnujici zjisteni - borti to na prach nasi nadeji, ze jednou uz budeme mit vsechno natolik zabezpecene a pod kontrolou, ze bude furt uz jenom "dobre" :o).

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Praha

Příspěvekod Flox » 24 dub 2017, 20:15

Kuato:
Mám v hlavě už dlouhou dobu takovou představu. Nevím co je zač. Jestli fiktivní představa, vzpomínka nebo něco jiného. Ale obsah je tento:

1) nějaká podivná náhoda způsobila, že si dokáži uvědomovat sám sebe. Jsem absolutní v tom smyslu, že nic jiného neexistuje. Neexistují barvy, zvuky, hmota ani jiné formy.
2) po nějaké době(možná chvíle možná věčnost) mě napadá, že bych se mohl nějak projevit. Je to zcela revoluční myšlenka, protože nikdo nikdy žádnou akci neudělal. Existuje možnost, že si sebe přestanu uvědomovat a tím zaniknu. Možná se to už i stalo, ale nebyl tu nikdo, kdo by to mohl zpozorovat. Je možnost, že by se na sebe už nikdy nerozpomněl. Pokud se budu projevovat udrží to moje sebeuvědomění. Nevím jestli by to nebyla škoda, zapomenou na sebe. Zvlášť, když nevím, jakými způsoby se mohu projevovat a co mohu dokázat.
3) protože tu není nic jiného než já musím se projevit sám v sobě. Není tu nic vnějšího s čím by se dalo něco dělat.
4) tady je něco o čem nemám ponětí
5) to, že vše je tvořené mnou nějak souvisí s tím, že jednotlivé projevené části (možná jsou dvě nebo tři) mají jedno společné vědomí a zároveň mají svojí vlastní autonomii a mohou jednat mimo souhlas zbylých částí. Všechny tři celky jsou si rovny. Nikdo z nich není víc než ostatní. Vzhledem k tomu, že všechno dělám poprvé a nic není vyzkoušené, tak není známé jaké to může mít důsledky, ale mám pocit, že kvůli té schizofrenii se můžou věci vymknout mojí vůli nebo být v rozporu, takže tento koncept zavrhuji. Neexistovalo žádné prostředí ani ty vědomí neměli formy. Možná byl jen prostor.
6) opět něco o čem nemám ponětí
7) přemýšlím o stvoření světa. Znamenalo by to rozdělit svoje vědomí na více části a zapomenout některé důležité věci. Tím zajistím, že se mohu projevit a rozdělit, ale pouze jedno z mých vědomí bude projevovat svoji vůli s absolutní mocí.
8) přemýšlím jak to budu prožívat z pohledu částí, které "zapomenou". Nevím jestli to je správné rozhodnutí. Nevím, jak to budu prožívat nebo co špatného by se mohlo stát. Nikdo to nikdy nezkusil a neexistuje způsob jak to předem zjistit. Nelze vytvořit představu, která to věrně simuluje, protože tím se to již realizuje. Nakonec jsem se odhodlal to zkusit a pak se uvidí
9) opět něco o čem nemám moc ponětí... možná, že vytvořit svět tak, aby to fungovalo chtělo pár pokusů
10) různé neurčité vzpomínky prožívané skrze různé části
11) mimo čas a prostor konzultuji s osvícenou bytostí, kde se narodím, komu se narodím klíčové okamžiky svého života a plánování osudu, tak aby mě ten život posunul v mém vývoji a zároveň jsem byl šťastný. Problém je v tom, že pokud má člověk komfort, tak ho nic nenutí se měnit. Takže jsem si prohlédl opravdu velkou spoustu různých životů a možností. Viděl to způsobem, jako bych já sám byl přímo tím člověkem. Nevím kolik jsem jich viděl ani, jak dlouho to trvalo, ale protože ten prostor je mimo čas, tak je to jedno. Nakonec mě zaujal tenhle můj život. Zaujalo mě na něm to, že si pamatuji věci z prostoru, kde si plánuji život. To jsem u jiných životů neviděl. Pak jsem souhlasil s tím, že z toho plánování zapomenu větší část věcí a budu si pamatovat jenom ty klíčové, aby se mohlo dít to co bylo naplánováno.
12) pak jsem se propadl nějakým modrým tunelem do svojí inkarnace
13) čekání na svoje narození je nuda. Když se chci nějak projevit a protáhnout si nohy, tak cítím negativní emoce. (nevěděl jsem že/jestli na něco čekám)
14) na VŠ v prvním ročníku se mi podařilo udělat zkoušku z matiky. Opět si připadám jako bůh. :-D
...
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Re: Praha

Příspěvekod Helena » 24 dub 2017, 22:20

Flox: to co jsi napsal, je hodne dobry....umela bych si to predstavit jako clanek na blogu s nejakou hezkou vesmirnou fotkou

(kdyby to bylo anglicky, tak bych to dala i na svuj blog, a tam zatim krome me neprispiva nikdo)
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Praha

Příspěvekod Flox » 25 dub 2017, 01:42

Helena: jestli chceš a umíš to přeložit tak, aby zůstal význam nezkreslený, můžeš si to přeložit a dát si to tam. Já bych si svým překladem nebyl jist a zrovna tady bych nerad chyboval. Jen prosím místo líbivé vesmírné fotky spíš nějaký symbolismus duality. Protiklady jsou opačné svými vlastnostmi ale zároveň jsou jedním a tímtéž. Ten motiv je v celém textu :-)
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Re: Praha

Příspěvekod Helena » 15 kvě 2017, 11:53

Flox: Myslela jsem to takhle: Libi se mi to natolik, ze jsem ochotna to zverejnit na svem blogu sun-spiritual-adventure.com. Pokud mas zajem, dodej mi to anglicky a s fotkou. (Anglictinu muzu max. zkontrolovat). Pokud zajem nemas, nic se nedeje, mam materialu tolik, ze to nestacim zpracovavat a zverejnovat. Byla to nabidka z nadseni nad clankem, nikoliv potreba z me strany.
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Praha

Příspěvekod Flox » 16 kvě 2017, 00:59

Rozumím a vážím si toho. Nicméně nejsem schopný to dodat v AJ v kvalitě, u které bych si byl jist, že bude text dostatečně jednoznačný a zamezí mylnému výkladu.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 99×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha

Příspěvekod Firzen » 18 kvě 2017, 22:25

Já to můžu přeložit, jestli chceš. :-)


Zpět na “Veřejná Komunita”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti