Prázdnota mysli vs. nespavost

Moderátor: zebyja

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Prázdnota mysli vs. nespavost

Příspěvekod Conf » 29 kvě 2023, 15:09

moonstone: díky tomuto vláknu jsem si uvědomil, že ten "tinnitus" mám taky a už delší dobu, haha, jen sem to nějak vůbec nevnímal, nevěnoval tomu pozornost. Mám to několikrát denně, cca 3-5x,15-30 min, vždycky to má stejnej tón, je to lehce nepříjemný, ale jinak mi to v podstatě vůbec nevadí, nijak mě to v ničem neomezuje, zatím ani nevidím důvod, proč to řešit.

Každopádně jak jsem si uvědomil, ono to evidentně funguje tak, že člověk, který chce cvičit, prostě naráží na nejrůznější překážky, komplikace, problémy, resp. pseudoproblémy, který se ho snaží odvádět od toho, aby necvičil. A mysl je ve vymýšlení těchto důvodů, proč necvičit, neuvěřitelně vynalézavá. Nemám to podpořený nějakou autoritou, ale tipuju, že druh toho, co se člověka snaží odradit od cvičení, souvisí s živlovou nerovnováhou, tzn. to co od cvičení odvádí člověka, u něhož převládají negativní vlastnosti živlu ohně, nejspíš bude typově vzato něco jinýho, než u člověka, u něhož převládá třeba živel země. U mě třeba hodně převládají negativní vlastnosti živlu země a tak mě od cvičení odvádí (zejména) prokastinace všeho druhu. V podstatě, pokud nezačnu cvičit při první možné příležitosti, třeba si řeknu: udělám ještě XY, to bude rychlý, 5 minut, potom budu cvičit.. no tak většinou to funguje tak, že po tom XY ještě udělám AB, pak CD, EF, GH.. uplynou 2 hodiny, kdy dělám něco jinýho, potom mám zas jiný starosti a blablablabla blablabla blablabla, prostě výsledek je, že sem necvičil. Při tom na začátku byla jen jedna "malá" prokastinace, mělo jít o 5 minut.

Je mi líto, že tě od cvičení odvádí "tinnitus", nejsem si jistý, jestli to souvisí s živlem vzduchu, možná, každopádně věz, kdybys na tom byl jinak, zas by existovalo něco jinýho, co se tě pokouší odvádět od cvičení. Pokud je člověk rozhodnutý cvičit, tak se prostě najde 100 miliard důvodů, proč necvičit, je jen na tobě, jestli to překonáš, resp. budeš se snažit překonávat, nebo ne. (Sám s tím bojuju a často neúspěšně...)

Uživatelský avatar
Sen
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 47
Registrován: 19 úno 2015, 10:36
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 216×
Obdrženo poděkování: 31×

Re: Prázdnota mysli vs. nespavost

Příspěvekod Sen » 30 kvě 2023, 18:33

moonstone píše:Kdybyste měli zájem, mohl bych sestavit takovou tabulku, kde bych nejdřív sepsal, jak spím normálně, a pak v týdnech, kdy začnu cvičit prázdnotu mysli. Ten rozdíl bývá obrovský.


Moonstone, za mě je podstatné, že o tom víš. Ale zdali Ti pomůže tabulka, abys porovnal situaci dnes a třeba za měsíc, učiň tak. Vyčetl jsem, že nespavost začne mizet např. Tvou modlitbou. Pro mě samotného byl příspěvek ikarkar inspirací. Řeším totiž dlouhodobě stejný problém jako Ty.

Confe, souzním s Tebou, že by mělo být naší prioritou zvítězit nad leností nám vlastní.

Přeji vám hodně sil ve cvičení.
:zeme:


Zpět na “Mentální úroveň - 1. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti